Diskuze Toulavá kočka a její parazité

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Simík (27.08.2012 16:34:04) napsal: Dobrý den. Mám dotaz ohledně jednoho kocourka co k mám chodí na zbytky od oběda. Patří nejspíš našim sousedům, kteří mají ale dost starostí aby zaplatily všechny účty( a já si myslím, že už kočkám granule nekupují).Kocourek je asi rok nebo dva starý, hubený, na bříšku má řídkou srst a má něco jako blechny nebo vši. Ty potvůrky jsou hnědé asi 3 mm velké a dobře vyditelné i okem. Neskáčou a jen lezou. Já viděla asi 3 nebo 4...víc jich snad nemá. Lezou mu jen na bříšku a tříslech a na záda nebo za hlavu nechodí. Nevíte někdo co by to mohlo být a jak se toho zbavit? Dobrý den, podobný problém mám i já:( :( Máme venkovního kocourka a dnes když jsem si s ním mazlila tak v jeho srsti rychle přeběhly nějaké malé potvůrky. Myslím si, že to byly asi blechy, jenže to bylo nějaké velké8-} Blechá je určitě menší:_/ Vypadalo to na klíště nebo jiného parazita:_( Pokud nevíte jak se toho zbavit tak kupte v lekárně nebo u veterináře přípravek Frontline Combo i já ho koupím;-) Máme doma ještě repelentní sprej na blechy apod. jenže kocour před tím pořád utíka i když ho držíme:-( Vždy jak vytáhnu ten sprej tak přede mnou utíka8-| Musím to pak řešit tím Frontlinem, který je hodně drahý 140,- za tři kapky, ale my jsme ho už jednou kupovali když náš kocour měl každý den po 3 klíštata a musím zaklepat, že to opravdu pomohlo do ted už žádné klíště nemá, jenže ted se objevily ty potvory:-( :-( Ti parazité byly černé nebo hnědé a taky neskákaly, ale lezly a hrozně rychle.:_/ :_/ Držím palce aby jste tomu nějak zabránily;-) ;-)
Baree (27.08.2012 23:07:38) napsal: Ahoj, ano jsou to blechy. Před pár dny jsem dostala do péče měsíční koťátko a máme úplně stejný problém až na to, že my ho máme doma. Na blešky je dobré koupit frontline combo spray (stojí okolo 380kč)a kocourkovi ho vetřít do srsti. Je dobré ho pak hlídat, aby ho neslízal (cca půl hodinky) ;-) ;-) Je to trošku běh na delší trať, protože tím zabijete jen dospělé blechy ne vajíčka, musejí se vyčesat a aplikování spreje zopakovat po cca 5 dnech znovu. Dále by bylo dobré ho odčervit pomocí pasty nebo tabletek (i kvůli tomu může být hubený), všechno koupíte buď ve zverimexu nebo v lékárně. Je od Vás moc hezké, že se staráte o kocourka, když jsou sousedé ve finanční tísni, ale především oni by měli mít o kocourka zájem a o jeho zdraví. 8-} Hodně štěstí :D Děkuji:) K nám chodí více koček (mám zmapované skoro všechny kočky ve vesnici a odčervená není nejšpíš řádná a slovo veterinář taky neznají). My máme doma králíčka, takže je těžké rozhodnout se mezi tím, jestli nechám venku běhat králíčka a zaženu chudáka kočku nebo zavřu králíka a starám se o kočku. Jinak ještě nevím jestli mi rodiče dovolí něco koupit. Taky by byl problém kocoura uhlídat, aby se nelízal. On totiž přijde a pak zas odejde a moc se nezdržuje. Nejspíš má víc míst, kam chodí. Nicmédě děkuji všem za rady;-) Však my něco vymyslíme.
Ahoj, ano jsou to blechy. Před pár dny jsem dostala do péče měsíční koťátko a máme úplně stejný problém až na to, že my ho máme doma. Na blešky je dobré koupit frontline combo spray (stojí okolo 380kč)a kocourkovi ho vetřít do srsti. Je dobré ho pak hlídat, aby ho neslízal (cca půl hodinky) ;-) ;-) Je to trošku běh na delší trať, protože tím zabijete jen dospělé blechy ne vajíčka, musejí se vyčesat a aplikování spreje zopakovat po cca 5 dnech znovu. Dále by bylo dobré ho odčervit pomocí pasty nebo tabletek (i kvůli tomu může být hubený), všechno koupíte buď ve zverimexu nebo v lékárně. Je od Vás moc hezké, že se staráte o kocourka, když jsou sousedé ve finanční tísni, ale především oni by měli mít o kocourka zájem a o jeho zdraví. 8-} Hodně štěstí :D Simík (27.08.2012 16:34:04) napsal: Dobrý den. Mám dotaz ohledně jednoho kocourka co k mám chodí na zbytky od oběda. Patří nejspíš našim sousedům, kteří mají ale dost starostí aby zaplatily všechny účty( a já si myslím, že už kočkám granule nekupují).Kocourek je asi rok nebo dva starý, hubený, na bříšku má řídkou srst a má něco jako blechny nebo vši. Ty potvůrky jsou hnědé asi 3 mm velké a dobře vyditelné i okem. Neskáčou a jen lezou. Já viděla asi 3 nebo 4...víc jich snad nemá. Lezou mu jen na bříšku a tříslech a na záda nebo za hlavu nechodí. Nevíte někdo co by to mohlo být a jak se toho zbavit?
Simík (27.08.2012 16:34:04) napsal: Dobrý den. Mám dotaz ohledně jednoho kocourka co k mám chodí na zbytky od oběda. Patří nejspíš našim sousedům, kteří mají ale dost starostí aby zaplatily všechny účty( a já si myslím, že už kočkám granule nekupují).Kocourek je asi rok nebo dva starý, hubený, na bříšku má řídkou srst a má něco jako blechny nebo vši. Ty potvůrky jsou hnědé asi 3 mm velké a dobře vyditelné i okem. Neskáčou a jen lezou. Já viděla asi 3 nebo 4...víc jich snad nemá. Lezou mu jen na bříšku a tříslech a na záda nebo za hlavu nechodí. Nevíte někdo co by to mohlo být a jak se toho zbavit? :-( Určitě to jsou blechy. Blechy v srsti neskáčou, ale rychle lezou. Mohou být černé i hnědé.
Dobrý den. Mám dotaz ohledně jednoho kocourka co k mám chodí na zbytky od oběda. Patří nejspíš našim sousedům, kteří mají ale dost starostí aby zaplatily všechny účty( a já si myslím, že už kočkám granule nekupují).Kocourek je asi rok nebo dva starý, hubený, na bříšku má řídkou srst a má něco jako blechny nebo vši. Ty potvůrky jsou hnědé asi 3 mm velké a dobře vyditelné i okem. Neskáčou a jen lezou. Já viděla asi 3 nebo 4...víc jich snad nemá. Lezou mu jen na bříšku a tříslech a na záda nebo za hlavu nechodí. Nevíte někdo co by to mohlo být a jak se toho zbavit?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?