Diskuze Už si nevím rady....neustále zvrací a má průjem :-(

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Mě opravdu žádný doktor neřekal,že bych jí neměla dávat nic kuřecí,od kapsiček od kuřátka jako takového. No a vypozorovala jsem to tim,že to co od kuřete snědla,to celý šlo ven,prostě celý. A přitom já jí ho dávala tak ráda,vždy se mi tak hezky točila okolo nohy a mrouskala spokojeně...no a prd..ohledně toho uspání..spíš jsem to myslela tak,že kdyby se našel doktor,který by to navrhl a nějak mě o tom přesvědčoval,tak bych to nějak urputně neodmítala. Počítám,že dlouho už tu asi nebude,tak jsem se s tím už nějak srovnala,že než jí vidět,jak to z ní lítá a jen čekat až si po všem jde zase lehnout a trnout kdy to přijde zase. Ona má svůj zvracecí rituál :-( vždy od někud jakoby zakřičí,jiným stylem zamňouká..jako by zakřičela zvracím,paničko,honem!!! a já jí podle toho v bytě najdu a čapnu jí do vany,kde už má svůj koutek a já to rychle zklidím,vydesinfikuju a čekáme na další kolo . Občas má teda u toho zvracení jakoby pěnu u tlamičky,sliny a celá se klepe,srdíčko jí buší jak kdyby mělo vyskočit z těla,očíčko jí slzí...jednou jsem si myslela,že je to její poslední minuta..no hrůza prostě. jana (12.12.2012 19:17:46) napsal: Pavlínko...určitě máte pravdu...už jen v tom, že nechodíte do práce a o kočinku se staráte celý den...což můj případ není,proto mám kočinky tři, aby se nenudily. Ale nebylo mi jasné, že jste psala, že jste vypozorovala, že ji nedělá dobře kuřecí masíčko a masové kapsičky...což mne doktor zásadně zakázal..ohledně bílkovin. Asi bych zkoušela dle rad jiných, jiného veterináře. Dietní strava a všechny mastičky a pastičky jsou šíleně drahé a moje kočina je také nežere a blinká, proto dietu objednávám ze zoohitu a tvrdě zkoumám složení,ale já sama bych nepřistoupila na uspání, pokud má kočička apetit k jídlu....jen vám řeknu,moje Číča váží 2,20kg a kde jsou ty časy, když měla 6kg, ale patří to k věku a trávení. Možná jsem to pochopila špatně, ale zdálo se mi, že ji chcete pomoci tím, že ji necháte uspat, proto mne to trochu rozlítilo....ale za mne...nechte ji žít;-) ;-) ;-) ;-) Jana
Pavlína (12.12.2012 11:55:18) napsal: Děkuju Dančo za reakci. Oni právě doktoři to očíčko neřeší. Prostě jí postupně začalo tmavnout,až jí zdčernalo. Oko normálně slzí. Na to mu mudři jen řekli,že opět to je věkem,že s tim se dá dělat jen to že buď vyndat,nebo ponechat,že jí to nijak nebolí. Tak nevím. Ale osobně si myslím,že ten nádor asi pomalu (hodně pomalu roste) protože to očíčko je trochu větší oproti zdravému a jakoby se vybouluje ven...Prostě je to větší "kulička" než oko zdravé. Já si taky právě myslím,že ten věk si tyto věci a komplikace žádá...ale ještě zkusím dalšího veterináře a vyzkoušíme tedy rentgeny,ultrazvuky a sondu,nechám si vyšetřit stolici a uvidíme. Mě právě přijde to,že kdyby se číča trápila a já jí chtěla pomoci s odchodem,že ty doktoři by to ani nechtěli udělat. Prostě furt jakoby chtěli něco řešit a něco do ní cpát. Ikdyž už jsme to zkusili,tak řiká,že to zkusíme znovu. A když se ho zeptám,proč,když to nefunguje,tak prostě řekne že to zkusíme znovu a tečka.....no dnes zavolám jednomu doktorovi co mi někdo poradil a snad nás objedná a uvidíme Ale jak řešit nádor v tomto věku? Už samotná narkoza je nebezpečná. U Berylka jsem si toho očička všimla někdy v listopadu. Nádor mě ani nenapadl, měl chuť k jídlu, neblinkal, jen on - čistotný - začal být velice nečistotný, ale jinak byl úplně nornální. Bohužel ho zjistili. 3 vetové, kterým věřím nezávisle na sobě řekli - operace vzhledem k věku - narkoza ... 2O na 8O. Dieta - řekli mi, ať mu dávám, na co má chuť a co má rád - podotýkám, že ani nezvracel ani neměl průjmy. Léčba - nenutili mi žádné drahé léky, jen nějaké podpůrné. Prostě mě připravovali na to, že je mu přes 17 a že ....Víte, setkala jsem se se spoustou veterinářů, kteří mají jediný zájem - peníze. Bohužel, jejich víc, než těch druhých. Když to vezmu podle sebe - kdyby mi bylo 8O, zvrátila bych vše, co bych snědla, kakala bych krev - volila bych odchod. Lidem toto bohužel dopřáno není. Tak, a teď čekám, že mě tady ukamenují. Dana
Mvdr Krále známe...k němu jsme taky chodili (ale s pejsky). Tomu jsem jen volala a vše mu popsala do telefonu a on řekl,že jí sice neviděl,ale že jí dáme nějakou pastu na zlepšení mikroflory...jenže to už jsme absolvovali u jiného lékaře. Tak on řekl,že to stejně zopakujeme. Tohle je podle mě ztráta času,když už je to vyzkoušené a nezabralo to Ale i tak za ním asi zajedeme,ale tu pastu asi odmítnu,ať přijde s účinnějším návrhem jana (12.12.2012 20:59:34) napsal: vím, ale nějak se mi nelíbí celkově přístup veterinářů...to máš tak...starý a nemocný člověk by rádoby přistoupil k eutanázii narozdíl od jeho bližních i když ví, že celoživotní láska trpí bolestí...přesto jsou jeho bližní šťastni, že mohou nemocného člověka spatřit živého a přesto trpícího.:_( :_( :_( Pavlínky kočička apetit k jídlu má, ale nedělá jí dobře....po jídle vše vyblinká a pak chce zase žrát....takové stavy měla i Číča...no horší je to očičko....já jsem sama prosila s pláčem veterináře, aby uspal Čertíka, kterému nebylo ani 7 let..3 dny nežral, nepil, byl apatický, v noci se mi dusil a já jsem nespala a plakala jsem. Ráno v ordinaci už padal na stranu, jak byl slabý a přesto doktor říkal, že mu dá ještě nějakou odvodňovačku....po té odvodňovačce Čertík křičel a dusil se.....bylo to šílené...pak teprve na to přistoupil. Zatím říkám Pavlínce, ať zkusí ještě nějakého odborného doktora jen přes kočičky.....možná ji poradí více, než my;-) ;-) ;-) vím každý má na to jinej názor, ale znáš to...každej doktor ti řekne, že pokud zvířátko ještě neumírá, tak se bude zkoušet dál a hlavně platit dál.>:-( Až tady na mostecku znají z Prahy doktora Krále ....co kdyby se s ním poradila?? Ani nevím odkud Pavlínka pochází...pa Jana;-)
Tak veterinář jí prohlídl,prohmatal.Na pohmat nic špatného nenašel. Odebral krev a zjistili se špatný hodnoty ledvin a jater,do toho hodně bílkovin (prý je z toho jak je dehydratovaná). Byli jsme skoro 2 hodiny na kapačce,pak jí píchl nějaký kortikojd. Následující dva dny budeme chodit zase na kapačky.A pak řekl že se uvidí. Řekl,že je opravdu v bídném stavu,je stará a má už 2 kila..pokud se to nezlepší,tak řikal,že i souhlasí s uspáním,že kočička už je opravdu na tom zle a nemá sil. Je opravdu hodně dehydratovaná,protože ta voda z ní jde těma průjmama,blinkáním a zvýšením močením. No uvidí se v úterý či středu,to se to rozsekne podle toho jak to na ní zapůsobí. Říkal,že už zítra by na ní mohly být vidět změny,pokud léčba zabere. Jinak zoubky má v pořádku,na svůj věk jich má dost,u očíčka neřikal že by to viděl na nádor,ale že je tam nějaký tlak či co. Jinak podle hodnot to vypadá na chronický zánět zažívacího ústrojí a tak... Byl velice milý,ochotný,vše mi vysvětloval a řikal právě že otázka,jeslti tim,že by jsme jí tu drželi za každou cenu,by jsme jí pomohli...řikal,kde je hranice???? 1800g 1500 g nebo dokonce méně...za tento týden shodila něco přes 100g.... No takže až budu vědět více,zase se vám ozvu...ted je minda pod mojí peřinou,odpočívá napapaná,tak jsem zvědavá,jestli to jídlo v ní vydrží...jinak díky opravdu všem za rady,názory,pomoc a prostě za všechno
Zdravím Vás Pavlíno, kéž by se váhy naklonily na tu šťastnou stranu!
Nějak stále přemýšlím....když bylo mindě furt špatně a já si tak začala myslet,že by jí vysvobození z toho všeho pomohlo,tak jsem si myslela,že jsem se s tou myšlenkou nějak smířila..ale nyní,když mi dnes pan doktor řekl,že je to reálné,že její stav je opravdu špatný,tak jsem z toho hotová. Řekl to odborník a vysvětlil mi veškeré klady a zápory všech možných variant. Doufám,že to co jí dává zabere,protože si opravdu nedovedu představit,že poslední,co mi zbylo po mý mamče bych už neměla. Hlavně ten okamžik,kdy se jí já budu naposledy koukat do očí a čekat až bude spinkat. Já bych jí tam měla odvézt a už se vrátit bez ní Ted jí tu furt sleduju,mazlim a kontroluju...zatim extrémě čůrá velice žlutou moč po té kapačce a stav se nějak nezměnil...tak snad zítra
Pavlína (16.12.2012 22:09:14) napsal: To vytečkované slovo bylo zdrobnělé slovo od pozadí,žádné špatné nebo vulgární. Cítím s vámi. Vím, jak je toto rozhodnutí těžké. Ale rozhodla jste se správně. Udělala jste, co jste mohla. Kočičce se určitě ulevilo.
Pavlínko,plačte,jako já teď,protože je to necelý měsíc,co jsem nechala uspat svojí patnáctiletou kočičku.Bylo to moc těžké,taky jsem s ní byla do poslední chvíle a to na tom nebyla tak špatně,jako vaše.Děkuji Vám za to,že jste s ní byla do poslední chvíle a neopustila jí.Díky a jsem v duchu s vámi,díky.Mamísek.
Pavlína (16.12.2012 22:07:17) napsal: Bohužel stav kočičky se tak hrozně rychle zhoršil,že už to má p***** moje za sebou a užívá si snad v kočičím nebíčku a dává si šunčičku od kosti. Dnes v 17.30 opět dostala (tentokrát do podkoží) kapačku a další dávku kortikojdů. Už cestou domů se 2 krát pozvracela. To jsem si řikala,že je to prostě z těch léků. Doma po vyndání z kotce šla přikrčená při zemi a šíleně se motala až padala p***** na stranu,už ani u mě nechtěla být a mazlit se,nechtěla se na mě dívat. Když jsem jí vzala do ruky tak se jí obrátilo to její zdravé očíčko. Tak jsme vyjeli na veterinu znovu. Doktorka řekla ať se rozhodnu,ale že to tělíčko léky odmítá,že se to bude ještě víc zhoršovat a bůh ví,jak nepříjemný by měla přirozený odchod,prý by mohla být v křečích a bůh ví co ještě. Tak jsem tedy svolila. Celou dobu jsem jí držela v náručí,ani při první injekci sebou necukla,už byla svolná. Ještě před injekcí už si tak odevzdaně hajnula a zavřela oči. Jako by řikala,ať už jí netrápíme. Usnula,a dala se jí ta druhá ..i to jsem jí stále držela a pusinkovala. Nějak mi to chvílema nedochází,pak mi to dojde a hroutim se :-( ještě že mám manžela co mi pomáhá se synem. Ani o toho nejsem schopná se postarat. Snad bude líp. Jen mě mrzí,že jsem si řikala,že bych jí na ty poslední dny udělala hody a dala jí co bych jí na očích viděla. Nic se nestihlo,ani se s ní nikdo z rodiny nestihl rozloučit :-( Když mi umřela první kočička, byla jsem tak zoufalá, že jsem zadávala její jméno do vyhledávače na internetu, i když mi bylo jasné, že je to nesmysl:( Uvidíte ale, že časem nad dojmy z odchodu převáží hezké vzpomínky na to, co jste spolu prožily. Vaše kočička měla velké štěstí, že měla takovou paničku, jako jste Vy♥
a ještě jsem zapomněla napsat,že kočka naopak víc zvrací po tom jejich veterinárním speciálním jídle....to jede mnohem víc,než ,když jí dám klasickou kapsičku třeba od perfekt fit Granulky odmítá úplně,ikdyž jí je změkčím. Prostě jsme ve fázi kdy buď spí celý dny,nebo blinká a kaká a mnouká nespokojeně. mě právě nikdy nepřišlo,že by mi jakýkoli doktor nějak pomohl ať už do ní cpal cokoli..naopak to bylo horší a raději nejedla vůbec. Strava stojí hromadu peněz,tak péče od doktorů další hromadu a stále to nikam nevede.
jana (17.12.2012 21:51:46) napsal: Pavlínko..moc s vámi soucítím.... je mi Mindušky strašně moc líto, ale ona do poslední chvilky cítila, že jste s ní a že ji chcete pomoci.:_( :_( Všichni jsme už někdy prožili..to co prožíváte právě nyní...proto jsme s Vámi....Jana Brzy to budou dva roky, co odešla moje kočičí přítelkyně Marienka. Nebyla moje první kočička..a ani poslední, ale strašně moc mi chybí. Ani Vy na Mindu nikdy nezapomenete - i když třeba kolem Vás bude běhat malé roztomilé koťátko. To je prostě život. Marienku stejně jako Vaši Mindu už nic nebolí a netrápí. Měly jsme je rády a tak jim to přejme... i když nám je smutno:-( Radka
Pavlína (16.12.2012 22:07:17) napsal: Bohužel stav kočičky se tak hrozně rychle zhoršil,že už to má p***** moje za sebou a užívá si snad v kočičím nebíčku a dává si šunčičku od kosti. Dnes v 17.30 opět dostala (tentokrát do podkoží) kapačku a další dávku kortikojdů. Už cestou domů se 2 krát pozvracela. To jsem si řikala,že je to prostě z těch léků. Doma po vyndání z kotce šla přikrčená při zemi a šíleně se motala až padala p***** na stranu,už ani u mě nechtěla být a mazlit se,nechtěla se na mě dívat. Když jsem jí vzala do ruky tak se jí obrátilo to její zdravé očíčko. Tak jsme vyjeli na veterinu znovu. Doktorka řekla ať se rozhodnu,ale že to tělíčko léky odmítá,že se to bude ještě víc zhoršovat a bůh ví,jak nepříjemný by měla přirozený odchod,prý by mohla být v křečích a bůh ví co ještě. Tak jsem tedy svolila. Celou dobu jsem jí držela v náručí,ani při první injekci sebou necukla,už byla svolná. Ještě před injekcí už si tak odevzdaně hajnula a zavřela oči. Jako by řikala,ať už jí netrápíme. Usnula,a dala se jí ta druhá ..i to jsem jí stále držela a pusinkovala. Nějak mi to chvílema nedochází,pak mi to dojde a hroutim se :-( ještě že mám manžela co mi pomáhá se synem. Ani o toho nejsem schopná se postarat. Snad bude líp. Jen mě mrzí,že jsem si řikala,že bych jí na ty poslední dny udělala hody a dala jí co bych jí na očích viděla. Nic se nestihlo,ani se s ní nikdo z rodiny nestihl rozloučit :-( Pavlínko..moc s vámi soucítím.... je mi Mindušky strašně moc líto, ale ona do poslední chvilky cítila, že jste s ní a že ji chcete pomoci.:_( :_( Všichni jsme už někdy prožili..to co prožíváte právě nyní...proto jsme s Vámi....Jana
Pavlína (16.12.2012 22:07:17) napsal: Bohužel stav kočičky se tak hrozně rychle zhoršil,že už to má p***** moje za sebou a užívá si snad v kočičím nebíčku a dává si šunčičku od kosti. Dnes v 17.30 opět dostala (tentokrát do podkoží) kapačku a další dávku kortikojdů. Už cestou domů se 2 krát pozvracela. To jsem si řikala,že je to prostě z těch léků. Doma po vyndání z kotce šla přikrčená při zemi a šíleně se motala až padala p***** na stranu,už ani u mě nechtěla být a mazlit se,nechtěla se na mě dívat. Když jsem jí vzala do ruky tak se jí obrátilo to její zdravé očíčko. Tak jsme vyjeli na veterinu znovu. Doktorka řekla ať se rozhodnu,ale že to tělíčko léky odmítá,že se to bude ještě víc zhoršovat a bůh ví,jak nepříjemný by měla přirozený odchod,prý by mohla být v křečích a bůh ví co ještě. Tak jsem tedy svolila. Celou dobu jsem jí držela v náručí,ani při první injekci sebou necukla,už byla svolná. Ještě před injekcí už si tak odevzdaně hajnula a zavřela oči. Jako by řikala,ať už jí netrápíme. Usnula,a dala se jí ta druhá ..i to jsem jí stále držela a pusinkovala. Nějak mi to chvílema nedochází,pak mi to dojde a hroutim se :-( ještě že mám manžela co mi pomáhá se synem. Ani o toho nejsem schopná se postarat. Snad bude líp. Jen mě mrzí,že jsem si řikala,že bych jí na ty poslední dny udělala hody a dala jí co bych jí na očích viděla. Nic se nestihlo,ani se s ní nikdo z rodiny nestihl rozloučit :-( Je mi to moc líto. :( Nepodléhejte zármutku přespříliš, s kočičkou jste si počínaly velmi statečně a udělala jste vše, nač Vám síly stačily. Ne každý to dokáže. Kočička odešla, ale vzpomínka na ni zůstává. Hodně sil do budoucna!
Pavlína (16.12.2012 22:07:17) napsal: Bohužel stav kočičky se tak hrozně rychle zhoršil,že už to má p***** moje za sebou a užívá si snad v kočičím nebíčku a dává si šunčičku od kosti. Dnes v 17.30 opět dostala (tentokrát do podkoží) kapačku a další dávku kortikojdů. Už cestou domů se 2 krát pozvracela. To jsem si řikala,že je to prostě z těch léků. Doma po vyndání z kotce šla přikrčená při zemi a šíleně se motala až padala p***** na stranu,už ani u mě nechtěla být a mazlit se,nechtěla se na mě dívat. Když jsem jí vzala do ruky tak se jí obrátilo to její zdravé očíčko. Tak jsme vyjeli na veterinu znovu. Doktorka řekla ať se rozhodnu,ale že to tělíčko léky odmítá,že se to bude ještě víc zhoršovat a bůh ví,jak nepříjemný by měla přirozený odchod,prý by mohla být v křečích a bůh ví co ještě. Tak jsem tedy svolila. Celou dobu jsem jí držela v náručí,ani při první injekci sebou necukla,už byla svolná. Ještě před injekcí už si tak odevzdaně hajnula a zavřela oči. Jako by řikala,ať už jí netrápíme. Usnula,a dala se jí ta druhá ..i to jsem jí stále držela a pusinkovala. Nějak mi to chvílema nedochází,pak mi to dojde a hroutim se :-( ještě že mám manžela co mi pomáhá se synem. Ani o toho nejsem schopná se postarat. Snad bude líp. Jen mě mrzí,že jsem si řikala,že bych jí na ty poslední dny udělala hody a dala jí co bych jí na očích viděla. Nic se nestihlo,ani se s ní nikdo z rodiny nestihl rozloučit :-( Ani netušíte,jak moc s Vámi cítím.Bylo to určitě moc těžké rozhodování,ale udělala jste správně.Vycítila jste ten pravý,i když těžký okamžik.A 17 roků je u kočenky více než krásný věk.Přeji Vám všechno dobré a hlavně klid v duši.8-}
To vytečkované slovo bylo zdrobnělé slovo od pozadí,žádné špatné nebo vulgární. Pavlína (16.12.2012 22:07:17) napsal: Bohužel stav kočičky se tak hrozně rychle zhoršil,že už to má p***** moje za sebou a užívá si snad v kočičím nebíčku a dává si šunčičku od kosti. Dnes v 17.30 opět dostala (tentokrát do podkoží) kapačku a další dávku kortikojdů. Už cestou domů se 2 krát pozvracela. To jsem si řikala,že je to prostě z těch léků. Doma po vyndání z kotce šla přikrčená při zemi a šíleně se motala až padala p***** na stranu,už ani u mě nechtěla být a mazlit se,nechtěla se na mě dívat. Když jsem jí vzala do ruky tak se jí obrátilo to její zdravé očíčko. Tak jsme vyjeli na veterinu znovu. Doktorka řekla ať se rozhodnu,ale že to tělíčko léky odmítá,že se to bude ještě víc zhoršovat a bůh ví,jak nepříjemný by měla přirozený odchod,prý by mohla být v křečích a bůh ví co ještě. Tak jsem tedy svolila. Celou dobu jsem jí držela v náručí,ani při první injekci sebou necukla,už byla svolná. Ještě před injekcí už si tak odevzdaně hajnula a zavřela oči. Jako by řikala,ať už jí netrápíme. Usnula,a dala se jí ta druhá ..i to jsem jí stále držela a pusinkovala. Nějak mi to chvílema nedochází,pak mi to dojde a hroutim se :-( ještě že mám manžela co mi pomáhá se synem. Ani o toho nejsem schopná se postarat. Snad bude líp. Jen mě mrzí,že jsem si řikala,že bych jí na ty poslední dny udělala hody a dala jí co bych jí na očích viděla. Nic se nestihlo,ani se s ní nikdo z rodiny nestihl rozloučit :-(
Bohužel stav kočičky se tak hrozně rychle zhoršil,že už to má p***** moje za sebou a užívá si snad v kočičím nebíčku a dává si šunčičku od kosti. Dnes v 17.30 opět dostala (tentokrát do podkoží) kapačku a další dávku kortikojdů. Už cestou domů se 2 krát pozvracela. To jsem si řikala,že je to prostě z těch léků. Doma po vyndání z kotce šla přikrčená při zemi a šíleně se motala až padala p***** na stranu,už ani u mě nechtěla být a mazlit se,nechtěla se na mě dívat. Když jsem jí vzala do ruky tak se jí obrátilo to její zdravé očíčko. Tak jsme vyjeli na veterinu znovu. Doktorka řekla ať se rozhodnu,ale že to tělíčko léky odmítá,že se to bude ještě víc zhoršovat a bůh ví,jak nepříjemný by měla přirozený odchod,prý by mohla být v křečích a bůh ví co ještě. Tak jsem tedy svolila. Celou dobu jsem jí držela v náručí,ani při první injekci sebou necukla,už byla svolná. Ještě před injekcí už si tak odevzdaně hajnula a zavřela oči. Jako by řikala,ať už jí netrápíme. Usnula,a dala se jí ta druhá ..i to jsem jí stále držela a pusinkovala. Nějak mi to chvílema nedochází,pak mi to dojde a hroutim se :-( ještě že mám manžela co mi pomáhá se synem. Ani o toho nejsem schopná se postarat. Snad bude líp. Jen mě mrzí,že jsem si řikala,že bych jí na ty poslední dny udělala hody a dala jí co bych jí na očích viděla. Nic se nestihlo,ani se s ní nikdo z rodiny nestihl rozloučit :-(
Pavlína (15.12.2012 13:55:20) napsal: Tak veterinář jí prohlídl,prohmatal.Na pohmat nic špatného nenašel. Odebral krev a zjistili se špatný hodnoty ledvin a jater,do toho hodně bílkovin (prý je z toho jak je dehydratovaná). Byli jsme skoro 2 hodiny na kapačce,pak jí píchl nějaký kortikojd. Následující dva dny budeme chodit zase na kapačky.A pak řekl že se uvidí. Řekl,že je opravdu v bídném stavu,je stará a má už 2 kila..pokud se to nezlepší,tak řikal,že i souhlasí s uspáním,že kočička už je opravdu na tom zle a nemá sil. Je opravdu hodně dehydratovaná,protože ta voda z ní jde těma průjmama,blinkáním a zvýšením močením. No uvidí se v úterý či středu,to se to rozsekne podle toho jak to na ní zapůsobí. Říkal,že už zítra by na ní mohly být vidět změny,pokud léčba zabere. Jinak zoubky má v pořádku,na svůj věk jich má dost,u očíčka neřikal že by to viděl na nádor,ale že je tam nějaký tlak či co. Jinak podle hodnot to vypadá na chronický zánět zažívacího ústrojí a tak... Byl velice milý,ochotný,vše mi vysvětloval a řikal právě že otázka,jeslti tim,že by jsme jí tu drželi za každou cenu,by jsme jí pomohli...řikal,kde je hranice???? 1800g 1500 g nebo dokonce méně...za tento týden shodila něco přes 100g.... No takže až budu vědět více,zase se vám ozvu...ted je minda pod mojí peřinou,odpočívá napapaná,tak jsem zvědavá,jestli to jídlo v ní vydrží...jinak díky opravdu všem za rady,názory,pomoc a prostě za všechno Pavlínko..držíme kočičce i vám pacinky a palečky...je úžasné, že kočička v tomto věku má dobré zoubky 8-} 8-} 8-} 8-} 8-} uvidíte jaký stav bude mít po kapačkách;-) Jana
Pavli, náš kocourek měl nemocné ledviny, taky často takhle zvracel a měl průjmy...pomáhalo mu být na kapačce kvůli doplnění tekutin a pak vždycky týden jsem mu dávala vývar z rozmixovaným masem a zeleninou, takovou kašičku...občas jsem mu do toho přidávala i rozmočené a rozmixované granule. No ne že by to chtěl...dávala jsem mu po troškách, třeba po hodině ten první den. Pak jsem postupně přecházela na tužší stravu. Být vámi, tak to zkusím, hodinku na kapačky, ať se kočičce vrátí aspoň trošku síla. Musí být už chudák vysílená
Dana (12.12.2012 20:27:36) napsal: :_/ Jani, doufám, že mě snad trochu znáš. Tak se snad nenaštveš. Ale v tomhle případě, když je kočičce 17...je jasné, že Pavlíně na kočičce záleží, že vyzkoušela vše, co se dalo. Obrátila se i sem o rady. To by neudělal člověk, kterému by bylo zvířátko lhostejné. Kdyby jí bylo aspoň 12, ale 17 a s nádorem.... o kolik měsíců se v takovémhle případě dá prodloužit "přežívání"? Úmyslně nepíši život. vím, ale nějak se mi nelíbí celkově přístup veterinářů...to máš tak...starý a nemocný člověk by rádoby přistoupil k eutanázii narozdíl od jeho bližních i když ví, že celoživotní láska trpí bolestí...přesto jsou jeho bližní šťastni, že mohou nemocného člověka spatřit živého a přesto trpícího.:_( :_( :_( Pavlínky kočička apetit k jídlu má, ale nedělá jí dobře....po jídle vše vyblinká a pak chce zase žrát....takové stavy měla i Číča...no horší je to očičko....já jsem sama prosila s pláčem veterináře, aby uspal Čertíka, kterému nebylo ani 7 let..3 dny nežral, nepil, byl apatický, v noci se mi dusil a já jsem nespala a plakala jsem. Ráno v ordinaci už padal na stranu, jak byl slabý a přesto doktor říkal, že mu dá ještě nějakou odvodňovačku....po té odvodňovačce Čertík křičel a dusil se.....bylo to šílené...pak teprve na to přistoupil. Zatím říkám Pavlínce, ať zkusí ještě nějakého odborného doktora jen přes kočičky.....možná ji poradí více, než my;-) ;-) ;-) vím každý má na to jinej názor, ale znáš to...každej doktor ti řekne, že pokud zvířátko ještě neumírá, tak se bude zkoušet dál a hlavně platit dál.>:-( Až tady na mostecku znají z Prahy doktora Krále ....co kdyby se s ním poradila?? Ani nevím odkud Pavlínka pochází...pa Jana;-)
<blockquote>Pavlína (12.12.2012 20:04:13) napsal: Mě opravdu žádný doktor neřekal,že bych jí neměla dávat nic kuřecí,od kapsiček od kuřátka jako takového. No a vypozorovala jsem to tim,že to co od kuřete snědla,to celý šlo ven,prostě celý. A přitom já jí ho dávala tak ráda,vždy se mi tak hezky točila okolo nohy a mrouskala spokojeně...no a prd..ohledně toho uspání..spíš jsem to myslela tak,že kdyby se našel doktor,který by to navrhl a nějak mě o tom přesvědčoval,tak bych to nějak urputně neodmítala. Počítám,že dlouho už tu asi nebude,tak jsem se s tím už nějak srovnala,že než jí vidět,jak to z ní lítá a jen čekat až si po všem jde zase lehnout a trnout kdy to přijde zase. Ona má svůj zvracecí rituál :-( vždy od někud jakoby zakřičí,jiným stylem zamňouká..jako by zakřičela zvracím,paničko,honem!!! a já jí podle toho v bytě najdu a čapnu jí do vany,kde už má svůj koutek a já to rychle zklidím,vydesinfikuju a čekáme na další kolo . Občas má teda u toho zvracení jakoby pěnu u tlamičky,sliny a celá se klepe,srdíčko jí buší jak kdyby mělo vyskočit z těla,očíčko jí slzí...jednou jsem si myslela,že je to její poslední minuta..no hrůza prostě.....to je smutné, jak pro vás ,tak i pro kočinku chuděrka a ještě k tomu to očičko, ale přesto je divné, že jste navštívila toliko veterinářů a nikterak to neřešili...ani to, že kočinka masíčko nesmí....mám tu sousedku a její kočičce je 20 let a dietku má od 15 let, ale to je fakt ojedinělý případ....držím vám palečky a kočičce pacinky, aby se vše vyřešilo k dobru vašeho i kočinky;-) ..Jana
Pavlína (12.12.2012 20:04:13) napsal: Mě opravdu žádný doktor neřekal,že bych jí neměla dávat nic kuřecí,od kapsiček od kuřátka jako takového. No a vypozorovala jsem to tim,že to co od kuřete snědla,to celý šlo ven,prostě celý. A přitom já jí ho dávala tak ráda,vždy se mi tak hezky točila okolo nohy a mrouskala spokojeně...no a prd..ohledně toho uspání..spíš jsem to myslela tak,že kdyby se našel doktor,který by to navrhl a nějak mě o tom přesvědčoval,tak bych to nějak urputně neodmítala. Počítám,že dlouho už tu asi nebude,tak jsem se s tím už nějak srovnala,že než jí vidět,jak to z ní lítá a jen čekat až si po všem jde zase lehnout a trnout kdy to přijde zase. Ona má svůj zvracecí rituál :-( vždy od někud jakoby zakřičí,jiným stylem zamňouká..jako by zakřičela zvracím,paničko,honem!!! a já jí podle toho v bytě najdu a čapnu jí do vany,kde už má svůj koutek a já to rychle zklidím,vydesinfikuju a čekáme na další kolo . Občas má teda u toho zvracení jakoby pěnu u tlamičky,sliny a celá se klepe,srdíčko jí buší jak kdyby mělo vyskočit z těla,očíčko jí slzí...jednou jsem si myslela,že je to její poslední minuta..no hrůza prostě. :_/ Jani, doufám, že mě snad trochu znáš. Tak se snad nenaštveš. Ale v tomhle případě, když je kočičce 17...je jasné, že Pavlíně na kočičce záleží, že vyzkoušela vše, co se dalo. Obrátila se i sem o rady. To by neudělal člověk, kterému by bylo zvířátko lhostejné. Kdyby jí bylo aspoň 12, ale 17 a s nádorem.... o kolik měsíců se v takovémhle případě dá prodloužit "přežívání"? Úmyslně nepíši život.
Pavlína (12.12.2012 20:04:13) napsal: Mě opravdu žádný doktor neřekal,že bych jí neměla dávat nic kuřecí,od kapsiček od kuřátka jako takového. No a vypozorovala jsem to tim,že to co od kuřete snědla,to celý šlo ven,prostě celý. A přitom já jí ho dávala tak ráda,vždy se mi tak hezky točila okolo nohy a mrouskala spokojeně...no a prd..ohledně toho uspání..spíš jsem to myslela tak,že kdyby se našel doktor,který by to navrhl a nějak mě o tom přesvědčoval,tak bych to nějak urputně neodmítala. Počítám,že dlouho už tu asi nebude,tak jsem se s tím už nějak srovnala,že než jí vidět,jak to z ní lítá a jen čekat až si po všem jde zase lehnout a trnout kdy to přijde zase. Ona má svůj zvracecí rituál :-( vždy od někud jakoby zakřičí,jiným stylem zamňouká..jako by zakřičela zvracím,paničko,honem!!! a já jí podle toho v bytě najdu a čapnu jí do vany,kde už má svůj koutek a já to rychle zklidím,vydesinfikuju a čekáme na další kolo . Občas má teda u toho zvracení jakoby pěnu u tlamičky,sliny a celá se klepe,srdíčko jí buší jak kdyby mělo vyskočit z těla,očíčko jí slzí...jednou jsem si myslela,že je to její poslední minuta..no hrůza prostě.
Pavlína (12.12.2012 08:02:09) napsal: Já nepsala že jí chci uspat!!! ale že si myslím,že by to pro ní bylo vysvobození. Protože jsem byla u x veterinářů,ve veterinářské nemocnici. Dávám jí to co mi dají doktoři,ty jejich různé "dietky" IDéčka od Hills a roayal canin atd. Odstraňovali jsme plak ze zubů jestli to není tím.... Kuře jsem jí dávala před nějakou dobou než jsem to zpozorovala co se děje. Protože jsem se snažila dávat jí to co jí chutná a co si vymnouká a obtočí okolo nohy (v rámci možností) Pak lítám po doktorech Kdybych na ní prděla,tak už jí dávno nemám. Je to kočka po mý mámě která mi zemřela a já si kočku nechala!Doktoři jí odebírali krev,dávali různé pasty,prášky,injekce....nic nezabírá. Proto píšu,že když už nic nezabírá,žádné jejich metody,tak si myslím,že už je to prostě věkem a pomoci už moc nejde....ale jestli je ještě nějaká šance,tak bych jí vzala. Ono to hygienicky není opravdu příjemné když v rodině máme malé postižené dítě! Starám se o něj a ještě lítám celý den za kočkou a nosim jí na záchod aby to nědělala kde se jí zlíbí. Díky tomu,že jsem doma,tak si můžu dovolit kočce dávat stravu 5-7 denně po menších porcích aby se zbytečně nepřehltala. Já si myslím,že pro kočku dělám vše co je v mých silách,jen jsem sem přišla o radu,jestli nevíte,když už jsem podle mého názoru zkusila vše,není nějaká miliontá varianta. Byla jsem celkem u 4 veterinářů a vždycky mi nabízeli nebo konali to samé. A nezabírá to už několik měsíců.Rady od veterináře si myslím respektuju a nemyslím si že mi z kočky tečou nervy,jen už je opravdu těžké uklízet domácnost běžně,starat se o dítě a ještě o kočku a neustále to argumentovat před manželem. Ten se taky snaží co může ale buď uklízet nebo jí chytat jak zvrací nebo kadí jinde,uklízet to....Mě už napadlo,jestli nemá něoc jako kočičí bulimii či anorexii,protože se vyblinká a hned by jedla...ale když jí dám aby tu neřvala tak je to na nanovo. Občas se stane zázrak a jeden den se nevyblinká. Možná asi dělám vše špatně a nejsem tak dokonalá panička jako vy,tak to se fakt omlouvám..ale myslím si,že má kočka ještě štěstí že nechodím 8 hodin denně do práce a starám se o ní nadmíru,víc než lidi co musí chodit do práce. Už jen to,že není sama doma je pro ní přínos. A jak píšete o špatné stravě....takže ta veterinární je taky špatná??? co jí teda mám dávat...běžné kočičí jídlo nejde,když jí uvařím tak to nejde,veterinární speciální stravu (která už nás stála několik tisíc korun) taky nepřijímá....veterinářů jsem vyzkoušela hafo...tak co je špatně? Včera jsem jí vážila na kuchyňské váze...má 2150g (kolik vůbec váží nepřekrmená zdravá kočka domácí?)...ale ona byla vždy štíhlá,protože jsme jí neládovali vším možným a hlídali co a kolik jí... Omlouvám se že píšu jak prase ale píšu jak mi lítaj myšlenky a na co si tak u ní vzpomínám Pavlínko...určitě máte pravdu...už jen v tom, že nechodíte do práce a o kočinku se staráte celý den...což můj případ není,proto mám kočinky tři, aby se nenudily. Ale nebylo mi jasné, že jste psala, že jste vypozorovala, že ji nedělá dobře kuřecí masíčko a masové kapsičky...což mne doktor zásadně zakázal..ohledně bílkovin. Asi bych zkoušela dle rad jiných, jiného veterináře. Dietní strava a všechny mastičky a pastičky jsou šíleně drahé a moje kočina je také nežere a blinká, proto dietu objednávám ze zoohitu a tvrdě zkoumám složení,ale já sama bych nepřistoupila na uspání, pokud má kočička apetit k jídlu....jen vám řeknu,moje Číča váží 2,20kg a kde jsou ty časy, když měla 6kg, ale patří to k věku a trávení. Možná jsem to pochopila špatně, ale zdálo se mi, že ji chcete pomoci tím, že ji necháte uspat, proto mne to trochu rozlítilo....ale za mne...nechte ji žít;-) ;-) ;-) ;-) Jana
Pavlína (12.12.2012 11:55:18) napsal: Děkuju Dančo za reakci. Oni právě doktoři to očíčko neřeší. Prostě jí postupně začalo tmavnout,až jí zdčernalo. Oko normálně slzí. Na to mu mudři jen řekli,že opět to je věkem,že s tim se dá dělat jen to že buď vyndat,nebo ponechat,že jí to nijak nebolí. Tak nevím. Ale osobně si myslím,že ten nádor asi pomalu (hodně pomalu roste) protože to očíčko je trochu větší oproti zdravému a jakoby se vybouluje ven...Prostě je to větší "kulička" než oko zdravé. Já si taky právě myslím,že ten věk si tyto věci a komplikace žádá...ale ještě zkusím dalšího veterináře a vyzkoušíme tedy rentgeny,ultrazvuky a sondu,nechám si vyšetřit stolici a uvidíme. Mě právě přijde to,že kdyby se číča trápila a já jí chtěla pomoci s odchodem,že ty doktoři by to ani nechtěli udělat. Prostě furt jakoby chtěli něco řešit a něco do ní cpát. Ikdyž už jsme to zkusili,tak řiká,že to zkusíme znovu. A když se ho zeptám,proč,když to nefunguje,tak prostě řekne že to zkusíme znovu a tečka.....no dnes zavolám jednomu doktorovi co mi někdo poradil a snad nás objedná a uvidíme Ono je opravdu těžké najít veterináře, který to s kočkami opravdu umí a rozumí jim, navíc opravdu ne každý je seriózní. Dnes vím, že některé testy, které nám veterinář dělal, neměly u kočky s rozvinutým onemocněním smysl a bylo to jen tahání peněz, potvrdila mi to i naše poradkyně chovu, která je sama veterinářka. Bohužel jsou i veterináři, pro které je pravidelně docházející geriatrický pacient nebo pacient, který potřebuje nějakou veterinární dietu něco jako "oslíčku, otřes se".:_(
Děkuju Dančo za reakci. Oni právě doktoři to očíčko neřeší. Prostě jí postupně začalo tmavnout,až jí zdčernalo. Oko normálně slzí. Na to mu mudři jen řekli,že opět to je věkem,že s tim se dá dělat jen to že buď vyndat,nebo ponechat,že jí to nijak nebolí. Tak nevím. Ale osobně si myslím,že ten nádor asi pomalu (hodně pomalu roste) protože to očíčko je trochu větší oproti zdravému a jakoby se vybouluje ven...Prostě je to větší "kulička" než oko zdravé. Já si taky právě myslím,že ten věk si tyto věci a komplikace žádá...ale ještě zkusím dalšího veterináře a vyzkoušíme tedy rentgeny,ultrazvuky a sondu,nechám si vyšetřit stolici a uvidíme. Mě právě přijde to,že kdyby se číča trápila a já jí chtěla pomoci s odchodem,že ty doktoři by to ani nechtěli udělat. Prostě furt jakoby chtěli něco řešit a něco do ní cpát. Ikdyž už jsme to zkusili,tak řiká,že to zkusíme znovu. A když se ho zeptám,proč,když to nefunguje,tak prostě řekne že to zkusíme znovu a tečka.....no dnes zavolám jednomu doktorovi co mi někdo poradil a snad nás objedná a uvidíme Dana (12.12.2012 10:02:57) napsal: :_/ Milá Pavlínko! Možná se mnou hodně lidí nebude souhlasit. Jsem velikou milovnicí všech zvířátek. Měla jsem kocourka, kterého jsem milovala nade vše, byl moje dítě (vlastní bohužel nemám). Bohužel, přišla doba, kdy mu bylo přes 17. Zdaleka neměl tolik příznaků, jako má vaše kočička - až na to oko - přesně stejné - neoperovatelný nádor. Žil ještě několik měsíců. Ke konci jsem s ním ob dva dny chodila na kapačky. Víte, je to velice smutné, ale někdy prostě přijde čas, kdy je pro zvířátko život už jen trápení. Myslím, že jste pro kočičku udělala, co jste mohla. A podle toho co, píšete, byl by pro ni odchod do nebíčka dar. Kdyby jí bylo méně, určitě bych si to nemyslela. Ale 17 let je už vysoký věk. To je samozřejmě jen můj názor, rozhodnout se musíte sama. A to je to nejtěžší. Držím vám pěsti, aby jste v sobě našla sílu a rozhodla se správně. Dana
Pavlína (11.12.2012 20:17:00) napsal: Zdravím... ráda bych vás poprosila o radu co mám dělat. Už opravdu nevím co udělat,nebo kam jít aby nějaký doktor pomohl mé kočičce. Mám 17let starou kočičku,plemeno domácí. Má špatné očíčko,zčernalo jí,prý má za ním nádor...ale to není ten důvod proč sem píši. Moje číča vždy zvracela,ale bylo to spíše z toho důvodu,že měla v sobě chlupy a ty jí zvedaly žaludek. Poslední dobou,několik měsíců zvrací víc a víc,už je to několikrát do týdne,každý den,několikrát za den. Už to není z důvodu,že by spolikala chlupy. Prostě nedovede nějak vytrávit a třeba když jí dám večer v 19h jídlo,tak ve 3 ráno se začne dávit a vyzvrací to. Nebo jídlo vyzvrací třeba do půl hodiny,do hodiny a tak. Je to opravdu velice časově různé ale hodně hodně pravidelné. Poslední dobou k tomu má i řidký průjem. Samozřejmě sem to vše řešila s veterinářem. Měla speciální dietní jídla,granule,pasty aby se jí dodaly nějaký vitamíny na mikrofloru...prostě opravdu jsme toho vyzkoušeli hodně. Krevní testy jí nevyšly nějak špatně,prý na věk očekávaně. Je opravdu hodně hubená,jeslti má 3-4 kila tak je to hodně. Vždy byla velice štíhlá,ale to protože jsme jí nedávaly nic co by jí uškodilo. Poslední dobou jsem vysledovala,že nesmí kuře,ať v kapsičkách,tak syrové,tak uvařené ve vodě..prostě kuře v jakékoli podobě jde ven...a ne je to kuře. Vím,že je to věkem normální,už prostě má na to nároka ale já už na to taky nemám psychicky...neustále uklízím,desinfikuju..lítám za ní kde co udělala. Na zem,na nábytek,sedačky,všude to lítá. Manžel byl hodně dlouho trpělivý ale už mu nervy taky pěkně tečou. Máme malé dítě a není tato situace vůbec příjemná pro nikoho z nás,ani pro kočičku. Co mám dělat?? žádný doktor mi nějak nechce pomoci a ukončit kočičky trápení....mě už by pomyšlení,že se ona nebude tak trápit,trhat sebou a dávit se..to samé my,pohled na ní je hrozný,kočička moje zlatá sloužila věrně..ale já nějak cítím,že ukončit to by pro ní bylo vysvobození... co vy na to,prosím,co by jste mi poradili??? Díky za každý názor,já už jsem fakt zoufalá...dnes třeba 2krát vzracela a 4 krát se pokala,ale ne na záchod ale mimo :-( pak tu mňouká že má hlad... Prosím prosím,vaše názory mi pomohou. Děkuji moc,Pavlína :_/ Milá Pavlínko! Možná se mnou hodně lidí nebude souhlasit. Jsem velikou milovnicí všech zvířátek. Měla jsem kocourka, kterého jsem milovala nade vše, byl moje dítě (vlastní bohužel nemám). Bohužel, přišla doba, kdy mu bylo přes 17. Zdaleka neměl tolik příznaků, jako má vaše kočička - až na to oko - přesně stejné - neoperovatelný nádor. Žil ještě několik měsíců. Ke konci jsem s ním ob dva dny chodila na kapačky. Víte, je to velice smutné, ale někdy prostě přijde čas, kdy je pro zvířátko život už jen trápení. Myslím, že jste pro kočičku udělala, co jste mohla. A podle toho co, píšete, byl by pro ni odchod do nebíčka dar. Kdyby jí bylo méně, určitě bych si to nemyslela. Ale 17 let je už vysoký věk. To je samozřejmě jen můj názor, rozhodnout se musíte sama. A to je to nejtěžší. Držím vám pěsti, aby jste v sobě našla sílu a rozhodla se správně. Dana
Pavlína (12.12.2012 08:02:09) napsal: Já nepsala že jí chci uspat!!! ale že si myslím,že by to pro ní bylo vysvobození. Protože jsem byla u x veterinářů,ve veterinářské nemocnici. Dávám jí to co mi dají doktoři,ty jejich různé "dietky" IDéčka od Hills a roayal canin atd. Odstraňovali jsme plak ze zubů jestli to není tím.... Kuře jsem jí dávala před nějakou dobou než jsem to zpozorovala co se děje. Protože jsem se snažila dávat jí to co jí chutná a co si vymnouká a obtočí okolo nohy (v rámci možností) Pak lítám po doktorech Kdybych na ní prděla,tak už jí dávno nemám. Je to kočka po mý mámě která mi zemřela a já si kočku nechala!Doktoři jí odebírali krev,dávali různé pasty,prášky,injekce....nic nezabírá. Proto píšu,že když už nic nezabírá,žádné jejich metody,tak si myslím,že už je to prostě věkem a pomoci už moc nejde....ale jestli je ještě nějaká šance,tak bych jí vzala. Ono to hygienicky není opravdu příjemné když v rodině máme malé postižené dítě! Starám se o něj a ještě lítám celý den za kočkou a nosim jí na záchod aby to nědělala kde se jí zlíbí. Díky tomu,že jsem doma,tak si můžu dovolit kočce dávat stravu 5-7 denně po menších porcích aby se zbytečně nepřehltala. Já si myslím,že pro kočku dělám vše co je v mých silách,jen jsem sem přišla o radu,jestli nevíte,když už jsem podle mého názoru zkusila vše,není nějaká miliontá varianta. Byla jsem celkem u 4 veterinářů a vždycky mi nabízeli nebo konali to samé. A nezabírá to už několik měsíců.Rady od veterináře si myslím respektuju a nemyslím si že mi z kočky tečou nervy,jen už je opravdu těžké uklízet domácnost běžně,starat se o dítě a ještě o kočku a neustále to argumentovat před manželem. Ten se taky snaží co může ale buď uklízet nebo jí chytat jak zvrací nebo kadí jinde,uklízet to....Mě už napadlo,jestli nemá něoc jako kočičí bulimii či anorexii,protože se vyblinká a hned by jedla...ale když jí dám aby tu neřvala tak je to na nanovo. Občas se stane zázrak a jeden den se nevyblinká. Možná asi dělám vše špatně a nejsem tak dokonalá panička jako vy,tak to se fakt omlouvám..ale myslím si,že má kočka ještě štěstí že nechodím 8 hodin denně do práce a starám se o ní nadmíru,víc než lidi co musí chodit do práce. Už jen to,že není sama doma je pro ní přínos. A jak píšete o špatné stravě....takže ta veterinární je taky špatná??? co jí teda mám dávat...běžné kočičí jídlo nejde,když jí uvařím tak to nejde,veterinární speciální stravu (která už nás stála několik tisíc korun) taky nepřijímá....veterinářů jsem vyzkoušela hafo...tak co je špatně? Včera jsem jí vážila na kuchyňské váze...má 2150g (kolik vůbec váží nepřekrmená zdravá kočka domácí?)...ale ona byla vždy štíhlá,protože jsme jí neládovali vším možným a hlídali co a kolik jí... Omlouvám se že píšu jak prase ale píšu jak mi lítaj myšlenky a na co si tak u ní vzpomínám Pavlíno, já vás chápu. Minulý rok mi takto za podobných příznaků odcházela britská kočička s onemocněním srdce. Bylo to o to horší, že se nedožila ani poloviny požehnaného věku vaší kočičky, nebýt té nemoci, byla jako kotě a do posledních dní si chtěla hrát, jen srdíčko jí to nedovolilo. Kvůli nedostatečnému oběhu se jí neprokrvoval svěrač žaludku a střev, takže jsme měli to samé - každé druhé jídlo venku a skoro neustálý odchod řídké stolice a později i moči. Předtím jedla 3x denně, kvůli zvracení jsme ale museli jídlo rozdělit do 7-8 denních dávek objemu kávové lžičky. Vypozorovala jsem, že méně zvrací ve svislé poloze a tak jsme ji po jídle asi půl hodiny nosili jako miminko. Nedovedu si představit, jak by tohle zvládl někdo, kdo musí na 8 hodin denně do práce. Říkala jsem si, že poznám, až nebude chtít žít, ale ten okamžik vlastně nikdy nenastal. Poslední týden nešlo dát jí léky, protože zvracela i vodu. Zá léta se psy a kočkami nemám problém podávat léky injekčně pod kůži, ale naše kočička potřebovala léky i.v. 3x denně a to bychom v domácích podmínkách nezvládli. Nechtěla jsem čekat, až bude umírat na dehydrataci nebo rozvrat vnitřního prostředí. Prostě jednoho dne přijel veterinář k nám domů. Když se zpětně ohlédnu, to vědomí, že jsem ji nenechala trpět mě uklidňuje. Ale zpět k Vaší situaci - jestli stav trvá několik měsíců, nejde tedy o nějaký rychlý spád k horšímu, i když kočička pomalu hubne, ještě bych se snažila něco zkusit. Když se ale podívám na výčet toho, co jste zkoušeli vy, asi ani nemám co dodat. Možná bych se snažila vypozorovat, jestli ty dny, kdy nezvracela, bylo něco jinak a toho bych se snažila nějak chytit - jiná konzistence stravy, doba podání, větší klid v domácnosti - nevím, třeba vás ještě něco napadne. Jestli nesnáší kočička kuřecí, zkusila bych třeba krůtí nebo vařené filé. Tohle je i částečně odpověď pro Janu - žádná kočička nezvrací, jen protože je stará. Vždy je nějaká objektivní příčina, někdy kočka stravu už nedokáže dostatečně rozmělnit, jindy selhávají ledviny (tam by byla stava s nízkým obsahem bílkovin na místě) nebo srdce. Pavlíny kočička má navíc neoperabilní nádor za okem, klidně může draždit mozkový kmen, ze kterého vystupuje vagus - nerv zodpovědný za činnost trávicí soustavy. Je to jen teorie (spíš na základě zkušenosti z humánní medicíny), ale opravdu mi připadá tvrdé říct: místo úvah o utracení dejte konečně kočce pořádně nažrat (tak ten příspěvek totiž vyzněl).
jana (11.12.2012 22:24:06) napsal: podle toho co píšete, tak chcete kočičce pomoci, tím, že ji necháte uspat???A proč ji doktor nechce nechat uspat??? Protože její stav není natolik vážný.Kočička má stejné problémy, jako moje Čičulka a ani kouskem myšlenky by mne takhle hrůzná věc nenapadla>:-( >:-( Naopak, kočičku stále hlídám, hýčkám ji, protože vím, že není nejmladší a ještě k tomu má zdravotní problémy.Jsem ráda za každý den jejího života strávený se mnou. Zdá se mi ,že nerespektujete doktora, protože kočičce dáváte kuřecí maso plné bílkovin a také masové kapsíčky, které její tělo nedokáže v tomto věku trávit. Kočička potřebuje nebílkovinnou stravu přímo z veteriny a k tomu probiotika, které pročistí orgány i střeva. Pokud vás s tím doktor neseznámil, tak si najďete jiného, který by vám poradil. Jak píšete, vaše kočička má stále hlad, protože často zvrací...je to špatnou stravou, ale jinak je čilá i veselá. Opravdu nemocná kočička stravu ani vodu nepřijímá.Zdá se mi, že vám je kočička trochu na obtíž, ale pokud své zvířátko opravdu miluji, tak udělám vše pro to, aby tu kočička byla se mnou co nejdéle i za tu cenu, že se o ni budu starat, jako o svoje mimino, nebo svou nemocnou matku.Moje Čičulka také vyzvracela skoro vše a chodila zanášet i mimo záchod silně zapáchající stolici,ale veterinární stravou se vše upravilo!!!!Píšete, že jste vysledovala, že nemůže kuře a masové kapsičky, jak vysledovala...tohle vám měl říci veterinář, nebo nerespektujete jeho rady??Změňte ho!!!!!!!!Psychicky na to nemáte a tečou vám nervy z nemoci své kočičky??Opravdu...špatně se to čte>:-( >:-( Jana Jano, na tak tvrdou kritiku nemáte právo, Pavlíny kočičku jste neviděla a neznáte její diagnózu ani prognózu. Píšete, že vaše kočička má stejné problémy, ale nemusí to tak být. Střelit od stolu, že na vině je špatná strava, bych si netroufla a to jsem s kočkami prošla opravdu kus života. Podle mé zkušenosti lidé, kteří se chtějí zvířete zbavit, to prostě nějak udělají. Neinvestují do diet, nedělají krevní testy, nesnaží se vysledovat, co dělá zvířeti dobře a co ne a nepíší na fóra o radu. Obviňovat někoho, že psychicky špatně nese nemoc svého zvířete - no, ono je to stejné jako s nemocným blízkým člověkem, je to stresová situace. Pokud s vámi v něčem musím souhlasit, pak je to, že paní by se měla obrátit na jiného veterináře.
Já nepsala že jí chci uspat!!! ale že si myslím,že by to pro ní bylo vysvobození. Protože jsem byla u x veterinářů,ve veterinářské nemocnici. Dávám jí to co mi dají doktoři,ty jejich různé "dietky" IDéčka od Hills a roayal canin atd. Odstraňovali jsme plak ze zubů jestli to není tím.... Kuře jsem jí dávala před nějakou dobou než jsem to zpozorovala co se děje. Protože jsem se snažila dávat jí to co jí chutná a co si vymnouká a obtočí okolo nohy (v rámci možností) Pak lítám po doktorech Kdybych na ní prděla,tak už jí dávno nemám. Je to kočka po mý mámě která mi zemřela a já si kočku nechala!Doktoři jí odebírali krev,dávali různé pasty,prášky,injekce....nic nezabírá. Proto píšu,že když už nic nezabírá,žádné jejich metody,tak si myslím,že už je to prostě věkem a pomoci už moc nejde....ale jestli je ještě nějaká šance,tak bych jí vzala. Ono to hygienicky není opravdu příjemné když v rodině máme malé postižené dítě! Starám se o něj a ještě lítám celý den za kočkou a nosim jí na záchod aby to nědělala kde se jí zlíbí. Díky tomu,že jsem doma,tak si můžu dovolit kočce dávat stravu 5-7 denně po menších porcích aby se zbytečně nepřehltala. Já si myslím,že pro kočku dělám vše co je v mých silách,jen jsem sem přišla o radu,jestli nevíte,když už jsem podle mého názoru zkusila vše,není nějaká miliontá varianta. Byla jsem celkem u 4 veterinářů a vždycky mi nabízeli nebo konali to samé. A nezabírá to už několik měsíců.Rady od veterináře si myslím respektuju a nemyslím si že mi z kočky tečou nervy,jen už je opravdu těžké uklízet domácnost běžně,starat se o dítě a ještě o kočku a neustále to argumentovat před manželem. Ten se taky snaží co může ale buď uklízet nebo jí chytat jak zvrací nebo kadí jinde,uklízet to....Mě už napadlo,jestli nemá něoc jako kočičí bulimii či anorexii,protože se vyblinká a hned by jedla...ale když jí dám aby tu neřvala tak je to na nanovo. Občas se stane zázrak a jeden den se nevyblinká. Možná asi dělám vše špatně a nejsem tak dokonalá panička jako vy,tak to se fakt omlouvám..ale myslím si,že má kočka ještě štěstí že nechodím 8 hodin denně do práce a starám se o ní nadmíru,víc než lidi co musí chodit do práce. Už jen to,že není sama doma je pro ní přínos. A jak píšete o špatné stravě....takže ta veterinární je taky špatná??? co jí teda mám dávat...běžné kočičí jídlo nejde,když jí uvařím tak to nejde,veterinární speciální stravu (která už nás stála několik tisíc korun) taky nepřijímá....veterinářů jsem vyzkoušela hafo...tak co je špatně? Včera jsem jí vážila na kuchyňské váze...má 2150g (kolik vůbec váží nepřekrmená zdravá kočka domácí?)...ale ona byla vždy štíhlá,protože jsme jí neládovali vším možným a hlídali co a kolik jí... Omlouvám se že píšu jak prase ale píšu jak mi lítaj myšlenky a na co si tak u ní vzpomínám
Pavlína (11.12.2012 20:17:00) napsal: Zdravím... ráda bych vás poprosila o radu co mám dělat. Už opravdu nevím co udělat,nebo kam jít aby nějaký doktor pomohl mé kočičce. Mám 17let starou kočičku,plemeno domácí. Má špatné očíčko,zčernalo jí,prý má za ním nádor...ale to není ten důvod proč sem píši. Moje číča vždy zvracela,ale bylo to spíše z toho důvodu,že měla v sobě chlupy a ty jí zvedaly žaludek. Poslední dobou,několik měsíců zvrací víc a víc,už je to několikrát do týdne,každý den,několikrát za den. Už to není z důvodu,že by spolikala chlupy. Prostě nedovede nějak vytrávit a třeba když jí dám večer v 19h jídlo,tak ve 3 ráno se začne dávit a vyzvrací to. Nebo jídlo vyzvrací třeba do půl hodiny,do hodiny a tak. Je to opravdu velice časově různé ale hodně hodně pravidelné. Poslední dobou k tomu má i řidký průjem. Samozřejmě sem to vše řešila s veterinářem. Měla speciální dietní jídla,granule,pasty aby se jí dodaly nějaký vitamíny na mikrofloru...prostě opravdu jsme toho vyzkoušeli hodně. Krevní testy jí nevyšly nějak špatně,prý na věk očekávaně. Je opravdu hodně hubená,jeslti má 3-4 kila tak je to hodně. Vždy byla velice štíhlá,ale to protože jsme jí nedávaly nic co by jí uškodilo. Poslední dobou jsem vysledovala,že nesmí kuře,ať v kapsičkách,tak syrové,tak uvařené ve vodě..prostě kuře v jakékoli podobě jde ven...a ne je to kuře. Vím,že je to věkem normální,už prostě má na to nároka ale já už na to taky nemám psychicky...neustále uklízím,desinfikuju..lítám za ní kde co udělala. Na zem,na nábytek,sedačky,všude to lítá. Manžel byl hodně dlouho trpělivý ale už mu nervy taky pěkně tečou. Máme malé dítě a není tato situace vůbec příjemná pro nikoho z nás,ani pro kočičku. Co mám dělat?? žádný doktor mi nějak nechce pomoci a ukončit kočičky trápení....mě už by pomyšlení,že se ona nebude tak trápit,trhat sebou a dávit se..to samé my,pohled na ní je hrozný,kočička moje zlatá sloužila věrně..ale já nějak cítím,že ukončit to by pro ní bylo vysvobození... co vy na to,prosím,co by jste mi poradili??? Díky za každý názor,já už jsem fakt zoufalá...dnes třeba 2krát vzracela a 4 krát se pokala,ale ne na záchod ale mimo :-( pak tu mňouká že má hlad... Prosím prosím,vaše názory mi pomohou. Děkuji moc,Pavlína podle toho co píšete, tak chcete kočičce pomoci, tím, že ji necháte uspat???A proč ji doktor nechce nechat uspat??? Protože její stav není natolik vážný.Kočička má stejné problémy, jako moje Čičulka a ani kouskem myšlenky by mne takhle hrůzná věc nenapadla>:-( >:-( Naopak, kočičku stále hlídám, hýčkám ji, protože vím, že není nejmladší a ještě k tomu má zdravotní problémy.Jsem ráda za každý den jejího života strávený se mnou. Zdá se mi ,že nerespektujete doktora, protože kočičce dáváte kuřecí maso plné bílkovin a také masové kapsíčky, které její tělo nedokáže v tomto věku trávit. Kočička potřebuje nebílkovinnou stravu přímo z veteriny a k tomu probiotika, které pročistí orgány i střeva. Pokud vás s tím doktor neseznámil, tak si najďete jiného, který by vám poradil. Jak píšete, vaše kočička má stále hlad, protože často zvrací...je to špatnou stravou, ale jinak je čilá i veselá. Opravdu nemocná kočička stravu ani vodu nepřijímá.Zdá se mi, že vám je kočička trochu na obtíž, ale pokud své zvířátko opravdu miluji, tak udělám vše pro to, aby tu kočička byla se mnou co nejdéle i za tu cenu, že se o ni budu starat, jako o svoje mimino, nebo svou nemocnou matku.Moje Čičulka také vyzvracela skoro vše a chodila zanášet i mimo záchod silně zapáchající stolici,ale veterinární stravou se vše upravilo!!!!Píšete, že jste vysledovala, že nemůže kuře a masové kapsičky, jak vysledovala...tohle vám měl říci veterinář, nebo nerespektujete jeho rady??Změňte ho!!!!!!!!Psychicky na to nemáte a tečou vám nervy z nemoci své kočičky??Opravdu...špatně se to čte>:-( >:-( Jana
určitě 17 letá kočinka nikdy nebude silná, ale spíše hubená...moje Čičulka je také hodně hubená a zdravotní problémy má podobné, ale nikdy bych ji nenechala uspat, pokud ji jídlo chutná...naopak ji stále hlídám, hýčkám ji a jsem ráda, že je tu s námi. Také často blinká a hned na to je hladová, tak nasazuji opět tvrdou ledvinovou dietku.Pokud jste přišla na to, že ji nesvědčí kuře a masové kuřecí kapsičky, tak je jasné, že nedokáže trávit bílkovinu a má určitě i zvýšenou močovinu a kuře ..to je to nejhorší..co může dostat. Dávejte ji jen ledvinovou veterinární dietku a denně ji vpravujte 2 cm probiotické pasty na trávení a její stav se upraví. Já jsem Čičulce z lítosti také dávala kuře, nebo kvalitní konzervičky jen pěkně masové, ale bohužel...stav měla stejný, jako vaše kočička.Ani kouskem myšlenky bych nedopustila nechat kočičku uspat, pokud kočička má stále chuť k jídlu a vidím, že její zdravotní stav není natolik vážný, když je čilá a hladová.Zkuste také vyměnit doktora, nebo se alespoň poradit s jiným veterinářem.Určitě Vám doktor řekl, že nemáte dávat kočice kuřecí maso ani kapsičky s masíčkem. Nějak se mi zdá, že nedodržujete pokyny doktora, proto takový stav kočičky. Vím, není to levná záležitost, ale pokud své zvířátko miluji..udělám pro něj vše a pokud mi trochu překáží, tak myslím jen na to nejhorší...což mi připadá váš případ:-~ :-~ :-~ Jana
Zdravím... ráda bych vás poprosila o radu co mám dělat. Už opravdu nevím co udělat,nebo kam jít aby nějaký doktor pomohl mé kočičce. Mám 17let starou kočičku,plemeno domácí. Má špatné očíčko,zčernalo jí,prý má za ním nádor...ale to není ten důvod proč sem píši. Moje číča vždy zvracela,ale bylo to spíše z toho důvodu,že měla v sobě chlupy a ty jí zvedaly žaludek. Poslední dobou,několik měsíců zvrací víc a víc,už je to několikrát do týdne,každý den,několikrát za den. Už to není z důvodu,že by spolikala chlupy. Prostě nedovede nějak vytrávit a třeba když jí dám večer v 19h jídlo,tak ve 3 ráno se začne dávit a vyzvrací to. Nebo jídlo vyzvrací třeba do půl hodiny,do hodiny a tak. Je to opravdu velice časově různé ale hodně hodně pravidelné. Poslední dobou k tomu má i řidký průjem. Samozřejmě sem to vše řešila s veterinářem. Měla speciální dietní jídla,granule,pasty aby se jí dodaly nějaký vitamíny na mikrofloru...prostě opravdu jsme toho vyzkoušeli hodně. Krevní testy jí nevyšly nějak špatně,prý na věk očekávaně. Je opravdu hodně hubená,jeslti má 3-4 kila tak je to hodně. Vždy byla velice štíhlá,ale to protože jsme jí nedávaly nic co by jí uškodilo. Poslední dobou jsem vysledovala,že nesmí kuře,ať v kapsičkách,tak syrové,tak uvařené ve vodě..prostě kuře v jakékoli podobě jde ven...a ne je to kuře. Vím,že je to věkem normální,už prostě má na to nároka ale já už na to taky nemám psychicky...neustále uklízím,desinfikuju..lítám za ní kde co udělala. Na zem,na nábytek,sedačky,všude to lítá. Manžel byl hodně dlouho trpělivý ale už mu nervy taky pěkně tečou. Máme malé dítě a není tato situace vůbec příjemná pro nikoho z nás,ani pro kočičku. Co mám dělat?? žádný doktor mi nějak nechce pomoci a ukončit kočičky trápení....mě už by pomyšlení,že se ona nebude tak trápit,trhat sebou a dávit se..to samé my,pohled na ní je hrozný,kočička moje zlatá sloužila věrně..ale já nějak cítím,že ukončit to by pro ní bylo vysvobození... co vy na to,prosím,co by jste mi poradili??? Díky za každý názor,já už jsem fakt zoufalá...dnes třeba 2krát vzracela a 4 krát se pokala,ale ne na záchod ale mimo :-( pak tu mňouká že má hlad... Prosím prosím,vaše názory mi pomohou. Děkuji moc,Pavlína
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?