Diskuze zvracení

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, mám skoro roční kočičku a poslední dobou když se nažere,vzápětí vše vyzvrací. Nevíte čím by to mohlo být- žádne chlupy v tom nejsou,čistě jen žrádlo.... Myslela jsem že je to z přejídání,ale dávám jí hrstičku 3x denně a stejně se pozvrací. Trvá to asi týden - neříkám že je to furt,ale je to často. Díky
Ppajinka (12.03.2011 08:56:03) napsal: Ahoj, mám skoro roční kočičku a poslední dobou když se nažere,vzápětí vše vyzvrací. Nevíte čím by to mohlo být- žádne chlupy v tom nejsou,čistě jen žrádlo.... Myslela jsem že je to z přejídání,ale dávám jí hrstičku 3x denně a stejně se pozvrací. Trvá to asi týden - neříkám že je to furt,ale je to často. Díky Ahoj, určitě navštivte veterináře. Měli jsme podobný problém. Kočička zvracela někdy jídlo, někdy jen čirou tekutinu - žaludeční šťávy. Hubla, byla dehydratovaná. Občas se stav zlepšil, po třech dnech se vše zase zhoršilo. Vystřídali jsme během dvou a půl měsíce několik veterinářů. Stálo to skoro 10.000,-, co lékař, to jiný názor. Jedni jí dávali antibiotika na bakterie, druzí na viry, kapačky na proplachování ledvin, atd. Micka se ale stále zhoršovala, nakonec zvracela černou natrávenou krev, se stolicí šla ven zase jasná krev, zkrátka hrůza. Nakonec nám paní z útulku doporučila veterináře doktora Barchánka (snad jsem jméno moc nepopletla)v Praze 5 - na Smíchově, tuším, že je to Staropramenná ulice. Ten jí odebral krev a jednoduchým testem zjistil jakýsi kočičí virus - jméno si nepamatuji, ale bylo to něco, jako koronavirus, nebo tak nějak. Proti tomuto viru není známý lék, Kočka si proti němu buď sama vytvoří imunitu a pokud to nedokáže, virus jí v podstatě začně likvidovat orgány. Pan doktor navrhl kočičku uspat. Pak ale řekl, že ještě něco zkusí. Nechal si ji na veterině tři dni. Udělal jí veškeré krevní testy a zavedl Micce do trávicího ústrojí kontrastní látku. Ta odhalila zánět prakticky všech trávicích orgánů od jícnu přes žaludek až do střev. Navíc už prakticky tím, že Micka byla téměř dva a půl měsíce bez jídla, jelikož skoro nic neudržela, nic z těchto orgánů nefungovalo. Lékaři i sestřičky se o ni ale naprosto vzorně starali. Po třech dnech jsme dostali Micku domů. Dostávala injekce na zhojení podrážděných sliznic orgánů, proti zvracení, léky na snížení kyselosti žaludků, spoustu vitamínů, zkrátka ji tam opět vše nastartovali. Jídlo bylo třeba nejdřív dávat po 2 hodinách po jedné kávové lžičce, a to jen mokré, žádné granule, aby nepoškrábaly stěny trávicích ústrojí. Pan doktor říkal, že proti viru léky neexistují a Micka, pokud to zvládne, se ho nikdy nezbaví, ale potlačí jeho vliv. Moc naděje nám sice nedával, protože už byla překročena 14 denní lhůta, po kterou si musí kočky udělat obranu proti viru, ale Micka je bojovnice. Je to už skoro měsíc. Micka baští jak protržená, přibrala přes půl kila, řádí jako před tím, takže snad vše dobře dopadne. Takže pokud navštívíte veterinu, vyžádejte si odběr krve - stačí kápnout ji na jekýsi tester a virus se ukáže. Ušetříte si nejen peníze, ale i trápení a zvýšíte šanci, že kočička přežije. Taky pozor na kytky doma. Když jsme hledali příčinu problémů, začala jsem zjišťovat, jestli nemám doma jedovaté kytky a nevěřila byste, kolik pokojových kytek je toxických nejen pro zvířata, ale i pro lidi. Jelikož Micka kytky ráda okusuje, tak nás přítomnost těchto kytek doma také asi ze začátku svedla na špatnou cestu při určení diagnozy. Takže určitě zajděte na veterinu a vyžádejte si testík na ten kočičí virus (pro lidi není nebezpečný), ať zbytečně neriskujete pozdní léčbu a nevyhazujete peníze za léčbu na něco jiného. Kdyžtak napište, jak to dopadlo. Držím palce, Tetamáma.;-D
Ppajinka (12.03.2011 08:56:03) napsal: Ahoj, mám skoro roční kočičku a poslední dobou když se nažere,vzápětí vše vyzvrací. Nevíte čím by to mohlo být- žádne chlupy v tom nejsou,čistě jen žrádlo.... Myslela jsem že je to z přejídání,ale dávám jí hrstičku 3x denně a stejně se pozvrací. Trvá to asi týden - neříkám že je to furt,ale je to často. Díky
Ahojky,může mi někdo poradit kde najdu fotogalerii vnitřních parazitů u koček- škrkavka
Ppajinka (12.03.2011 08:56:03) napsal: Ahoj, mám skoro roční kočičku a poslední dobou když se nažere,vzápětí vše vyzvrací. Nevíte čím by to mohlo být- žádne chlupy v tom nejsou,čistě jen žrádlo.... Myslela jsem že je to z přejídání,ale dávám jí hrstičku 3x denně a stejně se pozvrací. Trvá to asi týden - neříkám že je to furt,ale je to často. Díky Ahoj,to může být čímkoliv....rozhodně bych se poradila s veterinářem a ten s jistotou určí v čem je problém;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?