Diskuze Závislost na koních

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, to, cemu rikas Zavislost na konich, je pro kone uplne a naprosto prirozena vec.Je to stadove zvire a na tom nikdo nic nezmeni.Proto si myslim, ze by se tvuj valasek mel vratit zpet do stada, zvlaste, pokud je tak zvykly.Mozna to nejaky kun (treba i on) odnese nejakym tim skrabancem, ale nemeli by si nijak vazne ublizit.Pro jistotu doporucuji sundat podkovy na zadnich, pokud je maji.Myslim, ze toto by bylo nejjednodussi a nejprirozenejsi reseni, zadne lamani pres koleno.Zkratka mu chybi kontakt s konmi.A take hodne dela zmena prostredi.Mistni kone nezna, z cehoz je nervozni.Proto bych opravdu doporucila vratit ho do stada.Pak by se tento problem mel vyresit.Preji hodne stesti a napis jak to dopadlo na hhhippie[at]centrum.cz ;-)
Hm. Měli jsme Hubertku kde bylo 25 koní co ostatní koně vůbec neznali. Pravda je, že bys měla počkat až si zvykne na tebe. Navíc ty koně nemůžeš k sobě dávat přímo. Musí mít za sebou určitou vzdálenost a zvykat by si měli na sebe postupně.
Ahoj! Potřebuji poradit. Ve středu jsem si koupila a přivezla 4 letého valáška Holštýna. Je po výkonnostních zkouškách a po základním výcviku, ve svém bývalém působiště to byl velmi hodný kůň s nadáním pro skokový sport, jezdila ho dívka, na tlamu je velmi jemmný. Zezačátku se v této stáji všeho bál, ale ted už je to mnohem lepší. Na jízdárně už jsme spolu i v klidu klusali, ničeho se nebál. Dnes jsem s ním byla zase na jízdárně, ale byl tam lonžován další kůň. Můj valášek byl celý nervózní a vůbec mě nevnímal, začal se bát různých věcí a když viděl koně, co jdou do stáje z výběhu (tzv. směrem k nám), úplně mě přestal vnímat a měl pořád chuť se rozbíhat. Když zasednu a přitáhnu otěž, začne se ještě více nervovat. Nevím co s tím mám dělat, do výběhu normálně chodí, ale tedy zatím má svůj samostatný, než se s těmi koníky seznámí. Myslíte, že tomu mám dát čas a on se zase srovná, nebo co s ním mám dělat? Říkala jsem si, že bych se s ním zavřela do haly a tam ho jezdila a až si na sebe úplně zvyknem, šla bych na jízdárnu. Pomůže to nebo to přihorší? Jinak před každým ježděním ho ještě lonžuji. Budu ráda za každou radu ;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?