Diskuze Stríháte koně v zimě?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

My koně ani nestříháme ani nedekujem, protože se všichni válí a deky jsou strašně špinavý
my máme jzdeckou halu takže jsme si půjčili mašinkun a ostříali jsme si dekujemee jen ostříháné koně
Nestříhám, nevím co by si lidé na koně ještě vymysleli…A deky také nedávám, koně jsou neustále venku a jejich termoregulace, je mnohem účinější než jakákoliv deka,která neochrání, ale naopak.
já koně nestříhám a ani nedekuji- v zimě kdybych dekovala tak koni se nevytvoří ochraná vrstva, nenarostla by mu zimní srsst atd.. protože by mu to nahrazovala ta deka, pka bych musela dekovat neusále, a navíc to není přirozené. Nešlo by o to, že by byly deky špinavé, o to vůbec nejde…Maximálně dekuji, pokud je kůň nemocný, či má koliku, aby ještě neprochladl, mebo v zimě když jsou velký mrazy, ale až po tom, co mu naroste srst, když se totiž dekuji před tím, pak už srst nenaroste tolik- a zase důvod dekování na celou zimu. A pak dekuju jen odpocovací dekou po vyjížďák, kdyý se kůň opravdu spotí, ale jen někdy…:D
Ahojda, osobně koníky nestříhám, ale mám doma 26 letého koníka s drezurní minulostí a ten byl dekován…proto, když je v zimě mráz nebo mrholí, dostane deku, aby nenastydnul…Je to už dědula a nechtěla bych, aby se mu něco přihodilo. Jinak názor můj názor na stříhání a dekování koní je asi takový: ten, kdo závodí a nepřestává trénovat ani v zimě, je nejspíš pohodlné když je kůň ostříhaný, ale jakmile jednou koně ostříháte a musíte ho dekovat. Někteří koně si na deku tak zvyknou, že je pak jednou vyvedete bez ní a oni se klepou zimou – sama jsem měla tu zkušenost, když u mě měla kamarádka koně. Je to asi na každém jak se rozhodne, ale když jim ty chlupy narostly, mají asi nějaký význam…
Ahojda, osobně koníky nestříhám, ale mám doma 26 letého koníka s drezurní minulostí a ten byl dekován…proto, když je v zimě mráz nebo mrholí, dostane deku, aby nenastydnul…Je to už dědula a nechtěla bych, aby se mu něco přihodilo. Jinak názor můj názor na stříhání a dekování koní je asi takový: ten, kdo závodí a nepřestává trénovat ani v zimě, je nejspíš pohodlné když je kůň ostříhaný, ale jakmile jednou koně ostříháte a musíte ho dekovat. Někteří koně si na deku tak zvyknou, že je pak jednou vyvedete bez ní a oni se klepou zimou – sama jsem měla tu zkušenost, když u mě měla kamarádka koně. Je to asi na každém jak se rozhodne, ale když jim ty chlupy narostly, mají asi nějaký význam…
Tak to Vám závidím,kdyby nebyl jak medvěd,asi bych ho taky nestříhala,ale dovezla jsem ho už jako huňatého:D Ale je to fajn,nezpotí se tak lehce a pokud ano,ihned uschne a tak nehrozí nachlazení..Musí sice mít milion druhů dek,ale to Charinka taky,jelikož jinak by zarostla..Asi je to taky o tom na co člověk koně využívá;-) A Charlotka už je jen můj miláček pro radost,na závody už jezdí jen Catouš..
v zivote jsem ostrihat konika nedala a ani nedam...to v zivote..a z dekou kazdej musi vyjet...to je u nas pravidlo.konik ktery vyjde bez deky utece a prochladne;-) ;-)
Já koně nesříham ale dekuju...v zimě bude dost bláto. Ale samozřejmě ho nškdy vyvedu ven i bez deky.
Já nestříhám. Ale ani nedekuju, protože můj koník je anglický plňásek a ten v zimě není nikdy tolik huňatý a spíš potřebuju, aby mu srst trošku narostla, aby mohl být ve výběhu ;-)
Já jsem Catouše ostříhala,ale Charlota byla brzy dekovaná,tak nebyla jak medvěd. Jak to máte vy?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?