Diskuze Výbava pro koníka :-)

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Sanna (12.08.2012 16:41:44) napsal: Ahoj, budu jsi v březnu kupovat koníka. A chtěla bych se zeptat... Co vše koníkovi koupit? Myslím vše kromě sedla a uzděčky... Jestli je nutná deka na zimu?Co všechno koupit do boxíku s čištěním? Kolik vodítek?(jako jeslti je nutné do zásoby). A prostě co jse kupovali vy? Moc děkuji za opovědi..!!!:D Moje oblíbené téma! :-) Čištění: gumové hřbílko, plastové hřbílko(někdo používá, někdo ne...), rýžový kartáč, měkký kartáč, kopytní háček, houbička na oči(stačí malá čistá na nádobí, mýt měkkou!! stranou). To je základ. Já mám potom ještě rozčesávač(sprej), někdo si kupuje protrhávací hřeben, často jsou potřeba gumičky do hřívy, šampon, houba na mytí, stěrka na vodu, já mám ještě obyčejnou utěrku na leštění a prach. ;-) Sedlové vybavení: Podsedlová dečka, tlumicí podložka gelovka/beránek(jak kdo používá, ale hodí se kvůli zádům ...), třmeny a třmenové řemeny(často bývají k sedlu), podbřišník(správně dlouhý, také často dodáván k sedlu). To je základ. Potom třeba beránkový potak na podbřišník(kvůli otlakům), nebo baránek na posedlí(v zimě zahřeje! ;-) ). K Uzdění: Udidlo a otěže jsou ve valné většině případů spolu s udzečkou, někteří potom používají beránkové potaky na některé řenemy(nánosník, nátylník...) kvůli odření. Takové vymoženosti jsou pak vyvazovačky, martingal...(nemusí být). Dekování: Záleží na plemeni a předchozím majiteli, takže bych prokonzultovala, jestli vůbec dekoval a přečetla bych si pár článků. Takže například hucula nemusíš na zimu dekovat.;-) Doporučovala bych ale odpocku(když přijedete spocení, nebo mokří...) a bederku(když je na vyjížďce chladno, nebo prší - horní vrstva by měla být nepromokavá!! ;-) ). Stájové vybavení: Ohlávka(tisíce barev, druhů, nylonové i beránkové, různé velikosti, jen si vybrat! :-D ), vodítko(stejně jako u ohlávek, jsou různé délky a barvy, do zásoby nevím, ale je dobré mít 2). Potom je na tobě, jestli bude dostávat speciální krmení(například granule, minerály nebo jiné krmné doplňky), nebo oves atd. Je také dopbé mít v zásobě nasušený chleba, třeba nějaké kupované mlsky nebo jablíčka. Někdo třeba jezdí na provazovce, nhodně lidí s koňmi chodí na lonži... Je to jen na tobě ;-) Tak, snad jsem pomohla :-)) Emush
Ahoj, budu jsi v březnu kupovat koníka. A chtěla bych se zeptat... Co vše koníkovi koupit? Myslím vše kromě sedla a uzděčky... Jestli je nutná deka na zimu?Co všechno koupit do boxíku s čištěním? Kolik vodítek?(jako jeslti je nutné do zásoby). A prostě co jse kupovali vy? Moc děkuji za opovědi..!!!:D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?