Diskuze V čem je problém ??

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

MiReCZkA13 (26.12.2010 19:50:21) napsal: Ahoj,potřebovala bych poradit.Když kůň na sebe nenechá sednout,a vzpírá se i při vodění,v čem je problém.Koník není muj,a má za sebou údajně i nepěkné zkušenosti s lidmi.(Má špatné kluby z důvody předčasného obsednutí)Dřív na sebe nenechal skoro ani sáhnout,ani se nerad nechával hladit,ale už se to zlepšilo.Přezto by mě zajímal,jak ho zbavit odporu,jestli to tedy pujde ... Je to úžasný,ale problémový kůň. :-| :-( :-~ Měla jsem jednoho takového koníka na starání. Krásný hřebec isabel KK..také neměl dobré zkušenosti s lidmi. Jediné co pomáhá je laskávý, ale přísný přístup. Musíš mít hodně trpělivosti a taky zahodit strach. Musíš ukázat, že se ho nebojíš a že ani on nemá důvod bát se tebe. Začni ze země, nejlépe přirozenou komunikací. Můj svěřenec měl problém pouze v boxe. Nedalo se k němu vejít bez toho aby se po nás ohnal, čištění bylo taky celkem o zdraví. Řešila jsem to tak, že jsem si ho vyváděla ven, vyčistila, na chvilku zavedla do boxu a zase ven.. Pro jistotu jsem ho v boxe měla na uzdečce, když se zadařilo tak jen na ohlávce a vazáku. Nepoužívala jsem násilí, jen jsem okřikla pokud už překročil hranice.. Trvalo to nějakou dobu, ale dosáhla jsem toho, že při čištění stál a neútočil na mne.. Někdy si čllověk musí najít vlastní způsob jak ho toho zbavit..
Bátrlová Iva (02.01.2011 22:39:57) napsal: Přirozenou komunikaci pěstuji, o aromaterapii jsem teda ještě neslyšela /pro koně/. Jak se koni olej aplikuje? Napiš o tom něco víc... Myslím, že nebudu jediná, kterou to bude zajímat ;-) . Ráda o tom napíši něco více :D Koni se nádobka s olejem nabízí ve vzdálenosti přibližně 15-30 cm od nozder. Kůň někdy inhaluje pouze jednou nozdrou dle příslušné části mozku. Některé silné éterické oleje bych doporučila ředit, protože by případně mohl podráždit kůži okolo nozder a nozdry. Někdy samotná inhalace stačí jako způsob léčby,ale mělo by se to konzultovat s veterinářem,aby nenastaly nějaké komplikace, veterinář nejlépe poradí jak ředit a vždy podle citlivosti koně. Koně mohou projevit zájem olizováním pysku a vyplazováním jazyka. A slyšela jsem,že kůň sám ví,jestliže mu daný olejíček pomůže či ne, jestliže kůň odmítne, otočí se,odejde,nejeví zájem neměli bychom ho do toho nutit,jak jsem předem zmínila on ví nejlépe co mu pomůže. Také jsem se doslechla,že bychom měli používat maximálně 5 olejíčků ,ale neuškodí ještě méně. Aplikace se může den ode dne změnit a zájem koně může opadnout nebo se zvýší. Průměrná délka léčby by měla být od 3 dnů po 2 týdny ;-) Více si můžete zjístit na internetu,kde je k tomuto tématu již mnoho příspěvků. Vše jsem se dočetla v knihách :D
perinka291 (02.01.2011 10:50:12) napsal: Jestliže má kůň tedy nepěkné zkušenosti s lidmi,tak si musíš získat jeho důvěru například metodou napojení. O metodě napojení se můžeš dočíst spoustu věcí na internetu,ale i v knížkách. Doporučila bych knihu Monty Roberts o koních a lidech,kde máš přímý popis metody. Nebo dalším východiskem je aromaterapie,která si našla již mnoho oblíbenců a mnoho chovatelů jí používá. Mohla bych doporučit éterický olej -po traumatu,rozhněvaný a rozzlobený,což tvůj koník je, jestliže s ním lidé špatně zacházeli, tak tedy pouřít éterický olej-růže-tento olejíčekočišťuje traumata z minulosti,tím,že jím pomůže na povrch. Někdy se po aplikaci může objevit reakce,ale nikdy však netrvá dlouho a pomůže. nebo řebříček-o něm toho moc nevím. Nebo můžeš také použít pro vystrašené a plašící se koně a to jasmín,šalvěj muškátovou, list fialky,heřmánek římský,vetyver- o nich si můžeš přečíst na internetu,když zadáš Aromaterapie pro koně a zadaný olejíček. Mnoho lidí však aromaterapii a horsemashipu- metodě napojení nevěří a dávají přednost bití a tvrdé ruce:-( ,což se ,ale mi velice příčí, protože koně mají mít možnost volby. o podávání olejíčků najdeš taktéž na internetu,ale jestli by jsi chtěla více informací,tak stačí tady napsat a já odpovím velmi ráda ;-D Doufám,že ti to pomohlo :D ;-D Přirozenou komunikaci pěstuji, o aromaterapii jsem teda ještě neslyšela /pro koně/. Jak se koni olej aplikuje? Napiš o tom něco víc... Myslím, že nebudu jediná, kterou to bude zajímat ;-) .
Jestliže má kůň tedy nepěkné zkušenosti s lidmi,tak si musíš získat jeho důvěru například metodou napojení. O metodě napojení se můžeš dočíst spoustu věcí na internetu,ale i v knížkách. Doporučila bych knihu Monty Roberts o koních a lidech,kde máš přímý popis metody. Nebo dalším východiskem je aromaterapie,která si našla již mnoho oblíbenců a mnoho chovatelů jí používá. Mohla bych doporučit éterický olej -po traumatu,rozhněvaný a rozzlobený,což tvůj koník je, jestliže s ním lidé špatně zacházeli, tak tedy pouřít éterický olej-růže-tento olejíčekočišťuje traumata z minulosti,tím,že jím pomůže na povrch. Někdy se po aplikaci může objevit reakce,ale nikdy však netrvá dlouho a pomůže. nebo řebříček-o něm toho moc nevím. Nebo můžeš také použít pro vystrašené a plašící se koně a to jasmín,šalvěj muškátovou, list fialky,heřmánek římský,vetyver- o nich si můžeš přečíst na internetu,když zadáš Aromaterapie pro koně a zadaný olejíček. Mnoho lidí však aromaterapii a horsemashipu- metodě napojení nevěří a dávají přednost bití a tvrdé ruce:-( ,což se ,ale mi velice příčí, protože koně mají mít možnost volby. o podávání olejíčků najdeš taktéž na internetu,ale jestli by jsi chtěla více informací,tak stačí tady napsat a já odpovím velmi ráda ;-D Doufám,že ti to pomohlo :D ;-D
MiReCZkA13 (26.12.2010 19:50:21) napsal: Ahoj,potřebovala bych poradit.Když kůň na sebe nenechá sednout,a vzpírá se i při vodění,v čem je problém.Koník není muj,a má za sebou údajně i nepěkné zkušenosti s lidmi.(Má špatné kluby z důvody předčasného obsednutí)Dřív na sebe nenechal skoro ani sáhnout,ani se nerad nechával hladit,ale už se to zlepšilo.Přezto by mě zajímal,jak ho zbavit odporu,jestli to tedy pujde ... Je to úžasný,ale problémový kůň. :-| :-( :-~ Doporučila bych ti Lenku Benešu,u které si mužeš(poměeně levně) zaplatit kurzík i s koníkem. Má školu Vašíka Bořánka,je to moj trenérka a naučila mě prakticky všechno. Více se o ni dozvíš na www.nadejekopaniny.wbs.cz
Problém je přesně v tom, co jsi popsala.. Koník má špatné zkušenosti s lidmi, je neochotný pracovat..nevím další údaje - jako věk, podmínky ustájení atd., protože to vše má vliv na koně a jeho chování, schopnosti a posléze i jeho výcvik. Zdraví - zmínila jsi problémy s klouby - já mám na mysli zdraví celkové, i to má vliv na výše popsané věci. Řešením by byla přirozená komunikace, nebo alespoň výcvik založený na některých jejích bodech. Pochybuji ale, že máš "náhodou" po ruce kruhovku nebo zkušenosti, takže moc nadějí na zlepšení stavu "tvého" koně nevidím. Doporučuju ale články paní Lipinské, které ti jistě pomůžou pochopit (v rámci tvých možností) tvého koně (odkaz:http://vlastnikun.pise.cz/vedemecum/042010/) nebo videa o přirozené komunikaci nahttp://www.farma249.estranky.cz/stranka/videa1 . Ještě se vrátím k těm článkům - je toho sice dost na čtení, ale to už záleží na tobě, jak moc svého koně chceš pochopit, a jak vážně jsi to myslela, když jsi vyřkla přání "něco" s tím udělat a napravit to..8-)
Ahoj,potřebovala bych poradit.Když kůň na sebe nenechá sednout,a vzpírá se i při vodění,v čem je problém.Koník není muj,a má za sebou údajně i nepěkné zkušenosti s lidmi.(Má špatné kluby z důvody předčasného obsednutí)Dřív na sebe nenechal skoro ani sáhnout,ani se nerad nechával hladit,ale už se to zlepšilo.Přezto by mě zajímal,jak ho zbavit odporu,jestli to tedy pujde ... Je to úžasný,ale problémový kůň. :-| :-( :-~
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?