Hackney Pony

Obecné informace

Popis

Hackney pony vyniká ještě výraznějšími chody než jeho příbuzný Hackney horse. Jeho vysoká akce nohou, při které zvedá kolena jak nejvýš to je možné a hlezny se dotýká téměř břicha, vypadá, jako by tančil nad zemí. Vše doplňuje jeho malá zvednutá hlava s obloukovitě ohnutým krkem a vysoko neseným ocasem. Při pohledu na práci tohoto koně divákovi běhá doslova mráz po zádech. Tito ponyové dosahují výšky okolo 140 cm. Jeho tělo je kompaktní, vyvážené se silným hrudníkem a pevným souvislým hřbetem. Končetiny jsou pevné odolné s perfektními klouby a kopyty. U tohoto poníka jsou možné všechny barevné rázy, nejčastější jsou však hnědáci.

Původ a historie

Hackney pony, jak už název napovídá má hodně společného s Hackney Horse. Kromě toho, že mají dohromady plemennou knihu mají i společné předky. Za vznik tohoto plemene vděčíme Christopheru Wilsonovi z Westmaraldu, který v 19. století křížil svého hřebce ST. Georgeho, křížence norfolka a yorkshirského klusáka, s klisnami fellského a velškého ponyho.

Hackney poníci se proto dříve jmenovali Wilsonovi. Byli chováni na pastvách, celoročně venku za velmi drsných podmínek a v zimě museli často vyjít jen s malým množstvím krmení. Tento způsob chovu udělal z Hackney ponyho velmi odolného koně, který se hodí takřka do všech podmínek.

Charakteristika

Tento malý kůň je král mezi poníky. Občas může působit „namyšleně" neboť jeho celkový vzhled je okouzlující a tento poník si je toho právem vědom. S tím také souvisí jeho povaha. Je milý, přátelský avšak při práci nedostižný, poctivý, pracovitý a rázný. Jako každý zástupce poníků má i Hackeny občas svou hlavu. Hackney pony je jednoduše „osobnost" mezi koňmi se srdcem na správném místě.

Využití

Hlavní pracovní náplň tohoto poníka je práce v zápřahu. Díky jeho líbivému chodu často provází různé ceremoniály, účastní se soutěží, výstav a závodů všeho druhu. Je rozšířen téměř po celém světě, nejvíce příslušníků toho plemene najdeme v Holandsku a Velké Británii.

VIDEA plemene Hackney Pony

Pro videa s plemenem Hackney Pony klikněte ZDE

Počet zobrazení: 9 352

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Pony

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Hackney Pony doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?