Hannoverský
teplokrevník

Obecné informace

Popis

Na vzhledu hannoverského teplokrevníka se plně odrazil vliv plnokrevníků, kdysi poměrně těžkému koni hrubšího exteriéru se dostalo ušlechtilejších rysů. Hannoverský teplokrevník je vznosný kůň, který měří v kohoutku 160 až 170 cm. Stavba těla je výborná, jeho chody jsou pružné a prostorné. Hlava současného hannoverského teplokrevníka je lehčí, středně velká s ostře modelovanými rysy. Hned zaujmou velké a živé oči. Rovněž krk je dlouhý a elegantní, přecházející do mohutně formovaných plecí. Typickým znakem je hluboký hrudník a rovněž tak velmi výrazně osvalená záď. Hannnoverský teplokrevník má silné nohy s dobrými a výraznými klouby. Kopyta jsou pravidelně utvářená, spěnky jsou krátké a nízké. Barevně převažují hnědáci a ryzáci.

Původ a historie

V roce 1735 byl na přímý podnět anglického krále a zároveň také hannoverského kurfiřta Jiřího II. založen hřebčín v Celle, který se významnou a rozhodující měrou podílel na vzniku hannoverského teplokrevníka, koně, kterého lze počítat mezi nejpočetnější a také nejznámější evropské teplokrevníky.

Hannoverští koně se v 17. a 18. století vůbec těšili oblibě a přízni šlechtických rodů, erb kurfiřta Ernesta Augusta zdobil bílý hannoverský kůň a ve stájích královské rezidence v Herrehausenu chovali krémové hannoverské koně.

Základem chovu v Celle byli černí holštýni, k nim se začali dovážet plnokrevníci, převážně angličtí s cílem zlepšit exteriér hannoverského chovu. Vznikl lehký a pohyblivý kůň, který byl vhodný jak pro lehkou zápřež, tak pro jízdu, ale zároveň mohl vykonávat i práci na poli. Během první světové války bylo v Celle 350 hřebců, krátce po ní dokonce 500, část těch koní byla ustájena v hřebčinci v Osnabrücku-Eversburgu.

Po druhé světové válce klesl hospodářský význam hannoverského teplokrevníka především pak pro práci v zemědělství. Hannoverský teplokrevník byl tak, v rámci snahy uspokojit poptávku po špičkových jezdeckých a sportovních koních, cílevědomě zušlechťován anglickou krví. Využiti byli i trakénští koně, což vedlo ke zvýšení pohyblivosti původně těžkého hannoverského teplokrevníka. Dnes je hannoverský teplokrevník vynikajícím jezdeckým koněm, který se uplatňuje v evropských chovech.

Charakteristika

Hannoverský teplokrevník je proslulý svou poslušnou a vyrovnanou povahou, stejně jako spolehlivostí, pro kterou se šlechtí. Hannoverský teplokrevník je skvělým jezdeckým koněm, u něhož se oceňuje jeho ochota a učenlivost, k jeho značné oblibě přispívají i dobré skokové schopnosti.

Plemenné znaky

Výška v kohoutku je 160 až 170 cm.

Hruď měří v obvodu přes 200 cm.

Obvod holeně je kolem 21 cm.

Hmotnost dosahuje přes 600 kg.

Využití

Hannoverský teplokrevník se nyní využívá především jako jezdecký a sportovní kůň. Svou povahou a svými schopnostmi je přímo předurčen k tomu, aby byl vynikajícím drezurním koněm.

VIDEA plemene Hannoverský teplokrevník

Pro videa s plemenem Hannoverský teplokrevník klikněte ZDE

Počet zobrazení: 35 189

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Hannoverský teplokrevník doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?