Havana
Brown

Obecné informace

Povaha

Havana je velmi společenské plemeno. Neustále si vyžaduje si vaši pozornost. Proto netrávíte-li doma příliš mnoho času, je dobré pořídit vaší kočce kamarádku. I přes svůj elegantní a půvabný vzhled je toto plemeno fyzicky zdatné. Havana miluje hru na schovávanou. Je neobyčejně mrštná a ráda překvapuje svého majitele seskokem z nábytku apod. Výborně šplhá. Havana brown patří mezi kočky, které se s vámi budou často a rády mazlit. Dobře si rozumí jak s dětmi, tak se psy. Děti jí však nesmí ubližovat ani ji příliš škádlit. Je vhodným společníkem pro rodiny s dětmi, dospělé a také pro starší, kteří budou mít dost času na mazlení a věnování se kočce.

Popis

Havana brown dosahuje váhy okolo 2,5 až 4,5 kg. Hlava je dlouhá a zužuje se do štíhlého čenichu s výrazným stopem. Brada dodává čenichu téměř hranatý tvar. Polštářky s hmatovými vousy jsou dobře znatelné. Velké uši se od širokého nasazení rovnoměrně sbíhají do zaoblené špičky. Oválné oči mají ostražitý výraz a zelenou barvu. Tělo havany je středně dlouhé s jemnou kostrou a vznosným postojem. Je poměrně dobře osvalená. Havana má dlouhé štíhlé nohy, zadní jsou viditelně delší než přední. Ocas je středně dlouhý a silný, konec je špičatý.  Oválné tlapky jsou kompaktní. Srst havany je krátká a téměř postrádá podsadu, čímž srst těsně přiléhá k tělu a má značný lesk. Pro havanu je typická sytá teple hnědá barva s náznakem červenohnědé. Dalším zbarvením je lila, která pochází od ruské modré. Koťata a mladé kočky mají náznaky žíhání, které v dospívání vymizí.

Původ a historie plemene

Vznik plemene havana nebo také havana brown je datováno do 50. let 20. století a zemí je Velká Británie a také USA. V 50. letech vyšlechtili britští chovatelé koček hnědou kočku siamského typu. Toto zbarvení dostalo název havana, podle známého doutníku, ale v Británii bylo registrováno pod názvem kaštanově hnědá orientální. První koťata se narodila roku 1953 a plemeno bylo uznáno o šest let později roku 1959. Zanedlouho byla havana dovezena do USA. Registrována byla v roce 1973, kdy CFA uznala orientální krátkosrstá plemena. Do šlechtění havany byly použity ruské modré a čokoládové siamské kočky.

VIDEA plemene Havana Brown

Pro videa s plemenem Havana Brown klikněte ZDE

Základní péče

Srst havany nepotřebuje velké množství péče. Bohatě postačí jednou týdně vykartáčovat. Pro zvýraznění lesku srsti můžete kočku otřít semišovým hadrem. Drápy se stříhají jen v případě krajní nutnosti. Havana je dobrý lezec, rozhodně nepohrdne šplhadlem nebo škrabadlem. Na stravu je havana brown nenáročná.

FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Průměrná
None

Čím mě krmit?

Nakupte právě teď ve výhodné akci
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Havana Brown doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení a Váš pes by mohl trpět, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.