Diskuze vychova hříběte

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ahoj.za 2 mesice se mi ma narodit hříbě a ja potřebuji pomoc jak si ho mam vychovat.nikdy jsem nemel hříbě a potřebuji pomoc.předem dekuji za odpověd :D
kup si nějakou odbornou knížku nebo se ti může stát že ti přeroste přes hlavu ;)
jamal (31.10.2011 18:54:12) napsal: ahoj.za 2 mesice se mi ma narodit hříbě a ja potřebuji pomoc jak si ho mam vychovat.nikdy jsem nemel hříbě a potřebuji pomoc.předem dekuji za odpověd :D Co jsem tak odkoukala, tak po narození se hříbátko kontroluje, jestli se dokáže samo zvedat (někdy, když klisna porodí dřív, tak mu to trvá třeba i den, dva, než to zvládne bez pomoci. Čerstvá zkušenost, hřebeček se narodil o měsíc dřív, ale zvládl to.) Hned jak se narodí, tak hladit a mazlit po celém těle, pokud se už udrží na 4, tak klidně zkusit cvičně zvednout zadní nohu (samozřejmě to nepřehánět). Když bude hezky venku tak druhý den můžete vzít s klisnou na chvíli proběhnout..
lenulinka999 (16.01.2012 19:12:56) napsal: Ahojky, starám se 2.roční hříbě.V pohodě už chodí na vodítku zkoušíme spolu naklusávat a vše mu de. Chtěla jsem se zeptat jestli neznáte jeste nějaké cviky na zpestření tréninku ať se nenudí???;-) Známe :) Děláme různé úklony, následování páníčka bez vodítka(třeba na zavolání), příchod na zavolání v ohradě(nejdřív za pamlskem, potom za nějakou dobu za pochvalou...).Zvedání nohou vysoko za chůze...Kobylka(Erna, norička)už je tedy starší, je 21, ale pořás jí to baví...Kdybyste chtěla s něčím poradit,napište mi zprávu...Už docela vím jak na to... ;-)
Ahojky, starám se 2.roční hříbě.V pohodě už chodí na vodítku zkoušíme spolu naklusávat a vše mu de. Chtěla jsem se zeptat jestli neznáte jeste nějaké cviky na zpestření tréninku ať se nenudí???;-)
jamal (31.10.2011 18:54:12) napsal: ahoj.za 2 mesice se mi ma narodit hříbě a ja potřebuji pomoc jak si ho mam vychovat.nikdy jsem nemel hříbě a potřebuji pomoc.předem dekuji za odpověd :D Na to že se ti za 2 měsíce narodí hříbě si tak trochu optimista. Výchova hříběte není věc kterou si nastuduješ z knížky. Vždy je lepší vlastní zkušenost nebo zkušenost trenéra či někoho, kdo už v tom umí chodit. To bych ti asi doporučovala, najdi si někoho kdo ti poradí. Nejde jen o výchovu ale i o zdravotní stav a tak dále.
ahoj ;) nekde jsem četla, že je nejlepší s hříbětem pracovat v prvních 24 hodinách protože si pak vytvoří pouto k tobě i k jeho matce a bude tě tak mít rádo ;) a bude se ti s níp pak lépe pracovat a učit ho nové věci. když ho budeš učit zvykat si na ohlávku a vodítko, nespěchej na něj, vem si ještě někoho k sobě kdo ti pomůže, a kdo povede hříbětovu maminku a ty jen budeš mít vodítko provlíklí ohlávkou kdyby se náhodou něco stalo tak vodítko proklouzne a hříběti tak nebude bránit v pohybu. A hříbátko budeš jen lehce směrovat, když se zastaví tak ho zezadu trochu popostrčíš a ono by se mělo rozejít. Musí si zvyknou na člověka ce své přítomnosti a naučit se ho dobrovolně poslouchat a plnit jeho přání bez pomocí násilí.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?