Galiceno

Obecné informace

Popis

Galiceno je postavou poníkkohoutková výška jen výjimečně překračuje 135 cm. Na tvaru hlavy je patrný orientální vliv, oči jsou velké a výrazné, uši poněkud krátké. Nohy má galiceno suché a jemné.

Původ a historie

Když Hernando Cortéz, španělský dobrodruh a dobyvatel, na počátku 16. století vedl expedici do Mexika, vezl s sebou také koně. Jednalo se o portugalské garranos a španělské poníky sorria. Ti byli na novém kontinentě prošlechtěni, skvěle se přizpůsobili místním podmínkám a dali vznik novému plemeni - galiceno.

V roce 1950 se galiceno dostal z Mexika do Spojených států, kde velmi rychle získal značnou popularitu a byl uznán za zvláštní plemeno.

Charakteristika

Kůň, jehož jméno je odvozeno od původního domova v Galicii na severozápadu Španělska, je lehce ovladatelný, inteligentní, bystrý a vnímavý. Vyniká rychlostí a všestranností a schopnostmi, které více než ponyho připomínají velkého koně.

Využití

Galiceno je vhodný pro každodenní práci na ranči, ale také jako dětský jezdecký kůň, použitelný je i v zápřahu nebo jako atrakce pro turisty. Jako všestranný jezdecký kůň získal největší oblibu ve Spojených státech mezi mladými jezdci.

VIDEA plemene Galiceno

Pro videa s plemenem Galiceno klikněte ZDE

Koně podle typu Pony

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky.
Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.