Diskuze Slavkov 2008

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Tak jsem se všera večer vrátila , 3 dny kolem Slavkova byly skvělé. Bitva úžasná , letos bylo skvělé že rakouský císař stál nahoře na kopci, ale přišlo mi teda že nic moc jezdet, ještě že měl Lotusa ( policejní kůň),Napoleon byl jako vždy skvělý a dokonce si sám sedlal koně, nabízela sem mu dopoledne ve stáji pomoc, ale nepotřeboval. Naši huláni a husári byli skvělí, snad jen škoda že 2 z nich kvuli koním nemohli do bitvy, jeden náš kůň neprošel veterinou - byl už po týdením putování příliš unavený a pohublý a druhý měl nataženou šlachu tak ho majitel raději nechal ve stáji. No co ještě napsat, mohla bych o tom povídat na desítky stránek. Snad jen ještě řeknu že Napoleon přišel večer po bitvě jako vždy za na náma na Starou poštu - abych to uvedla na pravou míru :Na 200.letém výročí ho naši huláni unesli na Starou poštu a tak se mu tam líbilo že tam chodí každým rokem už sám. =) Slavkov byl skvěl,ý i když počasí bylo dosti kruté, já jen v markytánském sem si nebyla jistá zda tam neumrznu, nebylo k tomu daleko. Snad jen jednu výtku bych měla - Pietní akt v neděli na Mohyle Míru byl dle mého až moc zlouhavý a pro už tak zmrzlé vojsko bylo myslím tohle ještě dorížející stát tak dlouho na místě v pozoru ,a jinak na profilu u Mensy budu mít co nejdříve určitě nějaké fotky ji v bitvě - byla skvělá ( pravda taky už je to ostřílený bitevní kůň =))
bude to tenhle víkend v sobotu na Žuráni , kousek od Tvarožné a v neděli je setkání na Mohyle Míru. Na konich to bohůžel nejde. Jedou jen členové ,,armády,, ( na koních jedou huláni a husaři s rakouského císaře a potom francouzi) - celkem bude asi 60 koní .... tohle se přístě kontroluje na Austerlitz, musí to být vždy nějaký vojenský pluk. A pouštějí tam jen koně co už majíza sebou nějaké bitvy - bude to hodně veliké a je nebezpečné takže nezkušené koně nebo jezdce tam nepřipustí. Ale každopádně stojí za to se tam jed podívat, ale i pokud to nevyjde tak potom budu mít u Mensy , která tam jede ,fotky. Naši huláni a husaři ze slovenska vyrazili v sobotu putování, dneska dorazili do Vyškova , a ve čvrtek večer by měli být v Kovalovicích na Staré Poště což je tradiční hulánské sídlo před bitvou i po ni. Myslím že to byly vcelku vyčerpávající informace =)
Ahoj, kdy to je? Můžeme jet na koních? Nebo jenom jako diváci?
Ahoj , jedete se někdo podívat na bitvu na Slavkov ? Z naší stáje bude v bitvě 6 koní a 2 ještě dva koně co s náma jezdí na středověké akce takže určitě pojedu , a co vy ?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?