Diskuze Vyvádění z výběhu

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, měla jsem s koníkem téměř stejný problém, když jsem ho odváděla od stáda, tak nechtěl jít a musela jsem ho tedy buď podplácet pamlsky, nebo sprostě tahat. Vyřešila jsem to tak, že jsem za ním chodila do výběhu a pracovala jsem s ním ze země tam, aby na ostatní koně viděl. Po nějaké době jsem si s koníkem vytvořila takový vztah, kdy ho nezajímali jiní koně, ale všímal si mě a šel se mnou i pryč od nich. Tohle je má zkušenost. marthy (25.09.2010 19:16:17) napsal: Ahoj, moc prosím o radu. Už 5 let mám koníka (je mu 9let) ale až teď jsem s ním začala mít problém. Po převozu do nové stáje (pastevní ustájení) mám problém vyvést ho z ohrady od ostatních koní, přitom bych řekla že na nich závislý není pase se většinou daleko od ostatních, spíš bude problém v tom že mě najednou nechce následovat. Když mu dám ohlávku s vodítkem tak udělá pár kroků, zastaví se a nepujde i kdybych mu snad utrhla hlavu (to samozřejmě nedělám ani se nesnažím ho nutit násilím). Když už se konečně povede ho vyvést, např za jiným koněm, nebo s pomocí pamlsku z ohrady tak jde kamkoliv už normálně. Chtěla bych ale aby mě následoval aniž bych ho musela podplácet nebo vyvádět jiného koně. Zkrátka jak docílit toho aby mě kůň následoval a důvěřoval mi? Když za ním příjdu na pastvinu tak za mnou příjde ale následovat mě daleko nehodlá. :(
Ahoj, moc prosím o radu. Už 5 let mám koníka (je mu 9let) ale až teď jsem s ním začala mít problém. Po převozu do nové stáje (pastevní ustájení) mám problém vyvést ho z ohrady od ostatních koní, přitom bych řekla že na nich závislý není pase se většinou daleko od ostatních, spíš bude problém v tom že mě najednou nechce následovat. Když mu dám ohlávku s vodítkem tak udělá pár kroků, zastaví se a nepujde i kdybych mu snad utrhla hlavu (to samozřejmě nedělám ani se nesnažím ho nutit násilím). Když už se konečně povede ho vyvést, např za jiným koněm, nebo s pomocí pamlsku z ohrady tak jde kamkoliv už normálně. Chtěla bych ale aby mě následoval aniž bych ho musela podplácet nebo vyvádět jiného koně. Zkrátka jak docílit toho aby mě kůň následoval a důvěřoval mi? Když za ním příjdu na pastvinu tak za mnou příjde ale následovat mě daleko nehodlá. :(
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?