Diskuze skákání s mladou kobylkou

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den,mám šesti letou kobylku A1/1.Je čerstvě přiježděná teprve nedávno se naučila pořádně cválat na pobídku.Chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo nějakou radu jak a co s ní začít skákatchtěla bych jí do sportu).Třeba jestli někdo nevíte co takhle koně baví nebo tak budu ráda za každou radu mám prvního koníka a výcvik mladého koně dělám taky poprvé.Děkuju;-)
Ahoj,ideální by bylo kdybys sis našla zkušeného trenéra výcvik mladého koně není legrace a jako začátečník( s vycvikem) bys mohla udělat chyby ,které se b**ě odstranují(vlastní zkušenost).Podle mého názoru pokud kobylka zatím nemá zažité všechny pomůcky ve všech chodech, tak je na skákání ještě brzo.Ale můžeš s ní pracovat dvojím způsobem: pod sedlem, aby chodila pravidelně na otěži a byla ovladatelná ve všech chodech. Za 2. bez jezdce- skákání ve volnosti.(nejprve kladinu na zemi, pak vice kladin, malý křížek s odskokouvou bariérou atd... pak to samé pod sedlem.Ovšem ty bys mezi tím se měla zdokonalovat ve skákání na nějakém starším koni, abys svoji kobylku neznervoznovala a např. nezůstavala za pohybem... atd. Je snadné naučit mladého koníka štycovat.A hlavně nespěchej na ni bohatě se ti to odmění.Trvá to cca 2 roky poctivé denodenní práce. Doporučuji si pročíst knihu Skokové ježdění od Antonyho paalmana.měj se a hodně stěstí s kobylkou klidně se pak ozvi na kilifik[at]gmail.com
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?