Diskuze Skákání

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Mame problem s konikem.Kdyz nacvala na prekazku zpomaly pred ni a prejde ji(na pobidky nereaguje).Zkusili sme klusat nizke kavalety a pak na jendu veci ale taky nic.Proste pred ni zabrzdi a prejde ji.Na lonzi zastavuje taky.Potoky skace.Newime co mame delat.:( :( :_(
no myslím že všechny rady tu už padly. být tebou tak do toho koníka už nenutím, když nechce tak to tak asi má být. myslím že bude pokrok už jen v tom že kůň zjistí že se není čeho bát.
MÁM DOMA 1 LETOU KLISNU NAPOLI A JE ARDENSKÝ KŮN A JE VÝBORNÁ VE SKÁKÁNÍ VE BĚHÁNÍ A I V POSLUŠNOSTI JE TO NEJLEPŠÍ KŮN NA SVĚTĚ ZA NIC BYCH J NIKDY NEVIMĚNIL E PROSTĚ ŮŽASNÁ :-) :D ;-D ;-)
Lucka (27.04.2012 11:34:59) napsal: Ahoj tak to vypadá, že s kobylkou bude problém někde jinde, nestalo se ji náhodou něco ošklivého předtím,než jste si ji vzali nebo při tréninku, protože to vypadá na nějaký ošklivý zážitek tím pádem to je určitý blok, při kterém ti dělá problém pouze na jednom skoku:-(. Přeji ti pěkný sluníčkový den:D no co bylo před tím než jsme si ji kokupili, tak opravdu nevím, všechno jsem si ji učila sama od začátku, možná to je tím, že má radost ze skákání :) halvní je, že se to nějak dá usedět a časem se to třeba vylepší.. třeba dneska jsme skákali a udělala mi to jen jednou... a je velice šikovná, na to že měří 140cm a já jsem trochu těžší, tak skočila víc jak 80cm překážku a hodně širokou... doufám, že to někdy vytáhneme na rovnej metr :) jednou se nám podařilo 95cm ale to už před rokem a něco.. to jsem taky vážila oněco míň 8-}
Zdeňka (24.04.2012 19:52:57) napsal: no kobylka je kousací a kopasí :D ale to je jedno, trénujem na louce... skokový řady v klusu i ve cvalu zvládáme ale když je tam prostě jen ta jedna překážka tak s ní mám pořád problémi... :( přetrénovaná taky nebude, většinou skáčeme 1-2 do týdne... a skok ve volnosti jsem skoušela ale může mít klidně 20cm a ona ho neskočí jen když ho přeskočím s ní :D. jinak dělám přirozenou kominikaci a ona umí skočit přez sud a já jdu jen vedle a je taky v pohodě... vše si ji učím sama když jsme ji před 2 roky dovezli jako 7 letou, tak byla jen obsedlá a nezvládala jediný skok.. ten rok jsem ji vytrénovala a byly jsme na závodech 60cm s umístěním na 1 místě... ale když trénuji doma, tak mi pořád vyhazuje, na tech závodech zatím pokaždé byla s****ředěná ale doma na to prdí :( hlavně je to taky poník (140cm :D ) takže chytrej a mazanej až moc :-) a naše překážky vypadají tak, že mám pneumatiky a na nich i zakřivený klacky a na tom ještě přivázaný různě barevný igelitový pitlíky nebo prostě něco křiklavýho :D (ale taky to není chyba že by se toho bála... blbne i když je to jen čistá překážka :( ) není nad to,když se čovek sám vidí :) Ahoj tak to vypadá, že s kobylkou bude problém někde jinde, nestalo se ji náhodou něco ošklivého předtím,než jste si ji vzali nebo při tréninku, protože to vypadá na nějaký ošklivý zážitek tím pádem to je určitý blok, při kterém ti dělá problém pouze na jednom skoku:-(. Přeji ti pěkný sluníčkový den:D
Zdeňka (24.04.2012 19:52:57) napsal: no kobylka je kousací a kopasí :D ale to je jedno, trénujem na louce... skokový řady v klusu i ve cvalu zvládáme ale když je tam prostě jen ta jedna překážka tak s ní mám pořád problémi... :( přetrénovaná taky nebude, většinou skáčeme 1-2 do týdne... a skok ve volnosti jsem skoušela ale může mít klidně 20cm a ona ho neskočí jen když ho přeskočím s ní :D. jinak dělám přirozenou kominikaci a ona umí skočit přez sud a já jdu jen vedle a je taky v pohodě... vše si ji učím sama když jsme ji před 2 roky dovezli jako 7 letou, tak byla jen obsedlá a nezvládala jediný skok.. ten rok jsem ji vytrénovala a byly jsme na závodech 60cm s umístěním na 1 místě... ale když trénuji doma, tak mi pořád vyhazuje, na tech závodech zatím pokaždé byla s****ředěná ale doma na to prdí :( hlavně je to taky poník (140cm :D ) takže chytrej a mazanej až moc :-) a naše překážky vypadají tak, že mám pneumatiky a na nich i zakřivený klacky a na tom ještě přivázaný různě barevný igelitový pitlíky nebo prostě něco křiklavýho :D (ale taky to není chyba že by se toho bála... blbne i když je to jen čistá překážka :( ) není nad to,když se čovek sám vidí :) Ahoj a zkoušela jsi(jestli teda máš možnost) skákat za druhým koněm? Ohledně překážek jsme se ptala jen proto, abych ti nepsala kolik si toho postavit a ty jsi neměla z čeho:-D . Každopádně jestli, budeš mít ještě zájem a vydržíš do konce příštího týdne tak se zeptám kamarádky,( pojedeme za ní příští víkend) co by se s tvým problémem dalo dělat, víc zkušeností než-li já, taky je o nějaký ten pátek starší:-D . Jinak pokud by jsi ráda viděla jak sedíš na koni,můj trik je, jít kolem oken nebo vitríny místního obchodu, či auta.:-D :-D :-D nebo při skákání jestli máš nějakou kamarádku tak ať tě natočí na mobil a budeš vidět hned jak jsi natom.:-D :-D :-D . Tak se měj a určitě se ti ozvu,jestli budeš ještě chtít.Pěkný zbytek středečního dne.:D
no kobylka je kousací a kopasí :D ale to je jedno, trénujem na louce... skokový řady v klusu i ve cvalu zvládáme ale když je tam prostě jen ta jedna překážka tak s ní mám pořád problémi... :( přetrénovaná taky nebude, většinou skáčeme 1-2 do týdne... a skok ve volnosti jsem skoušela ale může mít klidně 20cm a ona ho neskočí jen když ho přeskočím s ní :D. jinak dělám přirozenou kominikaci a ona umí skočit přez sud a já jdu jen vedle a je taky v pohodě... vše si ji učím sama když jsme ji před 2 roky dovezli jako 7 letou, tak byla jen obsedlá a nezvládala jediný skok.. ten rok jsem ji vytrénovala a byly jsme na závodech 60cm s umístěním na 1 místě... ale když trénuji doma, tak mi pořád vyhazuje, na tech závodech zatím pokaždé byla s****ředěná ale doma na to prdí :( hlavně je to taky poník (140cm :D ) takže chytrej a mazanej až moc :-) a naše překážky vypadají tak, že mám pneumatiky a na nich i zakřivený klacky a na tom ještě přivázaný různě barevný igelitový pitlíky nebo prostě něco křiklavýho :D (ale taky to není chyba že by se toho bála... blbne i když je to jen čistá překážka :( ) není nad to,když se čovek sám vidí :)
Zdeňka (23.04.2012 18:46:10) napsal: takhle to taky dělám už nějakou dobu, ale když chci aby cválala hned dál tak je to pořád dokola... Ahoj pokud člověk nevidí jak skáčete je obtížné ti poradit,ale zkus s kobylkou skákání ve volnosti, jestli máš možnost (je to lepší než lonži)?Pokud skáče bez problémů, tak chyba bude někde jinde. Pokud s ní takhle skáčeš pořád může jít také o přetrénování. Další možnost skákání pod sedlem může být(nevím kolik máš skokového materiálu):začala bych s kobylkou přes skokovou řadu nejprve v klusu a podle toho jak bude chovat klidně přešla bych na cval. Gymnastickou řadu si postav (dle tvých možností) na klus :jako první dej 1 kavaletu se vzd. 3m (mezi kavaletou a prvním křížkem) a za ní si postav 4-5 křížků ve vzdálenosti mezi nimi asi po 3m Pokud bude vše probíhat bez problémů, pak teprve přejdi na cválání. Na cval jako první dej 1 kavaletu ve vzdálenosti asi 2.20 m (mezi kavaletou a prvním křížkem)a za ní 4-5 křížků ve vzdálenosti po 3m. Pokud ti kobylka po posledním skoku utíká postav si skokovou řadu nejen na stěně jízdárny, ale také "proti protilehlé stěne". Samozřejmě v takové vzdálenosti, aby jste měli dostatek místa na doskok a odbočení,aby jste se nerozmázly:-D tak by to mělo kobylku částečně brbrzdit. Pokud nemáš možnost jízdárny, tak popros kamaráda, aby se v dostatečné vzd. postavil za překážku a dělal ti "zeď", za předpokladu, že tvá kobylka, není kousací tank:-D , aby ti kamaráda nepřeválcovala a nespapala:-D . Hodně štěstí,snad to pomůže.
takhle to taky dělám už nějakou dobu, ale když chci aby cválala hned dál tak je to pořád dokola...
Lucka (12.04.2012 12:38:16) napsal: Ahoj píšeš, že máš poblém s koníkem po doskoku.Zkus si postavit malou překážku a po doskoku koně seber do lehkého přilnutí a najeď na malý kruh.Pozor na příliš tvrdé a hrubé ruce kůň by ti mohl začít stávkovat před překážkou.:-DD
Zdeňka (05.04.2012 13:10:45) napsal: my máme s mojí kobylkou velký problé, na překážku se mi pokaždé pěkně rozběhne, většinou ji nemůžu ani zastavit jak je natěšená na skok ale potom mi vždy hned po doskoku zašne vyhazovat. vím, že to může být i z toho, že bych jí během skoku povolila a tím by se rozházela, ale na tohle si dávám pozor. už si s ní vážně nevím rady :( .
my máme s mojí kobylkou velký problé, na překážku se mi pokaždé pěkně rozběhne, většinou ji nemůžu ani zastavit jak je natěšená na skok ale potom mi vždy hned po doskoku zašne vyhazovat. vím, že to může být i z toho, že bych jí během skoku povolila a tím by se rozházela, ale na tohle si dávám pozor. už si s ní vážně nevím rady :( .
Uživatel32819 (14.09.2009 18:31:44) napsal: Mame problem s konikem.Kdyz nacvala na prekazku zpomaly pred ni a prejde ji(na pobidky nereaguje).Zkusili sme klusat nizke kavalety a pak na jendu veci ale taky nic.Proste pred ni zabrzdi a prejde ji.Na lonzi zastavuje taky.Potoky skace.Newime co mame delat.:( :( :_( ahoj, tento problém jsem řešila se svou kobykou, tak, že jsme začaly jezdit kavalety ve cvalu a později jsem udělaly skokovou řadu (asi z 5 skoků), každou tu kavaletu jsme daly na jednu pneumatiku ( cca 15cm jsem ji zvedly)až jsem jí načila tohle, tak tu poslední jsme zvedali a zvedaly a postupně jsme odebíraly kavalety před skokem až nám zbyla jedna kavaleta a překážka, ale překáka, která je višší, musí mít i větší vzdálenost na odraz!!!... skoková řada je dobrá v tom, že koně donutí tu překážku zdolat i když nechce, kůň vlastně skočí jednu a hned při doskoku se musí znovu odrazit a takhle pořád dokola... ;-)
wiwi (09.01.2010 17:19:45) napsal: ahoj tak si sku vzít koníka na lonž a přes kavaletu ho nech přejít pomalu ukázat muji očuchat pak to skuste v klusu a i vecvalu a zks kdyžtak překlusat na vodítpu nebo at de přední skošit jiný a pak by skočit měl pokud neprejd kavalety ani v klusu, pak by mozna zabralo jen ji vzit na lonz a nejdriv jednou prejit kavalety v kroku a pak ji naklusat, a jen co se bude blizit ke kavaletam, tak mi svihnout lonzovacim bicem za zadek a pobidnout ji hlasem. to by melo zabrat... mozna ti to prijde drsne, ale alepson zjisti, ze to nic neni a nema se ceho bat...
Uživatel32819 (14.09.2009 18:31:44) napsal: Mame problem s konikem.Kdyz nacvala na prekazku zpomaly pred ni a prejde ji(na pobidky nereaguje).Zkusili sme klusat nizke kavalety a pak na jendu veci ale taky nic.Proste pred ni zabrzdi a prejde ji.Na lonzi zastavuje taky.Potoky skace.Newime co mame delat.:( :( :_( ahoj tak si sku vzít koníka na lonž a přes kavaletu ho nech přejít pomalu ukázat muji očuchat pak to skuste v klusu a i vecvalu a zks kdyžtak překlusat na vodítpu nebo at de přední skošit jiný a pak by skočit měl
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?