Diskuze Taky vám koně v zimě zhubli?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Redukce váhy přes zimu či na začátku jara je absolutně v normálu, řekla bych dokonce že je přímo nutná.Takže hlavu bych sis tím nelámala…Ale samozřejmě je potřeba vědět jaký rozdíl to je a zda se něco nezanedbalo, například odčervení..
jedovatý?:D To mě zas něco pobavilo... Ale tak co už,asi každý máme jiné názory..;-)
Ahoj. Tak jí zkus protahovat. Ohýbej jí krk do stan.Lákej jí na mrkrv, stoupni si až ke slabinam.Pak jí natahuj krk dolu a dopředu. Postačí i odpočinek ve výběhu...:-D
Chleby není zrovna pro koně dobrý, páč obsahuje nadýmavé prvky a je takřka "jedovatý".
kristina (01.04.2009 00:09:54) napsal: jedovatý?:D To mě zas něco pobavilo... Ale tak co už,asi každý máme jiné názory..;-) Jedovatý, no to mě taky pobavilo:D já dávám mojemu poníkovi chleba co druhý den (samozdřejmě sušený) a k tomu někdy i rohliky a to už to dostává od mala a pořád žije, tady se asi někdo spletl:D taky mě to pobavilo
Bylo to jednou napsané v Jezdectví. Prostě nadmíra konzumu chleba koni škodí protože obsahuje látky, které jsou takřka jedovaté. taky mě to zarazilo. A co, to že o tom nevíš, neznamená že to tak není. Chtělo by to více číst :-~
stačí zalít horkou vodou,a namočení stačí jen hodinu:-DD
Mimochodem,když zalijete řízky horkou vodou,stačí jen hodina :-D ....
Sammie (09.03.2011 00:44:16) napsal: Já nedám dopustit na cukrovarnické řízky.. po těch kůň přibere raz dva ;-) ale je to s nima trochu složitější, páč se musí namáčet 10 hodin před krmením.. Přesně, řepné řízky to je absolutní bomba. Myslím, že je to absolutní jednička jak u koní v rekonvalescenci, nebo i u sportovních koních. Kobylka mi po nich pěkně nabírá a dostává se do kondice.
Bobína261 (04.04.2009 20:04:14) napsal: Bylo to jednou napsané v Jezdectví. Prostě nadmíra konzumu chleba koni škodí protože obsahuje látky, které jsou takřka jedovaté. taky mě to zarazilo. A co, to že o tom nevíš, neznamená že to tak není. Chtělo by to více číst :-~ Lol.. tak to je vážně zajímavé as máš špatný zdroj :P u nás ve stájích byl veterinář a protože jsem o tom také něco slyšela tak jsem se ho musela zeptat a víš co mi odpověděl ?? Uplná kravina a divil se kde jsem na to přišla :-D:-D 8-}
Lída (04.02.2009 17:51:54) napsal: Ahoj,zajímalo by mě,jestli vaši koně taky v zimě tolik zhubli,jako moje kobyla.Přitom dostává fakt hromadu sena a i víc granulí.Neznáte někdo něco,po čem by znova přibrala? Já nedám dopustit na cukrovarnické řízky.. po těch kůň přibere raz dva ;-) ale je to s nima trochu složitější, páč se musí namáčet 10 hodin před krmením..
hvezdick_a (01.04.2010 07:22:45) napsal: Jedovatý, no to mě taky pobavilo:D já dávám mojemu poníkovi chleba co druhý den (samozdřejmě sušený) a k tomu někdy i rohliky a to už to dostává od mala a pořád žije, tady se asi někdo spletl:D taky mě to pobavilo Tak tady asi kažký myslí něco jiného. Jelikož když se dá koní chleba třeba každej den, ale v malém množství tak mu to neškodí, ale když se to přežene tak už třeba jedovatý být může. To je asi jako s zelenejma bramborama nebo klíčkama od brambor, ty sou taky jedovatý;-)
Ahojky o nikom nevim ale múžu se zkusit zeptat na rúzných poradničkách chces?8-|
ahoj nám nezhubli chce to dávat aspoň jednou denně chleba ne za odměnu jako pamlsek ale také se po chlebu přibýrá my jsme také měli hubeného koně i v létě a tak jsme mu začali dávat chleba a taky hlavně hodně šrotu tak 1-1 a půl odměrky
Ahojky, moje kobylka má bloklá zádíčka, tak scháním nějakého fyzioterapeuta, který by nám pomohl. Nevíte náhodou o nějakém?:-( Díky moc Ps: Jsem ze Sázavy, tak od někud poblíž
Naše princezna naopak pěkně přibrala, jak je špatné počasí tak nechodí pod sedlo a jen se láduje senem =) , ale na podzim sme měli podobný problém že byla pohublá, dostala navíc přikrmové granule a větší dávku sena a hezky přibrala =)
Ahoj. Já dávám pšeničný otruby. Dávaj se kobylám po porodu či koním v rekonvalescenci. Max 2kg na den. No a nebo granule. Já používám Energy's od ZeS Běstovice. Maj spoustu druhů, jsou kvalitní a né předražené...;-) Nebo zkus udělat kobylce test na začervení, stojí 50kč....
Tak moje naopak přibrala:D Ale loni jsem měla podobný problém a koupila jsem jí granule speciálně na přibrání,název už ale nevím..Ale podle mě Ti poradí v každém obchodě. Záleží čím krmíš,já krmím musli a ovsem..ale jak mi tak pohubla,ještě jsem jí přidávala ty granule. Tak hodně štěstí,aby to byla co nejdřív opět ve formě.
Ahoj,zajímalo by mě,jestli vaši koně taky v zimě tolik zhubli,jako moje kobyla.Přitom dostává fakt hromadu sena a i víc granulí.Neznáte někdo něco,po čem by znova přibrala?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?