Diskuze Vzteklá kobyla

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, zabývám se přirozenou komunikací s koněm a převážně pracuji s problémovými koňmi. Do této práce zapojuji i majitele, aby se naučil řešit problém a předcházet novému převážně on a kůň tak poslechl nejen cvičitele. Pokud budete chtít využít mé pomoci, ozvěte se mi přímo na můj email Danielablack[at]seznam.cz. S pozdravem Daniela
Ahoj froli zkus vývazky kdy žjí je dáštak nebude mít takovou sílu v hlavě tak že ji uplně lehce zastavíš a mužeš skusit třeba k tomu také martingal ;-) za skoušku nic nedáš
Ahojky froli....tim ze ji budes uhanet na lonzce a pak na ni jeste budes jezdit ji teda nepomuzes....bude unavena a protuvna....vsechno se da zvladnout v klidu a nenasilne....zkontrolovat jestli ji sedne dobre sedlo(ja vim predtim jej mela dobre....) ale mohla nastat zmena v nasvaleni zad a ejhle sedlo nesedi tak jak by melo....zkusit jestli neni chyba v tobe (treba spatny sed nebo necitliva ruka...), myslim ze do dobre padnouciho udidla se konik jen ttak nezahryzne....zkusit bezudidlove uzdecku, delat drezurni praci, zamakat na duvere(doporucuju parelliho a nebo jakoukoli prirozenou komunikaci) a hlavne nikam nelitat ve cvalu vzdy jedu chodem co mam plne pod kontrolou.... Fajn y bylo taky nejake video z vaseho jezdeni a taky nejaka ta zpetna vazba....a mnoho zdaru..... Froli (15.05.2012 20:19:48) napsal: Ahoj, mám takový problém, v lednu jsme si koupili kobylku čt 9 let, pod sedlem byla docela v pohodě, akorát se vztekala při zastavovaní,ale to přešlo,a vše bylo zase dobry,před měsícem jsem měla uraz nohy a nemohla jsem jezdit a jezdila jí pokročilejší slečna,všechno v pohodě ale před tydnem začla byt neunosná,vubec se na ní neda jezdit,haže hlavou,hrabe předníma kopytama když chci zastavit,hlavu ma vytaženou nahoře a nedej bože chtít aby se sbalila to jde na zadní,veterinař ji prohlednul a je cela zdrava,a pak cval,líta zakousne se do udidla a taha a taha,nechce vubec podsadit záď,moc prosím o radu,Jak jí naučit cválat pomalu,zkoušeli jsme gumovy chambon,a je to asi lepší jen o 0,0001%:((kobylka pry skákala L což tomu moc nevěřím.děkuji moc za jakou koliv radu
Luci,takze jsem pozadala o radu meho trenera.A ten mi rekl,ze to je jasny,ze se chova takhle,kdyz ty jsi na ni nemohla jezdit a nebyla jsi sni tolik v kontaktu.Takze by bylo dobry,pred jezdenim,prvni dat ji zabrat hezky na lonzi s postrannimi otezemi. Urcite aspon 30 minut.
Radka (17.05.2012 16:56:38) napsal: Ahoj Luci,ja bych sni urcite taky zacala nejdrive na lonzi,predtim nez na ni sednes,at se uvolni a taky trosku unavi.Rikas ze se zakousne do udidla,vtomto pripade bych asi zvolila jine udidlo,jako treba lomeny pelham s gumou a aby nemela tolik sanci se stavet na zadni,misto chambonu zvolit thideman.Ten jde primo pres udidlo,takze mas kone vic pod kontrolou.Ale urcite bud zmenit udidlo nebou pouzit thideman.A hodne trpelivosti.;-) Ahojky Radko, děkuji sice za radu, ale problém má Frolli ne já:-DD :-DD :-DD :-DD
Ahoj Luci,ja bych sni urcite taky zacala nejdrive na lonzi,predtim nez na ni sednes,at se uvolni a taky trosku unavi.Rikas ze se zakousne do udidla,vtomto pripade bych asi zvolila jine udidlo,jako treba lomeny pelham s gumou a aby nemela tolik sanci se stavet na zadni,misto chambonu zvolit thideman.Ten jde primo pres udidlo,takze mas kone vic pod kontrolou.Ale urcite bud zmenit udidlo nebou pouzit thideman.A hodne trpelivosti.;-)
Froli (15.05.2012 20:19:48) napsal: Ahoj, mám takový problém, v lednu jsme si koupili kobylku čt 9 let, pod sedlem byla docela v pohodě, akorát se vztekala při zastavovaní,ale to přešlo,a vše bylo zase dobry,před měsícem jsem měla uraz nohy a nemohla jsem jezdit a jezdila jí pokročilejší slečna,všechno v pohodě ale před tydnem začla byt neunosná,vubec se na ní neda jezdit,haže hlavou,hrabe předníma kopytama když chci zastavit,hlavu ma vytaženou nahoře a nedej bože chtít aby se sbalila to jde na zadní,veterinař ji prohlednul a je cela zdrava,a pak cval,líta zakousne se do udidla a taha a taha,nechce vubec podsadit záď,moc prosím o radu,Jak jí naučit cválat pomalu,zkoušeli jsme gumovy chambon,a je to asi lepší jen o 0,0001%:((kobylka pry skákala L což tomu moc nevěřím.děkuji moc za jakou koliv radu Ahojky já měla pobodný problém, když mi kamarádka jezdila Rama, protože jsem v tu dobu neměla moc času (asi tak 3 měsíce). Kůň mě vůbec nerespektoval,byl nebezpečný i v ohradě, na otevřeném prostranství se pokoušel zdrhnout, všeho se lekal:_( . Takže jsem začala s prací na lonži a na jízdárně. Když jsme šli ven tak nejdřív hlavně krokem, tak dlouhou dokud se, alespoň trochu neuklidnil a pak jsme pomaličku přidávali klus, do cvalu jsem ho pustila až jsme v klidu zvládali klus bez vztekání a plašení a vyšlo to:D . Teď můžeme bezproblému přejít pole,aniž by se mnou vzal "kramle":D :D , přestal se lekat a je v pohodě. Každopádně koník se vždy lehce zkazí, ale horko těžko napravuje ;-) . Doufám, že se Ti taky podaří kobylku uklidnit, přeji hodně štěstí a pěkný zbytek večera;-D
Ahoj, mám takový problém, v lednu jsme si koupili kobylku čt 9 let, pod sedlem byla docela v pohodě, akorát se vztekala při zastavovaní,ale to přešlo,a vše bylo zase dobry,před měsícem jsem měla uraz nohy a nemohla jsem jezdit a jezdila jí pokročilejší slečna,všechno v pohodě ale před tydnem začla byt neunosná,vubec se na ní neda jezdit,haže hlavou,hrabe předníma kopytama když chci zastavit,hlavu ma vytaženou nahoře a nedej bože chtít aby se sbalila to jde na zadní,veterinař ji prohlednul a je cela zdrava,a pak cval,líta zakousne se do udidla a taha a taha,nechce vubec podsadit záď,moc prosím o radu,Jak jí naučit cválat pomalu,zkoušeli jsme gumovy chambon,a je to asi lepší jen o 0,0001%:((kobylka pry skákala L což tomu moc nevěřím.děkuji moc za jakou koliv radu
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?