Diskuze slzící oko, nutný zákrok

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Giv (07.12.2012 16:37:48) napsal: Dneska byl přítel s naším kocourem(britský modrý) na veterině (očkování, prohlídka)asi 14dní jsem koukali,že mu jedno očičko pořád slzí tak se na to dneska ptal a paní veterinářka mu řekla, že mu zarůstají řasy a chloupky do oka a tím pádem to má podrážděné a slzí. Objednala ho na zákrok kde mu upraví víčko. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Úplně me to vyděsilo, že mu bude řezat očičko. Příjemná představa to není, ale zase si představte, že by vás něco řezalo v oku a nemohla byste se toho zbavit, navíc dlouhodobé dráždění rohovky může vést až k jejímu zjizvení, takže operace má svůj důvod. Mluvila paní doktorka přímo o řezání víček? Tak se řeší entropium (vchlípení očního víčka) a to není u britek zas tak úplně časté, ani my s ním naštěstí zkušenost nemáme. Naopak máme zkušenost s distichiázou, což si myslím, že bude i váš případ. To je u britek takové nepříjemné dědictví po peršankách - jak je hlavička celá taková kulatá a krátká, řasy mají tendenci růst směrem k rohovce a dráždit ji. Tam se ale víčka neřežou, jenom se povrchově vytne část kůže s vlasovými váčky. Jeden náš kocourek to zvládl jen při lokálním znecitlivění. Byla jsem přímo u zákroku, nebylo to nic krvavého, za nějakých 15 minut bylo vše hotovo. Po zákroku se ještě musí kapat umělé slzy, aby očičko neosychalo, protože víčka jsou ještě částečně paralyzovaná. Kocourek vše snášel velmi dobře. Mám ještě jednu kočenu, která je trochu bojový typ, takže zákrok musela podstoupit v sedaci, jinak byl postup stejný. Bohužel, tahle kočička se slzení úplně nezbavila, ale příčina bude jiná - krátké slzné kanálky. Pokud by se jednalo přímo o entropium a byla by nutná plastika víčka, asi bych ho raději svěřila specialistovi - oftalmologovi.
Dneska byl přítel s naším kocourem(britský modrý) na veterině (očkování, prohlídka)asi 14dní jsem koukali,že mu jedno očičko pořád slzí tak se na to dneska ptal a paní veterinářka mu řekla, že mu zarůstají řasy a chloupky do oka a tím pádem to má podrážděné a slzí. Objednala ho na zákrok kde mu upraví víčko. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Úplně me to vyděsilo, že mu bude řezat očičko.
Inci Noktali (10.12.2012 08:39:35) napsal: Příjemná představa to není, ale zase si představte, že by vás něco řezalo v oku a nemohla byste se toho zbavit, navíc dlouhodobé dráždění rohovky může vést až k jejímu zjizvení, takže operace má svůj důvod. Mluvila paní doktorka přímo o řezání víček? Tak se řeší entropium (vchlípení očního víčka) a to není u britek zas tak úplně časté, ani my s ním naštěstí zkušenost nemáme. Naopak máme zkušenost s distichiázou, což si myslím, že bude i váš případ. To je u britek takové nepříjemné dědictví po peršankách - jak je hlavička celá taková kulatá a krátká, řasy mají tendenci růst směrem k rohovce a dráždit ji. Tam se ale víčka neřežou, jenom se povrchově vytne část kůže s vlasovými váčky. Jeden náš kocourek to zvládl jen při lokálním znecitlivění. Byla jsem přímo u zákroku, nebylo to nic krvavého, za nějakých 15 minut bylo vše hotovo. Po zákroku se ještě musí kapat umělé slzy, aby očičko neosychalo, protože víčka jsou ještě částečně paralyzovaná. Kocourek vše snášel velmi dobře. Mám ještě jednu kočenu, která je trochu bojový typ, takže zákrok musela podstoupit v sedaci, jinak byl postup stejný. Bohužel, tahle kočička se slzení úplně nezbavila, ale příčina bude jiná - krátké slzné kanálky. Pokud by se jednalo přímo o entropium a byla by nutná plastika víčka, asi bych ho raději svěřila specialistovi - oftalmologovi.
Giv (10.12.2012 15:46:12) napsal: Moc děkuji za reakci. Přesně nevím já jsem u toho nebyla a přítel mi nic přesného neřekl (chlap no), ale podle toho co všem jsem z něho dostala tak to vypadá na variantu druhou, kterou jste zmínila. Zákrok prý nebude trvat déle jak deset minut maximálně 15minut. Náš kocourek je trošku více bojovný takže bez narkozy se asi neobejdeme. Vyhledám si něco dál o tom co jste tu zmínila. Na zákrok rozhodně půjdeme nechci aby se z "banality" vyklubal nějaký další mnohem větší problém. Spíše jsem se strachovala jak to pak bude vypadat jestli bude mít zalepené oko a další a další nekdy i nesmyslnosti. Je to moje první zvíře tak jsem z toho všeho taková vystreslá. Jestli se jedná jen o distichiázu, bude oko po zákroku vypadat úplně normálně, maximálně může být zpočátku víčko trochu oteklé, na našich kočenách ale vpodstatě nebylo vidět vůbec nic. Asi taky záleží na metodě, kterou klinika používá. Je to malý zákrok, teoreticky by stačilo špatně rostoucí řasy jen vytrhnout pinzetkou, ale zase by rychle dorostly. Pokud by bylo víčko vchlípené, bude zpočátku trochu oteklé a kousek od okraje bude drobný steh, který se asi za 10 dní vyndá. Kocourek by si asi vysloužil taky ochranný límeček - "lampičku". Vzhled po vyhojení bude úplně normální. Myslím ale, že entropium nemáte.
Inci Noktali (10.12.2012 08:39:35) napsal: Příjemná představa to není, ale zase si představte, že by vás něco řezalo v oku a nemohla byste se toho zbavit, navíc dlouhodobé dráždění rohovky může vést až k jejímu zjizvení, takže operace má svůj důvod. Mluvila paní doktorka přímo o řezání víček? Tak se řeší entropium (vchlípení očního víčka) a to není u britek zas tak úplně časté, ani my s ním naštěstí zkušenost nemáme. Naopak máme zkušenost s distichiázou, což si myslím, že bude i váš případ. To je u britek takové nepříjemné dědictví po peršankách - jak je hlavička celá taková kulatá a krátká, řasy mají tendenci růst směrem k rohovce a dráždit ji. Tam se ale víčka neřežou, jenom se povrchově vytne část kůže s vlasovými váčky. Jeden náš kocourek to zvládl jen při lokálním znecitlivění. Byla jsem přímo u zákroku, nebylo to nic krvavého, za nějakých 15 minut bylo vše hotovo. Po zákroku se ještě musí kapat umělé slzy, aby očičko neosychalo, protože víčka jsou ještě částečně paralyzovaná. Kocourek vše snášel velmi dobře. Mám ještě jednu kočenu, která je trochu bojový typ, takže zákrok musela podstoupit v sedaci, jinak byl postup stejný. Bohužel, tahle kočička se slzení úplně nezbavila, ale příčina bude jiná - krátké slzné kanálky. Pokud by se jednalo přímo o entropium a byla by nutná plastika víčka, asi bych ho raději svěřila specialistovi - oftalmologovi. Moc děkuji za reakci. Přesně nevím já jsem u toho nebyla a přítel mi nic přesného neřekl (chlap no), ale podle toho co všem jsem z něho dostala tak to vypadá na variantu druhou, kterou jste zmínila. Zákrok prý nebude trvat déle jak deset minut maximálně 15minut. Náš kocourek je trošku více bojovný takže bez narkozy se asi neobejdeme. Vyhledám si něco dál o tom co jste tu zmínila. Na zákrok rozhodně půjdeme nechci aby se z "banality" vyklubal nějaký další mnohem větší problém. Spíše jsem se strachovala jak to pak bude vypadat jestli bude mít zalepené oko a další a další nekdy i nesmyslnosti. Je to moje první zvíře tak jsem z toho všeho taková vystreslá.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?