Gordonsetr

Obecné informace

Povaha

Tento setr je kamarádský, mírný, citlivý, živý a oddaný své rodině. K domácím zvířatům a jiným psům je přátelský. Děti miluje. Je velmi inteligentní, učenlivý a společenský. Dokáže být ale rovněž svéhlavý. Pokud má dostatek pohybu, který potřebuje, je doma klidný a bezproblémový. Rád prozkoumává nová území, proto má mírné sklony utíkat. Gordon setr není hlídací ani obranářský pes, je to lidumil, k cizím lidem je však zdrženlivý.

Popis

Psi měří v kohoutku přibližně 66 cm, feny asi 62 cm, váha se pohybuje okolo 29,5 kg, feny váží 24,5 kg. Oči má gordon setr jasné a hnědé. Nejsou ani zapadlé ani vystouplé, posazené těsně pod obočím, mají bystrý a inteligentní výraz. Uši jsou středně velké a tenké. Posazené nízko v linii obočí a přiléhají těsně k hlavě. Ocas může být přímý nebo lehce šavlovitý. Je nesený horizontálně nebo pod linií hřbetu. U kořene je silný, rovnoměrně se zužuje do špičky. Srst ocasu je dlouhá a přímá, vytváří vlajku, ta se zkracuje ke špičce.

Chůze gordon setra je pravidelná, pohyb volný a přímý.

Srst gordon setra je lesklá uhlově černá, bez rezavého odlesku, kaštanově hnědé odznaky se objevují na zadních a předních končetinách, dále na hrudi a krku.

Klasifikace FCI

Podle klasifikace FCI patří Gordon setr do skupiny 7 - stavěcí psi (ohaři), sekce 2.2 stavěcí psi britští a irští; setři.

Historie plemene gordonsetr

V sídle vévodů Gordonů byli chováni angličtí setři, a to v tricolor barvě. Podle všeho jeden z ošetřovatelů vévody omylem zkřížil fenu setra s černě pálenou kolií, tato kolie se od dnešních lišila především mohutnou silnou postavou a velkou lebkou. Kříženci se vévodovi zalíbili natolik, že začal s jejich šlechtěním, tím vznikl ustálený jednotný typ a později plemeno gordon setr. 0 původu gordon setra se však stále vede mnoho dohadů. Tato verze se ale zdá být nejpravděpodobnější.

VIDEA s plemenem gordonsetr

Pro videa s plemenem gordonsetr klikněte ZDE

Základní péče

Gordon setra je potřeba pravidelně kartáčovat a odstříhávat přebytečné chlupy pod ušima, předejde se tím případným ušním zánětům, srst na vnějších stranách uší se nechává růst volně. Drápky se udržují v délce těsně nad zemí.

Chovatelské stanice

Silesia setter | Fíorchara | Z Holubické stráně | Pearl Moravia
Počet zobrazení: 74 414

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VII: Ohaři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Anglie
Výška v kohoutku 62 - 66 cm
Hmotnost v dospělosti 24 - 30 kg
Věk 13 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina VII: Ohaři
Sekce Ohaři britských ostrovů
Číslo standardu FCI č. 006 (1. 6. 2016) EN

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • přátelský
  • věrný
  • milý
  • učenlivý
  • hravý
  • vůči dětem dokonalý :o
  • poslušný
  • žádné nemám :o

první rok s Gordonem je dokonalost sama, ja měla Daga jako rodinného psa - tuto úlohu splnil dokonale. v jeho roční pubertě jsem to kolikrát s nervama nevydržela, ve třech letech se uklidnil a byl tím nej nej nej psem jakého si kdo dokáže představit. Je potřeba ho ale teda samozřejmě utahat, což je kolikrát nemožné :o)) . Když jsme šli někam do společnosti, nalezl si svůj koutek a byl v klidu. byl do poslední chvíle dokonalý "psí džentlmen" :o)). dožil se krásným 12 let

Douglas
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Gordonsetr doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?