Estrelský
pastevecký
pes

Cao da Serra da Estrela

Obecné informace

Povaha

Psi tohoto plemene jsou přirozeně sebejistí, ale klidní a vyrovnaní. Přes svou obrovskou postavu vynikají velice živým pohybem. Estrelský pastevecký pes dobrého pána ctí a až pozoruhodně poslouchá. Jeho vztah k dalším členům rodiny je bezproblémový. Protože byl vyšlechtěn jako pastevecký pes, tak se dobře snáší i s dalšími psy a zvířaty. Chování tohoto psa vůči všem cizím vetřelcům je ale nekompromisní až hrozivé.

Popis

Tomuto psu se někdy také přezdívá portugalský mastif, což hovoří za vše. Estrelský pastevecký pes patří mezi molossoidní plemena a je čistokrevně chován v krátkosrsté i dlouhosrsté variantě. Přípustné barevné variety - všechny odstíny plavé, vlkošedá barva, žlutá barva, jednobarevná, nebo jednobarevná s bílými znaky.

Kohoutková výška je stanovena v rozmezí 62 - 72cm. Tento pes má harmonické tělo, rovný hřbet, hluboký a široký hrudník. Ocas je dlouhý, nasazený středně vysoko a je nošen mírně svěšený. Přední končetiny jsou rovné, zadní přiměřeně zaúhlené a mají viditelně silný základ. Hlava estrelského pasteveckého psa je dlouhá s širokou mozkovou částí a sedí na silném a srstí ještě zvýrazněném krku. Uši jsou dlouhé a svěšené, oči jsou středně velké a mají oválný tvar. Jejich barva světle nebo tmavě hnědá.

Historie plemene estrelský pastevecký pes

Skutečný původ plemene estrelského pasteveckého psa bohužel navždy pohltila historie, jisté je jen to, že se toto plemeno od nepaměti chová v okolí pohoří Serra de Estrela v severním Portugalsku. Stejně známou je i skutečnost, že estrelský pastevecký pes patří mezi vůbec nejstarší plemena, jaká kdy byla na Iberském poloostrově chována. Tito psi byli a stále jsou honáckými psy nepřekonatelných kvalit, své povinnosti si bez problémů plní i ve výškách kolem 2000 m nad mořem.

VIDEA plemene estrelský pastevecký pes

Pro videa s plemenem estrelský pastevecký pes klikněte ZDE

Základní péče

Estrelský pastevecký pes dodnes z velké části plní svou původní funkci honáckého psa a život vedený v zemědělské usedlosti je pro něj tím nejlepším možným řešením. Svěřená stáda uhlídá bez problémů i proti vlkům. Stále častěji je však pro svou krásu a skutečně impozantní zjev chován také jako společenské plemeno a v takovém postavení se i v poměrně hojném počtu účastní mezinárodních výstav psů. Je-li estrelský pastevecký pes chován jako pes společenský, vyžaduje jeho exteriér přiměřeně větší péči, zvláště v dlouhosrsté variantě.

Estrelský pastevecký pes patří ke klidným plemenům, jeho chování má ale svou přirozenou nadřazenost. Jeho velikost a síla ho činí prakticky nedotknutelným, proto potřebuje velmi dobrou výchovu a velice důsledný výcvik. Takto velká plemena se ale při výcviku nikdy nepodvolí z donucení, ale pouze z vlastního rozhodnutí. Ze všech těchto uvedených důvodů se tento pes nehodí pro městský život a nepatří do rukou nezkušeného nebo nejistého chovatele.

Chovatelské stanice

Chovatelská stanice HA - LA - MÜ
Počet zobrazení: 58 579

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Portugalsko
Výška v kohoutku 62 - 72 cm
Hmotnost v dospělosti 30 - 50 kg
Věk 12 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb velmi náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Molossoidní plemena (dogovití psi)
Číslo standardu FCI č. 173 (30. 3. 2009)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Estrelský pastevecký pes doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?