Diskuze Rodokmen

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

já bych ho smazal úplně, ne každý ho zná a asi nikoho to nezajímá. Jestli se mi pejsek líbí, je mi jedno, kdo byl jeho prapředek. Rodokmen tak maximálně může sloužit k tomu, aby se ti " správní pejskaři " pochlubili, jakého že to mají šampiona, když všichni ostatní mají jen voříšky.
prý tato funkce bude volitelná …
Mě se ten nápad líbí i když mám teď pejsky bez PP, což mě vůbec nemrzí, protože jsou nádherní, zdraví a mám je moooc ráda. Však ať se majitelé papírových pejsků pochlubí, mělo by to přece k plnému profilu patřit, včetně jejich výstavních či závodních úspěchů. A těm, co se to nelíbí,to přece nemusí číst, když je to tedy nezajímá, jak tvrdí.
No mně osobně nevadí. Já ho vyplňovat nebudu, maximálně jen rodiče – a to spíš jen tak srandovně. Myslím, že i u voříšků to může být dobré – pokud znáte rodiče, tak napsat tam jen rasu – pro zajímavost :-) (protože mně třeba zajímá u kříženců jaké rasy byli rodiče) Jinak, podle rodokmenu se u psů s PP dají zjistit sourozenci nebo štěňata, takže bych ho nerušila, jen dala jako volitelný. Ono když se chce někdo pochlubit, tak si najde i jiný způsob :-) Takže každý, ať si vybere jestli ho vyplnit nebo ne :-)
Já si myslím, že ten rodokmen není zas tak špatný nápad, ale určitě by bylo dobrý, kdyby byl volitelný, protože ne všichni znají předky svých pejsků. Určitě se nechci chlubit, že můj pes má PP, to rozhodně ne, ale když už ho má, tak proč to nevyplnit. Docela ráda si přečtu rodokmeny ostatních a můžu tak zjistit, jestli třeba máme příbuzné pejsky a tak, je to zajímavé.
A že vám ten rodokmen tak vadí,kdo ho chce vyplnit tak ho vyplní,kdo ne tak ne. Prý se plánuje možnost jeho vypnutí nebo zobrazení až po rozkliknutí. Mě třeba docela chybí aktivní odkazy na webovky jednotlivých pejsků :-/
Rexík (11.04.2009 06:49:21) napsal: Nezdá se mi vhodné trvale mít zobrazen rodokmen pvířete. Ne každý ho zná. Doporučovala bych jeho zorazení až po následném kliknutí na ikonku. Panička od Rexíka Přesně tak,s tím souhlasím.A navíc by se neměla v rodokmenu vyplňovat čísla zápisu v Plemenné knize-mohlo by dojít ke zneužití a vytvoření falzu.Měla by tam být jen jména bez bližší identifikace…
Moje Bonnie taky není s PP, rodiče nebyly uchovněni, a přesto tam máme vyplněný rodokmen, ale to především proto, že bych ráda, kdyby se tu objevil někdo z příbuzných (sourozenců) nebo předků mého mazlíka, aby mě kontaktovali…před­pokládám, že když ho znám já, znají ho i ostatní páníci příbuzných bafíků od Bonnie. Nechápu to vaše pohoršení!!!
Rodokmen?proč ne?ale mohl by bít schován za ikonou a kdo by se potřeboval kouknout ať si klikne.Taky si nemyslím že je dúležité jestli má pejsek pp nebo ne.Otom to tu snad není.Jestli nědo vybírá kamarády na hafících podle rodokmenu tak to fakt nechápu.
Já nevim že vás ty rodokmeny tak vytáčí,teda koukám že jen několik z vás,až bude možnost jeho vypnutí nebo zapnutí po rozkliknutí,snad bude mít pár lidí po problému.
Určitě každý ví,že právo,máme-li být solidní,vypsat rodokmen,má jen majitel se skutečným PP!!!Mám pejska z útulku,kde je docela jasné,jací byli jeho předci,potvrdil i vet.dr.Ale je a bude vždy krásný kříženec,jako všichni,kteří,i když mají rodiče s PP a náhodou byli prodáni jako ,,pes s PP" bez PP,jsou takové případy a častěji,než tušíte,,de facto,jsou kříženci!Atˇ ostatní prominou,ale byli bychom velcí diletanti,psát ,,něco",co není černé na bílém.Osobně se za to nestydím.Spíš naopak,kříženec je vždy originál!Rovněž,kdo chce,atˇsamozřejmě vyplní rodokmen,má-li PP!Proč ne?:-DD Nikoho rozumného to neurazí a třeba to pejskům s PP pomůže najít i případného ženicha či nevěstu a vyhnout se příbuzenskému krytí!Kdo má PP,klidně pište,my s kříženci napišme bez PP…Aja.
Do kolonky zda je pejsek z chovné stanice (odkud pocházím) – píši bez PP, protože je bez PP!!!Ale do rodokmenu, který znám a vím, kdo jsou pejskovi předci vyplňuji předky…každý pejsek má své předky, svůj rodokmen…jen někdo jej zná a někdo ne…tím končím s vyjádřením k této debatě…pokud je to špatně – nechť je k rodokmenu připsáno, že se vyplní rodokmen jen těch pejsků, kteří mají PP
Já taky souhlasím až s rozkliknutím – jde o to, že já třeba mám psy bez PP a vůbec netuším, jak se jejich předci jmenovali a pak to nevypadá hezky, když na mě na profilu kouká nevyplněno, nevyplněno, nevyplněno… je to spíš z estetického hlediska :) ale když bych to měla čím vyplnit, tak proč ne…:D
Mě také nějak nejde do hlavy, proč se někteří majitelé pejsků bez PP tolik pobuřují nad možností vyplnit rodokmen. Že by závist ? Přece rodokmen k pejskovi s PP bezpochyby patří stejně tak, jako k voříškovi jistá vyjímečnost a originalita. Vždyť majitelé papírových psů tu také nijak nebrojí proti voříškům !
:-D když už tu ta kolonka existuje – tak ji využijme! Koukněte na Ferdu (už. supík), Spike (už. Sandy), Dennýsek (už. Ela a motálek).. a přidejte se! Sice to asi tak admini nemysleli – ale pojďme se bavit!:-D
Žanny (14.04.2009 18:21:57) napsal: Do kolonky zda je pejsek z chovné stanice (odkud pocházím) – píši bez PP, protože je bez PP!!!Ale do rodokmenu, který znám a vím, kdo jsou pejskovi předci vyplňuji předky…každý pejsek má své předky, svůj rodokmen…jen někdo jej zná a někdo ne…tím končím s vyjádřením k této debatě…pokud je to špatně – nechť je k rodokmenu připsáno, že se vyplní rodokmen jen těch pejsků, kteří mají PP URČITĚ NEJDE O TO,ZDA MÁ PES PP NEBO NEMÁ. JE URČITĚ ZBYTEČNÉ SE DOHADOVAT,NIKDO SNAD PROTI PEJSKŮM NIC NEMÁ,JDE O USPOŘÁDÁNÍ PROFILU. MYSLÍM SI,ŽE BY STAČILO ROZKLIKNUTÍ RODOKMENU,KDO CHCE,AŤ SE PODÍVÁ. MÍSTO RODOKMENU BY MOHL BÝT VIDĚT POSLEDNÍ ZÁPIS V DENÍČKU,TAK JAKO TO BYLO DŘÍVE!
Rodokmen – tahle nová funkce byla jednou větou oznámena v diskusi a šup už je tam.. ale je to barevné a viditelné jako změna oproti staré verzi. Drtivá většina majitelů pejsků s PP má vlastní stránky, kde je celý rodokmen uveden, stejně jako výstavní úspěchy a nabídky ke krytí a prodeji štěňat. Vadí mi, že se rodokmen nedá vypnout, pokud není vyplněný a naopak že se třeba nedá trvale zobrazit poslední příspěvek do deníčku. Takže políčko rodokmen budu používat jako nástěnku důležitých sdělení pro jiné hafíky. Momentálně např. místo slíbenéhé možnosti vypnout kostičkování. mimišák
pes Michal (13.04.2009 17:15:25) napsal: Žanny (12.04.2009 11:24:52) napsal: Moje Bonnie taky není s PP, rodiče nebyly uchovněni, a přesto tam máme vyplněný rodokmen, ale to především proto, že bych ráda, kdyby se tu objevil někdo z příbuzných (sourozenců) nebo předků mého mazlíka, aby mě kontaktovali…před­pokládám, že když ho znám já, znají ho i ostatní páníci příbuzných bafíků od Bonnie. Nechápu to vaše pohoršení!!!ro­dokmen odděluje " kvalitní psi " od voříšků !! tedy z pohledu majitelů. Máme pejska z vrhu, kdy na hafících má sourozence. Sourozenci jsou prakticky neaktivní jen si krásně vyplnili rodokmen, aby bylo vidět, že nejsou žádní hej počkej. Protože rodokmen zajímá jen majitele psa, ne psa samotného – i tomu vašemu je to úplně jedno a své sourozence by stejně nepoznal, tak je to pouze věc co zabírá místo v profilu a rozděluje lidi. Mého psa nezajímá ani internet ani zde vytvořené stránky…Takže by proto stránky neměly ani exiszovat?-to vyvozuji z Tvého příspěvku. Chodím sem především pro rady a zkušenosti jiných pejskařů. Pokud se někomu nelíbí, že tam jsou vypsány předci pejska – kdo ho nutí si to číst???Fakt občas z některých názorů nechápu!!!
Žanny (12.04.2009 11:24:52) napsal: Moje Bonnie taky není s PP, rodiče nebyly uchovněni, a přesto tam máme vyplněný rodokmen, ale to především proto, že bych ráda, kdyby se tu objevil někdo z příbuzných (sourozenců) nebo předků mého mazlíka, aby mě kontaktovali…před­pokládám, že když ho znám já, znají ho i ostatní páníci příbuzných bafíků od Bonnie. Nechápu to vaše pohoršení!!! rodokmen odděluje " kvalitní psi " od voříšků !! tedy z pohledu majitelů. Máme pejska z vrhu, kdy na hafících má sourozence. Sourozenci jsou prakticky neaktivní jen si krásně vyplnili rodokmen, aby bylo vidět, že nejsou žádní hej počkej. Protože rodokmen zajímá jen majitele psa, ne psa samotného – i tomu vašemu je to úplně jedno a své sourozence by stejně nepoznal, tak je to pouze věc co zabírá místo v profilu a rozděluje lidi.
Nezdá se mi vhodné trvale mít zobrazen rodokmen pvířete. Ne každý ho zná. Doporučovala bych jeho zorazení až po následném kliknutí na ikonku. Panička od Rexíka
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?