Diskuze Závislost na novém stádě

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, jsem mírně pokročilý začátečník, mám hodnou kobylu ČT. Dříve byla ustájena u jedné paní, která má své dva koně. Jezdívaly jsme ven ve dvou (já a ta paní) a někdy také samy, jen já a kobyla. Přišlo mi, že se jí vyjížďky líbily. Nyní jsme se před měsícem přestěhovaly do jiné stáje, kde je ustájeno koní více. (12) Ze začátku se kobylce příliš nechtělo do stáda, mezi ostatní, držela se spíše opodál a čekala, až za ní přijdu.(Vyhlížela mě a po příchodu mě vítala, zdravila na dálku...) Postupně si ale na společnost koní zvykala a nyní mám pocit, že si na ně vyspěstovala závislost. Když přijdu na pastvinu, "dělá, že mě nevidí" a ignoruje. Podám-li ji pamlsek, pouze líně zvedne hlavu, schroupe dobrotu a dál ognoruje. Když ji chci vzít ven, pod sedlo, chodíme samy, jezdíme stále stejně jako dřív (stejným tempem...atd) ale čím dál častěji mi dělá po nějaké době cesty naschvály. Např. Chvíli jde a náhle se sama od sebe otočí a chce se vracet k ostatním. Samozřejmě ji stáhnu zpátky, objedu s ní kolo a vracíme se cestou, ze které před tím odbočila. "Vrátit" ji zvládnu, ale stále jsem nepřišla na to, jak tento "zlozvyk", který si vypětovala až nyní, v nové stáji, odbourat. "Vracet se" ji napadne i několikrát za vyjížďku... Napadlo mě, že by možná pomohlo brát ssebou ještě dalšího koně s jezdcem, ale bohužel to nejde. Prý bych měla navázat s kobylou vztah, o to se snažím taky/ povídám na ní, vyprávím jí různé věci, často ji čistím, nosím jí pamlsky... Čas od času ji beru i ven "jen tak, na procházku", na vodítku, kde na ni opět povídám, drbu ji, a snažím se s ní pracovat ze země. Co víc bych ještě mohla zkusit?? Díky
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?