Diskuze zatoulaná

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

dobrý den, napřed bych měla zmínit že nejsem plnoletá(je mi 13)a ted k věci.našli jsme s kamarádkama kočku nebo spíš ona našla nás prostě přišla k nám do chodby paneláku a tam je už celí týden,dáváme jí najíst a pít.ale nevíme co s ní dál jít k veterináři? na co se zeptat?kolik to asi bude stát?mužeme si jí nechat jen tak?co všechno potřebuje?
děkuju moc za podporu a mnoho rad.pozěji(s vaší pomocí) mi došlo že ta klubovna byl opravdu špatný nápad.a jak to dopadlo se Snížkem?..no protože doma již máme papuška,hada křečka a psíka tak mi noví přírustek do rodiny už neschválili.i přez to že sjou milovníci zvířat.našli jsme mu noví domov u jedné starší a moc milé paní která má už 3 kočky.prostě ji uviděla a byla z ní unešená (ti jsi hezké kotátko atd..) a tak sjme se s ní domluvili.!všechny 3 jsme to obrečeli.ale víme že je to tak lepší.ale i přez to k nám občas snížek zajde a nabaští se. :-) ...děkuju......
monika (13.09.2012 17:15:08) napsal: no o tom jsme tké uvažovaly(s vivěsením letáčků).je pravda že někomu může opravdu chybět.a jak už sem psala je velmi vichrtlá a nevypadá na to že by se někde toulala dlouo (je ohledně čistoty v dobrém stavu...ale vykoupat by potřebovala)no a to jsem se taky chtěla zepat jestly jí můžem vikoupat?.četla sem že neodčevené kočky na to mužou umřít.a rodůču jsme se každá ptala mě jediné to dovolily ale problém je ten že mám psa ale prý by mohla být v klubovně (máme pokoj ,je to prázné)každý den by sme jí chodili navštěvovat protože bydlím u školy a provětrali by jsme jí.Jenže je to dočasné řešení jen na zimu.a do utulku se nám jí dávat nechce myslím že se má líp u nás (lepší krmivo láska a péče)myslím že to jí v utulku neposkytnoua utulek v naší blízkosti není.a po pravdě už jsme si na ní zvikly,dali jsme jí i jméno (Snížek) a ted envíme co dál.dali sme jí jméno a tím pádem nám přirostla k srdci.Určitě jí vezmeme k vetrináři ale nikdo neví co bude dál..každopádně děkuju moc za rady Moniko, je určitě strašně prima, že si Snížek našla/našel tak prima lidskou kamarádku, která se o něj chce postarat a chce, aby mu bylo dobře:-) Toho, že máte doma pejska bych se nebála. Já sama mám doma kočkopartu - dva kocourky-brášky a kočičku, kterou jsme přibrali a také starší fenku. Když kocourci přišli, brala je fenka tak trochu jako vetřelce a vždycky, když mohla, štěkla na ně a zahnala je.. oni se na oplátku měnili ve dvě syčící a prskající kuličky8-| 8-| Ale netrvalo to dlouho a skamarádili se.. chtělo to jen dát pozor při krmení.. Kocourkové svoje misky na jedné straně chodby.. fenka svoji na druhé a já jako dozor;-) Za pár týdnů to šlo i beze mě.. Po roce k nám přišla malá kočička (odchycená s toulavými kočkami).. maličká, trochu bojácná, ale s touhou po mazlení.. A šlo to všechno znovu:-| Nedůvěra, vrčení, syčení.. Naštěstí už za týden se maličká s partou začala postupně kamarádit. Dnes baští všichni z jedné misky;-) Jestli chceš, koukni na obrázky. Jediné, co bych Ti nedoporučovala je ta klubovna. Kočka potřebuje buďto volnost (kde je to možné..) a nebo domov. Ani já nejsem celý den doma a kočkoparta je buďto v předsíni a nebo jednom pokoji-dílně. Ale když přijdu, otevřu ostatní prostory. Myslím, že oni to berou tak, jako že někdy mají zákaz vstupu do kuchyně a pokoje.. ale jsou pořád doma. Z klubovny takový pocit Snížek nikdy mít nebude.. bude to jen větší vězení ve kterém ho budeš navštěvovat. Ty máš velikou výhodu, že Tví rodiče mají dobrý vztah ke zviřátkům. Jistě by šlo se s nimi domluvit na spolubydlení Snížka u vás doma.. Neboj se toho. Držím palce Tobě i Snížkovi;-)
Dana (13.09.2012 22:00:37) napsal: ?! Moniko. Pokud ti rodiče dovolili vzít ji k veterináři, máte pejska, tzn. že ty i tvoje rodiče máte hezký vztah ke zvířátkům. Pokus se s nimi domluvit, jestli by jste si ji nemohli nechat. Je spousta pejsků a kočiček, kteří se milují. I když třeba ze začátku na sebe mohou vrčet a prskat, pak bez sebe nedají "ani ránu". Kočička je úžasný tvor, na údržbu ani na stravu příliš rodinný rozpočet nezatíží. Jen je potřeba umístit kdekoliv WC - nemusí být nijak velký, kočičky jsou velice čistotné, a kupovat písek - 5 kg pro jednu vystačí na cca 14 dní. Pokud s tím rodiče nebudou souhlasit, musíš to vyřešit útulkem. Je to smutné, ale kočička nemůže být zavřená sama v nějaké místnosti, bez svobody a bez společnosti s tím, že za ní občas přijdete. Bylo by to pro ni krutější než útulek. Dana Ještě - očkování + základní prohlídka + odčervení - u slušného veterináře se určitě vejdeš maximálně do 5OO,- Kč, mimo Prahu je možné i do 4OO,-.
monika (13.09.2012 17:15:08) napsal: no o tom jsme tké uvažovaly(s vivěsením letáčků).je pravda že někomu může opravdu chybět.a jak už sem psala je velmi vichrtlá a nevypadá na to že by se někde toulala dlouo (je ohledně čistoty v dobrém stavu...ale vykoupat by potřebovala)no a to jsem se taky chtěla zepat jestly jí můžem vikoupat?.četla sem že neodčevené kočky na to mužou umřít.a rodůču jsme se každá ptala mě jediné to dovolily ale problém je ten že mám psa ale prý by mohla být v klubovně (máme pokoj ,je to prázné)každý den by sme jí chodili navštěvovat protože bydlím u školy a provětrali by jsme jí.Jenže je to dočasné řešení jen na zimu.a do utulku se nám jí dávat nechce myslím že se má líp u nás (lepší krmivo láska a péče)myslím že to jí v utulku neposkytnoua utulek v naší blízkosti není.a po pravdě už jsme si na ní zvikly,dali jsme jí i jméno (Snížek) a ted envíme co dál.dali sme jí jméno a tím pádem nám přirostla k srdci.Určitě jí vezmeme k vetrináři ale nikdo neví co bude dál..každopádně děkuju moc za rady ?! Moniko. Pokud ti rodiče dovolili vzít ji k veterináři, máte pejska, tzn. že ty i tvoje rodiče máte hezký vztah ke zvířátkům. Pokus se s nimi domluvit, jestli by jste si ji nemohli nechat. Je spousta pejsků a kočiček, kteří se milují. I když třeba ze začátku na sebe mohou vrčet a prskat, pak bez sebe nedají "ani ránu". Kočička je úžasný tvor, na údržbu ani na stravu příliš rodinný rozpočet nezatíží. Jen je potřeba umístit kdekoliv WC - nemusí být nijak velký, kočičky jsou velice čistotné, a kupovat písek - 5 kg pro jednu vystačí na cca 14 dní. Pokud s tím rodiče nebudou souhlasit, musíš to vyřešit útulkem. Je to smutné, ale kočička nemůže být zavřená sama v nějaké místnosti, bez svobody a bez společnosti s tím, že za ní občas přijdete. Bylo by to pro ni krutější než útulek. Dana
no o tom jsme tké uvažovaly(s vivěsením letáčků).je pravda že někomu může opravdu chybět.a jak už sem psala je velmi vichrtlá a nevypadá na to že by se někde toulala dlouo (je ohledně čistoty v dobrém stavu...ale vykoupat by potřebovala)no a to jsem se taky chtěla zepat jestly jí můžem vikoupat?.četla sem že neodčevené kočky na to mužou umřít.a rodůču jsme se každá ptala mě jediné to dovolily ale problém je ten že mám psa ale prý by mohla být v klubovně (máme pokoj ,je to prázné)každý den by sme jí chodili navštěvovat protože bydlím u školy a provětrali by jsme jí.Jenže je to dočasné řešení jen na zimu.a do utulku se nám jí dávat nechce myslím že se má líp u nás (lepší krmivo láska a péče)myslím že to jí v utulku neposkytnoua utulek v naší blízkosti není.a po pravdě už jsme si na ní zvikly,dali jsme jí i jméno (Snížek) a ted envíme co dál.dali sme jí jméno a tím pádem nám přirostla k srdci.Určitě jí vezmeme k vetrináři ale nikdo neví co bude dál..každopádně děkuju moc za rady
monika (12.09.2012 18:28:57) napsal: dobrý den, napřed bych měla zmínit že nejsem plnoletá(je mi 13)a ted k věci.našli jsme s kamarádkama kočku nebo spíš ona našla nás prostě přišla k nám do chodby paneláku a tam je už celí týden,dáváme jí najíst a pít.ale nevíme co s ní dál jít k veterináři? na co se zeptat?kolik to asi bude stát?mužeme si jí nechat jen tak?co všechno potřebuje? V každém případě je fajn, že se chceš poradit. Cameron a Claudia mají pravdu a podle mého názoru by útulek byl nejlepší řešení. Pokud si ji tam nenajde původní majitel a Ty se třeba domluvíš s rodiči.. a dostaneš jejich souhlas, kočičku si můžeš odtamtud vzít. Mezi tím se na její příchod můžete doma připravit. Zjistit co všechno bude potřebovat a kolik to bude stát. V útulku ji prohlédne veterinář. Pokud si ji rozhodneš vzít, platí se útulku poplatek za očkování a odčervení (většinou kolem 500,-) Ještě by možná bylo dobré napsat pár lístečků o tom, že se kočička našla a vylepit je v okolí. Asi před půl rokem jsem byla zoufalá, když se ztratil můj kocourek Nick..vylepovala jsem jeho fotečky v okolí..slibovala odměnu.. Naštěstí se pak našel zavřený omylem v cizí garáži.. Třeba tu malou také někdo hledá a je smutný..
monika (12.09.2012 18:28:57) napsal: dobrý den, napřed bych měla zmínit že nejsem plnoletá(je mi 13)a ted k věci.našli jsme s kamarádkama kočku nebo spíš ona našla nás prostě přišla k nám do chodby paneláku a tam je už celí týden,dáváme jí najíst a pít.ale nevíme co s ní dál jít k veterináři? na co se zeptat?kolik to asi bude stát?mužeme si jí nechat jen tak?co všechno potřebuje?
Myslím na tebe a kočičku. Dej určitě vědět, jak to s kočičkou dopadlo.
monika (12.09.2012 18:28:57) napsal: dobrý den, napřed bych měla zmínit že nejsem plnoletá(je mi 13)a ted k věci.našli jsme s kamarádkama kočku nebo spíš ona našla nás prostě přišla k nám do chodby paneláku a tam je už celí týden,dáváme jí najíst a pít.ale nevíme co s ní dál jít k veterináři? na co se zeptat?kolik to asi bude stát?mužeme si jí nechat jen tak?co všechno potřebuje? Pokud se ke kočičce nikdo nebude hlásit, nechat si ji můžeš, ale jak tu už bylo psáno, jedině se souhlasem rodičů. Ti také budou financovat výživu kočky a veterinární péči a budou za ni před zákonem zodpovědní. Vlastnictví zvířete není jen radost, ale i spousta povinností a zodpovědnosti. Pokud si kočičku vezmeš domů, v chodbě opravdu zůstat nemůže, tak ji vezmi co nejdřív k veterináři, který ji prohlédne jestli je zdravá. Základní prohlídka, včetně preventivního očkování bude stát pár stovek. Kdyby kočce něco bylo, léčba může být mnohem dražší. Pokud rodiče nebudou ochotni do kočky investovat nějaké finance, raději ji dejte do útulku. Dobře si to rozmysli. Pokud si kočku necháte, je to ze zákona povinnost jí případnou léčbu poskytnout. Hodně štěstí čičině i Vám;-)
monika (12.09.2012 18:28:57) napsal: dobrý den, napřed bych měla zmínit že nejsem plnoletá(je mi 13)a ted k věci.našli jsme s kamarádkama kočku nebo spíš ona našla nás prostě přišla k nám do chodby paneláku a tam je už celí týden,dáváme jí najíst a pít.ale nevíme co s ní dál jít k veterináři? na co se zeptat?kolik to asi bude stát?mužeme si jí nechat jen tak?co všechno potřebuje? V chodbě paneláku kočka zůstat nemůže. Co na to rodiče? Chtějí kočku? Je v okolí nějaký útulek? Tam se o kočku postarají. Můžeš zavolat na městskou policii. Jestli si ji chceš nechat, tak jedině se souhlasem rodičů. A počítej s tím, že když se objeví pravý majitel, musíš mu kočku vrátit.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?