Diskuze Výběr koně A1/1

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Osobně si myslím, že by si nikdo neměl pořizovat koně pokud nemá na to dostatek zkušeností. A obzvlášť ne tak mladého! Pokud si měla problém toho koně nacválat tak proč si ho kupovala?
Ahoj, jaké máš vlastě zkušenosti v ježdění?...A ještě otázka, běhala ta kobylka někdy dostihy nebo tak něco? Z vlastních zkušeností vím, že koně vyřazení z dostihů kvůli špatným výsledkům a podobně pak bývá nezvladatelný protože má už i na vyjížďkách pocit že musí jít dopředu a závodit. Ale jinak myslím že se s tím pracovat dá. Jenom to chce hodně času. Přiježďuj si ji na jízdárně, dávej jí aspoň hodinu a půl denně, na jízdarně bude lépe zvladatelná protože nebude mít prostor kam s tebou utéct.Až budeš mít jistotu že ji máš pod kontrolou tak ji vem na vyjížďku ale dej jí aspoň 2 hodiny. Nesmíš ji hnát ať se zbytečně nežhaví. Pokud už jí budeš mít někde na vyjížďce plné ruce tak ji naveď nejlépe na nějaký kopec a pusť ji na plno. Nahoře ji postupně přitahuj a uvidíš že se uklidní. Taky zabírá hra s otěžemi jako např. stisknout jednu otěž-povolit-stisknout druhou otěž-povolit...nebo přitáhnout-povolit :)...kdyby jsi chtěla vědět něco víc ozvi se :)
Pracovat se dá na všem... Zkus se s majitelem pobavit o cvalu té kobylky. Jestli s tím mají problémy i jiní lidé, nebo jestli mají kobylku naučenou na jinou pobídku.. Případně si na ní zkus ještě zajezdit. Je možné, že to prostě jen zkouší.. Už se mi stalo několikrát, že kobylka cválala normálně bez problémů a pár dní na to se jí evidentně vůbec nechtělo a musela jsem jí hodně přemlouvat a bylo to docela vysilující :D
Chodím jezdit do dostihové staje.Byl tam jeden koník co byl na cválání nepříjemní že u zkušení jezdci sním ujiždeli,koník pak ochrnul a byl prodat.Skoro po čtvrt roku sem se zaním byla podívat,byl rázem změnění.Najezdění i na ostatní věci suprový.Netahal ane se nelekal.Myslím si jen to aby ten kun byl v klidu a zacházelo se sním jemně a hezky a určitě nestrácet trpělivost.Sou i nato různe knížky.. ;-D
Ahoj, měla bych prosbu. Chtěla bych si pořídit koníka, nabídla se mi možnost koupě kobylky A1/1, je to 5ti letá kobylka a v kroku a klusu je velmi příjemná, jen mám problém ji nacválat a udržet ji ve cvalu. Myslíte, že se dá pracovat na tom, aby reagovala na jemnější pobídku do cvalu? Moc díky. R.Š.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?