Diskuze Vlastní kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já jezdím A1/1 a je to úžasná kobyla ,nikdy nevyhodí ani nedělá v ježdění nějaké větší kravinky;-)
Ahojky, jak tu psala uživatelka...A1/1 bych ti opravdu nedoporučovala pokud nejseš opravdu pokročilá jezdkyně...Jsou moc temperamentní..A oves :-D to by tě asi zabil koník :) samozdřejmě taky záleží na věku... a povaze... Ale to ČT bych ti doporučovala víc :) něco klidnějšího a staršího..kolem těch 12 let :) u mého kováře stojí kutí s novýma podkovama 600,- a na všechny 4 1200,- a jednou min. za 3 měsíce odčervit koníka... takové ty obyč stojí kolem 400,- :-) přeju hodně štěstí u koníků ;)
ahoj, pokud si chceš do budoucna pořídit A1/1 tak ti předem radím aby jsi měla už dobré zkušenosti co se týče ježdění.Angličtí plnokrevníci jsou dost temperamentní a pokud se jim nedostává dost pohybu stávají se nezvladatelnými. Ovšem záleží na povaze koně. Rozhodně nezapomínej že plňas je závodní kůň a nikdy nemůžeš předpovídat co se stane. Stejně tak u ČT i když tam bych řekla že je o lépe ovladatelný než plňas.Co se týče toho krmení ovsem, moc bych to u koní tothoto plemene neradila, protože z vlastní zkušenosti vím že oves leze koním do hlavy a pak jsou ještě více temperamentní. Ale vyzkoušet to můžeš a uvidíš.Kovář běžně stojí 1200 Kč za okování všech nohou, nebo 400Kč jen za vyřezání. Vyřezání by bylo pro tebe lepší pokud neplánuješ závodění nebo nebudeš jezdit po tvrdém povrchu. Ale také záleží na koníkovi. Kontrola kopyt by se měla provádět přibližně každé 2 až 3 měsíce tak sama uvidíš. Hodné stěstí a ať ti to vyjde :)
Ahojky, chtěla bych si v budoucnu pořídit vlastního koně)až se naučím pořádně jezdit). Měl by to být A1/1 nebo ČT. Kolik tak stojí náklady na koně (pokud nepočítám ustájení). Do ustájení by bylo zahrnuto pouze krmení ovsem. Granule a jiné další krmiva bych si musela kupovat sama. Taky bych si musela hradit kováře a veterináře. Kolik to tak zhruba dělá? Ročně i měsíčně. Předem děkuji za odpovědi :-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?