Francouzský
jezdecký
pony

Obecné informace

Popis

Francouzský jezdecký pony má ušlechtilé znaky, dosud jsou ovšem na něm patrné známky arabské krve. Je souladný, dobře stavěný a vyníká, u poníka tolik potřebnou, dobrou ovladatelností. Výška se pohybuje od 120 cm do 145 cm. Jeho nohy jsou dlouhé, bez rousů. Hlava má rovný profil a nemá typické znaky pro poníky - je ušlechtilejší. Krk je vznosný, i když poněkud krátký. Žuchvy jsou lehce silnější. Kohoutek je příjemně výrazný. Záď je kratší, kvalitně osvalená. Hrudník má hluboký a mohutný. Vzhledem k neustálému šlechtění plemene se tytoznaky postupně mění, přičemž je nejvíce znatelný vliv arabského plnokrevníka.

Nejčastější jsou vraníci a hnědáci. Ryzáci se vyskytují ojediněle a bělouši jsou velice vzácní.

Původ a historie

Francouzský jezdecký pony byl vyšlechtěn jako protějšek francouzského jezdeckého koně v 70. letech 20. století. Základem chovu byl landaiský pony. Dále se plemeno zušlechťovalo arabem a anglickým plnokrevníkem. Jeho krev byla ovlivněna především velšským ponym. Dosud se jedná o velice kolísavé plemeno, kdy nejsou jasně dané plemenné znaky, ale důležité je, že splňuje praktické využití.

Charakteristika

Francouzský jezdecký pony se velmi dobře hodí pro mladé jezdce, a to díky své dobré ovladatelnosti, učenlivosti a laskavé povaze. Je poměrně skromný. Jeho povaha nevyniká soutěživostí, takže se příliš neprosazuje při různých soutěžích. Je však trpělivý a spolehlivý, proto je ideální jako rodinný kůň a dobře se hodí do jezdeckých klubů pro mládež.

Využití

Jedná se o výhradně sportovního koně, který se díky svému šlechtění nehodí k tahu. Bohužel se kvůli své výšce nemůže uplatnit na dráze ani při soutěžích s většími koňmi, už proto, že nemá tolik vznosné chody. Vzhledem k jeho skromnosti a snadné péči o něj se hodí spíše pro rekreační jezdce. Francouzský jezdecký pony není mnoho vidět ani při přehlídkách koní (proto není kupříkladu přesně vymezena kohoutková výška), ale spíše proto, že se přehlídky ve Francii netěší takové oblibě jako třeba ve Velké Británii. Přesto ale oplývá mnohými dobrými vlastnostmi, kvůli kterým toto plemeno rozhodně stojí za povšimnutí.

Počet zobrazení: 10 157

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Pony

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky.
Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Francouzský jezdecký pony doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?