Diskuze Westernové ježdění

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

S mojí kobylkou Carolline jezdím ve westernovém stylu...Nevěnuji se mu profesionálně,spíše se jen tak touláme po přirodě.Sem tam zajedeme na nějakej ten Hobbík,ale tim končíme....nepovažuju to za důležité. EWestern rozhodně neodsuzuju,teda ten slušný western.Nemam ráda ty rádoby "kovboje" s rukama metr nad kohoutkem....Ale jinak mi tento styl moc vyhovuje ;))
horseska (06.01.2011 08:32:46) napsal: S těma kovbojama s tebou souhlasím, taky to nemám ráda a je to pouze tahání za držku a s přirozeným stylem to nemá nic společného. Já s koněm trénuju pod zkušenost trenérkou, i když na velké závody nemám prostředky myslím že jsem dosáhla určité hranice kdy si muži říct že jsem s koněm sehraná a dokážu s ním pracovat Ano,ano...naprosto souhlasím :)) Někteří lidé si potřebují dokazovat svoje dovednosti a pokroky tím,že jedou na závody...některým stačí jako pokrok když přijdou do výběhu a kůň na ně zařehtá.. :)) a toký typ jsem já! :D
Já jsem od mala jezdila western, ale před rokem jsem bohužel musela přejít na anglii ač nerada, což ale neznamená že se k tomu nehodlám vrátit při první příležitosti :D doma jsem měla 3 quartery a appinu i když sem si vždycky přála PH :D ale celkově mezi QH a PH nevidim rozdíl, sou strašně chytrý, takže asi favoriti...horší je to s těma appama, můj valach se srovnal v 10 letech, do tý doby byl v podstatě nejezditelnej....disciplína je jasná : ranch roping :)
Ak jazdíte western a potrebujete sedlo Odporúčam sedla značky Happy Horse. Pozritehttp://www.4happyhorse.eu/
Ahoj :) mohli by jste mi prosím poradit s trenérem? Nejlépe nějakého, který by měl čas dojíždět do Rakovníka a připravil by na licenci. :) Děkuji
Bátrlová Iva (24.05.2011 21:32:21) napsal: ..většinou ani western není. Je to spíš takový český agro-pseudo pokus o western. Ano, najdou se i tací, co jezdí skvěle, ale těch je skutečně málo. Mě western nesedí, jezdila jsem v něm asi 5 let a vybrala si anglii, pod kterou taky přiježďuju svého nynějšího koně. Takže se svou hrstkou do mlýna nejspíš nepřizpěju.. Holt, když se to umí, tak je to western, ale chce to mít do začátku trenéra nebo někoho, kdo si nehraje na cowboye.. "Nejraději" mám ty, co si koupí quatera, hned mu do huby narvou páku, protože to vypadá "western" a nasadí si ostruhy kolikrát delší než je jejich bota. :D Pak se ale člověk musí dívat na to, jak jimi do něho bodají na městských hobby závodech, kde se jezdí "barely a tyče"...:-~ mrskají ho /jak jinak než rozpojenými/ otěžemi sem a tam a tváří se jako praví honáci dobytka. :-| Tohle je pro mě český western, bohužel... tak já se věnuju westernu asi 3 roky a znám celkem hodně lidí, co to s koněm opravdu umí, navíc tu máme spoustu dobrých jezdců jako Tomáše Martínka nebo Markétu Breilovou :-)
..většinou ani western není. Je to spíš takový český agro-pseudo pokus o western. Ano, najdou se i tací, co jezdí skvěle, ale těch je skutečně málo. Mě western nesedí, jezdila jsem v něm asi 5 let a vybrala si anglii, pod kterou taky přiježďuju svého nynějšího koně. Takže se svou hrstkou do mlýna nejspíš nepřizpěju.. Holt, když se to umí, tak je to western, ale chce to mít do začátku trenéra nebo někoho, kdo si nehraje na cowboye.. "Nejraději" mám ty, co si koupí quatera, hned mu do huby narvou páku, protože to vypadá "western" a nasadí si ostruhy kolikrát delší než je jejich bota. :D Pak se ale člověk musí dívat na to, jak jimi do něho bodají na městských hobby závodech, kde se jezdí "barely a tyče"...:-~ mrskají ho /jak jinak než rozpojenými/ otěžemi sem a tam a tváří se jako praví honáci dobytka. :-| Tohle je pro mě český western, bohužel...
Proto jsem ani jednou neřekla že jezdím western. Jezdila jsem od mala anglii, ale teď mám westernové sedlo a k tomu westernovou uzdečku. S koněm nemakám na jízdárně, jen chodíme ven, buď na ruce, nebo se sedlem.;-) horseska (04.03.2011 13:16:41) napsal: Na vyjížďky je rozhodně pohodlné ale když makáte s koněm na jízdárně tak to až tak pohodlé už není :o)) Já rozlišuju western a western. Je western který se zaměřuje na opravdové přiježdění koně, korekce atd (prostě závodní styl) a western který s ním má společné jen sedlo a maximálně uzdečku :o)). Pravého westernu je v ČR si myslím stále málo, ne v mnoha regionech se setkáte se zkušeným trenérem či westernňákem, mě trvalo dlouho než jsem něco takového našla, a po dlouhé době našla a jsem za to ráda. Že jezdím pod uvolněným koně, na volné otěži. To můj style ;-)
Na vyjížďky je rozhodně pohodlné ale když makáte s koněm na jízdárně tak to až tak pohodlé už není :o)) Já rozlišuju western a western. Je western který se zaměřuje na opravdové přiježdění koně, korekce atd (prostě závodní styl) a western který s ním má společné jen sedlo a maximálně uzdečku :o)). Pravého westernu je v ČR si myslím stále málo, ne v mnoha regionech se setkáte se zkušeným trenérem či westernňákem, mě trvalo dlouho než jsem něco takového našla, a po dlouhé době našla a jsem za to ráda. Že jezdím pod uvolněným koně, na volné otěži. To můj style ;-)
Na vyjížďky je to určitě mnohem lepší než anglie. Hlavně, když jezdíš jako já, jednou za týden. Koník je plný energie, a tak si tu a tam hodí pěknýho hrba a díky tomu sedlu,:-) se to dá docela slušně usedět. Míša L. (03.03.2011 22:12:40) napsal: Vzpomínám si, že se ve westernovým sedle moc hezky a pohodlně sedělo :) a určitě na delší vyjížďky to musí být o hodně pohodlnější. Tak možná se časem taky budu mít příležitost propracovat se k westernu. Zatím si pořádně natrénuju anglii.. Měla jsem několika roční pauzu a teď jen vyjížďky do lesa, tak jsem zvědavá až přijde řada na pořádnou práci na jízdárně... To mi asi upadnou nohy. :D
Vzpomínám si, že se ve westernovým sedle moc hezky a pohodlně sedělo :) a určitě na delší vyjížďky to musí být o hodně pohodlnější. Tak možná se časem taky budu mít příležitost propracovat se k westernu. Zatím si pořádně natrénuju anglii.. Měla jsem několika roční pauzu a teď jen vyjížďky do lesa, tak jsem zvědavá až přijde řada na pořádnou práci na jízdárně... To mi asi upadnou nohy. :D Pája (03.03.2011 20:30:33) napsal: Já jsem teda vždycky jezdila anglii. Před rokem jsem pracovala s koňmi, kde byla pouze westernová sedla a byly mi vysvětleny základy westernového ježdění. Dnes mám koníka s westernovým sedlem, protože je pro mě pohodlnější.
Já jsem teda vždycky jezdila anglii. Před rokem jsem pracovala s koňmi, kde byla pouze westernová sedla a byly mi vysvětleny základy westernového ježdění. Dnes mám koníka s westernovým sedlem, protože je pro mě pohodlnější. Míša L. (03.03.2011 20:04:26) napsal: Tak já zkusila western jenom 1x a už to bude asi 3 roky zpátky, jela jsem se 3 kamarádkama na Ranč Červený mlýn v Hradci u Stoda. 2 z mých kamarádek, tam jezdí a ta třetí byla u koní úplně poprvý, takže jsme byly rozděleny na 2 skupiny a my 2 jely s instruktorkou ven (nejdřív jsme tedy měly základní a krátký trénink ovládání koně). Kamarádka dostala živějšího koníka a já línýho, jenže pak se nám cestou splašili a ona spadla, takže jsme si je musely vyměnit a pak už to bylo v pohodě... Tahle jedna zkušenost mě zas tolik nedala a ani moc nenadchla. Svým způsobem to bylo hodně zajímavý (úplně jiný než na co jsem doposud byla zvyklá). Určitě bych nebyla proti střídat western s anglií.. (Docela ráda bych ovládala oba způsoby ježdění. Přítel by asi radši jezdil western) Ale mám možnost jezdit zalevno (pouze anglii-rekreačně a přítel zrovna tak), takže platit si navíc jízdy (250/hod) se nám fakt nechce.. :( Ale až jednou budeme mít vlastní koně (jestli na to bude čas, peníze a obrovské odhodlání, které překoná strach z tolika odpovědnosti), tak možná budeme shánět kvalitní kurz westernového ježdění. Takže bohužel zatím je to
Tak já zkusila western jenom 1x a už to bude asi 3 roky zpátky, jela jsem se 3 kamarádkama na Ranč Červený mlýn v Hradci u Stoda. 2 z mých kamarádek, tam jezdí a ta třetí byla u koní úplně poprvý, takže jsme byly rozděleny na 2 skupiny a my 2 jely s instruktorkou ven (nejdřív jsme tedy měly základní a krátký trénink ovládání koně). Kamarádka dostala živějšího koníka a já línýho, jenže pak se nám cestou splašili a ona spadla, takže jsme si je musely vyměnit a pak už to bylo v pohodě... Tahle jedna zkušenost mě zas tolik nedala a ani moc nenadchla. Svým způsobem to bylo hodně zajímavý (úplně jiný než na co jsem doposud byla zvyklá). Určitě bych nebyla proti střídat western s anglií.. (Docela ráda bych ovládala oba způsoby ježdění. Přítel by asi radši jezdil western) Ale mám možnost jezdit zalevno (pouze anglii-rekreačně a přítel zrovna tak), takže platit si navíc jízdy (250/hod) se nám fakt nechce.. :( Ale až jednou budeme mít vlastní koně (jestli na to bude čas, peníze a obrovské odhodlání, které překoná strach z tolika odpovědnosti), tak možná budeme shánět kvalitní kurz westernového ježdění. Takže bohužel zatím je to
S těma kovbojama s tebou souhlasím, taky to nemám ráda a je to pouze tahání za držku a s přirozeným stylem to nemá nic společného. Já s koněm trénuju pod zkušenost trenérkou, i když na velké závody nemám prostředky myslím že jsem dosáhla určité hranice kdy si muži říct že jsem s koněm sehraná a dokážu s ním pracovat
Jezdíte western? Na jaké urovni a jak vám to s koníkem jde? Vaše nejoblíbenější americké plemeno, westernová disciplína nebo jezdec? Ráda bych zde western trochu rozšířila a chtěla bych aby se o něm ostatní dozděděli víc, chtěla bych také pochopit, proč ho někteří lidí tak moc odsuzují...;-) těším se na vaše odpovědi
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?