Diskuze STÁJE JAKO PŘESTUPNÍ STANICE PRO KONĚ

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, více-méně máš pravdu, taky se mi stalo, že jsem ve stáji měla oblíbeného koně a pak mi ho dali pryč. Jenže sportovní stáje jdou za ziskem, tudíž chtějí lepší koně a těch horších se zbavují. Můj kůň je důkaz toho, jak koně pendlují od majitele k majiteli a ze stáje do stáje. Není no ani pro toho koně zrovna lehké zvykat si na nové lidi, nové prostředí a už vůbec nové jezdce. Dalo mi hodně práce než jsem se s mým koněm sblížila natolik, že se přestal šklebit a začal mi věřit jako členu stáda. Bohužel ve stájích jsou ti koně cizí, buď stáje, nebo soukromí a proto se nemusí zajímat o to, že se o toho koně staráš a jezdíš na něm. Je to docela kruté, ale je to tak. Nic se s tím nedá dělat. ŠTRŮŮŮPI (13.07.2010 18:45:56) napsal: Nezdá se vám,že některé stáje spíše připomínají přestupní stanice pro koně?Nejdříve se o ně staráte,oblíbíte si je a potom jdou zase dál,bez vysvětlení,prostě jdou dál a už nikdy je neuvídíte.Nevíte jestli zemřeli,jestli jsou v dobrých rukou,nevíte nic ,jste bezmocní.Nebo nestalo se vám že ste jednou přišli do stáje a váš nejoblíbenější kůn ,o kterého jste se dlouhá léta starali a měli jste ho moc rádi tam nebyl.A když ste se zeptali kde je ,tak vám řekli ,že musel jít dál nebo že koupili lepšího . Myslíte si že je tohle fér ,že si tohle zaslouží kůn i vy???Já myslím že v žádném případě.Každý kůn si přece zaslouží mít svou stáj,ve které zůstane navždy se svými kamarády a se svými ošetřovateli a všemi kteří ho mají rádi.Byla bych ráda kdybyste mi napsali jestli se vám něco takového přihodilo.Třeba si říkáte ,že to co se vám stalo se nikomu jinému nemohlo stát.Ale je možné ,že se mílíte.Je možné že někomu se mohlo stát ještě něco horšího.Přečtete si příspěvek a potom si oddechnete a řeknete si:,, to co jsem zažila je nic oproti tomu, co se stalo téhle dívce´´.Tak se zatím mějte a nezapomente ,pište své příběhy;-)
Ahoj, taky mám podobnou zkušenost tak dlouho ve stáji kde jsem jezdila prodávali mé oblíbené koně až jsem to jednou nevydržela a svého oblíbence jsem z této stáje odkoupila. Mám ho už 5 let a jsem ráda že jsem tenkrát včas zjistila že je na prodej. Měla jsem štěstí protože koníka jsem si mohla dovolit jen z toho důvodu, že měl povahu která určovala jeho nízkou cenu. Už tenkrát se mezi námi vytvořilo zvláštní pouto jakési vzájemné tolerance :-D a zatímco na ostatní se šklebil a kousal, u mě věděl že mám pro něj v kapse vždy něco dobrého čím si ho udobřím. Z tolerance se během let stalo přátelství, které nepotřebuje úplatky. Jsem ráda že ho mám, i když jsme si spolu za tu dobu prošli dobrým i špatným. Radost z dobrých chvil převládá.
Jsme na tom stejně..starala jsem se o hřebečka Kinského..od jeho dvou let.. jednoho dne přišel majitel stáje ať ho pořádně vyčistím a tak, že přijedou kupci ho zkoušet..nic jsem o tom nevěděla.. Naštěstí kník nebyl zrovna jednoduché povahy tak si ho neodkoupili.. Takhle k nám kupci chodili další dva roky..pokaždé mi spadl kámen ze srdce..až najednou- nespadl.. Koníka odvezli...měsíce jsem ho hledala a našla :-) Je spokojený v nové soukromé stáji s výběhem a kamarády :-) A já za ním můžu přijet kdykoliv chci :-)
Nezdá se vám,že některé stáje spíše připomínají přestupní stanice pro koně?Nejdříve se o ně staráte,oblíbíte si je a potom jdou zase dál,bez vysvětlení,prostě jdou dál a už nikdy je neuvídíte.Nevíte jestli zemřeli,jestli jsou v dobrých rukou,nevíte nic ,jste bezmocní.Nebo nestalo se vám že ste jednou přišli do stáje a váš nejoblíbenější kůn ,o kterého jste se dlouhá léta starali a měli jste ho moc rádi tam nebyl.A když ste se zeptali kde je ,tak vám řekli ,že musel jít dál nebo že koupili lepšího . Myslíte si že je tohle fér ,že si tohle zaslouží kůn i vy???Já myslím že v žádném případě.Každý kůn si přece zaslouží mít svou stáj,ve které zůstane navždy se svými kamarády a se svými ošetřovateli a všemi kteří ho mají rádi.Byla bych ráda kdybyste mi napsali jestli se vám něco takového přihodilo.Třeba si říkáte ,že to co se vám stalo se nikomu jinému nemohlo stát.Ale je možné ,že se mílíte.Je možné že někomu se mohlo stát ještě něco horšího.Přečtete si příspěvek a potom si oddechnete a řeknete si:,, to co jsem zažila je nic oproti tomu, co se stalo téhle dívce´´.Tak se zatím mějte a nezapomente ,pište své příběhy;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?