Diskuze rodokmen

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý večer, rodokmen jsme u nás ve "zvěřinci" odsouhlasili, takže bude! Jen to bohužel není priorita a časově to bude na ... na "dýl" :-(
aj ja sa k tomu priklanam, ale skorej k tomu, aby sa rodokmene kopcili.... predsa ak si chce niekto najst niekoho na kritie, alebo buducu mamicku steniatok, tak chce vediet jej povod a ocenenia ake ziskal(a) a taktiez jej predkovia nie????
zas to nebere slovo p.ř.í.b.u.z.n.ý - nevím vážně proč >:-(
Asi nechápeš význam rodokmenu. Nejde o to se s něčím chlubit - jde o krevní linie. Pokud mám fenku, tak k ní hledám vhodného psa aby na sebe krevně pasovali - podpořily se žádoucí znaky a povaha. Proto by rodokmeny byly vhodné - můžu si zde najít psa na krytí. Taky se najdou třeba p***** :-)
Nám to zase nebere p.ř.e.t.a.h.o.v.a.d.l.o.
No mezi náma - víc lidí bude proti rodokmenu ...
To by bylo bezva!Proti rodokmenu asi pár lidí bude,je jen otázkou z jakého asi důvodu?:D ;-)
S rodokmenem souhlasím ale pochybuju že to admini zařídí - určo mají dost věcí který jsou v uvozovkách přednější a dost lidí bude PROTI rodokmenu...
Já bych řekla že většina lidí bude proti rodokmenu - proč asi ?8-}
Já jsem pro rodokmeny, teď jsem si přečetla všechny příspěvky a ráda bych se ještě vyjádřila k upřednostnování psů s průkazem původu. Já mám křížence, u kterého jsem nikdy neviděla ani matku ani otce a vzali jsme si ho, protože ho ta ženská spolu s jeho sestřičkami jako štěňata chtěla utopit. Tak jsem se dostala k prvnímu pejskovi. Když jsem uvažovala o druhém, bylo mi jasné že pes s PP má i více možností. A tím se dostávám k tomu, že voříšci nemají takové možnosti. Třeba MS FCI v agility je jen pro psy s PP, protože je to pod záštitou FCI a to si myslím že je hodně velká nespravedlnost. Takže řešit tady, že někomu bude vadit, když si pejsci s PP vystaví svůj rodokmen je oproti takovým problémům opravdu maličkost;-) Jsem majitel obou stran - voříšků a "papíráků"
Tohle mi připadá už trochu přitažené za vlasy. Nechápu důvod, proč by zde nemohl průkaz původu být. Sama jsem měla Cira bez pp a dodnes jsem na něj hrdá - byl to nalezenec a supr pejsek. Nevím, proč by někomu mělo vadit, že jeho pes pp nemá. Pokud s tím má problém, tak proč si nekoupil papíráka? A že si budou lidi závidět? Pokud někdo závistivý je, tak bude závidět cokoliv!
Vy kteří jste proti rodokmenům...admini se tímhle opravdu zabývat nebudou...takže nemějte strach
Asi jsem špatně napsala svůj příspěvek,tak jsem ho radši smazala.Hezký den všem!:-)
JaNiNko,ale agility jsou i pro pejsky bez PP,někteří jsou vynikající!!!:-DD !! Ale mně toto nevadí,myslím,že tady nehrozí ,že by ,,voříšci" nebyli oblíbeni...,že?Aja a ,,vořínek ušlechtilý":-DD Toník.
Rodokmen mají skutečně jen zvířata s PP,atˇpsi,kočky,koně,ale už např. i křečci,atd.Nemá-li PP,je kříženec.Nemyslím ve zlém,je to oficiální statut.Ale za to se stydět nemusíme,měla jsem psy s PP,i kocoura ,tedˇ mám Toníka z útulku,je to ,,vořínek ušlechtilý":-DD !!!Ale moc fajn pejsek,neměnila bych.Kdo má PP,tam je vše,obvykle všechny linie,třeba až do r.1850!!!,apod.,takže to dá na kopírku.proč ne!:-) Aja a Toník.
Asi jsem se špatně vyjádřila - vlastní portál jsem myslela pro ty uživatele,kteří si chtějí hledat pejsky ke krytí. Jinak je snad jedno,kdo s kým kamarádí.Jde tu o další problematiku - sami víme,co nadělá kostičkování!Jinak my máme pejsky s PP i bez a milujeme je bez rozdílů všechny! Takže se omlouvám za špatný výklad - měla jsem dojem,že se i zde chtějí pejsci nějak kastovat! Ony ke někomu ke"štěstí" opravdu stačí kostičky! Takže vše dobré - ahojka!:-)
to je teda zase diskuze...se musim usmívat - od začátku bylo jasný že většina lidí bude proti - proč asi ...
Souhlasím s neuváděním PP. Většina psů zde má odkaz na svoje webové stránky, kde si každý může prohlédnout data toho kterého psa. Já mám třeba 2 webstránky, jedny vedené jako CHS a druhé výcvikové. Kdo chce, ať si sem dá PP formou fota.
Souhlasím s tím, aby se zde rodokmeny neuváděly. Mám sice psa s PP, ale jak již bylo zmíněno, má i své vlastní stránky a tam je k vidění. Je spousta jiných míst, kde lze rodokmeny zhlédnout a ráda bych, aby Hafíci byli co nejvíce "přátelští" .Ještě se zde rodokmeny neobjevily, jen v diskusi a už je kolem toho pěkná mela. Kdo má psa s PP ať už chovného psa, nebo fenu, má v 99% své vlastní stránky s potřebnými údaji. A jak již bylo napsáno, kdo chce rodokmen dát i sem, může ve formě fotografie.
Báro nezlob se - tak k čemu teda ti poradci chovu jsou? Kromě toho seznam plemeníků mají i berňáci a určitě spousta dalších plemen. A pokud chceš psa s konkrétními předky pro nakrytí, na to je inzerce, klubový zpravodaj plemene, výstavy... Podle mne - pokud chci zveřejnit rodokmen za účelem chovu, udělám vlastní webové stránky. Tady by to podle mne nedělalo dobrotu. už teď je tady moře falešných profilů - a co ještě s rodokmenama? Spousta dětí si chce udělat profil psa - a pokud je tam kolonka, tak ji prostě vyplní dle své fantazie. Nevím, jestli mají admini statistiku ohledně počtu hafíků s pp a bez - ale hádám, bezpapíráků je většina. takže určitě budou následovat v disusích i reakce typu: ty se vytahuješ s rodokmenem a my zachránili útulkáče.
Já zase nechápu proč ho nemít? O co tady jde? Je to přece jedno,padl návrh,a mi se to nezdá nijak špatné. Nechápu o co těm protestujícim jde?:D :D
Tohle je holky super nápad - sama občas umám, z čeho že ten krásnej voříšek mohl vzniknout a kdyby měl napsáno, kdo byli rodiče, tak by si člověk celkově udělal větší přehled - i z hlediska genetiky - jaké znaky jsou dominantní a tak :D
Lidi, nemáte jedno jestli tam rodokmen bude nebo ne? Ti co budou chtít si to vyplní a co to chtít nebudou tak to nechají prázdné. Jinak mně osobně by stejně asi víc zajímali rodice kříženců, ale asi to bude tím že mám doma taky 2. Nejsem proti psům s PP, každý ať si vybere podle svého.
Lidi to jste tak závistí, že ze všeho děláte hrůzu ? Dyt ten rodokmen tam nemusí mít jen zvířátka s PP - já bych jen vyplnila kolonku otec matka plemeno, dyt tohle je portál o chlubení snad ne ? chcete se pochlubit svým mazlíčkem. Nějakej Pepa z jahůdek taky nema PPa ví kdo je jeho matka a otec popř. jestli to byl běloch nebo černoch ( u kříženců třeba vlčák a jezevčík) Mě osobně by více zajímaly rodiče těch kříženečků než nějací šampioni. No nemam pravdu ? Nemam ja vim. Ted se všichni budou dohadovat že nemaj křížence8-} Stejne nevim proc se hadate admin i to tam stejne nedaji kdyz vidi rozruch 8-} nojo češi........]:-(
Lidi to jste tak závistí, že ze všeho děláte hrůzu ? Dyt ten rodokmen tam nemusí mít jen zvířátka s PP - já bych jen vyplnila kolonku otec matka plemeno, dyt tohle je portál o chlubení snad ne ? chcete se pochlubit svým mazlíčkem. Nějakej Pepa z jahůdek taky nema PPa ví kdo je jeho matka a otec popř. jestli to byl běloch nebo černoch ( u kříženců třeba vlčák a jezevčík) Mě osobně by více zajímaly rodiče těch kříženečků než nějací šampioni. No nemam pravdu ? Nemam ja vim. Ted se všichni budou dohadovat že nemaj křížence8-} Stejne nevim proc se hadate admin i to tam stejne nedaji kdyz vidi rozruch 8-} nojo češi........]:-(
Docela by mě zajímalo, proč tak strašně chceš mít rodokmen na hafíkách. Jestli se nemýlím, tak tvůj naháček má i své webové stránky ?? ?? ?? Tak o co ti jde?
Tak nevím, v rodokmenu máme 4 generace předků a pokud bych chtěla jít ještě dál, tak si najdu u rodokmen dejme tomu dědů a babiček a jdu zase dál. Na internetu to není problém. A pokud by mi šlo o výběr vhodného parnera na krytí - jsou přeci poradci chovu. :-DD To není nic proti zveřejnění rodokmenu, ale nemyslím, že to bude dobré.
Krycí listy se liší plemeno od plemene - třeba u NO dostane majitel uchovněného psa prázdné krycí listy, ty vyplní při krytí majitel psa i feny a odešle se poradci. Také není pravidlem, že kluby uvádějí na stránkách všechny chovné psy a feny - to mají snad jen rotvíci - upřímně jim to závidím. A náhoda je blbec - já třeba vím jen o třech psech v republice, kteří vedou krev Nicka z Poluxu - což se mi skvěle hodí na fenu, bohužel všichni jsou hooodně zdaleka. Nemůžou být jediní - jen se s nimi hodně dělá a tak jsou známí. Proto bych rodokmeny opravdu uvítala. Sama tu mám i profil Cira bez pp - a jsem hrdá na to, že je to vořech, tak nevím, proč by s tím měl mít někdo problém. Pokud mu vadí, že má psa bez pp, tak si měl koupit s pp, ne? A pokud má psa z útulku, tak je určitě hrdý na to, že ho zachránil a nějaké papíry jsou mu šumák :-)
přesně tak - pro psy s průkazem původu jsou klubové stránky jednotlivých plemen. Krycí psy a chovné feny je celkem snadné najít. A že by si někdo hledal vhodného ženicha či nevěstu psa na hafíkách?! Pro nakrytí u zvířat s PP je potřeba mít vystavený a schválený krycí list - ten potvrzují poradci chovu. A obávám se, že by majitelům pejsků bez PP bylo líto, že neznají 4 generace zpět předky svých psů... takže by se opět vymýšlelo a lhalo.
Ti majitelé, kteří se chtějí pochlubit psem s rodokmenem už stejně napsali jméno chovatelské stanice ke jménu psa. Podle toho je možné si na internetu chovnou stanici najít. Velké množství ch.s. má na netu i rodokmeny štěňat. Takže pokud chcete touto cestou hledat např. krycího psa, tak ta možnost tady je tak jako tak. Jen nesmí být člověk línej hledat na netu. A chcete-li se opravdu pochlubit rodokmenem, stačí si ho jednoduše naskenovat a dát ho k profilu třeba jako fotografii. Jak primitivně jednoduché, že? :-DD
RODOKMEN JE KRÁSNÁ VĚC, OSOBNĚ SI MYSLÍM,ŽE TITO PEJSCI,VZHLEHEM K "ČISTOTĚ PŮVODU",JAK TO MNOZÍ NÁZÝVAJÍ, BY MĚLI MÍT SVŮ VLASTNÍ PORTÁL,ABY SI VYBÍRALI. PARTNERY KE KRYTÍ,JAK PÍŠÍ JEJICH MAJITELÉ - TENTO PORTÁL SNAD NENÍ NĚJAKÝM ODBORNÝM SEZNAMOVACÍM PORTÁLEM,ALE MÍSTEM,KTERÉ UMOŽNŇUJE CHOVATELŮM MAZLÍČKŮ BEZ ROZDÍLŮ PŮVODU A TAKZAVANÉ ČISTOTY RASY /TROŠKU MI TO NĚCO PŘIPOMÍNÁ/ SDĚLOVAT SI SVÉ RADOSTI, STAROSTI A VŮBEC, KAMARÁDIT SPOLU. POSLEDNÍ DOBOU SE ZDE ROZMOHLA NEZDRAVÁ SOUTĚŽIVOST A RIVALITA - TA ZÁŠŤ, KDO MÁ VÍCE KOSTIČEK A KDO SEM PATŘÍ, KDO NE, ZDA MŮŽE MÍT HOLČIČKA NA PORTÁLE SVÉHO VYMYŠLENÉHO JEDNOROŽCE, TO VŠE SE MI PŘESTÁVÁ LÍBIT A UŽ TO ZDE NENÍ TO, CO TO BÝVALO. VŽDYŤ MNOZÍ DOBŘÍ KAMARÁDI TENTO NÁPOR JIŽ NECHTĚLI SNÁŠET A VYMAZALI SE! KDO CHCE,MŮŽE MI NAPSAT,UVEDU PŘÍKLADY,ALE MYSLÍM,ŽE JE KAŽDÝ V OBRAZE. SAMA ZA SEBE MOHU JEN DODAT,ŽE DŘÍVĚJŠÍ RADOST,KTEROU MI TYTO STRÁNKY PŘINÁŠELY,VYSTŘÍDALY POCITY ZKLAMÁNÍ. JE TU PÁR HODNÝCH A SPRÁVNÝCH PÁNÍČKŮ,PRO KTERÉ SE SEM ČLOVĚK - TEDY PSÍCI - RÁDI VRACEJÍ!:-) :-) :-)
s pp nebo ne - otce a matku má ne ? a když je kříženec každý luští co je v tom za plemeno ne ?
Komu se rodokmen nelíbí tak at ho nevyplnuje ne ? Myslím ze je to velice dobrý nápad - mohlo by se tam dát - že to jméno by bylo klíčové slovo a to by našlo ještě p***** na haficích - to už by bylo asi složité - vždyt hodne lidí tady hledá sourozence svých psů - nekomu se líbí nejaký pes a chce se podívat kdo je otec nebo matka a aby se mel kam koukat ( chovatelská stanice) - j átřeba nějaký superlativní předky nepotřebuji, ale chhci vyzkoušet pasení a tady třeba uvidím jací byli předci ;-) - spíš teda ti ostatní - nebo u nekoho jiného to uvidíme - JSEM SE DO TOHO ZAMOTALA :D
iI když máš pejska čistokrevného, ale bez PP nemůžeš znát jeho rodokmen, maximálně rodiče. Vzdálenější předky jako prarodiče a praprarodiče už vůbec ne. Tahle záležitost by se týkala jen psů s PP a to by určitě pobuřovalo majitelé nepapírových psů, cítili by určitou diskriminaci. Já sama mám tedy psa s PP, ale pro rodokmeny moc nejsem už jen proto, že by tu vznikla další závist a zášt' a myslím si, že už to stačilo, to co se děje na diskuzi o boji proti zrušení kostičkování nemá obdoby!! At' už je radši klídek a pohoda, která tu doposud vládla. Takže já jsem spíš proti rodokmenům, protože by to rozpoutalo jen další "vášnivou diskuzi".
No jo a nepomeli jste ne krizence? Nebo rodokmenem nemyslite rodokmen? a kdyz mam pejska cistokrevneho, ale nema papiry (PP)?? Jana
nevím k čemu...Připadá mi to,jako by se majitelé chtěly chlubit cenností svého psa.Už to vidím..záplava yorků,čivav a jiných...Já mám psa bez pp a dokonce i jednoho křížence a přesto jsou pro mne velmi cenný i bez pp.Když je možnost,tak dám domov psovi z útulku a je mi úplně jedno kdo byly jeho rodiče,je to pes jako pes.K čemu mít ty nejlepší předky,když i obyčejný vořech může být daleko lepší a zdravější,než kterýkoliv papírák.Jsem proti tomu,aby se psy křížily,ale taky se mi nelíbí chování lidí jejichž psy vlastní papíry - takový koukají na vořechy skrze prsty a jsou nemocní z toho,že nějaký vořech chce tu jejich oblečenou loutku očuchat..No aby se náhodou neopupínkovala.A takových lidí stále přibývá.8-}
Myslím že je to v celku dobrý nápad
Neuvažujete,že byste k profilům pejsků mohli založit i jednoduchý rodokmen,kam by se dali napsat předci?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?