Diskuze Vzteklina

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Poraď se s veterinářem. Já mám tři kočičky, všechny jsou panelákové a ven vůbec nechodí. Přesto jsou každý rok pravidelně přeočkovány a nejen proti vzteklině.
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo tušíte, jestli je nutný, aby i kočka byla očkovaná proti vzteklině každý rok, nebo jestli stačí jednou za 2 roky? Nechodí ven. Je to "paneláková" kočka....
Já očkuji obě kočičky každoročně proti vzteklině taky ven nechodí jsou pouze doma... dokonce mě veterinář řekl že je to povinné
Nám veterinář na vzteklinu neočkuje kočky vůbec. Přes 20 let nebyla vzteklina zaznamenána. }-|
Kočku proti vzteklině nemusíš očkovat, když vůbec nechodí ven;-)
Renča (25.04.2010 16:26:29) napsal: Pokud nechodí ven.Nedoporučuji.Moje dostala fibrosní sarkom po vpichu Nedoporučuji,moje kočka dostala fibrosní sarkom a už jde na několikaterou operaci
Ne a právě proto se ptám ale vyhublá neni a slintá prý když jí někdo hladí ale chci mít nějakou větší jistotu :*
Dobrý den mám kočku poprvé a když jsem přišel domu byly po celém dome sliny ale jinak je vpoho jí nechá se hladit Je očkovna ale i tak se rači ptám nejsou to nějaké náznaky ?
Martásek (16.06.2011 16:52:52) napsal: Ahoj, potřebuji poradit. Můj kocour má asi vzteklinu:_( , Je hrozně plachý, má nechutenství k jídlu a šíleně slintá. Někdy když leží (což docela často) lak i sem tam protřepe packy... Co máme dělat... prosííím ?? :-( :_( :-( !! Nečekej a rychle k veterináři. O vzteklinu pravděpodobně nepůjde, spíš to vypadá na zánět zubu nebo dásná, což je velice bolestivé. Nenech ho trápit a co nejrychleji k vetovi.
Soňa13 (14.07.2013 21:52:47) napsal: Ahoj sousedova kočka k nám přišla na dvorek a slintá a nic celkem zvláštního ale poslintala bonbony a já a kamarádka jsme je snědly :-| prosím nevím jak se vzteklina přenáší řekněte pls a jak se ta vzteklina pozná (slintá asi půl až rok ) A ta kočka není očkovaná proti vzteklině? 8-}
Ahoj sousedova kočka k nám přišla na dvorek a slintá a nic celkem zvláštního ale poslintala bonbony a já a kamarádka jsme je snědly :-| prosím nevím jak se vzteklina přenáší řekněte pls a jak se ta vzteklina pozná (slintá asi půl až rok )
Martásek (16.06.2011 16:52:52) napsal: Ahoj, potřebuji poradit. Můj kocour má asi vzteklinu:_( , Je hrozně plachý, má nechutenství k jídlu a šíleně slintá. Někdy když leží (což docela často) lak i sem tam protřepe packy... Co máme dělat... prosííím ?? :-( :_( :-( Poradil bych nedělat vlastní diagnózu a raději co nejrychleji zajít k veterináři, nebo mu alespoň zavolat a nečekat, v Rýmařově je. Vzteklina to velmi pravděpodobně není, léta už se u nás nevyskytla. Z takto uváděných příznaků se toho nedá určit, kocoura musí vidět odborník!
Martásek (16.06.2011 16:52:52) napsal: Ahoj, potřebuji poradit. Můj kocour má asi vzteklinu:_( , Je hrozně plachý, má nechutenství k jídlu a šíleně slintá. Někdy když leží (což docela často) lak i sem tam protřepe packy... Co máme dělat... prosííím ?? :-( :_( :-( Vzteklina se v ČR již několik let po sobě nevyskytla. Bude to zřejmě něco jiného. Doporučoval bych okamžitou návštěvu veterináře.
Ahoj, potřebuji poradit. Můj kocour má asi vzteklinu:_( , Je hrozně plachý, má nechutenství k jídlu a šíleně slintá. Někdy když leží (což docela často) lak i sem tam protřepe packy... Co máme dělat... prosííím ?? :-( :_( :-(
Ahoj, potřebuji radu. Můj kocour má asi vzteklinu :_( , je hrozně plachá, nejí, a šíleně slintá. Většinou když leží (což docela často) tak semtam i prostřepává packy. Co máme dělat ??? :-( :-( :_(
Katty (08.02.2009 21:51:09) napsal: Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo tušíte, jestli je nutný, aby i kočka byla očkovaná proti vzteklině každý rok, nebo jestli stačí jednou za 2 roky?Nechodí ven. Je to "paneláková" kočka.... Podle sdělení veterinářky (která sama chová několik koček) je očkování proti vzteklině u koček, které žijí výhradně v bytě, zbytečné. Prý jim to pouze zatěžuje organismus. Vzteklinou by mohli onemocnět pouze v případě, že by je nějaké vzteklinou nakažené zvíře muselo kousnout. Očkovat proti vzteklině je tedy nutné pouze pokud chodí kočka ven nebo pokud s kočkama někam cestujeme. Dále podle informace veterinářky se u nás vzteklina již několik let nevyskytla a v případě jejího náhlého epidmiologického výskytu není problém dát kočky dodatečně očkovat. Pro kočku žíjící v bytě prý stačí každý rok očkování tzv. základní trojkombinací, proti panleukopenii neboli kočičímu moru, kaliciviróze a rhinotracheitidě nebo také kočičí rýmě. To jsou choroby, které by mohla "chytit" i kočka v bytě.
Jessica (05.07.2009 08:11:29) napsal: Novinka platná od 1.7.2008 – Proti vzteklině se nemusí vakcinovatkaždý rok.Na základě ustanovení novely veterinárního zákona je nyní možné připovinné vakcinaci psů, koček a fretek proti vzteklině brát ohled natrvání imunity, kterou zaručuje výrobce použité vakcíny.Jde o to, že dosud bylo povinné bez ohledu na použitou vakcínukaždoročně psy, kočky a fretky přeočkovávat. Vzhledem tomu, že na trhujsou vakcíny od různých výrobců, kteří zaručují imunitu delší nežjeden rok, bere tuto skutečnost na vědomí i současná schválená novelaveterinárního zákona. Ze současných 19 vakcín, které jsou na trhuzaručuje dvanáctiměsíční imunitu celkem 16, z toho dvě i dvouletou,dále jedna šestiměsíční a dvě tříletou imunitu.V případě potvrzení vakcinace proti vzteklině uvedeného v pase jetřeba dbát na uvedení imunity a dodržení uvedeného data, aby cestujícído ciziny neměli v zahraničí problémy. Pokud nechodí ven.Nedoporučuji.Moje dostala fibrosní sarkom po vpichu
Novinka platná od 1.7.2008 – Proti vzteklině se nemusí vakcinovat každý rok. Na základě ustanovení novely veterinárního zákona je nyní možné při povinné vakcinaci psů, koček a fretek proti vzteklině brát ohled na trvání imunity, kterou zaručuje výrobce použité vakcíny. Jde o to, že dosud bylo povinné bez ohledu na použitou vakcínu každoročně psy, kočky a fretky přeočkovávat. Vzhledem tomu, že na trhu jsou vakcíny od různých výrobců, kteří zaručují imunitu delší než jeden rok, bere tuto skutečnost na vědomí i současná schválená novela veterinárního zákona. Ze současných 19 vakcín, které jsou na trhu zaručuje dvanáctiměsíční imunitu celkem 16, z toho dvě i dvouletou, dále jedna šestiměsíční a dvě tříletou imunitu. V případě potvrzení vakcinace proti vzteklině uvedeného v pase je třeba dbát na uvedení imunity a dodržení uvedeného data, aby cestující do ciziny neměli v zahraničí problémy.
Ahoj, záleží, jaká je vakcína... měla bys mít kočku stále "ošetřenou", bez ohledu na to, zda chodí nebo nechodí ven :-) já jsem teď na posledním očkování koupila vakcínu, která má působení tři roky :-)...takže na další žihadlo kvůli vzteklině teď nemusím tři roky myslet :-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?