Diskuze Venkovní kočky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Tak v tomhle počasí nevím. Myslím, že jich spousta uhyne, protože slabší jedinci nemají šanci přežít. Kamarádi určitě ano, ale to asi tak vše. Postarat se o ně je stejně nutné. Nemají veterinární péči, nic. Pokud porovnám moje kočičky s těmi venku, nedá se to přece srovnat. Navíc, která venkovní kočička se dožije třeba 18 ti let?
Znám takové kočky, které žijí venku a je jim hodně let. Mají ale domov, kde dostanou najíst. Kočka, která se venku toulá, se potom dostane do ůtulku, nebo jí někde něco zajede, což se může stát i té co se jen tak netoulá. Nemyslím si že by jich bylo tolik bez domova. Nebo mi to může někdo vyvrátit?8-}
Naprosto souhlasím po vlastních špatných zkušenostech s naším kocourem,který musel být každý den venku.Nakonec ho to stálo život:Zvláště ve městech,kde je příliš mnoho nebezpečí.Teď máme tři kočky a všechny jsou doma spokojené.Pokud se stane,že spadne některá z okna,kde mají svoji ohrádku,velice rychle se snaží dostat zpět.A všchno jsou to nelezenci,kteří se narodili venku,ale zvykli si.
Myslím, že je nejlepší, když kočka může být venku i doma. Doma se nají, odpočine a pomazlí s rodinou a venku se proběhne, seznámí s jinými kočkami a tím se udržuje v kondici. Náš kocour je s takovým stylem života spokojený (je mu už 11 let).
Ony si sice nic nežijou,ale těžko mohou mít tolik zranění a úrazů a zkusit tolik bolesti jako můj,teď už v kočočím nebi přebývající kočičí přítel Pajtášek.Chodil si ven,jak se mu zachtělo,ale cena za tuto svobodu byla pžíliš vysoká.Kromě různých menších zranění a ran ,možná i ze rvaček s jinými kocoury si pamatuji dvě poslední. Po pěti dnech se dovlekl domů s horečkou téměř 43°. Pravá přední tlapka měla několik příčných rozevřených ran, byla zhnisaná doslova se rozpadávala.Na veterině mu ji chtěli jako odumírajíci amputovat.Nakonec jsme se pokusili ji vyléčit,což se nám po delší době podařilo.Tlapka zarostla a postupně na ní narostla i srst.Musel jsem obdivovat statečnost kocourka s jakou snášel veškeré bolesti zákroky.Dcera,která je na lecos zvyklá z nemocnice při pohledu na jeho tlapku omdlela. Bohužel začal opět chodit ven,jak byl zvyklý.Pak asi za půl roku se opět ztratil a nemohli jsme ho najít.Po čtyřech dnech mně řekl soused,že pod mostem přes říčku je schovaná nějaká čenobílá kočka už nějaký čas.Když sem tam došel,poznal jsem našeho Pajtáška,zasunutého ve škvíře pod chodníkem. Nemohl na zadní nohy a opět měl strašnou horečku.Když jsem ho vytáhl ven,zjistil jsem,že má něco s pánví. Na veterině pod rentgenem zjistili,že jde o přeraženou pánev,utržený prstík na zadní noze a další poranění. Dali nám na vybranou buď na druhý den operaci pánve s nejistým výsledkem,nebo poslední injekci. Zvolili jsme operaci a po neskutečných útrapách,kdy oper.rána odumřela a vystřihli maso i se stehy až po zjištění,že má odumřelou velikou plochu kůže na hřbetě a v okolí rány,kterou jsme museli po částech odtrhávat,se asi po 6 týdnech pokusil poprvé postavit na nohy. Mezitím zkusil opravdu jako zvíře,protože několikrát denně jsme mu museli operační ránu čistit betadinou a seškrabovat odumřelou tkáň.Čůral první měsíc pod sebe,protože byl schopen jen ležet.Vodu jsme do něj dostávali výhradně injekční stříkačkou několikrát denně i v noci.Bylo to náročné pro něj i pro nás.Nemluvím o penězích. Ale nikdy nás nekousl,ani neškrábl,tak byl statečný,Asi věděl,že ho nechceme trápit ale pomoci.Měl strašnou chuť žít.Zpočátku jsme ho drželi doma.Ale přišlo jaro a s ním otevřená okna od bytu. Pajtášek se dal natolik do pořádku,že se odvážil vyskočit z našeho přízemního okna a pak to začal opakovat.Bylo to marné. A pak,za pár týdnů mně soused řekl,že našeho kocourka srazilo auto.Ano byl to on. Pár metrů od domova jsem ho mrtvého a celého od krve vzal do náručí a bylo mně strašně.Brečel jsem jako děcko a trvalo měsíce,než jsem se trochu uklidnil. Tak to je proím příběh kocoura,který miloval volnost.Jeho život byl sice opravdu svobodný,ale plný bolesti a utrpení.Nedožil se ani čtyřech let.Naše ostatní kočky jsou sice "bytové",ale zdravé a spokojené. Ve městě není žádná svoboda pro kočky.Jen nepřátelské a nebezpečné prostředí počínaje zlými lidmi ,přes psy a auty konče.To,že by si kočka venku našla kamarády je naivní myšlenka,zvláště u kocoura. Kočky jsou individualisté podle toho se chovají. Takže ,domnívám se že mám dost osobních zkušeností v této věci a nemyslím,že volně pobíhající kočka musí být šťastnější,než ty které mám doma v bezpečí. Také si nejsem jist,zda přívrženci kočičí svobody by byli ochotni jako já, vynaložit mnohatisícové částky za chirurgické zákroky s nejistými výsledky.Prosím jsem důchodce s podprůměrným platem,žádný VIP.
Ony si sice nic nežijou,ale těžko mohou mít tolik zranění a úrazů a zkusit tolik bolesti jako můj,teď už v kočočím nebi přebývající kočičí přítel Pajtášek.Chodil si ven,jak se mu zachtělo,ale cena za tuto svobodu byla pžíliš vysoká.Kromě různých menších zranění a ran ,možná i ze rvaček s jinými kocoury si pamatuji dvě poslední. Po pěti dnech se dovlekl domů s horečkou téměř 43°. Pravá přední tlapka měla několik příčných rozevřených ran, byla zhnisaná doslova se rozpadávala.Na veterině mu ji chtěli jako odumírajíci amputovat.Nakonec jsme se pokusili ji vyléčit,což se nám po delší době podařilo.Tlapka zarostla a postupně na ní narostla i srst.Musel jsem obdivovat statečnost kocourka s jakou snášel veškeré bolesti zákroky.Dcera,která je na lecos zvyklá z nemocnice při pohledu na jeho tlapku omdlela. Bohužel začal opět chodit ven,jak byl zvyklý.Pak asi za půl roku se opět ztratil a nemohli jsme ho najít.Po čtyřech dnech mně řekl soused,že pod mostem přes říčku je schovaná nějaká čenobílá kočka už nějaký čas.Když sem tam došel,poznal jsem našeho Pajtáška,zasunutého ve škvíře pod chodníkem. Nemohl na zadní nohy a opět měl strašnou horečku.Když jsem ho vytáhl ven,zjistil jsem,že má něco s pánví. Na veterině pod rentgenem zjistili,že jde o přeraženou pánev,utržený prstík na zadní noze a další poranění. Dali nám na vybranou buď na druhý den operaci pánve s nejistým výsledkem,nebo poslední injekci. Zvolili jsme operaci a po neskutečných útrapách,kdy oper.rána odumřela a vystřihli maso i se stehy až po zjištění,že má odumřelou velikou plochu kůže na hřbetě a v okolí rány,kterou jsme museli po částech odtrhávat,se asi po 6 týdnech pokusil poprvé postavit na nohy. Mezitím zkusil opravdu jako zvíře,protože několikrát denně jsme mu museli operační ránu čistit betadinou a seškrabovat odumřelou tkáň.Čůral první měsíc pod sebe,protože byl schopen jen ležet.Vodu jsme do něj dostávali výhradně injekční stříkačkou několikrát denně i v noci.Bylo to náročné pro něj i pro nás.Nemluvím o penězích. Ale nikdy nás nekousl,ani neškrábl,tak byl statečný,Asi věděl,že ho nechceme trápit ale pomoci.Měl strašnou chuť žít.Zpočátku jsme ho drželi doma.Ale přišlo jaro a s ním otevřená okna od bytu. Pajtášek se dal natolik do pořádku,že se odvážil vyskočit z našeho přízemního okna a pak to začal opakovat.Bylo to marné. A pak,za pár týdnů mně soused řekl,že našeho kocourka srazilo auto.Ano byl to on. Pár metrů od domova jsem ho mrtvého a celého od krve vzal do náručí a bylo mně strašně.Brečel jsem jako děcko a trvalo měsíce,než jsem se trochu uklidnil. Tak to je proím příběh kocoura,který miloval volnost.Jeho život byl sice opravdu svobodný,ale plný bolesti a utrpení.Nedožil se ani čtyřech let.Naše ostatní kočky jsou sice "bytové",ale zdravé a spokojené. Ve městě není žádná svoboda pro kočky.Jen nepřátelské a nebezpečné prostředí počínaje zlými lidmi ,přes psy a auty konče.To,že by si kočka venku našla kamarády je naivní myšlenka,zvláště u kocoura. Kočky jsou individualisté podle toho se chovají. Takže ,domnívám se že mám dost osobních zkušeností v této věci a nemyslím,že volně pobíhající kočka musí být šťastnější,než ty které mám doma v bezpečí. Také si nejsem jist,zda přívrženci kočičí svobody by byli ochotni jako já, vynaložit mnohatisícové částky za chirurgické zákroky s nejistými výsledky.Prosím jsem důchodce s podprůměrným platem,žádný VIP.
Náš Čiko tráví v domě asi 2/3 dne. Žijeme ve velmi klidné ulici na vesnici, ale i přesto mám o něj strach, když je na obchůzce rajónu. Pravidelně se vrací s menšími nebo většími šrámy z bitek, ale pokud chci, aby byl spokojený, nezbývá mi nic jiného, než jeho touhu po svobodě respektovat. Těžko bych mu vysvětlila, že ho doma zavírám pro jeho vlastní dobro, umí se velmi razantně dožadovat toho, abych ho pustila ven. Naštěstí je v naší ulici minimální hrozba od aut a psů, Čiko si vždycky obejde jen sousední zahrady a vrací se domů. Nikdy nebyl v kuse pryč déle než pár hodin. Jen jednou za celé dva roky se neukázal 24 hodin a to už jsem ho i obrečela. Naštěstí večer seděl na okně jako vždycky a divil se, co vyvádím :-)
terinka 121 (14.08.2011 20:35:33) napsal: ˘ můžu se tě zeptat v kolikati ste ji pustili poprvé ven?? Naše kočka byla venku(celou noc i den) v 1 roku a 2 měsících;-D
Hodně záleží na okolí, na sousedech a na samotné kočce. My máme 12 let starou kastrovanou kočku (žije venku už od kotětě) a myslím si že jí to vyhovuje. Myslím si, že jí pomáhá i to, že se bojí cizích lidí, takže se k ní nikdy nemohou přiblížit.
Každá kočka se cítí,tam kde ji je nejlépe.Samozřejmě,že doma je to bezpečné,kočku máte neustále "na očích" a proto víte,co chce a nechce.Jenže je třeba nezapomínat,že kočka má také své potřeby(nemyslím teď kočičí záchody) a potřebuje si "odskočit" ven,nebo se nadýchat čerstvého vzduchu.Zase naopak venku je čeká nebezpečí,v podobě aut,odchytačů nebo nepřízni počasí.Je to jenom na majiteli jak se rozhodne.Zdráví Katka s Pusíkem a Fídem :-)
kaCHna (28.02.2012 12:10:36) napsal: Milá EtkoDřív než budeš kritizovat ostatní názory,důkladně si je přečti.Kdyby sis ten můj pořádně přečela,došlo by ti,že to myslím,tak jak jsi mi to "opravila".Takže pro příště si nejdřív vzkaz pořádně přečti a potom kritizuj!8-} ;-) Milá Kachno,možná nevíš že v diskuzi se nepíše jen kritika,prostě jsem k tvému příspěvku napsala svůj názor aniž bych něco kritizovala,dost často se přidávají i příspěvky,které souhlasí s tím původním.A nikomu jsem nic neopravovala,psala jsem svůj názor,přečti si v diskuzích různé příspěvky,hezký den.:-D
etka (19.02.2012 19:27:14) napsal: Ahojda,myslím že v každým případě by se majitel měl rozhodnout tak jak je to nejlepší pro tu kočičku a ne pro něj,protože tý kočičce už pak nic jiného nezbyde.Každá kočička je taky jiná,já mám dva mainský kocoury - jeden chodí na zahradu a ten druhý ikdyž je otevřeno tam nechce maximálně si lehne na práh a dál ani krok,nejspokojenější je když může všechno sledovat z okna.Naše kočka Barča je kočka domácí přes zimu skoro ven ani nechodí a jinak má takový revír spíš jen okolo,ale nijak se nevzdaluje spíš je u domu a na zahradě a doma.Je vykastrovaná a ikdyž je povahově temperamentní nikam nechodí.Když jsou doma,tak kromě Barči si nikdo nevyžaduje pustit ven.;-) Naše kočka má ráda pobyt venku, protože si může hrát atd.:-DD
Tanzaj (27.01.2012 23:48:17) napsal: Hodně záleží na okolí, na sousedech a na samotné kočce. My máme 12 let starou kastrovanou kočku (žije venku už od kotětě) a myslím si že jí to vyhovuje. Myslím si, že jí pomáhá i to, že se bojí cizích lidí, takže se k ní nikdy nemohou přiblížit. naše kočka žije pořád venku ale občas si ji vemu domů;-D ;-D ;-D taky se mi na malou dobu ztratila a pak přišla z maličkou rankou po bitce s kocourem8-} 8-} 8-} 8-} 8-} ale jinak miluje svobodu a nerada stráví celou dobu v domě8-) 8-)
kaCHna (28.02.2012 12:10:36) napsal: Milá EtkoDřív než budeš kritizovat ostatní názory,důkladně si je přečti.Kdyby sis ten můj pořádně přečela,došlo by ti,že to myslím,tak jak jsi mi to "opravila".Takže pro příště si nejdřív vzkaz pořádně přečti a potom kritizuj!8-} Milá Kachno,možná nevíš že vždy se v diskuzi píše kritika,prostě jsem k tvému příspěvku napsala svůj názor aniž bych něco kritizovala,dost často se přidávají i příspěvky,které souhlasí s tím původním.A nikomu jsem nic neopravovala,psala jsem svůj názor,přečti si v diskuzích různé příspěvky,hezký den.:-D
etka (19.02.2012 19:27:14) napsal: Ahojda,myslím že v každým případě by se majitel měl rozhodnout tak jak je to nejlepší pro tu kočičku a ne pro něj,protože tý kočičce už pak nic jiného nezbyde.Každá kočička je taky jiná,já mám dva mainský kocoury - jeden chodí na zahradu a ten druhý ikdyž je otevřeno tam nechce maximálně si lehne na práh a dál ani krok,nejspokojenější je když může všechno sledovat z okna.Naše kočka Barča je kočka domácí přes zimu skoro ven ani nechodí a jinak má takový revír spíš jen okolo,ale nijak se nevzdaluje spíš je u domu a na zahradě a doma.Je vykastrovaná a ikdyž je povahově temperamentní nikam nechodí.Když jsou doma,tak kromě Barči si nikdo nevyžaduje pustit ven.;-) Milá EtkoDřív než budeš kritizovat ostatní názory,důkladně si je přečti.Kdyby sis ten můj pořádně přečela,došlo by ti,že to myslím,tak jak jsi mi to "opravila".Takže pro příště si nejdřív vzkaz pořádně přečti a potom kritizuj!8-}
kaCHna (28.02.2012 12:08:12) napsal: Milá Etko Dřív než budeš kritizovat ostatní názory,tak si je pořádně přečti.Kdyby sis totiž můj vzkaz přečetla pořádně,došlo by ti,že si myslím,že páníček by se měl rozhdnout kde bude kočičce nejlépe.Takže popříště si nejdřív přečti a potom kritizuj.8-}
etka (19.02.2012 19:27:14) napsal: Ahojda,myslím že v každým případě by se majitel měl rozhodnout tak jak je to nejlepší pro tu kočičku a ne pro něj,protože tý kočičce už pak nic jiného nezbyde.Každá kočička je taky jiná,já mám dva mainský kocoury - jeden chodí na zahradu a ten druhý ikdyž je otevřeno tam nechce maximálně si lehne na práh a dál ani krok,nejspokojenější je když může všechno sledovat z okna.Naše kočka Barča je kočka domácí přes zimu skoro ven ani nechodí a jinak má takový revír spíš jen okolo,ale nijak se nevzdaluje spíš je u domu a na zahradě a doma.Je vykastrovaná a ikdyž je povahově temperamentní nikam nechodí.Když jsou doma,tak kromě Barči si nikdo nevyžaduje pustit ven.;-) Milá Etko Dřív než budeš kritizovat ostatní názory,tak si je pořádně přečti.Kdyby sis totiž můj vzkaz přečetla pořádně,došlo by ti,že si myslím,že páníček by se měl rozhdnout kde bude kočičce nejlépe.Takže popříště si nejdřív pečti a potom kritizuj.8-}
kaCHna (19.02.2012 16:32:03) napsal: Každá kočka se cítí,tam kde ji je nejlépe.Samozřejmě,že doma je to bezpečné,kočku máte neustále "na očích" a proto víte,co chce a nechce.Jenže je třeba nezapomínat,že kočka má také své potřeby(nemyslím teď kočičí záchody) a potřebuje si "odskočit" ven,nebo se nadýchat čerstvého vzduchu.Zase naopak venku je čeká nebezpečí,v podobě aut,odchytačů nebo nepřízni počasí.Je to jenom na majiteli jak se rozhodne.Zdráví Katka s Pusíkem a Fídem :-) Ahojda,myslím že v každým případě by se majitel měl rozhodnout tak jak je to nejlepší pro tu kočičku a ne pro něj,protože tý kočičce už pak nic jiného nezbyde.Každá kočička je taky jiná,já mám dva mainský kocoury - jeden chodí na zahradu a ten druhý ikdyž je otevřeno tam nechce maximálně si lehne na práh a dál ani krok,nejspokojenější je když může všechno sledovat z okna.Naše kočka Barča je kočka domácí přes zimu skoro ven ani nechodí a jinak má takový revír spíš jen okolo,ale nijak se nevzdaluje spíš je u domu a na zahradě a doma.Je vykastrovaná a ikdyž je povahově temperamentní nikam nechodí.Když jsou doma,tak kromě Barči si nikdo nevyžaduje pustit ven.;-)
Nada (17.02.2009 17:43:33) napsal: Já si myslím že se mají kočičky doma líp kupa dobrůtek jsou v teplíčku ,nemusíte mít s**** kdo vám jí přejede nebo otráví.....my osobně máme byt uzpůsobenej pro kočičky který mají kupa pelíšků,hraček a všeho co potřebují .Myslím si že se mají kolikrát líp jak my;-) No jak pro koho.My se strachovat kdo přejede nebo otráví nemusíme.Náš kočíčák celý den i noc je na zahradě.ZA plotem byl 3x za život jako kotě kdy ho podlez pak jsme ho zadělali a je doma přelézat si nedovolí;-D :-DD
Ludmilka (11.01.2010 15:54:56) napsal: Já si myslím,že je to na stejno.Moje kočka je jen venku.Už i jako malá byla venku.Kočky sice můžou utéct nebo se poranit,ale na druhou stranu mají volnost a nenudí se a pokud máte tak velkou zahradu jako my.. tak by to nebyl žádný problém.Ale ještě taky záleží na tom jestli je to kočka čistokrevná nebo ne. Nečistokrevné toho snesou více a nejsou tak náchylné k nemocím (v některých případech).A čistokrevné jsou čistokrevné. :-) ˘ můžu se tě zeptat v kolikati ste ji pustili poprvé ven??
Já si myslím,že je to na stejno.Moje kočka je jen venku.Už i jako malá byla venku.Kočky sice můžou utéct nebo se poranit,ale na druhou stranu mají volnost a nenudí se a pokud máte tak velkou zahradu jako my.. tak by to nebyl žádný problém.Ale ještě taky záleží na tom jestli je to kočka čistokrevná nebo ne. Nečistokrevné toho snesou více a nejsou tak náchylné k nemocím (v některých případech).A čistokrevné jsou čistokrevné. :-)
Ja myslím, že kočky doma se mají lépe než venkovní kočky. Domácí kočka mi připadá víc chráněná před nebezpečím atd.. >> Naopak venkovní kočky mají kratší život než ty doma .. Může je něco srazit (např.auto), může je ulovit nějaké větší zvíře apod.. :_( Taky venkovní kočky mají hodně zdravotní problémy .. Ale třeba nějaká bude mít štěstí a dostane se do útulku, kde se o ně budou dobře starat a ty mladší můžou žít v domácnosti mezi dvojnožci:D ;-)
Corleone Rat (28.06.2009 15:45:13) napsal: Znám jednu jednu paní která svého kocourka pouštěla ven, ale teď užne. A víte proč? Jednou se kocourek sotva doplahočil domů celý zmlácenýa s utrhlým ocasem. Dlouhou dobu ztrávil v nemocnici a může být ráda,že kocourek žije. To je tak všechno co k tomu řeknu. Nojo, toto je strašný, ale my máme zahradu atd.., a kocourek když chce, tak je venku, když ne, doma, toto je dost velká výhoda bydlet v malým městě a mít zahradu, nad sebou louky atd :)
Uživatel34289 (14.10.2009 13:52:02) napsal: ...dneska je zivot venku pro kocku tak nebezpecny, ze bych ji nepustila ven ani za nic (navic bydlim v Praze na opravdu rusne vypadovce). Psi, ridici, zli lide, kteri jim dokazou neskutecne ublizit... Mafie ma cely byt pro sebe (krome loznice) a myslim, ze je celkem stastna - jak kocka v teple a bezpeci muze byt. Jo, to souhlasím, my bydlíme v Jeseníku a máme obrovskou zahradu a hned nad náme jsou lesy, louky atd.. náš kocourek je hlavně na zahradě, nikam moc nechodí, ale teďka je doma skoro pořád. Souhlasím, že když bydlíš v Praze na rušné výpadovce, udělala bych to samé, Tino vždycky počká u dvěří když chce ven, já ho pustím a i naopak. :D
Kavečka (06.12.2009 19:03:43) napsal: Naše kočičky chovám jak v bytě tak i venku. Když chtějí ven zamňoukají u dveří a já je hned pustím. Když chtějí naopak dovnitř zase zamňoukají nebo počkají u dveří a já je pustím dovnitř. Jinak mají venku spoustu kočičích kámošů a vyhrají si spolu. Doma jich je zase pět takže si vyhrajou i doma. :D :D :D :D :D :D :-) :-) :-) :-) :-) :-) ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D My to máme stejně, akorát máme doma kamaráda pejska :D Já myslím, že je to tak lepší, ikdyž ten náš je teďka přes zimu a podzim hlavně doma :D
Naše kočičky chovám jak v bytě tak i venku. Když chtějí ven zamňoukají u dveří a já je hned pustím. Když chtějí naopak dovnitř zase zamňoukají nebo počkají u dveří a já je pustím dovnitř. Jinak mají venku spoustu kočičích kámošů a vyhrají si spolu. Doma jich je zase pět takže si vyhrajou i doma. :D :D :D :D :D :D :-) :-) :-) :-) :-) :-) ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D
...dneska je zivot venku pro kocku tak nebezpecny, ze bych ji nepustila ven ani za nic (navic bydlim v Praze na opravdu rusne vypadovce). Psi, ridici, zli lide, kteri jim dokazou neskutecne ublizit... Mafie ma cely byt pro sebe (krome loznice) a myslim, ze je celkem stastna - jak kocka v teple a bezpeci muze byt.
Znám jednu jednu paní která svého kocourka pouštěla ven, ale teď už ne. A víte proč? Jednou se kocourek sotva doplahočil domů celý zmlácený a s utrhlým ocasem. Dlouhou dobu ztrávil v nemocnici a může být ráda, že kocourek žije. To je tak všechno co k tomu řeknu.
Já si myslím,že si to kočky rozhodnou sami jestli chtějí být venku nebo doma.Náš kocour si zamnouká u balkonu a mi ho pustíme ven,když chce domů tak slyším sousedovic psa jak štěká to je znamení že jde kocour domů.prostě má svobodu kdy jí chce.:-DD :-)
Na adresu příspěvku,který končí „která kočka se dožije 18ti letů bych se chtěl zeptat "která vnitřní kočka se dožije 23 let“?Kočka která lítá po zahradě,po stromech je vždycky v lepší kondici než kočka co je doma.Samozřejmě může kdykoliv domů,ale jinak je aktivnější a myslím že kdybych se nestěhoval a na krátkou dobu ji nesvěřil do „péče“ druhé osobě,byla by ještě tady.Profil „předchůdci“.
Ve svém příspěvku pochybuješ o množství koček bez domova. Podle mých zkušeností je jich hodně.Sám mám nyní doma 2 kocoura a 1 kočičku,které jsme donesli domů. A mohl bych Ti ukázat další kočičí bezdomovce,kteří strašně stojí o to,aby k někomu patřili.Je tu několik lokalit,kde můžeš tato zvířátka bez domova najít téměř kdykoliv.Jen počet je různý,podle toho jestli se narodila nová koŤátka,nebo už některá z nich už zahynula.Bohužel člověk v paneláku nemůže vzít všechny číči k sobě.Taky mohu potvrdit,že kočky,které žijí venku jsou dost nemocné a bez odborné pomoci.Všechny kočky,které jsem si osvojil byly nemocné.Od prašiviny a blech až po střevní parazity,případně zranění.Ne každý je ochoten investovat peníze do dosti drahé veterinární péče.Pokud ji číča nedostane, je těžké ji mít doma.Stačí průjem.který měly všechny nalezené kočičky (byla to koťata) a je velký problém je mít doma.Takže ani já si nemyslím,že venkovní kočky se mají dobře.Snad pokud je to na vesnici a kočka má zázemí u majitele.>:)
Uživatel25856 (05.05.2009 11:59:39) napsal: Nikola (26.02.2009 13:56:40) napsal: Znám takové kočky, které žijí venku a je jim hodně let. Mají ale domov, kde dostanou najíst. Kočka, která se venku toulá, se potom dostane do ůtulku, nebo jí někde něco zajede, což se může stát i té co se jen tak netoulá. Nemyslím si že by jich bylo tolik bez domova. Nebo mi to může někdo vyvrátit?8-}
Nikola (26.02.2009 13:56:40) napsal: Znám takové kočky, které žijí venku a je jim hodně let. Mají ale domov, kde dostanou najíst. Kočka, která se venku toulá, se potom dostane do ůtulku, nebo jí někde něco zajede, což se může stát i té co se jen tak netoulá. Nemyslím si že by jich bylo tolik bez domova. Nebo mi to může někdo vyvrátit?8-}
Kočka v domě je více chráněná před smrtícími nástrahamy kočičího života.Kočky která lítaj po venku tk je vyžší ryziko,než u koček které jsou chovaná v domě.Dnes jsou na všechno jedy a také zlí lidé mohou kočce hodit jad např.: v salámu ,páč se buduo domívat že jim kočka hrabe v záhonkách . No prostě život kočky v domě,nebo venku je plný nástrah,a proto svou kočičku dobře ochraňujte!!!! Pac a Mňau Mišpulka se zvířátky....:D
Já si myslím že se mají kočičky doma líp kupa dobrůtek jsou v teplíčku ,nemusíte mít s**** kdo vám jí přejede nebo otráví.....my osobně máme byt uzpůsobenej pro kočičky který mají kupa pelíšků,hraček a všeho co potřebují .Myslím si že se mají kolikrát líp jak my;-)
Je to tak, naše venkovanky se bez jídla, které jim dáváme a nějaké deky nebo koberečku vůbec neobešly. Stejně sem tam někdo najde nějakou, která nepřežila. Škoda, že není víc místa, nebo dům. Určitě bych je tam měla všechny, je mi jich moc líto
To máš asi pravdu, nehledě na počasí a na stravu, kolik koček zbytečně uhyne na silnici??My máme doma 2 kočky, hrají si spolu a nezdá se mi, že by se nudili nebo nějak strádali. Jsou naučeni na vodítko, takže není problém je vzít na procházku:-DD
Myslím, že venkovní kočky se maj asi líp. Proběhnou se, maj kámoše, trochu vzrůša. Když jsou pořád jenom zavřený doma, tak si nic neužijou. Co vy na to?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?