Diskuze Prosím o rady..........!!!

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ahoj, taky mi to dělala kobyla,zkus vyvazováky a gumy a v sedle přitahuj otěže a zasedni více do sedla
Souhlasím s Ančou. Trénuj přechody, pracuj s ním. Za každý správně udělaný cvik pochvala. Ohýbej koně na kruhu. Dělej s ním kompletní jízdárenskou práci. Pokud je koník hodně dopředný a má hodně energie, rozlož si jízdárenskou práci na dvě fáze. 1 fáze: rozpohybování a vyběhání po případě kavalety. 2. fáze: jízdárenská práce klus, cval na kruhu, oblouky, přechody. V žádném případě nedoporučuji vyvazovat. Vyvazovací pomůcky neslouží pro jezdce jako pomoc při zastavování, nebo zpomalování koně. Slouží jako pomůcka na to, aby koník posílil zádové svaly a naučil si podsadit záď. Při vyvazování se koni musí upravit zátěž, aby nedocházelo k natažení nebo natržení zádových vazů. ruatnek (05.10.2012 22:21:30) napsal: Zdravím, nejsem žádný profík, ale jezdím cca 11let z toho jsem 5let byl v dostihové stáji takže nějaké zkušenosti jsou. Koupil jsem křížence 9let. Stál v místnosti 3x3m a házeli mu žrádlo okýnkem....tak jsem se ho ujal. Nějaká holka ho velice zřídka brala pod sedlo. Když jsem ho přivezl tak to bylo docela peklo....nic moc neuměl a byl dost nevypohybovanej a hodně ustrašenej. Mám ho tři měsíce a dělá obrovské pokroky....velice se na mě upjal a co se týče ošetřování a práce ze země tak to už mu jde docela dobře. Nechá si všude šáhnout, na zavolání přiběhne , zvedá pěkně nožky....atd. Problém s ním je pod sedlem.....když nakluše vůbec neumí držet tempo a neustále zrychluje. Když přitáhnu otěž tak vůbec nereaguje a jede si pořád tempo co chce on....a když mu povolím tak nacválá. To samé dělá i ve cvalu. Poraďte prosím jak mám postupovat, abych docílíl držení tempa .....
ruatnek (05.10.2012 22:21:30) napsal: Zdravím, nejsem žádný profík, ale jezdím cca 11let z toho jsem 5let byl v dostihové stáji takže nějaké zkušenosti jsou. Koupil jsem křížence 9let. Stál v místnosti 3x3m a házeli mu žrádlo okýnkem....tak jsem se ho ujal. Nějaká holka ho velice zřídka brala pod sedlo. Když jsem ho přivezl tak to bylo docela peklo....nic moc neuměl a byl dost nevypohybovanej a hodně ustrašenej. Mám ho tři měsíce a dělá obrovské pokroky....velice se na mě upjal a co se týče ošetřování a práce ze země tak to už mu jde docela dobře. Nechá si všude šáhnout, na zavolání přiběhne , zvedá pěkně nožky....atd. Problém s ním je pod sedlem.....když nakluše vůbec neumí držet tempo a neustále zrychluje. Když přitáhnu otěž tak vůbec nereaguje a jede si pořád tempo co chce on....a když mu povolím tak nacválá. To samé dělá i ve cvalu. Poraďte prosím jak mám postupovat, abych docílíl držení tempa ..... S takovými koňmi jsem už párkrát pracovala. Kůň asi byl velmi špatně vychovaný.( než jsi ho koupil ) Bejt tebou asi bych udělala to že bych mu co nejvíc přitáhnout otěže. Nefunguje? Ještě k tomu přidej paty a trochu "kopni" do slabin. Ještě nic? Vše dohromady a ktomu ho zastav.
Skus vývazky , mě to pomohlo moje klisna měla taky takový problám když mu je dáš nebude mít takovou sílu v hlavě a tím pádem ho zadržíš funguje to podobně jako princip martingalu ale je to lepší ;)
ruatnek (05.10.2012 22:21:30) napsal: Zdravím, nejsem žádný profík, ale jezdím cca 11let z toho jsem 5let byl v dostihové stáji takže nějaké zkušenosti jsou. Koupil jsem křížence 9let. Stál v místnosti 3x3m a házeli mu žrádlo okýnkem....tak jsem se ho ujal. Nějaká holka ho velice zřídka brala pod sedlo. Když jsem ho přivezl tak to bylo docela peklo....nic moc neuměl a byl dost nevypohybovanej a hodně ustrašenej. Mám ho tři měsíce a dělá obrovské pokroky....velice se na mě upjal a co se týče ošetřování a práce ze země tak to už mu jde docela dobře. Nechá si všude šáhnout, na zavolání přiběhne , zvedá pěkně nožky....atd. Problém s ním je pod sedlem.....když nakluše vůbec neumí držet tempo a neustále zrychluje. Když přitáhnu otěž tak vůbec nereaguje a jede si pořád tempo co chce on....a když mu povolím tak nacválá. To samé dělá i ve cvalu. Poraďte prosím jak mám postupovat, abych docílíl držení tempa ..... A kdyby ti to nevadilo, tak s ním ze začátku choď na volný otěži... V klusu, když přejde do cvalu, tak i ve cvalu... ALe stále měj kontakt s hubou! Když přejde do rychlejšího cvalu či trysku nech ho vycválat, stejně se časem unaví a zpomalí. ;) Jen ho nech, netahej za hubu ať vidí, že tobě to nevvadí. A můžeš když bude zpomalovat, tak ho ještě pobídni, ať ví, že si to vybral a bude cválat! Hodně štěstí... ;-)
Motivace, dostatečná motivace! Jezdím kolikrát i mladé dostiháčky, takže vím o čem melu.. Dělám s koněm častější přechody, nemá šanci zrychlit. Nebo koně pokud ti to nevadí, tak vyběhám (odcválám, odtryskám), bude klidnější ;)... Při nejhorší situaci, treénovat koně na lonžce (ty přechody)... Zrychluje na přechodech i na lonži? ;-)
Zdravím, nejsem žádný profík, ale jezdím cca 11let z toho jsem 5let byl v dostihové stáji takže nějaké zkušenosti jsou. Koupil jsem křížence 9let. Stál v místnosti 3x3m a házeli mu žrádlo okýnkem....tak jsem se ho ujal. Nějaká holka ho velice zřídka brala pod sedlo. Když jsem ho přivezl tak to bylo docela peklo....nic moc neuměl a byl dost nevypohybovanej a hodně ustrašenej. Mám ho tři měsíce a dělá obrovské pokroky....velice se na mě upjal a co se týče ošetřování a práce ze země tak to už mu jde docela dobře. Nechá si všude šáhnout, na zavolání přiběhne , zvedá pěkně nožky....atd. Problém s ním je pod sedlem.....když nakluše vůbec neumí držet tempo a neustále zrychluje. Když přitáhnu otěž tak vůbec nereaguje a jede si pořád tempo co chce on....a když mu povolím tak nacválá. To samé dělá i ve cvalu. Poraďte prosím jak mám postupovat, abych docílíl držení tempa .....
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?