Diskuze Strouhání kopyt

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ivul-a (28.09.2012 21:09:43) napsal: Ahoj chci se zeptat co se stane když se konovy nestrouhají kopyta 1,5roku..? ubliží mu to nak..? a jak často se mají strouhat..? před děkuji;-) Ahojky to víš, že to koni určitě ublíží. U přerostlých a neudržovaných kopyt nastanou různé zdravotní prodlémy jako je např. hniloba kopyt, rozštěp kopyt, kulhání atd. Správně se kopyta upravují každých 6-8 týdnů, jinak podle potřeby koníka. Přeji krásný den.
Ahoj chci se zeptat co se stane když se konovy nestrouhají kopyta 1,5roku..? ubliží mu to nak..? a jak často se mají strouhat..? před děkuji;-)
Ono se ale nedá srovnávat kopyta divokých koní a kopyta těch našich vymazlených miláčků. Kopýtka divokých koní jsou daleko tvrdší a odolnější. Navíc divocí koně chodí v terénu, kde ta možnost obroušení kopyt je. Naši zhýčkaní už mají kopytní rohovinu daleko měkčí a nemají kde si kopyta obrousit. Proto je potřeba korektury aspoň co 3 - 4 měsíce, ale záleží na tvrdosti rohoviny. Míša L. (08.11.2012 20:36:01) napsal: Koňské kopyto se začne uštipovat a samo vracet do původního stavu - viz divocí koně, ty taky nikdo nestrouhá.... Příroda to má sama zařízené. Pokud se ale na koni jezdí, je zapotřebí pravidelná korektura.
Koňské kopyto se začne uštipovat a samo vracet do původního stavu - viz divocí koně, ty taky nikdo nestrouhá.... Příroda to má sama zařízené. Pokud se ale na koni jezdí, je zapotřebí pravidelná korektura.
Chtěla jsem se ještě zeptat na naky dobrý zpusob zvedaní zadních nohou..? mojemu koníkovi se dlouho nestrouhali kopyta proto,že máme problém se zadníma nohama..!..:(( mám ju od hříbatka ale majitel od ktereho jsme ji odkoupili tak ji zadni kopyta moc nezkousel..! a ted mam stím problém ja..!..:/ kdyz ji chci zvednou jednu nohu tak mi jí tak na 70% dá hezky ale tu druhou ne asi za boha..:/ prosím pomozte mi už to trvá docela dlouho..:/ jinak předem dekuji
ivul-a (28.09.2012 21:09:43) napsal: Ahoj chci se zeptat co se stane když se konovy nestrouhají kopyta 1,5roku..? ubliží mu to nak..? a jak často se mají strouhat..? před děkuji;-) Ahojky nestrouhat koníka 1,5roku no nevím, mě to přijde jako týrání8-}a určitě mu to ublíží. Pokud se koník tak dlouho nestrouhá,dochází k hnilobě kopyt, rozštěpům kopyt,kulhání atd.Správně se kopyta upravují každých 6-8 týdnů, jinak dle potřeby koníka.
myslim si že se mu nic nestane:-~
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?