Diskuze Protest proti mojeID

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Jessico, s tvým profilem zde na Hafici.cz se nic nestane. Ostatní tě pořád vidí jako "Jessica", jen ty, ve svém přihlašovacím boxu nyní vidíš to, co sis zvolila jako nickname na MojeID. Jinak se nic nemění. Jestliže se rozhodneš svůj účet u MojeID smazat, je jen na tobě (jestliže ho smažeš, žádné tvé údaje u nich dle zákona zůstat nesmějí). Tím se ale i maže tvůj příspěvek útulku. Předchozí způsob sbírky je opravdu jen virtuální. V podstatě nic nikdo reálně nechce a proto je tato sbírka tak rychle úspěšně ukončena. Hafici.cz pak ze svých peněz věnují něco útulku. Je to nákladné a proto jsme to tentokrát spojili alespoň se zvýšením bezpečnosti na Hafici.cz (o co nás několikrát v minulosti spousta uživatelů žádala). Jessica (28.12.2012 15:05:51) napsal: Primární důvod, proč jsem se na MojeID zaregistrovala, je příspěvek útulku. Bylo mi jasné, že vaše stránky nejsou jen dobrosrdečný zprostředkovatel, jak jsem narážela v příspěvku ve vedlejší diskuzi. Nicméně koukám, že se mohu přes MojeID i přihlásit, má přezdívka se změnila, mám ve jméně doménu. A sbírání osobních informací je věc další, taková, která mě čím dál více přesvědčuje k tomu si účet či profil na MojeID smazat. Mé údaje pravděpodobně již zůstanou u nich, ale dobře, dávám je při objednávání z internetu. Co mě ale zajímá, je to, co se stane zde na mém profilu a co s příspěvkem pro útulek? Když jsem četla prosby uživatelů, zda by se mohla udělat nějaká další sbírka a vy jste souhlasili, čekala jsem opravdu něco jiného. Předchozím způsobem byla částka vybrána velmi rychle, tuším, že za jeden den. Teď je vybráno okolo tisíce korun a dle mého skromného názoru to už o moc neporoste. Pokud ano, tak za dlouho. Díky za odpověď, Kate.
Uživatel, který se "odmítne" registrovat do mojeID příjde o možnost vyhrát balíček věcí pro psa za 3.000,- ; nedostane 300 bodů na účet a nepřispěje nic útulku. Toď vše. Rexík (28.12.2012 14:41:22) napsal: V současné době nás opravdu nikdo nenutí, ale můžeš veřejně deklarovat, že to tak bude i do budoucna? Co bude s uživateli, kteří se odmítnou registrovat do mojeID?
V současné době nás opravdu nikdo nenutí, ale můžeš veřejně deklarovat, že to tak bude i do budoucna? Co bude s uživateli, kteří se odmítnou registrovat do mojeID? Kate (28.12.2012 14:22:19) napsal: Rexíku, nikdo Vás k ničemu nenutí a ani nutit nebude. Také nikdo nechce nikoho špehovat. Je na každém, zda se do akce zapojí. 8-}
Dobrý den, na mojeID jsem se registrovala, ale manžel trvá na tom abych to zrušila, že je to prý nebezpečné v dnešní době někam na naznámou stránku uvádět svoje osobní informace. Navíc nevím, k čemu je to vlastně dobré. Poukázku do eschopu nevyužiju, body si nejspíš odeberete zpátky. Útulku pokud budu chtít přispět, tak přispěju jinou cestou. Nebudu posílat peníze, ale třeba granule nebo deky a pod. To chlupáčci potřebují myslím víc. Děkuji za pochopení Fejfarová
Jessico, to co psala Rexík ve druhém odstavci je naprosto mimo to, co MojeID je. NELZE takto sledovat, kdo kam chodí, s kým si píše nebo dokonce co. Opravdu nevím, jak přišla k názoru, že registrace na MojeID vede k cenzuře internetu a špehování lidí. Opravdu nevím, co bych k tomu napsala, protože to není z mé hlavy a nic takového to opravdu neznamená. Jessica (28.12.2012 16:24:21) napsal: Jojo, to je mi jasné, že ostatní mě vidí tak jako předtím, vidím to také ;-) Ale jde mi o to, co tu zmiňovala Rexík. Konkrétně ve druhém odstavci, víš.
Rexíku, nikdo tě k tomu nenutí. Povinné to není a nikdy nebude! Každý, kdo chce přispět pouze útulku, aniž by se registroval na MojeID, tak může. Číslo účtu daného útulku jsem zde již v několika diskuzích uváděla. Rexík (29.12.2012 08:35:15) napsal: Kate, nebuď naivní :D To, že máš na jednom místě údaje o tom, na jaké weby se hlásíš, tak není problém si to propojit s databázemi na daných webech a dohledat si i to, co tam píšeš. O takových věcech můžeš občas číst, že se stávají v různých zemích světa. Vše to je o míře zabezpečení, která věřím, že je dostatečná, ale jak známo i ten sebelepší způsob zabezpečení lze obejít, takže stoprocentní jistotu, že se někdo k takto nasbíraným informacím dostane, nikdy nemáš. Proto je lepší nemít takový centrální bod, který vše propojuje.
Rexík (28.12.2012 13:44:36) napsal: Velmi nemile mne překvapila novinka ohledně mojeID. Sice ho prozatím nezavádíte jako povinnost, ale to je jistě jen otázka času, kdy bude povinné, případně kdy uživatel bez tohoto ID bude veden jako podřadný uživatel a nebude se třeba moci zúčastňovat soutěží či něco podobného. Vím, že to teď veřejně nepřiznáte, ale čas to sám ukáže. Rozhodně nesouhlasím s tím, aby třetí strana sbírala moje osobní informace a bylo u ní tak snadno dohledatelné, kam chodím, s kým si píšu nebo dokonce co komu píšu. Je mi jasné, že tyto údaje nemůže ze zákona veřejně poskytovat, ale už tím, že se sbírají na jednom místě, je zde možnost jejich zneužití v případě úniku dat, ke kterému dochází z různých serverů dnes a denně. Takže to není krok ke zvýšení bezpečnosti, jak uvádíte, ale přesně naopak. Navíc to vede k cenzuře internetu a špehování lidí. Skrývat registraci do služby mojeID pod dobročinnou pomoc útulku je alibistické a nemorální. Kdyby vám skutečně šlo o daný útulek, pomůžete mu i bez zbavování lidí jejich soukromí. Pokud zavádíte tuto službu proto, abyste se zbavili falešných profilů nebo vícenásobných záměrných registrací uživatelů, tak to tímto rozhodně nevyřešíte. Není problém si založit několik různých ID. Věřím, že tento krok ještě přehodnotíte a neodradíte tak od používání vašich stránek mnoho uživatelů, kteří nechtějí být neustále špehováni. Rexíku, mluvíš mi z duše.
Kate, nebuď naivní :D To, že máš na jednom místě údaje o tom, na jaké weby se hlásíš, tak není problém si to propojit s databázemi na daných webech a dohledat si i to, co tam píšeš. O takových věcech můžeš občas číst, že se stávají v různých zemích světa. Vše to je o míře zabezpečení, která věřím, že je dostatečná, ale jak známo i ten sebelepší způsob zabezpečení lze obejít, takže stoprocentní jistotu, že se někdo k takto nasbíraným informacím dostane, nikdy nemáš. Proto je lepší nemít takový centrální bod, který vše propojuje. Kate (28.12.2012 20:46:12) napsal: Jessico, to co psala Rexík ve druhém odstavci je naprosto mimo to, co MojeID je. NELZE takto sledovat, kdo kam chodí, s kým si píše nebo dokonce co. Opravdu nevím, jak přišla k názoru, že registrace na MojeID vede k cenzuře internetu a špehování lidí. Opravdu nevím, co bych k tomu napsala, protože to není z mé hlavy a nic takového to opravdu neznamená.
Jestliže jste si účet na MojeID deaktivovala, tak si MojeID uchovává některé základní údaje a to pouze po dobu 6-ti měsíců od deaktivace (zřejmě pro případ, že byste tu registraci chtěla použít jiným způsobem či změnila názor). Poté jsou údaje z MojeID definitivně smazány. Petronela (28.12.2012 21:50:37) napsal: Nijak jsem k tomu nepřišla, prostě jsem si to myslela, taky bych se kvůli tomu nezlobila. To už je jedno, profil na mojeID jsem deaktivovala a skočila tam tabulka, kde bylo napsáno, že účet se mi zruší, ale že údaje zůstávají v evidenci, takže ten kdo psal o několik příspěvků níže, že si firma údaje schová měl pravdu. Oni si údaje nechají a já tím, že jsem dala deaktivovat, tak už ani nemám ke svým údajům přístup. No tak nevím co je na tom solidního. Mě to přijde docela dost zneužitelné.
Jinak tou neznámou stránkou jsem myslela pro mě neznámou. Vživotě jsem o ní ještě neslyšela až tady. Petronela (28.12.2012 21:50:37) napsal: Nijak jsem k tomu nepřišla, prostě jsem si to myslela, taky bych se kvůli tomu nezlobila. To už je jedno, profil na mojeID jsem deaktivovala a skočila tam tabulka, kde bylo napsáno, že účet se mi zruší, ale že údaje zůstávají v evidenci, takže ten kdo psal o několik příspěvků níže, že si firma údaje schová měl pravdu. Oni si údaje nechají a já tím, že jsem dala deaktivovat, tak už ani nemám ke svým údajům přístup. No tak nevím co je na tom solidního. Mě to přijde docela dost zneužitelné.
Nijak jsem k tomu nepřišla, prostě jsem si to myslela, taky bych se kvůli tomu nezlobila. To už je jedno, profil na mojeID jsem deaktivovala a skočila tam tabulka, kde bylo napsáno, že účet se mi zruší, ale že údaje zůstávají v evidenci, takže ten kdo psal o několik příspěvků níže, že si firma údaje schová měl pravdu. Oni si údaje nechají a já tím, že jsem dala deaktivovat, tak už ani nemám ke svým údajům přístup. No tak nevím co je na tom solidního. Mě to přijde docela dost zneužitelné. Kate (28.12.2012 20:51:18) napsal: Petronelo, každého rozhodnutí. Jen musím říct, že služba MojeID, kterou provozuje nic.cz rozhodně není neznámou firmou - naopak - je to firma, která se "stará o český internet" = je správce všech českých domén tedy domén s koncovkou .cz -> podrobnosti naleznete na www.nic.cz. Také nevím, kde jste přišla k tomuto: "body si nejspíš odeberete zpátky". Rozhodně nikomu přidělené body odebírat nebudeme!
Kate (28.12.2012 20:46:12) napsal: Jessico, to co psala Rexík ve druhém odstavci je naprosto mimo to, co MojeID je. NELZE takto sledovat, kdo kam chodí, s kým si píše nebo dokonce co. Opravdu nevím, jak přišla k názoru, že registrace na MojeID vede k cenzuře internetu a špehování lidí. Opravdu nevím, co bych k tomu napsala, protože to není z mé hlavy a nic takového to opravdu neznamená. Já právě nevím, Kate, víš. Proto se tu ptám, doteď jsem o MojeID neslyšela, až tady od vás. A jak říkám, primárně jsem se chtěla alespoň nějak zapojit do sbírky na útulek a pomoci tím. Tak děkuji za objasnění :)
Petronelo, každého rozhodnutí. Jen musím říct, že služba MojeID, kterou provozuje nic.cz rozhodně není neznámou firmou - naopak - je to firma, která se "stará o český internet" = je správce všech českých domén tedy domén s koncovkou .cz -> podrobnosti naleznete na www.nic.cz. Také nevím, kde jste přišla k tomuto: "body si nejspíš odeberete zpátky". Rozhodně nikomu přidělené body odebírat nebudeme! Petronela (28.12.2012 18:29:08) napsal: Dobrý den, na mojeID jsem se registrovala, ale manžel trvá na tom abych to zrušila, že je to prý nebezpečné v dnešní době někam na naznámou stránku uvádět svoje osobní informace. Navíc nevím, k čemu je to vlastně dobré. Poukázku do eschopu nevyužiju, body si nejspíš odeberete zpátky. Útulku pokud budu chtít přispět, tak přispěju jinou cestou. Nebudu posílat peníze, ale třeba granule nebo deky a pod. To chlupáčci potřebují myslím víc. Děkuji za pochopení Fejfarová
Kate (28.12.2012 15:37:47) napsal: Jessico, s tvým profilem zde na Hafici.cz se nic nestane. Ostatní tě pořád vidí jako "Jessica", jen ty, ve svém přihlašovacím boxu nyní vidíš to, co sis zvolila jako nickname na MojeID. Jinak se nic nemění. Jestliže se rozhodneš svůj účet u MojeID smazat, je jen na tobě (jestliže ho smažeš, žádné tvé údaje u nich dle zákona zůstat nesmějí). Tím se ale i maže tvůj příspěvek útulku. Předchozí způsob sbírky je opravdu jen virtuální. V podstatě nic nikdo reálně nechce a proto je tato sbírka tak rychle úspěšně ukončena. Hafici.cz pak ze svých peněz věnují něco útulku. Je to nákladné a proto jsme to tentokrát spojili alespoň se zvýšením bezpečnosti na Hafici.cz (o co nás několikrát v minulosti spousta uživatelů žádala). Jojo, to je mi jasné, že ostatní mě vidí tak jako předtím, vidím to také ;-) Ale jde mi o to, co tu zmiňovala Rexík. Konkrétně ve druhém odstavci, víš.
Kate (28.12.2012 14:53:18) napsal: Uživatel, který se "odmítne" registrovat do mojeID příjde o možnost vyhrát balíček věcí pro psa za 3.000,- ; nedostane 300 bodů na účet a nepřispěje nic útulku. Toď vše. Primární důvod, proč jsem se na MojeID zaregistrovala, je příspěvek útulku. Bylo mi jasné, že vaše stránky nejsou jen dobrosrdečný zprostředkovatel, jak jsem narážela v příspěvku ve vedlejší diskuzi. Nicméně koukám, že se mohu přes MojeID i přihlásit, má přezdívka se změnila, mám ve jméně doménu. A sbírání osobních informací je věc další, taková, která mě čím dál více přesvědčuje k tomu si účet či profil na MojeID smazat. Mé údaje pravděpodobně již zůstanou u nich, ale dobře, dávám je při objednávání z internetu. Co mě ale zajímá, je to, co se stane zde na mém profilu a co s příspěvkem pro útulek? Když jsem četla prosby uživatelů, zda by se mohla udělat nějaká další sbírka a vy jste souhlasili, čekala jsem opravdu něco jiného. Předchozím způsobem byla částka vybrána velmi rychle, tuším, že za jeden den. Teď je vybráno okolo tisíce korun a dle mého skromného názoru to už o moc neporoste. Pokud ano, tak za dlouho. Díky za odpověď, Kate.
Rexíku, nikdo Vás k ničemu nenutí a ani nutit nebude. Také nikdo nechce nikoho špehovat. Je na každém, zda se do akce zapojí. 8-} Rexík (28.12.2012 13:44:36) napsal: Velmi nemile mne překvapila novinka ohledně mojeID. Sice ho prozatím nezavádíte jako povinnost, ale to je jistě jen otázka času, kdy bude povinné, případně kdy uživatel bez tohoto ID bude veden jako podřadný uživatel a nebude se třeba moci zúčastňovat soutěží či něco podobného. Vím, že to teď veřejně nepřiznáte, ale čas to sám ukáže. Rozhodně nesouhlasím s tím, aby třetí strana sbírala moje osobní informace a bylo u ní tak snadno dohledatelné, kam chodím, s kým si píšu nebo dokonce co komu píšu. Je mi jasné, že tyto údaje nemůže ze zákona veřejně poskytovat, ale už tím, že se sbírají na jednom místě, je zde možnost jejich zneužití v případě úniku dat, ke kterému dochází z různých serverů dnes a denně. Takže to není krok ke zvýšení bezpečnosti, jak uvádíte, ale přesně naopak. Navíc to vede k cenzuře internetu a špehování lidí. Skrývat registraci do služby mojeID pod dobročinnou pomoc útulku je alibistické a nemorální. Kdyby vám skutečně šlo o daný útulek, pomůžete mu i bez zbavování lidí jejich soukromí. Pokud zavádíte tuto službu proto, abyste se zbavili falešných profilů nebo vícenásobných záměrných registrací uživatelů, tak to tímto rozhodně nevyřešíte. Není problém si založit několik různých ID. Věřím, že tento krok ještě přehodnotíte a neodradíte tak od používání vašich stránek mnoho uživatelů, kteří nechtějí být neustále špehováni.
Velmi nemile mne překvapila novinka ohledně mojeID. Sice ho prozatím nezavádíte jako povinnost, ale to je jistě jen otázka času, kdy bude povinné, případně kdy uživatel bez tohoto ID bude veden jako podřadný uživatel a nebude se třeba moci zúčastňovat soutěží či něco podobného. Vím, že to teď veřejně nepřiznáte, ale čas to sám ukáže. Rozhodně nesouhlasím s tím, aby třetí strana sbírala moje osobní informace a bylo u ní tak snadno dohledatelné, kam chodím, s kým si píšu nebo dokonce co komu píšu. Je mi jasné, že tyto údaje nemůže ze zákona veřejně poskytovat, ale už tím, že se sbírají na jednom místě, je zde možnost jejich zneužití v případě úniku dat, ke kterému dochází z různých serverů dnes a denně. Takže to není krok ke zvýšení bezpečnosti, jak uvádíte, ale přesně naopak. Navíc to vede k cenzuře internetu a špehování lidí. Skrývat registraci do služby mojeID pod dobročinnou pomoc útulku je alibistické a nemorální. Kdyby vám skutečně šlo o daný útulek, pomůžete mu i bez zbavování lidí jejich soukromí. Pokud zavádíte tuto službu proto, abyste se zbavili falešných profilů nebo vícenásobných záměrných registrací uživatelů, tak to tímto rozhodně nevyřešíte. Není problém si založit několik různých ID. Věřím, že tento krok ještě přehodnotíte a neodradíte tak od používání vašich stránek mnoho uživatelů, kteří nechtějí být neustále špehováni.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?