Diskuze Vevnitř ne!

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-)
David (17.08.2011 03:08:46) napsal: Já si zase myslím, že lepší vevnitř než v útulku nebo bezprizorně na ulici. A mít kočku venku ve městě prostě nelze. No, ve městě to opravdu nejde.
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) Podle mně je kočka venku hloupost. Pokud majiteli na kočičce záleží, měl by zabezpečit výběhy a tím předejít veškerým rizikům ohrožující jeho miláčka. Kočičce hrozí více nemocí a úrazů a nemluvě o tom, že bude potřebovat více dražších očkování a pravidelné odblešení a odčervení.
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) vubec stebou nesouhlasím :-~
ahoj :) chci kočku a rodiče mi ji povolili protože sme kočky měli a starám se o ně ale chci kotě do domu líná i v zimě ? 8-}
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) Náš Maty pochází z venkova kde vyrůstal ,ale hned jak jsem ho viděla ,věděla jsem že si rychle zvykne na byt ,protože to byl takovej malej gaučák.A taky bych ho za nic nevyměnila je hodní,mazliví,čistotný a myslím si že kočky venku sice mají volnost pohybu ,ale co když se ztratí?? ?? ?? U kočky která žije v bytě maté větši jistotu že s vámi prožije hodně dlouhých let.:D :D :D
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) Liba (24.01.2012 10:03:02) napsal: ZDÁ SE,ŽE VE VAŠEM PŘÍPADĚ ANI TAK MOC NEJDE O TO,CO BY RÁDA KOČKA.KOČCE TOTIŽ TY CHLUPY V BYTĚ ROZHODNĚ NEVADÍ,VADÍ VÁM.V TOM PŘÍPADĚ JE LÉPE SI KOČKU NEPOŘIZOVAT.KOČKA SI TOTIŽ VĚTŠINOU VYBERE SAMA,ZDA BUDE DOMA,ČI VENKU.MOJE KOČKY ŽIJÍ V BYTĚ,JSOU SPOKOJENÉ A ROZHODNĚ JE JIM LÉPE,NEŽ V ÚTULKU,ODKUD JE MÁM.VZHLEDEM K TOMU,ŽE BYDLÍM V PANELÁKU,JIM BYLA VOLBA ODEPŘENA.NA DRUHOU STRANU ZNÁM DVĚ ČIČINY,KTERÉ SE POSTUPNĚ VLUDILY DO DOMU MÉ PŘÍTELKYNĚ.JEDNA Z NICH JE SPÍŠE VENKOVNÍ S VOLNÝM PŘÍSTUPEM DO DOMU,DRUHÁ BYDLÍ DOMA A ROZHODNĚ VEN NETOUŽÍ,TUDÍŽ JI NIKDO NEVYHÁNÍ.A TAK TO MÁ BÝT.POŘÍDÍM-LI SI ŽIVÉHO TVORA,MUSÍM SE I JÁ ČÁSTEČNĚ PODŘÍDIT JEHO POTŘEBÁM. MARIE My máme Jinxe pouze v bytě. Bydlíme v paneláku a je tu všude hodně pejsků tak jsme ho ani neučili na vodítko. Já si myslím, že když je kočka v bytě tak tím nestrádá. Dožívá se i mnohem delšího věku než kočky žijící volně. Já mám dvě děti a i kvůli dětem jsem ráda, že je náš chlupáč doma, protože domů nepřinese nějakou nákazu nebo blešky. Jinx může na balkon a i na něm vidím, že když fouká nebo prší tak se mu tam ani nechce. Jistě nezažije takovou tu volnost a lezení po stromech a prolézání křovím, ale zaje je uchráněn od možného přejetí autem, zakousnutí psem, otrávení zlým člověkem a i zastřelením. Chlupy samozřejmě doma jsou, ale já uklízím pravidelně a s příchodem Jinxe se pro naší domácnost nic dramaticky nezměnilo. Jen musím čistit jeho toaletu, ale to je jen malinkatá daň za to kolik radosti a lásky poskytuje naší celé rodině.
Ahoj tak k tomuhle něco řeknu. Někdo si třeba myslí že držet doma kočku je trápení. Ale taky vůbec nemyslí na to co se jí venku může stát!! . Už jsme tu měli případy jako např. otrávení jedem.umrznutí adt.. podle mě je lepší mít kočku doma. Ale zase do toho nikomu nechci kecat. Každý má svůj rozum tak se proto rozhodněte co je lepší!
Já mám dva kocourky a oba jsou venku jen někdy na chvilu si je vezmu dovnitř. Oba jsou venku ale spokojení ani se vůbec netoulají.;-D :-DD
Jasmia (04.02.2013 18:43:03) napsal: Ať si má každý kočku kde chce. Všem všechno vyhovovat nemusí. ;-) Podle mne (je to jen můj bezcenný názor) je úplně nejlepší mít rodinný dům se zahradou a pouštět kočku jak ven, tak dovnitř. ;-)
Ivca (06.01.2014 08:11:37) napsal: Kočka divoká byla šelma žijící ve volné přírodě, kočka domácí je domestikovaný tvor, který za dlouhá léta vývoje přilnul k člověku. Samozřejmě obyčejná venkovská číča může být převážně venku s tím, že by měla mít přístup alespoň na nějaké zateplené místo ve stodole apod. Ale přesto, my jako lidstvo jsme tato zvířata zdomestikovali a připoutali k sobě a proto máme přímo povinnost se o ně dál starat. Zvířata jako kočky a psi se přímo přetvořili po našem boku na domácí mazli, kvůli nám. Opravdu věříte, že kočky (tak jak se evolučně vyvinuly, s dokonalými smysly, stavbou těla aj.) směšně krátká doba tzv. domestikace předurčuje k životu především v lidských obydlích? Souhlasím s patuli, kočka včetně té domácí je především šelma a přetvářet ji prvoplánově na jakéhosi mazlíčka pokládám za špatné a škodlivé. Má to snad kočka zapotřebí? Je opravdu pomocí a ideálem vytvořit nesamostatného, k životu nedostatečně vybaveného a připraveného jedince, který se bojí své přirozené kořisti, má oslabenou imunitu a možnosti rozvoje jeho fyzických i psychických schopností neodpovídají vrozeným dispozicím? Proč má být kočka tím, kdo doplácí na to, že je to člověk, kdo jí není ochoten zabezpečit pobyt venku, v pro ni přirozeném prostředí, notabene když sami příslušníci jeho druhu jsou původci a viníky mnoha z oněch nebezpečí? Povinností každého je respektovat a starat se o jakéhokoliv živého tvora, včetně prostředí v kterém žije. Kočka má žít vedle člověka, ne pro něj. Pak s ním může sdílet i společnou domácnost a čím více si navzájem vyjdou vstříc, o to bude jejich život naplněnější. Ale kdo chce mazlíčka, ať si koupí hračku. Takovým nejde o živého tvora, ale jen o snahu vlastnit všechno to, co představuje.
Ivca (07.01.2014 11:51:42) napsal: S tím rozhodně souhlasím. Nemyslela jsem tím, že by tu kočky byli pro nás. Naopak člověk pro ně. Člověk kočky (i psi) vyšlechtil někdy až k tomu, že sami venku nepřežijí. Představte si ve volné přírodě například dlouhosrstou Perskou kočku nebo naopak Sphinxe, v žimě by venku asi nepřežil. Proto říkám, že je člověk zodpovědný se o ně starat. Souhlasím. Když jsem byla malá, tak mi rodiče koupili první kočičku, která u nás zůstala asi 15 let. Byla venkovní. Potom jak nám zemřela, tak mi rodiče pořídili další kočičku. Ta se nám myslím otrávila. Asi snědla otrávenou myš. Bohužel, ta už taky odešla. Vždycky, jak jsem dostala nějakou kočičku, tak buď utekla nebo nám ji sežrala liška nebo kuna. :_( Rodiče v té době ani nevěděli co je to kastrace a já jsem měla asi 6 nebo 7 let. Teď mám domácí kočičku, kterou máme doma a někdy chodí ven. Je kastrovaná. Bojím se o ní, aby nedopadla jako ostatní kočky, které jsme měli. O kočky se starali rodiče, ale byla jakby moje. Bydlíme hned vedle lesa, náš dům od něho odděluje malá cestička. Žijou tam kuny, sem tam uvidíme lišku. Je to hrozné. Proto už raději dávám přednost, aby se kočky vyřádily raději v bezpečí domova. Samořejmě, souhlasím. My jsme pro kočky a ne ony pro nás, své kočce plním jakékoli přání a je pěkně rozmazlená, potvůrka jedna chlupatá :-)
Dušan (07.01.2014 11:17:49) napsal: Opravdu věříte, že kočky (tak jak se evolučně vyvinuly, s dokonalými smysly, stavbou těla aj.) směšně krátká doba tzv. domestikace předurčuje k životu především v lidských obydlích? Souhlasím s patuli, kočka včetně té domácí je především šelma a přetvářet ji prvoplánově na jakéhosi mazlíčka pokládám za špatné a škodlivé. Má to snad kočka zapotřebí? Je opravdu pomocí a ideálem vytvořit nesamostatného, k životu nedostatečně vybaveného a připraveného jedince, který se bojí své přirozené kořisti, má oslabenou imunitu a možnosti rozvoje jeho fyzických i psychických schopností neodpovídají vrozeným dispozicím? Proč má být kočka tím, kdo doplácí na to, že je to člověk, kdo jí není ochoten zabezpečit pobyt venku, v pro ni přirozeném prostředí, notabene když sami příslušníci jeho druhu jsou původci a viníky mnoha z oněch nebezpečí? Povinností každého je respektovat a starat se o jakéhokoliv živého tvora, včetně prostředí v kterém žije. Kočka má žít vedle člověka, ne pro něj. Pak s ním může sdílet i společnou domácnost a čím více si navzájem vyjdou vstříc, o to bude jejich život naplněnější. Ale kdo chce mazlíčka, ať si koupí hračku. Takovým nejde o živého tvora, ale jen o snahu vlastnit všechno to, co představuje. S tím rozhodně souhlasím. Nemyslela jsem tím, že by tu kočky byli pro nás. Naopak člověk pro ně. Člověk kočky (i psi) vyšlechtil někdy až k tomu, že sami venku nepřežijí. Představte si ve volné přírodě například dlouhosrstou Perskou kočku nebo naopak Sphinxe, v žimě by venku asi nepřežil. Proto říkám, že je člověk zodpovědný se o ně starat.
patuli (05.01.2014 15:36:58) napsal: Vůbec nesouhlasím s tím že kocka venku je hloupost, no jestli bydlištěm někde v paneláku ve městě tak chápu.ale kdysi zijes na venkově nebo na horách je lepší mít kočku venku.kocka je šelma a odjakživa šelmy žijí volně!!!!!! A vy se třeba nebojíte, že se vaší kočce venku něco stane? Chápu, občasně vycházky ven jsou naprosto normální, ty má i moje kočka. Jenže, kočka potřebuje taky nějaké teplé místečko a mít svoje lidi po boku. Je to něco jako pes a taky potřebujou být v kontaktu s člověkem. A za úplnou hloupost považuji kočky s PP mít celý život venku, tohle je už trochu přehnané, tady už páníček nemá svou kočku rád. 8-}
patuli (05.01.2014 15:36:58) napsal: Vůbec nesouhlasím s tím že kocka venku je hloupost, no jestli bydlištěm někde v paneláku ve městě tak chápu.ale kdysi zijes na venkově nebo na horách je lepší mít kočku venku.kocka je šelma a odjakživa šelmy žijí volně!!!!!! Kočka divoká byla šelma žijící ve volné přírodě, kočka domácí je domestikovaný tvor, který za dlouhá léta vývoje přilnul k člověku. Samozřejmě obyčejná venkovská číča může být převážně venku s tím, že by měla mít přístup alespoň na nějaké zateplené místo ve stodole apod. Ale přesto, my jako lidstvo jsme tato zvířata zdomestikovali a připoutali k sobě a proto máme přímo povinnost se o ně dál starat. Zvířata jako kočky a psi se přímo přetvořili po našem boku na domácí mazli, kvůli nám.
Vůbec nesouhlasím s tím že kocka venku je hloupost, no jestli bydlištěm někde v paneláku ve městě tak chápu.ale kdysi zijes na venkově nebo na horách je lepší mít kočku venku.kocka je šelma a odjakživa šelmy žijí volně!!!!!!
Já si taky myslím že je blbostí mít kočku pořát venku, podle mě je nejlepsi kdysi muze ven i dovnitr.ale nesouhlasím s tím že ti kocka zdrhnul protože kdys ní máš pevný vztah tak ti nemůže zdrhnout.......
Souhlasím! Když máte kočku venku, tak si jí nikdy nemůžete být jistí. A proč by mi měly vadit doma kočičí chlupy? Přece kočku češu a doma vysávám. Když si s kočkou hrajete a věnujete se jí, tak uvnitř nestrádá. Určitě je to pro ni rozptýlení pustit ji třeba na zahradu, ale nechávat ji tam pořád? Taky spím s číčou v posteli (vlastně s oběma) a nedovedu si představit, že by tam nebyly, to pak nemůžu usnout. Kdo nezažil, ten nepochopí;-) No a chlupy tam teda jsou:-D Aniora (04.02.2013 17:20:13) napsal: To Vám vadí jenom chlupy? Když si pořídíte praktický kartáč, tak se chlupů hned zbavíte. Já si zase myslím, že kočka venku je hloupost. Sice jsem měla kocourka, který žil venku, ale utekl nám:( Vidíte co venkovní prostředí kočkám může udělat8-} Kočka žíjicí doma má úplně čistý kožíšek, bez parazitů apod. Já se svou kočkou spím dokonce v posteli, a rozhodně tam po ní žádné chlupy nezůstanou;-) Rozhodně s Vámi nesohlasím...8-}
Ať si má každý kočku kde chce. Všem všechno vyhovovat nemusí. ;-) Podle mne (je to jen můj bezcenný názor) je úplně nejlepší mít rodinný dům se zahradou a pouštět kočku jak ven, tak dovnitř. ;-)
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) To Vám vadí jenom chlupy? Když si pořídíte praktický kartáč, tak se chlupů hned zbavíte. Já si zase myslím, že kočka venku je hloupost. Sice jsem měla kocourka, který žil venku, ale utekl nám:( Vidíte co venkovní prostředí kočkám může udělat8-} Kočka žíjicí doma má úplně čistý kožíšek, bez parazitů apod. Já se svou kočkou spím dokonce v posteli, a rozhodně tam po ní žádné chlupy nezůstanou;-) Rozhodně s Vámi nesohlasím...8-}
Lenka a Naty (24.01.2012 13:22:40) napsal: Náš Maty pochází z venkova kde vyrůstal ,ale hned jak jsem ho viděla ,věděla jsem že si rychle zvykne na byt ,protože to byl takovej malej gaučák.A taky bych ho za nic nevyměnila je hodní,mazliví,čistotný a myslím si že kočky venku sice mají volnost pohybu ,ale co když se ztratí?? ?? ?? U kočky která žije v bytě maté větši jistotu že s vámi prožije hodně dlouhých let.:D :D :D Taky si to takhle myslim..
Kocky co jsou doma tak majicdelsi zivot oproti kockam venkovnim. Kocky co jsou venku tak se hodne nabehaji a nebo se stane, ze sni otravenou mys a je po ptakach... kocky jen a jen venku bych nedoporucovala
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) ZDÁ SE,ŽE VE VAŠEM PŘÍPADĚ ANI TAK MOC NEJDE O TO,CO BY RÁDA KOČKA.KOČCE TOTIŽ TY CHLUPY V BYTĚ ROZHODNĚ NEVADÍ,VADÍ VÁM.V TOM PŘÍPADĚ JE LÉPE SI KOČKU NEPOŘIZOVAT.KOČKA SI TOTIŽ VĚTŠINOU VYBERE SAMA,ZDA BUDE DOMA,ČI VENKU.MOJE KOČKY ŽIJÍ V BYTĚ,JSOU SPOKOJENÉ A ROZHODNĚ JE JIM LÉPE,NEŽ V ÚTULKU,ODKUD JE MÁM.VZHLEDEM K TOMU,ŽE BYDLÍM V PANELÁKU,JIM BYLA VOLBA ODEPŘENA.NA DRUHOU STRANU ZNÁM DVĚ ČIČINY,KTERÉ SE POSTUPNĚ VLUDILY DO DOMU MÉ PŘÍTELKYNĚ.JEDNA Z NICH JE SPÍŠE VENKOVNÍ S VOLNÝM PŘÍSTUPEM DO DOMU,DRUHÁ BYDLÍ DOMA A ROZHODNĚ VEN NETOUŽÍ,TUDÍŽ JI NIKDO NEVYHÁNÍ.A TAK TO MÁ BÝT.POŘÍDÍM-LI SI ŽIVÉHO TVORA,MUSÍM SE I JÁ ČÁSTEČNĚ PODŘÍDIT JEHO POTŘEBÁM:-)
Liba (24.01.2012 10:03:02) napsal: ZDÁ SE,ŽE VE VAŠEM PŘÍPADĚ ANI TAK MOC NEJDE O TO,CO BY RÁDA KOČKA.KOČCE TOTIŽ TY CHLUPY V BYTĚ ROZHODNĚ NEVADÍ,VADÍ VÁM.V TOM PŘÍPADĚ JE LÉPE SI KOČKU NEPOŘIZOVAT.KOČKA SI TOTIŽ VĚTŠINOU VYBERE SAMA,ZDA BUDE DOMA,ČI VENKU.MOJE KOČKY ŽIJÍ V BYTĚ,JSOU SPOKOJENÉ A ROZHODNĚ JE JIM LÉPE,NEŽ V ÚTULKU,ODKUD JE MÁM.VZHLEDEM K TOMU,ŽE BYDLÍM V PANELÁKU,JIM BYLA VOLBA ODEPŘENA.NA DRUHOU STRANU ZNÁM DVĚ ČIČINY,KTERÉ SE POSTUPNĚ VLUDILY DO DOMU MÉ PŘÍTELKYNĚ.JEDNA Z NICH JE SPÍŠE VENKOVNÍ S VOLNÝM PŘÍSTUPEM DO DOMU,DRUHÁ BYDLÍ DOMA A ROZHODNĚ VEN NETOUŽÍ,TUDÍŽ JI NIKDO NEVYHÁNÍ.A TAK TO MÁ BÝT.POŘÍDÍM-LI SI ŽIVÉHO TVORA,MUSÍM SE I JÁ ČÁSTEČNĚ PODŘÍDIT JEHO POTŘEBÁM.:-) MARIE My máme Jinxe pouze v bytě. Bydlíme v paneláku a je tu všude hodně pejsků tak jsme ho ani neučili na vodítko. Já si myslím, že když je kočka v bytě tak tím nestrádá. Dožívá se i mnohem delšího věku než kočky žijící volně. Já mám dvě děti a i kvůli dětem jsem ráda, že je náš chlupáč doma, protože domů nepřinese nějakou nákazu nebo blešky. Jinx může na balkon a i na něm vidím, že když fouká nebo prší tak se mu tam ani nechce. Jistě nezažije takovou tu volnost a lezení po stromech a prolézání křovím, ale zaje je uchráněn od možného přejetí autem, zakousnutí psem, otrávení zlým člověkem a i zastřelením. Chlupy samozřejmě doma jsou, ale já uklízím pravidelně a s příchodem Jinxe se pro naší domácnost nic dramaticky nezměnilo. Jen musím čistit jeho toaletu, ale to je jen malinkatá daň za to kolik radosti a lásky poskytuje naší celé rodině. ;-)
Já si myslím, že hodně záleží, kde, v jaké lokalitě kočky žijí. Pokud žijí někde na "horách" s minimálním provozem, nebo dokonce žádným, tak jim je asi lépe venku, ovšem s přístupem do domu. Ve městě jednoznačně byt. Ono taková číča na Václaváku by se venku asi moc vysokého věku nedožila. Já mám kočky dvě, bytového kocourka, který ovšem má přístup na zahradu, pokud o to stojí. A venkovní kočku, která žije jen venku, protože se dovnitř bojí. Netroufnu si soudit, která je šťastnější. Kimík je náš lumpajzník a asi by umřel steskem, kdybychom ho nepustili domů. Doma je šťastný, může nás zlobit a mučit:-DD Divoška je zase spokojená venku, nic jiného nepoznala, je to tulačka. Má svoji zateplenou boudu, a naši náklonnost, pokud o ni projeví zájem. Oba jsou pochopitelně očkovaní, pravidelně odčervovaní a čipovaní. Netroufnu si říct, kdo bude žít déle8-| Pravdou je, že se naše pouze bytová kočka dožila krásných 18 let(Jestli ne víc. My ji měli 15 let a dostali ji jako údajně 3 letou, vřazenou z chovu>:-( ) Předtím jsme měli polobytovou, jako je dnes Kim a tu jsme měli jen dva roky, protože potom nám ji ze zahrady ukradli>:-( Kolika let se dožila nevím, dnes by jí bylo 21 let. Nelze paušalizovat. Vždy záleží na podmínkách chovu a péči.
bajuska007 (21.02.2012 19:27:41) napsal: Taky si myslím,možná si někteří myslíte že se dožije míň a ještě se jí něco stane ale to není vůbec pravda.Naše kočka se dožila šestnácti let a nikdy na sobě naše kočky nemají ani škrábanec a v paneláku se podle mě nejspíš trápí,protože kočky potřebujou běhat a chcou mít volnost ;-) :-) Ahojda už jsem to i psala,ale mám dva mainský kocoury a jeden ven prakticky chodit ani nechce a ten druhý chodí na zahradu,ale pak jde sám domů,když ho třeba některý den nepustím,protože to nejde,tak to vůbec nevyžaduje.Oba jsou ve výborný náladě a doma nestrádají.Měli jsme kocoury,který chodili venku a žádný z nich se vysokého věku nedožil,navíc jsme je od jara do podzima prakticky ani neviděli,protože měli úplně jiné zájmy.Když doma byli,tak jsme je mohli ošetřovat,jelikož jeden přišel o oko,další měl rozkousaný krk,který mu hnisal atd.Určitě záleží hodně na povaze kočky,protože některá by se asi doma mohla trápit,když má nějakou divokost v genech.;-)
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) Taky si myslím,možná si někteří myslíte že se dožije míň a ještě se jí něco stane ale to není vůbec pravda.Naše kočka se dožila šestnácti let a nikdy na sobě naše kočky nemají ani škrábanec a v paneláku se podle mě nejspíš trápí,protože kočky potřebujou běhat a chcou mít volnost ;-) :-)
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) My máme Jinxe pouze v bytě. Bydlíme v paneláku a je tu všude hodně pejsků tak jsme ho ani neučili na vodítko. Já si myslím, že když je kočka v bytě tak tím nestrádá. Dožívá se i mnohem delšího věku než kočky žijící volně. Já mám dvě děti a i kvůli dětem jsem ráda, že je náš chlupáč doma, protože domů nepřinese nějakou nákazu nebo blešky. Jinx může na balkon a i na něm vidím, že když fouká nebo prší tak se mu tam ani nechce. Jistě nezažije takovou tu volnost a lezení po stromech a prolézání křovím, ale zaje je uchráněn od možného přejetí autem, zakousnutí psem, otrávení zlým člověkem a i zastřelením. Chlupy samozřejmě doma jsou, ale já uklízím pravidelně a s příchodem Jinxe se pro naší domácnost nic dramaticky nezměnilo. Jen musím čistit jeho toaletu, ale to je jen malinkatá daň za to kolik radosti a lásky poskytuje naší celé rodině. ;-)
Dilema mnoha majitelů ,nebo léppe řečeno ošetřovatelů těchto milých šelmiček.Majitel nemůže být nikdo z nás.Kočka je tvor svobodný a většinou si ona ochočí nás.Ale k věci.Mám kočku doma v bytě.Ven chodí jen na naše dva balkony.Bydlím v paneláku v prostřed dost velkého města ve 12.poschodí,A přiznám se,že kočky jsem dříve nemusela.Ale nastalo dilema.Byla nalezenec a výběr byl já a život v bytě a nebo útulek.Kočka si vybrala sama.A to mně.Z přepravky mi skočila na klín a usnula.Je pravda,že je to potvůrka rozmazlená,protože může lézt po nábytku a má vytvořené různé únikové zony. Ale mám pocit že je u mně doma a spokojená.A já jak jsem kočky nemusela,je ze mně kočičí člověk.Nedala bych jí za nic na světě a někdy mám pocit,že ona mně taky ne.;-) Je v podstatě jedno,kde kočka žije,ale jaké jí vytvoříte životní podmínky tak,aby se cítila šťastně.
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) Moc nechápu, jak tohle může napsat někdo, komu venku jeho kočku zastřelili :_( Náš Čiko taky chodí ven, má to rád a umí se toho dost nekompromisně dožadovat, takže mu to neodpírám, ale byla bych klidnější, kdyby byl raději jen doma, v bezpečí a teple.
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) Ahojda,máme 3 kočky Matýsek ven vůbec nechce chodit,Digo ten chodí ale třeba po hodině už chce jít domů a Barča,která normálně chodí ven tam taky nechce být celý den a když se začne ochlazovat chodí ven na chvíli a pak už zase chce domů,tak si myslím,že doma chudák asi není,protože to je její svobodné rozhodnutí,ale chlupy z koček jsou.Ovšem ty chlupy doma nevypovídají o tom jestli se kočce víc líbí venku nebo doma.:-DD
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) To je pravda. My máme kočky venku, protože je táta na ně alergický. A venku se mají líp. Můžou lovil, toulat se, dělat si co chtějí. a třeba bigoušek ani vevnitř být nechce. Obvykle utíká ke dveřím, když ho občas vezmu na pár minut domů.
šarmánka a.s. (16.08.2011 21:21:25) napsal: Já si myslím, že kočka vevnitř je hloupost. Všude samé chlupy... Líp se má venku ;-) Já si zase myslím, že lepší vevnitř než v útulku nebo bezprizorně na ulici. A mít kočku venku ve městě prostě nelze.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?