Diskuze Udidlo,podkovy,ostruhy ......dávat nebo ne ?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

jo a ještě ostruhy- ty mi přijdou ubohé..kůň se pobízí holení a ne patou, a když máme ostruhy tak to asi holní nepobízíme. ale uznávám ostruhy při westernu- tam se opravdu pouřívají jen jemně, a je to daleko větší rozdíl než u anglie, kde se to do koně bodá fakt jako by to byl stroj!
Já rozhodně nesouhlasím s používáním ostruh! Bez podkov to v dnešní době betonu moc nejde a na to jezdit bez udidla zase má z jedců málokdo. Ale ostruhy? Podle mě ten, kdo používá ostruhy jenom dokazuje, že jezdit neumí. Jestli je kůň tlačivý, tak mnohem účinnější pomůcka je tušírka, protože ta koně upozorní, ale ostruha otupí.
ahoj…no podkovy jsou podle mě hodně důležitý…i když má kůň sebelepší kopyta tag není dobrý když jezdíš po silnici a podobně bez podkov …kopyta se ryhle opotřebují kdežto z podkovama ne…a některým koním třeba jako mímu podkovy i pomůžou…můj kůń měl špatný nohy…proto jsme mu nechly udělat ortopedický podkovy a teď je všechno v pohodě a už je ani nepotřebuje…co se týče udidla tag si taky myslím že nemáš moc pravdu…ja sice svýho koně jezdím bez udidla ale někteří koně se nedají zvládat jenom na ohlávce apod…ale co se týče ostruh to s tebou naprosto souhlasím…
lidi, co blbnete... to jsou všechno přece pomůcky a když se s nima umí zacházet, není to pro koně, ani nepřijemné, ani bolestivé, naopak ho to může bavit.. kdyby byl naštvanej, nechodí s ušima dopředu a jiskrou v oku. Pokud chcete závody bez pomůcek, udělejte svou disciplínu.. tak jako já nesouhlasím s určitejma disciplínama ve westernu, tak se někomu nemusí líbit tohle... záleží na tom, jak se věci používají... kůň se dá na pomůcky dostat k zabalení i bez toho, aby jste měli v ruce 100kg z huby, máte mít jen kontakt a kůň má být zabalen a nesen sám... a sedlo rozkládá váhu jezdce a je tím jízda proto šetrnější ke koňskému hřbetu. Než začnete vykládat moudra, měli byste si o věcech něco zjistit... jasně, bylo by fajn, kdyby koně chodili bez ostruh, ale někdy jsou to hejsci a je třeba je důrazněji upozornit a k tomu povětšine stačí jen přiložit správně nohu a jen kov, (to účko co vede kolem kotníku) a kůň to moc dobře cítí... oproti westernu, kde se šporna používá výrezně častěji... téměř neustále.. tím jak je nasazená... pobídka není holení, ale patou.. co jsem si stačila všimnout na Bčkových závodech Wiwi (06.09.2009 09:31:10) napsal: ahoj máš pravdu my potkovy už taky moc nadáváme ale když už jo tak jen na přední dřív jsme je dávali jen aby si zvykl ale tedka uz časko jezdíme na závody a jeto potře ali jenak je nedáváme věčinou v zimě když nikam nejezdíme ak je nedáváme udidlo jen na obdelníku a závodech anemá ráda když jezdíme veší drezůru a musí mýt dě je to strašný pravidlo a ostruhy na co jde to přece i bez nich a když už je na závodech máme tak se je snažíme nepoužít nebo jen tak jmně že je ani necítí to je taky hrozný pravidlo škoda že ní drezůra jen na uhlávce a bez sedla
Kačík (25.08.2009 12:27:33) napsal: ahoj já si teda mislim že podkov se dá jezdit uplně v pohodě i na trávě de tam jenom o to jestli je kun schromážěnej mi mame 5 koní a ani jeden nemá podkovi jezdíme parkury i na trávě a ještě ani jednou jme se neviflákali.>> a tak vás všechny prosím aby jste naše miláčky koníky tak netrápili;-) . tak pokud jezdite na trave, tak je to v poradku, dokonce jsem i pro, ze pro kone, kteri jsou jen takhle v prirode je to prijemnejsi.
Se svým svěřencem jezdím rekreačně vytrvalostn enduranci(což znamená že je natrenovaný a občas zajedem nějaký hobbika)..je bez podkov a nevypadá že by mu tu vadilo,netvrdim že přes kameny nejde opatrně ale jde to..Podkovy neodsuzuju ale myslim si že jsou pro koně zavřené ve stáje...protože se nemohou pohybovat tak jako normalní koně a kopyta si ošetřovat...divoký mustangové podkovy nemají srovnávájí si je díky povrchu po kterým se pohybují..a příjde mi že nomálně chodí...
Sandra (29.04.2010 20:02:11) napsal: Se svým svěřencem jezdím rekreačně vytrvalostn enduranci(což znamená že je natrenovaný a občas zajedem nějaký hobbika)..je bez podkov a nevypadá že by mu tu vadilo,netvrdim že přes kameny nejde opatrně ale jde to..Podkovy neodsuzuju ale myslim si že jsou pro koně zavřené ve stáje...protože se nemohou pohybovat tak jako normalní koně a kopyta si ošetřovat...divoký mustangové podkovy nemají srovnávájí si je díky povrchu po kterým se pohybují..a příjde mi že nomálně chodí... Hm, ale kolik toho naběhají "divocí" mustangové a kolik koně "nestájoví" ve výběhu?? Co tu bylo řečeno o podkovách - souhlas, až na jeden malý detail - "bosonozci" nezapomeňte, že je potřeba koním kopyta pravidelně ošetřovat, není pravda, že si je obrousí sami, musíte nechat vystrouhávat.. A jako nutné bych podkovy klasifikovala i u koní školních - co pracují denně, byť "jen" na pískové jízdárně.. Sic jim to neklouže, ale správné podkovy obecně chrání nohy. A ve sportu, v zápřahu, k úpravě správného postoje či k jiným ortopedickým účelům.. tam jsou (dle mě) podkovy téměř nezbytné (přece jen - kůň je domácí zvíře, ne divoké a po tu dobu, co žije s lidmi, stihl mírně zdegenerovat.. to je stejné, jako když někdo tvrdí, že pes rovná se vlk..)
ahoj máš pravdu my potkovy už taky moc nadáváme ale když už jo tak jen na přední dřív jsme je dávali jen aby si zvykl ale tedka uz časko jezdíme na závody a jeto potře ali jenak je nedáváme věčinou v zimě když nikam nejezdíme ak je nedáváme udidlo jen na obdelníku a závodech anemá ráda když jezdíme veší drezůru a musí mýt dě je to strašný pravidlo a ostruhy na co jde to přece i bez nich a když už je na závodech máme tak se je snažíme nepoužít nebo jen tak jmně že je ani necítí to je taky hrozný pravidlo škoda že ní drezůra jen na uhlávce a bez sedla konkaXD (26.05.2009 19:28:25) napsal: Naco tady tyhle věci?Nechte těm koním špetku přirozenosti … Podkovyjsou pro koně těžké a změní se celé jeho chody…udidlo jen to že jekovové nevím jak by se vám líbilo mít ho v puse…Ale asi jen málokdoz vás jezdí bez udidla a proto vás prosím aby jste dávali svým konímudidlo dvakrát lomené ,,,,Ostruhy tak to už je fakt moc.. kůň je živézvíře a nepotřebuje aby do něj někdo dloubal kovovými boldcemi …kůňnení stroj … Dopřejte jim výběh a stádo a budou vám doopravdyvděční ;-)
Lída (26.08.2009 21:45:46) napsal: Souhlasím s Tennessi v tom, že podkovy patří do náročného terénu a jako ortopedická pomůcka. Taky souhlasím s tím, že kůň se zdravými,tvrdými kopyty, se správným postojem podkovy nepotřebuje. díky... jsem ráda, když nejsou moje názory nadarmo... záleží na zátěži, práci a fyzické dispozici koně
Souhlasím s Tennessi v tom, že podkovy patří do náročného terénu a jako ortopedická pomůcka. Taky souhlasím s tím, že kůň se zdravými,tvrdými kopyty, se správným postojem podkovy nepotřebuje. Tennessi (25.08.2009 13:40:55) napsal: myslíš? takže koně, co tahaj bričku na staromáku by jsi nechala chodit bosé? nebo koně co dělají v lese a tahají v bahně dříví? ti mají ozuby, aby jim to neklouzalo. nebo hříbě co se narodí a má špatný postoj, kovář mu dá special.podkovy a postoj mu srovná, či koně s křehkými kopyty, mají podkovy, aby se jim neštěpila a neničila kopyta, protože je to pak dost bolestivé.
Kačík (25.08.2009 12:27:33) napsal: ahoj já si teda mislim že podkov se dá jezdit uplně v pohodě i na trávě de tam jenom o to jestli je kun schromážěnej mi mame 5 koní a ani jeden nemá podkovi jezdíme parkury i na trávě a ještě ani jednou jme se neviflákali.>> a tak vás všechny prosím aby jste naše miláčky koníky tak netrápili;-) . myslíš? takže koně, co tahaj bričku na staromáku by jsi nechala chodit bosé? nebo koně co dělají v lese a tahají v bahně dříví? ti mají ozuby, aby jim to neklouzalo. nebo hříbě co se narodí a má špatný postoj, kovář mu dá special.podkovy a postoj mu srovná, či koně s křehkými kopyty, mají podkovy, aby se jim neštěpila a neničila kopyta, protože je to pak dost bolestivé.
myslíš? takže koně, co tahaj bričku na staromáku by jsi nechala chodit bosé? nebo koně co dělají v lese a tahají v bahně dříví? ti mají ozuby, aby jim to neklouzalo. nebo hříbě co se narodí a má špatný postoj, kovář mu dá special.podkovy a postoj mu srovná, či koně s křehkými kopyty, mají podkovy, aby se jim neštěpila a neničila kopyta, protože je to pak dost bolestivé.
ahoj já si teda mislim že podkov se dá jezdit uplně v pohodě i na trávě de tam jenom o to jestli je kun schromážěnej mi mame 5 koní a ani jeden nemá podkovi jezdíme parkury i na trávě a ještě ani jednou jme se neviflákali.>> a tak vás všechny prosím aby jste naše miláčky koníky tak netrápili;-) .
REXINEČEK A SPOL (28.07.2009 20:45:53) napsal: Natálie (28.07.2009 15:54:55) napsal: taky nevim proč jezdci používají ostruhy to je jako kdybych týrala toho koně…když se kůň třeba nechce rozklusat ta mám třeba bič a ukážu mu to…a udidlo no to nevim jestli bych se bez něho obešla…a podkovy to má u nás ve stáji každej kůň kromě březích klisen…;-) NO U NÁS V RAJNOCHOVICÍCH MÁME OSTRUHY.POUŽÍVÁME JE PRO ZDŮRAZNĚNÍ- POBÝDKY NEBO JEN TAK JAKO DOPLNĚK!BEZ UDIDLA SE JEZDIT DÁ! MÁME U NÁS JEDNU HOLKU ADÉLU KTERÁ JEZDÍ I BEZ SEDLA I BEZ ŘÍZENÍ (tEDY UZDY A ČEHOKOLIV JINÉHO) :-D me pripadaji ostruhy jako ten bicik… a bez udidla jezdim na Olousovi a ted ho ucim i bez voditka… ale je temperamentni, takze mu trva dil :-), ale uz umi zastavit z klusu :-). a bic se u westernu ktery jezdim nepouziva, takze tam jsou na to uceni kone nekdy lepsi ty ostruhy… protoze musis v jinym pripade mu davat pres zadek otezi a to ho zase musis naucit aby se nechal ridit jednou rukou a to u mladych jen tak nejde :D
Natálie (28.07.2009 15:54:55) napsal: taky nevim proč jezdci používají ostruhy to je jako kdybych týrala toho koně…když se kůň třeba nechce rozklusat ta mám třeba bič a ukážu mu to…a udidlo no to nevim jestli bych se bez něho obešla…a podkovy to má u nás ve stáji každej kůň kromě březích klisen…;-) NO U NÁS V RAJNOCHOVICÍCH MÁME OSTRUHY.POUŽÍVÁME JE PRO -ZDŮRAZNĚNÍ- POBÝDKY NEBO JEN TAK JAKO DOPLNĚK!BEZ UDIDLA SE JEZDIT DÁ! MÁME U NÁS JEDNU HOLKU ADÉLU KTERÁ JEZDÍ I BEZ SEDLA I BEZ ŘÍZENÍ (tEDY UZDY A ČEHOKOLIV JINÉHO) :-D
taky nevim proč jezdci používají ostruhy to je jako kdybych týrala toho koně…když se kůň třeba nechce rozklusat ta mám třeba bič a ukážu mu to…a udidlo no to nevim jestli bych se bez něho obešla…a podkovy to má u nás ve stáji každej kůň kromě březích klisen…;-)
Gája (13.07.2009 08:36:30) napsal: Ahoj mě se kování nelíbí pokud se o kopyto dobře staráte i kdyby kůň skákal tak ho bude mít v pořádku a nemusí se kovat. Ostruhy…já sama je nepoužívám zásadně a když je na někom vidím nedělá mi to dobře,ale na druhou stranu pokud je kůň nezvladatelný tak to bez nich asi nejde.No a udidlo si myslím že je zbytečnost jaktože když to bez udidla zvládá Václav Vydra atd… tak proč né my ? Pro toho koně je to krésné jet bez něčeho kovového v hubě a určitě se vám za to odmění ;-) No kůň který skáče,i kdyby měl kopyta sebelepší,podkovy potřebuje..Jelikož nevím kde jinde bych mu namontovala ozuby a bez nich,to na mokré trávě asi moc nepůjde;-) To udidlo,já mám dva koně,jeden je na ohlávce zlatý a není problém,ale nemám odvahu se sním vydat třeba přez rušnou ulici jen na ohlávce,ale když se mi nechce sedlat a potřebuju jí jen tak rozhýbat,není problém..Ten druhý,tak to by byla asi poslední jízda:D podle mě to záleží na temperamentu koně..Já ostruhy taky nepoužívám,tušírka se mi bohatě stačí a to jí nemusím ani použít..stačí když jí mám a kobyla mi šlape úplně jinak..Ale nejsem proti,pokud je člověk umí použít..
Ahoj mě se kování nelíbí pokud se o kopyto dobře staráte i kdyby kůň skákal tak ho bude mít v pořádku a nemusí se kovat. Ostruhy…já sama je nepoužívám zásadně a když je na někom vidím nedělá mi to dobře,ale na druhou stranu pokud je kůň nezvladatelný tak to bez nich asi nejde.No a udidlo si myslím že je zbytečnost jaktože když to bez udidla zvládá Václav Vydra atd… tak proč né my ? Pro toho koně je to krésné jet bez něčeho kovového v hubě a určitě se vám za to odmění ;-)
Domík (06.06.2009 20:52:58) napsal: no…podkovy mají své pro i proti…zase si ale vem, že na dostizích jsou nutné, při parkůru by měli být, a třeba při reiningu u westernu jsou při stopu taky na zadkách nutné. Copak si ten kůň má zničit kopyta???ale zase je fakt že jen tak pro rekreaci bych je nedávala. sice chrání kopyta před rozštěoením atd… ale jelikož jsou kovové dělá to strašné otřesy pro šlachy koně. chrání sice kopyta, ale likviduje to šlachy na nohou koně!!! a to bez legrace, je to prokázané! takže při rekreaci atd…prosím nedávejte! co se týče udidla, dvakrát lomené má taky své pro a proti. a každý by si měl vybrat udidlo podle koně, jaké mu vyhovuje. já používám udidlo, aby se kůň naučil ustupovat tlaku, a taky používám páku, sice působí velkým tlakem než udidlo, ale já ji používám jemně, jelikož jezdím western, navazuju s koněm při ježdění jemný kontakt jemnými pomůckami atd..ale navazuji velký kontakt hlasovými povely. Navíc udidlo je taky důležité- přiměje koně k pěnění, a to je moc důležité. Takže ano, používat udidlo, ale navazovat jen jemný kontakt s koňskou hubou. Jinak taky občas jezdím ne ohlávce, nebo jen s vodítkem kolem krku. s těma podkovama s tebou naprosto souhlasím.. sice jsou pro koně zátěží, ale jsou pro některé důležitá při sportech.. ;-)
Domík (06.06.2009 20:55:18) napsal: jo a ještě ostruhy- ty mi přijdou ubohé..kůň se pobízí holení a ne patou, a když máme ostruhy tak to asi holní nepobízíme. ale uznávám ostruhy při westernu- tam se opravdu pouřívají jen jemně, a je to daleko větší rozdíl než u anglie, kde se to do koně bodá fakt jako by to byl stroj! No nějak mi přijde nastejno používání ostruhů u anglie i westernu. Pokud je člověk magor a neumí je používat,je jedno jaký styl jezdí.Viděla jsem do krve okopaného koně na obou stranách..je mnoho druhů šporen,plasto­vé,železné a taky velikostí..Když už je chce člověk použít,měl by si umět vybrat a hlavně vědět,že je to pro zjemnění pobídky,né pro brutální použití.U pod­kov,tam mám jasno,já je používám,jelikož při parkuru jsou potřeba. Nedovedu si představit jed na trávě a nemít ozuby.Udidlo,něk­teré šílené páky mě děsí,ale pokud má jezdec jemnou ruku a kůň na jiné udidlo nereaguje.. Myslím že vše má pro a proti,ale rozhodně šporny a páky nepatří nezkušeným lidem..Pokud člověk ví jak je použít,je to mnohny menčí zlo než do koně kopat a mlátit ho bičem.přijde mi,že dnes je to rozděleno na tábor „přirozených koňáků“ a těch „krutých,co používají všechny ty zbytečné věci“..A ti přirození brojí proti těm mučitelům.Je podle mě jedno,jak koně chováme,hlavně že je tam láska,péče,že je koník spokojený a netrpí.Viděla jsem koně,který chodil na ohlávce,bez podkov,nad stavem jeho kopyt by se pozastavil i nezkušený koňák.Koník sice neměl železo v hubě,ani na nohou,ale ten člověk sním cválá beton nebeton,kameny nekameny..Tohle je přirozenost? Děkuji nechci,raději podkovy a ježdění s citem a láskou..;-)
jee, ani nevis, jak s tebou souhlasim, konecne nekdo se stejnymi nazory;-)
no…podkovy mají své pro i proti…zase si ale vem, že na dostizích jsou nutné, při parkůru by měli být, a třeba při reiningu u westernu jsou při stopu taky na zadkách nutné. Copak si ten kůň má zničit kopyta???ale zase je fakt že jen tak pro rekreaci bych je nedávala. sice chrání kopyta před rozštěoením atd… ale jelikož jsou kovové dělá to strašné otřesy pro šlachy koně. chrání sice kopyta, ale likviduje to šlachy na nohou koně!!! a to bez legrace, je to prokázané! takže při rekreaci atd…prosím nedávejte! co se týče udidla, dvakrát lomené má taky své pro a proti. a každý by si měl vybrat udidlo podle koně, jaké mu vyhovuje. já používám udidlo, aby se kůň naučil ustupovat tlaku, a taky používám páku, sice působí velkým tlakem než udidlo, ale já ji používám jemně, jelikož jezdím western, navazuju s koněm při ježdění jemný kontakt jemnými pomůckami atd..ale navazuji velký kontakt hlasovými povely. Navíc udidlo je taky důležité- přiměje koně k pěnění, a to je moc důležité. Takže ano, používat udidlo, ale navazovat jen jemný kontakt s koňskou hubou. Jinak taky občas jezdím ne ohlávce, nebo jen s vodítkem kolem krku.
Naco tady tyhle věci?Nechte těm koním špetku přirozenosti … Podkovy jsou pro koně těžké a změní se celé jeho chody…udidlo jen to že je kovové nevím jak by se vám líbilo mít ho v puse…Ale asi jen málokdo z vás jezdí bez udidla a proto vás prosím aby jste dávali svým koním udidlo dvakrát lomené ,,,,Ostruhy tak to už je fakt moc.. kůň je živé zvíře a nepotřebuje aby do něj někdo dloubal kovovými boldcemi …kůň není stroj … Dopřejte jim výběh a stádo a budou vám doopravdy vděční ;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?