Diskuze Quarter horse na anglickou jízdu

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, já trvám na to že základní výcvik nezáleží na typu pomůcek (sedlo, uzdu, atd.), hlavně že vyhovují tobě a tvému koni. Jestli tento kůň bude schopen skákat a provádět drezůrní cviky ale záleží na jeho stavbě těla a temperament. Quarter horse ani hafling nejsou plemena šlechtěny pro tyto disciplíny a tak se dá předpokládat, že ve vyšších úrovní sportu to bude znát. Pokud chceš koně na reakreační ježdění a lehký sport tak bych na plemeno nebrala ohled a s****ředila se spíš na zdraví a temperament. A kdo ví, třeba překvapí a bude v parkuru a drezůře excelovat. :)
A ta výška skoků není tak nízká, jak říká Denishka. Záleží to ovšem na tělesné konstituci koně. Můj valášek má přes 155 a má pěknou skokovou p**** a nohy :D Je to dost individuální...
Sama mám quatera na anglii, doporučuju ;) I když to není na anglii tradiční plemeno, jsou velmi chytří a rychle se učí, nejsou tak zabednění a tvrdohlaví jako někteří plňasové. Zatím jezdíme drezuru, protože se koník musí všechno naučit od píky, ale možná časem přidáme i ten parkur, protože moc rád skáče.
Já si myslím že ano, nevidím v tom problém. Akorát třeba nebude skákat tak hooodně vysoko, tak cca do metru ale všechno je o vzájemné komunikaci s koněm :) Znám holčinu co dělá s koněm přirozenou komunikaci, kůň je bývalý klusák který běhal dostihy (nikdy neskákal ani necválal) a teď skákali bez sedla na jízdárně překážky velikosti 140cm :) A haflingů co skáčou znám také docela dost :)
Ahij, ráda bych se zeptala na váš názor. Nedávno jsem viděla na prodej mladého valáška křížence quarter a hafling. Není obsedlý ani vycvičený. S výcvikem není problém. Spíš by mě zajímalo, jestli při řádném výcviku může být ježděn anglií. Prostě jestli na to může mít předpoklady. Bude později použitelný do drezúry a parkuru?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?