Diskuze Rada pro začátečníka

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Luciáš (02.02.2012 20:19:34) napsal: Ahoj, či dobrý den..Je mi 19 let a uvažuji nad tím,že si pořídím vlastního koně :) můžete mi někdo povykládat,čeho se mám vyvarovat a co a jak dělat? Na koních jezdím,ale chtěla bych nějakou radu od někoho kdo má vlastního koníka :) předem děkuji Lucie Tak je spoustu článků, čeho se vyvarovat při koupi koně od chování až po zdravotní stav a doklady. To jde dohledat na internetu. Asi také záleží na prvním pocitu, který u tebe kůň vzbudí.. Moc si to ale nedovedu představit, protože já měla to štěstí, že jsem si koupila kobylku, kterou jsem už znala... takže pro mě to nebylo žádné rozhodování.
dablixce (27.02.2012 10:52:27) napsal: Koně by si měl pořídit ten kdo jim 100% rozumí. V dnešní době má koně každej. I lidé kteří o nich nic nevědí a pakkoně končej zbídačení. To je trochu přehnané.. 100% koni člověk nikdy rozumět nemůže, ani jinému zvířeti. Může se maximálně egoisticky domnívat, že jim 100% rozumí.. Slečna píše, že zkušenosti s koňmi má a ve svém věku by měla být dost rozumná, aby sama mohla posoudit, jestli vlastního koně zvládne (zkušenosti, znalosti, čas, finance). Navíc tu byl nedávno i příspěvek, ohledně pronajmutí kobylky s nejvyšší pravděpodobností od vás (dle nicku) a rozhodně to nebylo "ideální"!!! Nebudu soudit, ale uživatelce Luciáš doporučuji brát Váš příspěvek s rezervou.
Koně by si měl pořídit ten kdo jim 100% rozumí. V dnešní době má koně každej. I lidé kteří o nich nic nevědí a pakkoně končej zbídačení.
Luciáš (02.02.2012 20:19:34) napsal: Ahoj, či dobrý den..Je mi 19 let a uvažuji nad tím,že si pořídím vlastního koně :) můžete mi někdo povykládat,čeho se mám vyvarovat a co a jak dělat? Na koních jezdím,ale chtěla bych nějakou radu od někoho kdo má vlastního koníka :) předem děkuji Lucie Jako ostatní bych si nejprve našla pro koníka slušné bydlení...Pěkný prostornější box, pěkné louky, doporučuji si zjistit jestli je u stájí alespoň kruhovka a les nebo příroda na vyjížďky.Na krmení si zřiď někde dovoz sena, cca jeden balík na měsíc...Hodí se třeba i nějaké doplňkové krmivo (na klouby, zažívání, pro březí klisny apod.) nebo koníkovi doma sušit zbytky chleba a nosit občas jablíčka a mrkvičky... :) Také bych se ujistila, že bude mít alespoň nějakou společnost ve výběhu i ve stáji, ve vedlejším boxe... Potom přijde ta nejhezčí část(tedy alespoň pro mne...):-), a sice vybírání vybavení pro tebe a koně...Ze začátku stačí nějaký kýbl z domácích potřeb a v jezdeckých potřebách nakoupit nějaké to čištění...Takx se hodí stájová ohlávka a vodítko a na různý výcvik, cirkusové kousky a i na vyjížďky se hodí provazovka(doporučuji např. na FB jezdecké potřeby TORICON)...A nakonec bych se zaobývala sedlem, uzdečkou apod..... Jinak na prohlídku koně si vezmi s sebou veterináře, a klíďo si na koně sedni, ozkoušej ho, pozoruj ho ve výběhu...A'ť nestřelíš vedle... :))
Luciáš (02.02.2012 20:19:34) napsal: Ahoj, či dobrý den..Je mi 19 let a uvažuji nad tím,že si pořídím vlastního koně :) můžete mi někdo povykládat,čeho se mám vyvarovat a co a jak dělat? Na koních jezdím,ale chtěla bych nějakou radu od někoho kdo má vlastního koníka :) předem děkuji Lucie Ahoj já osobně koně moc dlouho nemám, ale něco přece vím. :) Když si budeš kupovat třeba hřebce ( což bych ti nedoporučovala) tak ho určitě nedávej do výběhu s kobylami. :-D Když si budeš kupovat kovylu tak jí určitě nedávej do výběhu s hřebci :-D :-D :-D a valacha si dej kam chceš! :) Než si koupíš koně zařid si místo případně stáj kde koně budeš mít, kup si alespoň dva kartáče aby nevipadal jako prase :-D a sedlo zatim nemusíš stačí zezačátku jezdit bez sedla, ale nejdřív tak tejden se s konem jen seznamuj pak si ho vem pomalu na lonž a potom si na něj skus sednou( bez sedla!) krmení zvol zvolna např balík sena, a navečer nějaké granule :). (ale ty granule nemusíš. Jestli budeš mít koně poprvé což vypadá že ano tak si nekupuj hřebce. Toď vše jestli něco budeš potřebovat klidně napiš. :)
Luciáš (02.02.2012 20:19:34) napsal: Ahoj, či dobrý den..Je mi 19 let a uvažuji nad tím,že si pořídím vlastního koně :) můžete mi někdo povykládat,čeho se mám vyvarovat a co a jak dělat? Na koních jezdím,ale chtěla bych nějakou radu od někoho kdo má vlastního koníka :) předem děkuji Lucie Ahojky, nejprve bych se zabívala kam toho koně dám když si o chci koupit, ale to se váže jakého koníka si chci pořídit! Kdyby si chtěla třeba nijákýho Anglického Plnokrevníka, tak by si potřebovala, větší výběh a aspoň přístřešek, ale kdyby si chtěla Hucula nebo Haflinga nebo tak podobně, můžeš mít i nijáký menší výbeh bez přístřešku! ;-) A koně jsou neradi sami! Chtělo by to nijákého Kamaráda, vyděla jsem jak si koník vystačil s ovcí ;-) A i to stačí, jinak s krmením je to jeden Balík sena na mněsíc pro jednoho koně, to se ale také řídí podle velikosti, čím menší koník tím méně toho samozřejmně sežere! ;-)
Ahoj, či dobrý den..Je mi 19 let a uvažuji nad tím,že si pořídím vlastního koně :) můžete mi někdo povykládat,čeho se mám vyvarovat a co a jak dělat? Na koních jezdím,ale chtěla bych nějakou radu od někoho kdo má vlastního koníka :) předem děkuji Lucie
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?