Hackney

Obecné informace

Popis

Tito koně mají malou a jemnou hlavu s mírně klabonosým profilem na vzpřímeném krku. Mimo jiné vás upoutají jeho výrazné, velké a laskavé oči. Má velmi silné plece a široký, avšak ne příliš hluboký hrudník. Co na tomto koni zaujme asi nejvíc, je jeho klus. Jeho pevné nohy mají tak vysokou akci kolen a hlezen, až vyráží dech. Navíc při každém kroku má hackney výrazný moment výdrže, který působí dojmem ladné vznášející se víly. To vše podtrhuje jeho vysoko nesený ocas. Tento kůň o kohoutkové výšce kolem 147 cm se vyskytuje ve všech barevných variantách.

Původ a historie

Hackney horse, nebo také jen Hackney, je plemeno, které pochází z Velké Británie. V žilách těchto koní proudí krev norfolského a yorkshirského koně, kteří byli v dřívějších dobách známí jako „trotters", klusáci, nebo také „roadsters", cestovní koně. Z Norfolského koně má Hackney mohutnou a silnou stavbu těla (stavbou těla připomíná koba) a po yorkshirském koni zdělil velmi ušlechtilý vzhled. V rodokmenech obou „trotters" se objevuje jméno hřebce Original Shales, jehož původ sahá až k hřebci Darley Arabian, který dal základ plemeni anglický plnokrevník.

Předchůdcům hackneyho - norfolským a yorskhirským koním - se bohužel nepodařilo vzdorovat pokroku, a tak s nástupem železnice tato plemena zcela vymizela. Jejich společnému potomku Hackneymu se však podařilo přežít, a to především díky elegantnímu vzhledu a skvělým vlastnostem, které si nese jako dědičný znak po svých klusáckých předcích.

Charakteristika

Tento koník v sobě mimo jiné skrývá také velmi živý temperament, který mu ještě dodává na kráse. Po dostihovém koni jménem Eclipse, který také ovlivnil jeho původ, je velmi vytrvalý. Elipse se zapsal do dějin jezdectví svými klusáckými výkony. Tříkilometrovou vzdálenost dokázal zdolat za neuvěřitelných 6 minut a 16 km dlouhou trať pak za pouhých 30 minut.

Využití

Díky svému nenapodobitelnému stylu klusu je tento kůň využíván především v zápřahu a tak tomu bylo i v minulosti. Dnes je také potěšením ho vidět na přehlídkách a soutěžích mezi vozatajci. Ke klusáckým dostihům není vhodný, ostatním klusáckým plemenům se nevyrovná v rychlosti.

VIDEA plemene Hackney

Pro videa s plemenem Hackney klikněte ZDE

Počet zobrazení: 20 058

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky.
Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Hackney doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?