Diskuze vykastrovaná kočka.....co si o tom myslíte?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

naše Amálka teď čeká koťátka :-) my jsmeani moc neuvažovali o kastraci…8-} ale zase by to pro ni bylo lepší :-) kdyby jsme nechtěli mít koťata…chudák čičinka by se trápila !
nejdřiv jsem byla trochu proti ale ted ne mam dvě kočky a kocoura a vše vykastrovane perskou nemam s pp a když mroskala moc nejedla strašně línala a byla hubena no kocou značkoval a mam je doma
Já jsem jednoznačně pro! Naše Tribitka neměla nikdy kotata a nepříjde mi, že by ted nějak trpěla. Její mamku jsme taky nechali vykastrovat, protože nám povyla nádherných pět koťátek - problém ale byl s jejich umístěním... Naštěstí jsme našli domov čtyřem z nich a to páté - Tribitku jsme si nechali. Při přectavě, že bychom je museli dt do útulku, jsme raději zvolili kastraci a je to. Má klid ona i my. A všichni jsme spokojení!;-)
Mám kočku Nesinku, nikdy neměla koťata, vím, že by každý živočich měl mít alespoň 1x miminka, ale Nesinka nechce, byli jsme několikrát u perských kocourů, Nesinka jen syčela a málem by an kocoura skočila a podrápala by ho. Tak jsme se rozhodli, že ji necháme vykastrovat. Prý se tím prodlouží život a také už se nebude v bytě trápit, když se mrouská. Takže jsem také pro;-)
My teda nechali kočku vykastrovat, a teď je mazlivější, hodnější a už se nebojíme ji pouštět ven bez postrojku… myslím, že pokud nemáte zájem o koťátka, tak je to nejlepší řešení…
ahojky ja mam taky kocicku a ta ted ceka kotatka…uvazovali jsem o kastraci ale nejak jsme to nestihly…jsem rada a tesim se na kotatka…urcite si vsechny nechame kdyz nikdo zadne nebude chtit ale potom uz kocicku nechame vykastrovat…a jeste mame tri kocourky a ty to taky ted ceka…moc se mi to nelibi ale neda se nic delat kdyz je mame i doma.
Terinka (12.04.2009 15:07:52) napsal: Mášenka měla koťata která jsme prodali a nechali ji vykasrovat :_( .............­.............­.............­..co si o tom myslíte vy? to mi můžete říct tady !! !! !! ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) podle mě to neni špatné jí dát vykastrovat když už koťata měla.min.jednou­.když ji vykastrujete hned tak proti tomu jsem.
Starší kočku Míšu jsme nechali jednou mít koťátka, měla jich 6 pro včechny jsme našli nové domovy, ale ihned po odstavu se začla mrouskat znovu a tak jsme jí nechali vykastrovat i když koťátka od ní byly krásně chlupatý jako ona nebylyjsme si jistý že by jsme našli domov i jim. Polynce je 9měsíců mrouskala se již podruhé. Při mrouskání měla domácí vězení protože koťátka odchovávat nechceme. A před třemi dny byla na kastraci. Doktor provedl operaci laparoskopicky – tudíž minimální zásah a jizvička jen na jeden steh žádné rozpárané břicho. Polynka už druhý den po operaci když jsme ji přivezli domů byla naprosto v pohodě byla jen trochu unavená a dospávala poněvadž se v cizím prostředí moc nevyspala. Jen co si odpočinula běhala po bytě honila Míšu, lovila mouchy zkrátka jako by se nic neudálo. Myslím že kastrace je u kočiček v případě že nechceme odchovávat ko´tátka tím nejlepším řešením. Věříme že i vztah mezi našimikočičkami bude lepší když budou obě kastrované.
Rozhodně ANO. Mam dva kocoury a dvě kočičí slečny. Klucí kastrovaní již jsou a nedokáži si představit kdyby nebyli. Holčičky to čeká také. Mohu je s klidem pouštět ven, aniž bych se bál jestli se mi vrátí či nikoliv. A poté, když není kocour kastrován, hrozí větší riziko nákazy FIPkou.A poté, myslíte, že je dobré nechat kočku porodit koťata a když si je nikdo neveme tak jí je utopit???????
Rozhodně ANO. Mam dva kocoury a dvě kočičí slečny. Klucí kastrovaní již jsou a nedokáži si představit kdyby nebyli. Holčičky to čeká také. Mohu je s klidem pouštět ven, aniž bych se bál jestli se mi vrátí či nikoliv. A poté, když není kocour kastrován, hrozí větší riziko nákazy FIPkou.
Máme kocoura,jednou utek k sousedům kde se schází kočky z ulice.Když sme ho našli tak sme šli spát ale on celou noc promnoukal.Máma se rozhodla že to ne a tak sme šli nA Vetcentr( http://www.vetcentrum.cz/stodulky/ ) (Mi šli;-D )a tam nám řekli že v pondělí máme přijít.Za dvě hodiny sme přišli a zase si ho vzali.Měl krunýř ale žádné stehy,což nás potěšilo.Od té doby má huzčí srst ale už se moc nebojí,je více mazlivý a drží se doma nebo na zahradě,balko­ně.TAKŽE KASTRACI DOPORUČUJI!!!;-D
Mám doma tři kočky, jednu kočičku a dva kocourky. Všichni jsou vykastrovaní. Jsou klidní a bez problémů, netrpí žádnými nemocemi. Je pravda, že se pěkně zakulatili, ale tlustí nejsou, i když mají jídlo stále, nepřejídají se. Nejstaršímu kocourkovi je sedm let, tak nedokáži zatím posoudit, jak je to s věkem, ale prý se vykastrované kočičky dožívají vysokého věku. Na veterině jsem se potkala s pánem, který mi ukazoval kocourka, který přesáhl 20 let!!! Jediné, co na něm pozoroval bylo, že víc spal a byl línější, jinak naprosto v pohodě. Je pravda, že venkovní kočičky se tak vysokého věku nedožívají a spousta jich umírá hlady a na různé nemoci. I když ten poslední je prakticky z ulice, nelze se postarat o všechny. Takže jsem jednoznačně pro ;-)
jsem určitě taky pro. Taky jsme nechali před rokem vykastrovat rok a půl starou kočičku. když jsme si Puffy pořizovali tak jsme neměli v plánu jí kastrovat,ale když to na ní přišlo-tak zvládla mrouskat týden v kuse,pak 2–3 dny byl klid a pak hned na novo…Puffynka strašně zhubla,a nešlo ji přikrmit…paní veterinářka nám řekla že je nymfomanka,takže jsme jí ihned objednali na kastraci-protože tím Puffy trpěla,když jsme jí nedopřáli kocoura.Teď po kastraci se zase zakulatila,a dělá nám JEN radost!!!:-D
Kastrace? ja jsem pro. určite lepší čičinu vykastrovat, než ji omezovat, aby mene chodila ven, nebo jí proste jenom hlídat z duvodu že nechceme mít na krku další a další kotata. Myslím že ta číča bude štastnejší když bude chodit ven, a nebude mit kotaata, než nechodit ven a ješte k tomu nemít kotata.. :) takže.. Kastrace? když je to nutné .. ANO :)
Martina (19.04.2009 00:46:54) napsal: podľa mňa nie je kastrácia moc…dobrá…aj mačky sú živé tvory a myslím si, že žiadne zvieratko by to nechcelo :-|. Čo by ľudia robili ak by to bolo vymenené? Ľudia by boli zvieratá a zvieratá ľudia. By nám to pekne vynahradili. ;-) >:) Víte, tohle přirovnání pokulhává, kdyby kočky byly lidé, tak by užívaly antikoncepci, aby nemusely být neustále březí. A lidi by v této hypotetické výměně na tom byli pravděpodobně trochu lépe ; přece jen se množíme podstatně pomaleji… Ale teď bez nadsázky – kastrace je asi trochu sporná zřejmě u „venkovních " kocourů, ti kastrovaní jsou oproti "pravým“ samcům v nevýhodě a bývají od nich biti. I když zase na druhou stranu, méně se toulají, takže se dožívají ve zdraví vyššího věku…
Terinka (12.04.2009 15:07:52) napsal: Mášenka měla koťata která jsme prodali a nechali ji vykasrovat :_( .............­.............­.............­..co si o tom myslíte vy? to mi můžete říct tady !! !! !! ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) Dobrý den. Nic si z toho nedělejte, asi všechny, co mají své mazlíčky vykastrované, to mrzí. Ale víte, ve většině případů je to pro kočky jen dobré – jak pro ty jednotlivé vykastrované- častá březost jim určitě neprospívá, tak i pro kočky všeobecně – po venku se toulá opravdu hodně koťat nebo koček, o které se nikdo nestará a které trpí hladem a nemocemi. Ani největší kočkomil nedokáže zachránit nebo obstarat všechny ty nechtěné…
podľa mňa nie je kastrácia moc…dobrá…aj mačky sú živé tvory a myslím si, že žiadne zvieratko by to nechcelo :-|. Čo by ľudia robili ak by to bolo vymenené? Ľudia by boli zvieratá a zvieratá ľudia. By nám to pekne vynahradili. ;-) >:)
Mášenka měla koťata která jsme prodali a nechali ji vykasrovat :_( .............­.............­.............­..co si o tom myslíte vy? to mi můžete říct tady !! !! !! ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?