Drentský
koroptvář

Drentsche Patrijshond

Obecné informace

Povaha

Drentský koroptvář je inteligentní, bdělý a zvědavý pes. Má vyrovnanou povahu, je poslušný vstřícný a ochotný pracovat. Na hrozící nebezpečí reaguje štěkotem. K pánovi a domácím lidem se chová dobromyslně a přítulně. Vychází dobře s dětmi i s ostatními psy nebo zvířaty, musí se s nimi seznámit již jako štěně. Drentský koroptvář je sice ostražitý, rozhodně se však nechová nepřátelsky nebo agresivně k cizím lidem. Je dobrým rodinným i loveckým psem.

Popis

Drentský koroptvář dorůstá výšky 55 - 63 cm a dosahuje váhy okolo 20 kg. Průměrná délka života je 12 - 13 let. Lebka je široká a málo klenutá. Tlama je klínovitá a má tupé zakončení. Vysoko nasazené uši volně přiléhají na líce. Oválné oči mají dobromyslný a inteligentní výraz. Skus je nůžkový. Drentský koroptvář má silný hřbet a mírně se svažující záď. Bedra jsou silně osvalená. Ocas je poměrně nízko nasazený a sahá až k patám. Je nošen svěšený, konec je zatočený vzhůru. Končetiny jsou rovné a dobře osvalené. Tlapky má okrouhlé, kompaktní s dobře klenutými prsty. Drentský koroptvář má hustou, polodlouhou srst, která nesmí být zatočená. Na krku, hrudi, zadních končetinách, uších a ocase roste delší a bohatší srst. Barva je bílá s hnědými nebo oranžovými plotnami, případně s tříslovými znaky a s grošováním nebo bez něj.

Klasifikace FCI

Drentský koroptvář patří podle standardu FCI do skupiny 7 - Ohaři, sekce 1.2 - kontinentální ohař španělského typu s pracovní zkouškou.

 

Historie plemene drentského koroptváře

Drentský koroptvář vznikl v 16. století v Nizozemsku. Je to velmi staré a také původní plemeno. Za posledních 400 let se nezměnil. Pochází z kontinentálních španělů. Roku 1943 byl uznán FCI a roku 1948 byl založen jeho klub. Tento pes je mimo svou zemi původu vidět jen zřídka.

Základní péče

Údržba srsti není nijak náročná. Partie porostlé delšími chlupy kartáčujeme častěji. Občas prohlédněte uši kvůli nečistotám, ušnímu mazu a odumřelým chlupům. Na hnědě zbarvených plotnách se mohou objevit světlejší chlupy, které jsou již odumřelé a měli by se odstranit. Drentský koroptvář potřebuje důslednou avšak jemnou výchovu. Rád pracuje a rychle chápeToto plemeno potřebuje značné množství pohybu. Většina těchto psů velmi ráda plave. Dalším vhodným pohybem je běh vedle kola, dlouhé procházky bez vodítka, aportování nebo hra s míčkem. Pes je však schopný se přizpůsobit, když vám delší procházka nevyjde. Pro drentského koroptváře není vhodný dlouhodobý pobyt v kotciDrentský koroptvář může být lovecky veden, také se uplatní v soutěžích obratnosti a poslušnosti.

Počet zobrazení: 33 038

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VII: Ohaři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Nizozemsko
Výška v kohoutku 55 - 63 cm
Hmotnost v dospělosti 20 kg
Věk 12 - 13 let
Délka srsti střední
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VII: Ohaři
Sekce Kontinentální ohaři
Číslo standardu FCI č. 224 (4. 6. 2003) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Drentský koroptvář doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?