Diskuze Udidlo a zvedání nohou

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Carolline1 (28.12.2010 22:19:38) napsal: Ahojky,s udidlem ti asi neporadím,nejezdim na něm,ale s těma nohama by se dlao něco dělat...Píšeš že je kobylka uvazována...to neni dobrý nápad...Muže mít z dřívější doby nějaké špatné skušenosti se zvedáním nohou...bojí se a je si nejistá.když ji chceš zvednout nohy,ze všeho nejdřív ji odvaž a vyveď do nějakého většího prostoru(nejlepší je kruhová ohrada,ale pokud nemáte,nevadí),každopádně to musí být uzavřený,ale přesto prostorný.....Dej si ji každopádně na delší vodítko(Pokud máš PHN lano,to je nejideálnější) ale měla by stačit jenom lončka,nebo delší vazák. Postav si ji do prostřed prostoru,ale vodítko nech pořád uvolněné..aby nebyla ve stresu. Začni jí klasicky zvedat nohy,jako to děláš při čištění,vodítko si nech zavěšené lehce přez ruku,aby si s ní pořád měla kontakt.Lehce se do ní opři,aby stratila balanc,ale ne uplně...aby se pouze zakolíbala a tim bude donucena zvednout nohu.Pokud tohle fungovat nebude,zkus ještě další pokus.Stoupni si před ní a dej jí lano okolo nohy.Zatáhni lanem k sobě aby nožičku natáhla....myslíš že když to budeš cvičit pravidelně,pujde to.Vim že spousta lidí těmto metodám nevěří,ale mě se to osvědčilo.Mám hodně temperamentní kobylku a s tou sem měla také problém.Ted jsou z nás kamarádky a ježdění bez uzdečky nám nedlá problém.;-) Tady máš pro představu mojí kamarádku s její kobylkou,jak jsem myslela to zvedání nohouhttp://ceridwen1.rajce.idnes.cz/Vzpominka_na_Nadeji..._Diky_Lenulce.../ #obrazky_144.jpg držim palečky :)) Přirozená komunikace je nejlešpím způsobem, jak řešit problémy s koněm..a nejen problémy :). Před pár dny jsem si byla zkusit kobylu ČT osm let, je fixovaná na druhou kobylu, takže to bylo docela o krk, protože vyváděla, lítala po boxe, zkoušela kopat do vrat... Když jsem chtěla otevřit, málem mi zlomila ruku,protože se nešťastnou náhodou dostala mezi ni a vrata..naštěstí se tak nestalo. Vzala jsem kobylu do kruhovky a po pár minutách byla klidná jako beránek.. Zpátky do boxu i výběhu šla na prověšeném vodítku, pěkně u mě. Vřele doporučuji vést výcvik svého koně tímto směrem. Tady taky fotka..aby se neřeklo.. >> http://imb.lide.cz/big/4d1b885c4fb5330bbcf70100.jpg?year=2010&month=12&day=2919&a=4&id=99439570 Hodně užitečných informací, alespoň do začátku najdeš tady -http://www.farma249.estranky.cz/stranka/videa1
Carolline1 (28.12.2010 22:19:38) napsal: Ahojky,s udidlem ti asi neporadím,nejezdim na něm,ale s těma nohama by se dlao něco dělat...Píšeš že je kobylka uvazována...to neni dobrý nápad...Muže mít z dřívější doby nějaké špatné skušenosti se zvedáním nohou...bojí se a je si nejistá.když ji chceš zvednout nohy,ze všeho nejdřív ji odvaž a vyveď do nějakého většího prostoru(nejlepší je kruhová ohrada,ale pokud nemáte,nevadí),každopádně to musí být uzavřený,ale přesto prostorný.....Dej si ji každopádně na delší vodítko(Pokud máš PHN lano,to je nejideálnější) ale měla by stačit jenom lončka,nebo delší vazák. Postav si ji do prostřed prostoru,ale vodítko nech pořád uvolněné..aby nebyla ve stresu. Začni jí klasicky zvedat nohy,jako to děláš při čištění,vodítko si nech zavěšené lehce přez ruku,aby si s ní pořád měla kontakt.Lehce se do ní opři,aby stratila balanc,ale ne uplně...aby se pouze zakolíbala a tim bude donucena zvednout nohu.Pokud tohle fungovat nebude,zkus ještě další pokus.Stoupni si před ní a dej jí lano okolo nohy.Zatáhni lanem k sobě aby nožičku natáhla....myslíš že když to budeš cvičit pravidelně,pujde to.Vim že spousta lidí těmto metodám nevěří,ale mě se to osvědčilo.Mám hodně temperamentní kobylku a s tou sem měla také problém.Ted jsou z nás kamarádky a ježdění bez uzdečky nám nedlá problém.;-) Tady máš pro představu mojí kamarádku s její kobylkou,jak jsem myslela to zvedání nohouhttp://ceridwen1.rajce.idnes.cz/Vzpominka_na_Nadeji..._Diky_Lenulce.../ #obrazky_144.jpg držim palečky :)) Přirozená komunikace je nejlešpím způsobem, jak řešit problémy s koněm..a nejen problémy :). Před pár dny jsem si byla zkusit kobylu ČT osm let, je fixovaná na druhou kobylu, takže to bylo docela o krk, protože vyváděla, lítala po boxe, zkoušela kopat do vrat... Když jsem chtěla otevřit, málem mi zlomila ruku,protože se nešťastnou náhodou dostala mezi ni a vrata..naštěstí se tak nestalo. Vzala jsem kobylu do kruhovky a po pár minutách byla klidná jako beránek.. Zpátky do boxu i výběhu šla na prověšeném vodítku, pěkně u mě. Vřele doporučuji vést výcvik svého koně tímto směrem. ;-) Tady taky fotka..aby se neřeklo..:Dhttp://profil.lide.cz/batrlova.iva/fotogalerie/?album=4 #galerie Hodně užitečných informací, alespoň do začátku najdeš tady -http://www.farma249.estranky.cz/stranka/videa1 8-}
sisa23 (02.09.2010 15:57:25) napsal: Ahojte, nedávno jsem si koupili asi 1 a pul starou kobylku kinského, ale mám u ní problém se zvedáním zadních nohou. Vím, že to kobča umí, ale podle jako když trucuje.Nohu mi obcas podá, ale na kratičkou dobu, jak jí mám donutit, aby dýl vydržela?Někdy když jí chci nohu zvednout tak přede mnou i utíká(je uvazovaná)a vyhýbá se tomu. A ještě, v kolika se doporučuje mladé koně navykat na udidlo ??Moc děkuji Ahojky,s udidlem ti asi neporadím,nejezdim na něm,ale s těma nohama by se dlao něco dělat...Píšeš že je kobylka uvazována...to neni dobrý nápad...Muže mít z dřívější doby nějaké špatné skušenosti se zvedáním nohou...bojí se a je si nejistá.když ji chceš zvednout nohy,ze všeho nejdřív ji odvaž a vyveď do nějakého většího prostoru(nejlepší je kruhová ohrada,ale pokud nemáte,nevadí),každopádně to musí být uzavřený,ale přesto prostorný.....Dej si ji každopádně na delší vodítko(Pokud máš PHN lano,to je nejideálnější) ale měla by stačit jenom lončka,nebo delší vazák. Postav si ji do prostřed prostoru,ale vodítko nech pořád uvolněné..aby nebyla ve stresu. Začni jí klasicky zvedat nohy,jako to děláš při čištění,vodítko si nech zavěšené lehce přez ruku,aby si s ní pořád měla kontakt.Lehce se do ní opři,aby stratila balanc,ale ne uplně...aby se pouze zakolíbala a tim bude donucena zvednout nohu.Pokud tohle fungovat nebude,zkus ještě další pokus.Stoupni si před ní a dej jí lano okolo nohy.Zatáhni lanem k sobě aby nožičku natáhla....myslíš že když to budeš cvičit pravidelně,pujde to.Vim že spousta lidí těmto metodám nevěří,ale mě se to osvědčilo.Mám hodně temperamentní kobylku a s tou sem měla také problém.Ted jsou z nás kamarádky a ježdění bez uzdečky nám nedlá problém.;-) Tady máš pro představu mojí kamarádku s její kobylkou,jak jsem myslela to zvedání nohouhttp://ceridwen1.rajce.idnes.cz/Vzpominka_na_Nadeji..._Diky_Lenulce.../ #obrazky_144.jpg držim palečky :))
Nenapsala jsi, jaký vztah obecně máš se svým koněm, podle těch caviků ale usuzuji, že dost nevyvážený, což je ale vzhledem k věku koníka celkem očekávatelné, takže budu reagovat jen hodně nekonkrétně. Ty nohy, to může být i věc špatných zkušeností s předešlým výcvikem /bývalého majitele/. Jesli se jí snažil držet nohy násilím, nebo mohla být přez zadní bita (někteří lidé dělají nepochopitelné věci). Každopádně bych nedoporučovala "držet koně u huby"..bude jen vystresovaná ještě víc a může to v ní nechuť zvedat nohy ještě podpořit. Zkusila bych druhou níže doporučovanou variantu..a to postupné navykání, můžeš to podpořit pamlskem, nebo odměnou..každopádně bych se snažila s koněm i více komunikovat, trávit s ní více času, zkoušet i jiné věci než "klasický" výcvik. Udidlo..rozhodně doporučuju gumové..s tím můžete začít už teď..já osobně bych to nechala až na dva roky věku..čím později, tím lépe.. Brzské obsedání ještě nikdy nepřineslo nic dobrého..8-} Na všechno je času dost.. Je lepší nespěchat, protože by to mohlo skončit trvalými následky, jako u těch nohou..8-)
sisa23 (02.09.2010 15:57:25) napsal: Ahojte, nedávno jsem si koupili asi 1 a pul starou kobylku kinského, ale mám u ní problém se zvedáním zadních nohou. Vím, že to kobča umí, ale podle jako když trucuje.Nohu mi obcas podá, ale na kratičkou dobu, jak jí mám donutit, aby dýl vydržela?Někdy když jí chci nohu zvednout tak přede mnou i utíká(je uvazovaná)a vyhýbá se tomu. A ještě, v kolika se doporučuje mladé koně navykat na udidlo ??Moc děkuji musíte se spolu nějak dohodnout, ať ti ji někdo drží u huby, ale zas ji moc neutěšujte, jestli to fakt umí, tak jen dělá caviky, nechceš mít přece frocka rozmazlenýho:-DD možná je na zadní lechtivá, ale musí vědět, že tohle je potřeba a hotovo. Není to pořez, jehož nohu bys neudržela. prostě až ti ji podá, nohu chytni a drž. pak pochvala a prodlužuj to. až se naučí stát v klidu, začni teprv čistit apod. Jestli chceš jezdit na udidle, už bych s ním začala.
Ahojte, nedávno jsem si koupili asi 1 a pul starou kobylku kinského, ale mám u ní problém se zvedáním zadních nohou. Vím, že to kobča umí, ale podle jako když trucuje.Nohu mi obcas podá, ale na kratičkou dobu, jak jí mám donutit, aby dýl vydržela?Někdy když jí chci nohu zvednout tak přede mnou i utíká(je uvazovaná)a vyhýbá se tomu. A ještě, v kolika se doporučuje mladé koně navykat na udidlo ??Moc děkuji
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?