Diskuze udidlo s hračkou .prosim o odpoved diky:-)

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ahoj,takové konské uličníky máme hned dva..Na mladšího používáme udidlo sněhuláka a doporučuji pevně podepnout nánosník .Na staršího to ale neplatí.Starší je opravdu mnohdy sprostý ,zakousne se a odtáhne nás a cválá si kam chce a je zcela neovladatelný-takže na něj jsme koupili před dvěmi lety v Holandsku speciální "protizakousávací udidlo",za hrozné peníze,ale ted jsem ho viděla na výstavě v Lysé u stánku firmy Equila.Neumím ti popsat jak vypadá,ale na jejich internetovém obchodu ho najdeš :)......no a pak poslední možnost,ale to je už dost hrubé ke koni-použít vozatajskou páku......
Já osobně bych tohle udidlo koni nedala ani kdyby se mnou mrsknul o strom. Tohle udidlo funguje na principu: přitáhneš, zaryje se do patra a kůň kvůli nepříjemnému pocitu až bolesti není schopen se zakousnout. Podle mě tohle udidlo akorát způsobí, že kůň bude mít problémy udidlo přijmout. Já osobně bych dala přednost pákovému udidlu. Pro koně je páka daleko příjemnější, ale člověk musí mít samozřejmě jemnou ruku, protože mu nikdo neloncuje v tlamě a netahá mu udidlo jako by ho chtěl vyrvat druhým koncem. S pákou se musí zacházet jemně, tím pádem je to i pro koně příjemnější. tana (09.11.2012 19:47:22) napsal: ahoj,takové konské uličníky máme hned dva..Na mladšího používáme udidlo sněhuláka a doporučuji pevně podepnout nánosník .Na staršího to ale neplatí.Starší je opravdu mnohdy sprostý ,zakousne se a odtáhne nás a cválá si kam chce a je zcela neovladatelný-takže na něj jsme koupili před dvěmi lety v Holandsku speciální "protizakousávací udidlo",za hrozné peníze,ale ted jsem ho viděla na výstavě v Lysé u stánku firmy Equila.Neumím ti popsat jak vypadá,ale na jejich internetovém obchodu ho najdeš :)......no a pak poslední možnost,ale to je už dost hrubé ke koni-použít vozatajskou páku......
Ahoj, jedna moje známá má plňase po dostihové kariéře, který se taky zrovna moc nesoustředil.. Sice neutíkal, ale ať byli na jízdárně nebo na vyjížďce, pořád koukal úplně na všechno kolem sebe.. Taky se jednou stalo, že koník vůbec nekoukal pod nohy, když měl překlusat řadu kavalet a málem si zlámal nohy.. Pak ta paní koupila právě udidlo s hračkou a koník se s****ředil o trochu víc, ale nebyl to zase žádný zázrak.. Asi taky záleží na koni a na jezdci jak toho svýho koníka dokáže zabavit a tak ;) ale určitě to aspoň trochu pomůže :) Jinak kupovala tohle udidlo z Equiservisu: http://www.equiservis.cz/VYBAVENI-PRO-KONE/UDIDLA/SPECIALNI-STIHLA/Stihlo-lomene-nerez-s-hrackou.html?listtype=search&searchparam=udidlo %20s%20hra%C4%8Dkou
ahoj chci se zeptat na váš názor ohledně udidla s hračkou.. mám koně který neposlouchá... když se mu chce tak jezdí i celkem normálně... ae často zlobí...odmítá zatáčet tam kam chci já (např když chci jet sama na vyjìzdku) a běží za koňma.zakousne se do udidla hodí hlavou a ať dělám co dělám ignoruje moje zatáčení nohou i otežema.... a když ho švihnu bičíkem zacne mi dělat ještě větší voloviny... a tk sem dostala tip na udidlo s hračkou...že prý to koně uvolní ,s****ředí se na hračku a je lepe ovladatelný ...tk se vas chci zeptat na váš názor ...díky;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?