Diskuze Stříhání koně

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já jsem ještě trochu hledala. A v jedné knížce jsem našla : Koně se mohou stříhat už od hříběte v jakoukoliv roční dobu. Je ale dobré si pořádně zjistit všechny informace k danému plemenu a o svém koni, aby mu nebyla zima atd...nebo když má kůň nějakou nemoc mohlo by mu to poškodit jeho zdraví. Když je koni horko a hodně se potí, je potřeba co nejdříve koně ostříhat. To je asi nejpoctatnější. Přeji hodně štěstí a ať se koník zdravý.
Nemáš vůbec zač. Jsem ráda že můžu pomoct. Ať se vám daří a kobylka je zdravá.:D
Děkuji ti moc za rady. Zatím jsem jí neoholila, i když se poslední dny čím dál tím víc otepluje, tak už to nevypadá tak hrozně, je sice zpocená, ale už né tolik, asi se začíná aklimatizovat ;-D , taky jí každodenně vyčesávám, tak snad to bude dobrý a nebudu muset holit vůbec, nechci moc zasahovat do průběhu koňského života ;-) , ale kdyby to bylo opravdu neúnosné, tak jí určitě oholím alespoň krk a břicho. Ještě jednou moc děkuji :D
Děkuji ti Teilo za odpověď, vím, že se stříhají koně, kteří se hodně potí při práci, ale pokud je to teprve hříbě, tak si vážně nejsem jistá abych jí třeba nějak neublížila. No jestli to takhle půjde dál a bude to její pocení horší, jelikož se dnem co dnem otepluje, tak o tom ostříhání vážně budu přemýšlet. Možná bych zkrátila srst na celém těle a krk a břicho oholila úplně. Každopádně s tím chci něco udělat, protože mi je jí líto, je taková bez života :_( . Pokud by ještě někdo měl nějaké zkušenosti, byla bych ráda za každou radu, Děkuji.
Ahoj Nevím jestli odpovím přímo na tvoji otázku, ale ... Moje trenérka nechala ostříhat jednu kobylku před týdnem. Hřívu má dlouhou tak 15 cm. Ale není to hříbě je ji 9 let. Ale koně můžeš nechat ostříhat v jakékoli období. Snad jsem aspoň trochu odpověděla a pomohla.
Dobrý den, nevím na koho se mám obrátit, nikde jsem se nedočetla, zda je vhodné stříhat mladého koně v těchto měsících a jak. Všude se uvádí, že se stříhá na podzim a v zimě. Ale abych přešla ke konkrétní situaci, mám 9ti měsíční kobylku Irského Tinkera (má hustou zimní a ještě hříběcí srst, opravdu medvěd ;-D ) a jak se teď trochu oteplí, hned se dost potí. Vyčesávám jí každý den, ale jde to pomalu. Vidím, že se kobylka opravdu necítí dobře :_( . Myslím si, že toto přehřátí mělo za následek nedávné ucpání jícnu po granulích, ale to je jen moje domněnka, nyní raději granule předmáčím a po zkrmení již nebudu dávat. Každopádně nevím opravdu, zda je vůbec vhodné hříbě stříhat nebo ho nechat se s tím vyrovnat. Možná bych byla pro ten nejjednodušší střih a to od krku k břichu, abych nemusela v chladnějších dnech dekovat. Moc prosím o radu. Děkuji.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?