Diskuze Tipy na procházku

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

jen by to asi chtělo o kousek rozšířit. Například do okolí tak 20 kilometrů.
supík (25.09.2009 12:58:20) napsal: Já to spíš vidím jako názornou ukázku toho, jak se dá původně dobrá myšlenka zabít necitlivým a bezmyšlenkovitým zkopírováním z jedněch stránek do druhých.Pokud budu hodnotit typy na vycházky u svého profilu, tak je tam několik velmi vhodných, schůdných v každém ročním období (např.jeskyně Pekárna,Hádecká planina apod.).Ale třeba vycházky Slavkovským bojištěm (Žuráň,Mohyla Míru) jsou z velké části vedeny po silnici a z menší polními cestami beze stínu a za letního vedra budou pro vaše psy utrpením.Za mokra si potom na polňačkách budete připadat jako Král Šumavy po celodenním broděním ve slatích.Typy jako katedrála na Petrově, kapucínská hrobka nebo koupaliště v Zábrdovicích radši nehodnotím.Jenom bych chtěl upozornit autora výběru,že se běžná turistika přece jen liší od vycházek se psem a že v tomto státě existuje pro vstup se psem řada omezení.Co mně ale nejvíc vadí, je celkem nic neříkající obsah.Typy u vlastního profilu má jistě většina z nás prochozené a pokud bych se chtěl inspirovat třeba pro pobyt na dovolené, tak mně to bez turistické mapy popřípadě průvodce nic nedá.Uvítal bych informace o možnostech příjezdu, nástupu na trasu, krátké hodnocení nebo popis trasy, typy na občerstvení, možnost vkládat vlastní postřehy. s poslední větou naprosto souhlasím, jenže pak by celá tato podrubrika musela být vlastním programem speciálně dělaným pro Hafíky, tedy s postupně se rozšiřující databází zajímavých míst pro psí výlety a to si troufnu tvrdit by byla daleko obsáhlejší databáze, než je počet profilů na portálu. Musela by se tvořit postupně za účasti Hafíkářů a pak dejme tomu kopírovat k danému místu. Byla by to práce na měsíce a to ještě za podmínky, že by se valná většina do toho zapojila a byla schopna smysluplného popsání trasy či objektu.
Nepochybuji,že v menších městech asi lépe vybrané,ale na našem profilu jsou místa,kam chodím já často,ale ,,pracovně";-) ...Pes by nemohl na tato místa ani omylem a co se týká procházek v Praze,tak jsou místa dobrá,ale zde nejsou uvedena.Je nutné hledat na okrajích Prahy,v centru pouze Stromovka a Hvězda(Bílá hora...).;-) Aja.
Jako základní myšlenka je to perfektní. Sama jsem zjistila, že o některých tipech jsem neměla ani šajnu. A teď už záleží na nás - na každém z nás jak si to vylepšíme. U každého tipu máme možnost přidat fotky, svoje názory - a tím si myslím, že to hodně "ulehčíme" svým následovníkům. A opačně: pokuď se budeme chtít podívat do jiných oblastí, stačí se podívat na názory jiných a vybrat si výlet podle doporučení těch vco tam byli před námi.
Miky (25.09.2009 06:52:42) napsal: No nevím, mě to moc dobré nepřijde, podle tohohle bych se psem měla jít do muzea, kláštera, prostě na památky, ale nejhezčí místa, kam s pejsky chodím, tu nejsou. V podstatě z asi 10 návrhů se dá využít jeden jediný. To už je možná lepší se podívat na pejsky, kteří jsou na mapě někde poblíž a podívat se co mají v profilu uvedeno jako oblíbené procházky. Souhlasím s Tebou, že to má spoustu much, spíš masařek, ale jako myšlenka to myslím špatné není. Bylo by potřeba to citlivě probrat co je vhodné pro pejsky a co ne. Tady jde o kvantitu na úkor kvality.
Nebylo by lepší napojit kromě Turistika hafíky taky na 21 nej procházek? Podle mě je to určitě vhodnější - jsou tam přímo trasy vhodné pro pejsky - ale asi to všichni znáte :-)
Rexíkova panička (24.09.2009 14:40:20) napsal: Moc se mi líbí tato nová funkce na webu. Já to spíš vidím jako názornou ukázku toho, jak se dá původně dobrá myšlenka zabít necitlivým a bezmyšlenkovitým zkopírováním z jedněch stránek do druhých.Pokud budu hodnotit typy na vycházky u svého profilu, tak je tam několik velmi vhodných, schůdných v každém ročním období (např.jeskyně Pekárna,Hádecká planina apod.).Ale třeba vycházky Slavkovským bojištěm (Žuráň,Mohyla Míru) jsou z velké části vedeny po silnici a z menší polními cestami beze stínu a za letního vedra budou pro vaše psy utrpením.Za mokra si potom na polňačkách budete připadat jako Král Šumavy po celodenním broděním ve slatích.Typy jako katedrála na Petrově, kapucínská hrobka nebo koupaliště v Zábrdovicích radši nehodnotím.Jenom bych chtěl upozornit autora výběru,že se běžná turistika přece jen liší od vycházek se psem a že v tomto státě existuje pro vstup se psem řada omezení.Co mně ale nejvíc vadí, je celkem nic neříkající obsah.Typy u vlastního profilu má jistě většina z nás prochozené a pokud bych se chtěl inspirovat třeba pro pobyt na dovolené, tak mně to bez turistické mapy popřípadě průvodce nic nedá.Uvítal bych informace o možnostech příjezdu, nástupu na trasu, krátké hodnocení nebo popis trasy, typy na občerstvení, možnost vkládat vlastní postřehy.
Rexíkova panička (24.09.2009 14:40:20) napsal: Moc se mi líbí tato nová funkce na webu. Já to spíš vidím jako názornou ukázku toho, jak se dá původně dobrá myšlenka zabít necitlivým a bezmyšlenkovitým zkopírováním z jedněch stránek do druhých.Pokud budu hodnotit typy na vycházky u svého profilu, tak je tam několik velmi vhodných, schůdných v každém ročním období (např.jeskyně Pekárna,Hádecká planina apod.).Ale třeba vycházky Slavkovským bojištěm (Žuráň,Mohyla Míru) jsou z velké části vedeny po silnici a z menší polními cestami beze stínu a za letního vedra budou pro vaše psy utrpením.Za mokra si potom na polňačkách budete připadat jako Král Šumavy po celodenním broděním ve slatích.Typy jako katedrála na Petrově, kapucínská hrobka nebo koupaliště v Zábrdovicích radši nehodnotím.Jenom bych chtěl upozornit autora výběru,že se běžná turistika přece jen liší od vycházek se psem a že tomto státě existuje pro vstup se psem řada omezení.Co mně ale nejvíc vadí, je celkem nic neříkající obsah.Typy u vlastního profilu má jistě většina z nás prochozené a pokud bych se chtěl inspirovat třeba pro pobyt na dovolené, tak mně to bez turistické mapy popřípadě průvodce nic nedá.Uvítal bych informace o možnostech příjezdu, nástupu na trasu, krátké hodnocení nebo popis trasy, typy na občerstvení, možnost vkládat vlastní postřehy.
Miky (25.09.2009 06:52:42) napsal: No nevím, mě to moc dobré nepřijde, podle tohohle bych se psem měla jít do muzea, kláštera, prostě na památky, ale nejhezčí místa, kam s pejsky chodím, tu nejsou. V podstatě z asi 10 návrhů se dá využít jeden jediný. To už je možná lepší se podívat na pejsky, kteří jsou na mapě někde poblíž a podívat se co mají v profilu uvedeno jako oblíbené procházky. vezmi to z té lepší stránky. Díky tomuto se dostaneš na Turistik.cz a tam si můžeš listovat a hledat dál. Já takto například našel 8 míst, kam můžu s pejskem a kde jsme dodnes hanebně nebyli ve vzdálenosti cca 20 km od bydliště. Samozřejmě je logické, že v databázi nemůže být všechno, chybí třeba parky, nebo turistické trasy, ale to by pak byl profil plný. Jako orientace a nápad je to výborný, daleko lepší než rodokmen či hodnocení profilů, za toto si Hafíci zaslouží poděkování s velkým Ď .
Miky (25.09.2009 06:52:42) napsal: No nevím, mě to moc dobré nepřijde, podle tohohle bych se psem měla jít do muzea, kláštera, prostě na památky, ale nejhezčí místa, kam s pejsky chodím, tu nejsou. V podstatě z asi 10 návrhů se dá využít jeden jediný. To už je možná lepší se podívat na pejsky, kteří jsou na mapě někde poblíž a podívat se co mají v profilu uvedeno jako oblíbené procházky. Já tam našla 12 míst, kam se dá jít se psem. :D
Rexíkova panička (24.09.2009 14:40:20) napsal: Moc se mi líbí tato nová funkce na webu. No nevím, mě to moc dobré nepřijde, podle tohohle bych se psem měla jít do muzea, kláštera, prostě na památky, ale nejhezčí místa, kam s pejsky chodím, tu nejsou. V podstatě z asi 10 návrhů se dá využít jeden jediný. To už je možná lepší se podívat na pejsky, kteří jsou na mapě někde poblíž a podívat se co mají v profilu uvedeno jako oblíbené procházky.
pes Michal (24.09.2009 22:53:12) napsal: jen by to asi chtělo o kousek rozšířit. Například do okolí tak 20 kilometrů. Ano souhlasím, já bych to rozšířila klidně na celý okres, nebo třeba 50 km, akorát bych vynechala místa, jako je třeba synagoga, radnice, atd. zkrátka taková ta místa v centru města, muzeum, tam by mě s pejskem určo nepustili, to pak přeci není žádná pořádná procházka.
Moc se mi líbí tato nová funkce na webu.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?