Diskuze prosím poraďte

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

To souhlasím, mě se taky stává, že na mého koně nemám čas, ale jak píšeš - je zvyklý a nevadí mu to. Je pravda, že nevím co by dělal, kdyby někde venku potkal jiné koně. Doma vídá koně venku prakticky přes ohradu a nijak se k nim nehlásí. Je pravda, že jiný kůň by tu samotu mohl nést hůře než ten můj.:D Irene (08.11.2010 20:49:07) napsal: Jo, tak my jsme měli tu první kobylu taky samotnou. Problém potom byl jak jsme někde potkali cizí koně. Ale víš jak, může se někdy stát, že za ním z nějakého důvodu nebudeš moct chodit, ale pokud už je na to zvyklý, těžko říct, to máš vlastně jako se psama, to jsou taky smečkové zvířata a každý chová většinou tak jednoho :-~ No každopádně slečně je 15, coš znamená střední škola a jiné starosti, takže v tomto případě bych doporučila si koně pořídit až v době kdy bude mít všechno pořešené a zatím někde docházet nebo si koně pronajmout ;-)
Pája (06.11.2010 20:08:05) napsal: Samozřejmě, záleží na povaze koně jak snáší být sám. Jsou třeba koně, kteří se ve stádě nesnesou a jsou samotáři. Ale je pravda, že kůň je stádové zvíře a měl by k sobě mít ještě nějakého "kamaráda" Mému koni naprosto vyhovuje samota a klid. A myslím si, že pokud se člověk koni, kterého má doma a je sám, věnuje, tak by neměl být problém. Kůň si pak člověka váží jako člena stáda a tím se i s ním cítí bezpečně. To je můj názor.;-) Jo, tak my jsme měli tu první kobylu taky samotnou. Problém potom byl jak jsme někde potkali cizí koně. Ale víš jak, může se někdy stát, že za ním z nějakého důvodu nebudeš moct chodit, ale pokud už je na to zvyklý, těžko říct, to máš vlastně jako se psama, to jsou taky smečkové zvířata a každý chová většinou tak jednoho :-~ No každopádně slečně je 15, coš znamená střední škola a jiné starosti, takže v tomto případě bych doporučila si koně pořídit až v době kdy bude mít všechno pořešené a zatím někde docházet nebo si koně pronajmout ;-)
Samozřejmě, záleží na povaze koně jak snáší být sám. Jsou třeba koně, kteří se ve stádě nesnesou a jsou samotáři. Ale je pravda, že kůň je stádové zvíře a měl by k sobě mít ještě nějakého "kamaráda" Mému koni naprosto vyhovuje samota a klid. A myslím si, že pokud se člověk koni, kterého má doma a je sám, věnuje, tak by neměl být problém. Kůň si pak člověka váží jako člena stáda a tím se i s ním cítí bezpečně. To je můj názor.;-) Irene (06.11.2010 11:25:40) napsal: No tak jako podle mě by kůň teda neměl být sám. Pochopte, že je to od přírody stádové zvíře a společnost jiných koní mu poskytuje pocit bespečí. Já vím, že v dnešní době u domácích koní už je to trochu jiné, ale přece jen. Pokud bych neměla možnost mít minimálně dva koně doma, tak bych si ho nechala někde ustájit, nemusí to být zrovna nějaká sportovní stáj, ale může být i rodinná, kde jsou výhradně domácí mazlíčci. Ale koně v samotě? NE Jo a ono záleží na charakteru koně, na tom jak se s tím dokáže vypořádat. Třeba tvůj kůň, Pájo, vypadá, že mu to až tak nevadí, ale někteří pak můžou být zlí, nedá se s nima pracovat a podobně.
Samozřejmě, záleží na povaze koně jak snáší být sám. Jsou třeba koně, kteří se ve stádě nesnesou a jsou samotáři. Ale je pravda, že kůň je stádové zvíře a měl by k sobě mít ještě nějakého "kamaráda" Mému koni naprosto vyhovuje samota a klid. A myslím si, že pokud se člověk koni, kterého má doma a je sám, věnuje, tak by neměl být problém. Kůň si pak člověka váží jako člena stáda a tím se i s ním cítí bezpečně. To je můj názor.;-) Irene (06.11.2010 11:25:40) napsal: No tak jako podle mě by kůň teda neměl být sám. Pochopte, že je to od přírody stádové zvíře a společnost jiných koní mu poskytuje pocit bespečí. Já vím, že v dnešní době u domácích koní už je to trochu jiné, ale přece jen. Pokud bych neměla možnost mít minimálně dva koně doma, tak bych si ho nechala někde ustájit, nemusí to být zrovna nějaká sportovní stáj, ale může být i rodinná, kde jsou výhradně domácí mazlíčci. Ale koně v samotě? NE Jo a ono záleží na charakteru koně, na tom jak se s tím dokáže vypořádat. Třeba tvůj kůň, Pájo, vypadá, že mu to až tak nevadí, ale někteří pak můžou být zlí, nedá se s nima pracovat a podobně.
Uživatel29902 (25.04.2010 17:01:35) napsal: Ahoj mam pomerne dlouholetou zkusenost s konmi jezdim anglii uz 5 rok a ted se mi konecne naskytla prilezitost kone poridit. Nechtela bych nejakeho extra velkeho stacil by kv 140 nebo tk neco je mi 15. Jenze z duvodu mista mohui mit pouze jednoho a treba ovecku. Myslite si ze by nestradal?? Kdyby to byl napriklad vetsi ponik totiz pokud vim tk ponici jsou vice samotari. A jeste posledni vec videla bych ho 3 dny v týdnu samozřejmě by tam každý den někdo chodil aby ho vycistil pohladil a nakrmil, ale chci se zeptat jestli by to bylo takhle mozne. A popripade ktery ponik si myslite by byl vhodny moc moc moc dekuji za odpovedi Ahoj pokusím se ti trochu poradit :) Myslím, že kdybysi k němu měla ovečku zas tak by mu to nevadilo, poník ke kterému sem chodila měl kamarádku kozu a fajně ze sebou vycházzeli :) Určitě lepší společník by byl kůň, ale nejde nic dělat.. Co se týče toho chození, šlo by to, ale musela bysis vzít někoho spolehlivého a hlavně kdo koním rozumí :) Určitě bycsi nechtěla svého kamaráda koně vidět jak je špatně obstaraný :) A jestli máš s koňmi dlouholetou zkušenost a máš 15let a chceš tak do těch 150KVH koně .. Jak tak uvažuji jestli chceš mohla bysi mít Haflinga, Daleský pony, nebo Felsský záleží na charakteru doufám že sem ti trochu pomohla.. Zatím se měj a držím palce:)
Pája (03.07.2010 11:58:23) napsal: Ančí má pravdu. Kůň klidně může být sám, ale potřebuje někoho kdo se mu bude věnovat. Není to jen o tom že ho někdo vyčistí, pohladí a vykydá hnůj. Pro koně, který nemá své druhy u sebe, je kontakt stejně důležitý jako s jiným koněm. Koupila jsem si shagya araba, který byl velmi společenský. Není pravda, že kůň, který je sám kouše a kope. Můj kůň si se mnou vypěstoval nádherný vztah, ve kterém mi věří. Neaplikovala jsem na něm žádnou přirozenou komunikaci, ale bere mě za čela stáda. Je to docílené jenom tím, že jsem s ním každý den a třeba si jenom sednu k němu do výběhu a sleduji ho, on za mnou příjde a podrbe se, když se zvednu a chci odejít jde za mnou. A věř mi, když si koupíš koně, nebudeš zrovna moc chtít, aby se ti o něj staral někdo cizí víc než ty, už jenom pro ten vztah s ním.;-) No tak jako podle mě by kůň teda neměl být sám. Pochopte, že je to od přírody stádové zvíře a společnost jiných koní mu poskytuje pocit bespečí. Já vím, že v dnešní době u domácích koní už je to trochu jiné, ale přece jen. Pokud bych neměla možnost mít minimálně dva koně doma, tak bych si ho nechala někde ustájit, nemusí to být zrovna nějaká sportovní stáj, ale může být i rodinná, kde jsou výhradně domácí mazlíčci. Ale koně v samotě? NE Jo a ono záleží na charakteru koně, na tom jak se s tím dokáže vypořádat. Třeba tvůj kůň, Pájo, vypadá, že mu to až tak nevadí, ale někteří pak můžou být zlí, nedá se s nima pracovat a podobně.
Ančí má pravdu. Kůň klidně může být sám, ale potřebuje někoho kdo se mu bude věnovat. Není to jen o tom že ho někdo vyčistí, pohladí a vykydá hnůj. Pro koně, který nemá své druhy u sebe, je kontakt stejně důležitý jako s jiným koněm. Koupila jsem si shagya araba, který byl velmi společenský. Není pravda, že kůň, který je sám kouše a kope. Můj kůň si se mnou vypěstoval nádherný vztah, ve kterém mi věří. Neaplikovala jsem na něm žádnou přirozenou komunikaci, ale bere mě za čela stáda. Je to docílené jenom tím, že jsem s ním každý den a třeba si jenom sednu k němu do výběhu a sleduji ho, on za mnou příjde a podrbe se, když se zvednu a chci odejít jde za mnou. A věř mi, když si koupíš koně, nebudeš zrovna moc chtít, aby se ti o něj staral někdo cizí víc než ty, už jenom pro ten vztah s ním.;-) Ančí (02.05.2010 17:43:15) napsal: Ahoj, jak to tu tak pročítám, koňská diskuze je poněkud více amatérská než ta hafíkácká.. Viděla jsem mnoho "samotářských" koní a všichni měli stejný problém - byli rozmazlení (pokud jsi k nim nepřišla minimálně s kilem jablek a pytlem piškot, nechutně štípali a kousali) a neuměli se chovat ve stádě. Na druhou stranu, v tomhle bych viděla ten "menší" problém. Už jen pro štěstí tvého budoucího koně si prosím uvědom, že je ti 15. Budeš chtít studovat? Mít přítele? Chodit pařit? Pracovat, brigádničit? Budou ti koně po celý jeho život financovat rodiče? Aby pak koník nestrádal spíš nepřítomností lásky, péče.. Jistě, někdo se o něj za tebe postará, ale o tom přece soužití s koněm není, nebo ne?
Ančí (02.05.2010 17:43:15) napsal: Ahoj, jak to tu tak pročítám, koňská diskuze je poněkud více amatérská než ta hafíkácká.. Viděla jsem mnoho "samotářských" koní a všichni měli stejný problém - byli rozmazlení (pokud jsi k nim nepřišla minimálně s kilem jablek a pytlem piškot, nechutně štípali a kousali) a neuměli se chovat ve stádě. Na druhou stranu, v tomhle bych viděla ten "menší" problém. Už jen pro štěstí tvého budoucího koně si prosím uvědom, že je ti 15. Budeš chtít studovat? Mít přítele? Chodit pařit? Pracovat, brigádničit? Budou ti koně po celý jeho život financovat rodiče? Aby pak koník nestrádal spíš nepřítomností lásky, péče.. Jistě, někdo se o něj za tebe postará, ale o tom přece soužití s koněm není, nebo ne? ahoj,chtěla bych jen reagovat na to,že ne každá 15ti letá dívka začne randit a lítat po večírcích na úkor koně..Já mám svého valáška doma,pravda rozmazlený je,ale nechutný nějakým štípáním a podobně teda rozhodně není..tady už je pak je ta hranice co člověk koni dovolí...
Sandra (29.04.2010 19:42:36) napsal: Ahoj,záleží na tom jak bude kůň společenský...poníci jako takoví jsou poměrně dost společenský....zaleží na charakteru..znala jsem koně který byl raději sám..ale většinou ty koně k sobě alespon jednoho konseho kamarada potřebují...mohla by jsi mit pak problémy s jeho chováním na závodech a podobně..bude se bát velkého možství koní..já osobně bych něco takového nedělala..kůň se pak může stát dosti nepříjemným protože si nebude mít ským hrát... Ahoj, jak to tu tak pročítám, koňská diskuze je poněkud více amatérská než ta hafíkácká.. Viděla jsem mnoho "samotářských" koní a všichni měli stejný problém - byli rozmazlení (pokud jsi k nim nepřišla minimálně s kilem jablek a pytlem piškot, nechutně štípali a kousali) a neuměli se chovat ve stádě. Na druhou stranu, v tomhle bych viděla ten "menší" problém. Už jen pro štěstí tvého budoucího koně si prosím uvědom, že je ti 15. Budeš chtít studovat? Mít přítele? Chodit pařit? Pracovat, brigádničit? Budou ti koně po celý jeho život financovat rodiče? Aby pak koník nestrádal spíš nepřítomností lásky, péče.. Jistě, někdo se o něj za tebe postará, ale o tom přece soužití s koněm není, nebo ne?
Ahoj,záleží na tom jak bude kůň společenský...poníci jako takoví jsou poměrně dost společenský....zaleží na charakteru..znala jsem koně který byl raději sám..ale většinou ty koně k sobě alespon jednoho konseho kamarada potřebují...mohla by jsi mit pak problémy s jeho chováním na závodech a podobně..bude se bát velkého možství koní..já osobně bych něco takového nedělala..kůň se pak může stát dosti nepříjemným protože si nebude mít ským hrát...
Ahoj mam pomerne dlouholetou zkusenost s konmi jezdim anglii uz 5 rok a ted se mi konecne naskytla prilezitost kone poridit. Nechtela bych nejakeho extra velkeho stacil by kv 140 nebo tk neco je mi 15. Jenze z duvodu mista mohui mit pouze jednoho a treba ovecku. Myslite si ze by nestradal?? Kdyby to byl napriklad vetsi ponik totiz pokud vim tk ponici jsou vice samotari. A jeste posledni vec videla bych ho 3 dny v týdnu samozřejmě by tam každý den někdo chodil aby ho vycistil pohladil a nakrmil, ale chci se zeptat jestli by to bylo takhle mozne. A popripade ktery ponik si myslite by byl vhodny moc moc moc dekuji za odpovedi
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?