Diskuze Uvazování

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Terry Zemanová (11.03.2010 23:06:15) napsal: Tak nějak sem u všech příspěvků nepochopila rady, jako ať zkusí kobču někdo držet...je jí 12 a pravděpodobně už se na ní jezdí dlouho, takže je jasné, že to nejspíš řešili tak, že jí někdo držel. To ale není řešení. A snažit se koníka "upamlskovat" mi taky nepřijde jako zrovna dobré řešení. Rozhodně bych se víc snažila vypozorovat kdy přesně začne dělat to co dělá, co všechno s tím souvisí a pak teprve bych to řešila. Je dost možné, že kobylce něco vadí a snaží se před něčím utéct (jak psala Krista, možná sedlo, ale taky cokoliv jiného). Taky by mohla mít třeba špatnou zkušenost z mládí nebo tak. Zkus to víc rozepsat ;) tak ono podle toho co psala, tak nechce byt porad uvazana... ono se to tezko takhle tady pise... to by chtelo toho kone videt co presne dela.
Tak nějak sem u všech příspěvků nepochopila rady, jako ať zkusí kobču někdo držet...je jí 12 a pravděpodobně už se na ní jezdí dlouho, takže je jasné, že to nejspíš řešili tak, že jí někdo držel. To ale není řešení. A snažit se koníka "upamlskovat" mi taky nepřijde jako zrovna dobré řešení. Rozhodně bych se víc snažila vypozorovat kdy přesně začne dělat to co dělá, co všechno s tím souvisí a pak teprve bych to řešila. Je dost možné, že kobylce něco vadí a snaží se před něčím utéct (jak psala Krista, možná sedlo, ale taky cokoliv jiného). Taky by mohla mít třeba špatnou zkušenost z mládí nebo tak. Zkus to víc rozepsat ;)
ja bych to take zkusila nejdriv tim, ze by mi tu kobylku nekdo drzel, pokud by to zvladla, tak bych presla k tomu, ze ybch ji pod uvaziste dala neco, cim by se zabavila... nejdrive asi jidlo nebo neco dobreho, to kone zaume nejvice, pak zkus treba ruzne ty hracky... mice, lizatka atd..
No, moje kobča se taky chtělqa urvávat, ale jen když u ní zrovna nikdo nebyl, já doporučuju třeba ažm po vyjížďce jí dát ve kbelíku žrádlo a až bude nžrát znovu jí to sedlo skusit nasadit
ahoj - zkoušela jsi aby ti ji místo uvazování při sedlání někdo držel? Tohle je práce na dlouho ale dá se to odnaučit. Dobry návod je v knize od M.Roberstse - Nenásilný výcvik koní
Ahoj... Mého koníka nesmím nechat uvázaného dlouho bez dozoru,jinak začne být neklidný a může se stát,že se s vazákem začne prát. Ale o tom,co píšeš ty jsem ještě neslyšela. Nemá ta kobyla spíš problém se sedlem,než s uvazováním... Bez sedla (například při čištění ) se uvázaná chová normálně...?
Jedna kobyla asi 12-tiletá se nesmí uvazovat když jí sedláte a když je nasedlaná. Když jí uvážete při sedlání nebo se sedlem,vždy přetrhne vazák a lehne si a začne kopat. Nevíte co by to mohlo způsobovat?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?