Himalájsko-
perská kočka

Obecné informace

Povaha

Himalájská kočka má stejnou povahu jako kočky perské. Je mírná, klidná, spíše je tichým pozorovatelem nežli zapáleným aktérem. Nevyžaduje tolik pozornosti jako jiné kočky, ale mazlí se rády. Nevadí jí být o samotě, proto je vhodnou kočkou i pro ty, kteří netráví příliš mnoho času doma. S dětmi nebo jinými zvířaty se snáší dobře. Pokud mají příležitost chodit ven, střeží si své území i loví myši. Přesto je nejoblíbenějším místem této kočky gauč nebo pohodlný pelíšek.

Popis

Himalájsko-perská kočka dosahuje váhy 3,5 až 7 kg. Hlava je kulatá a dobře osrstěná. Mezi nosem a čelem je jasný stop. Malé uši mají kulaté špičky a jsou posazeny daleko od sebe. Oči jsou kulaté a mají mít modrou barvu. Krk je krátký a silný. Tělo himalájské kočky je velké, mohutné a je neseno na krátkých nohou. Ocas musí být krátký a huňatý. Je nesen nízko. Srst je dlouhá, jemná, hedvábná a odstává od těla. Na krku tvoří bohatý límec. Odznaky jsou tmavohnědé, čokoládové, modré, lilové, červené, krémové, želvovinové, modrokrémové, lilově krémové, žíhané, modrokrémově želvovinové.

Původ a historie plemene

Himalájská kočka je plemeno uměle vytvořené. Křížením vznikla dlouhosrstá kočka s odznaky siamek. K prvnímu křížení došlo ve 20. letech 20. století v USA na Harvardské lékařské škole, kde byl zkřížen černý perský kocour se siamskou kočkou. Narodila se černá krátkosrstá koťata, stejně jako když byl zkřížen siamský kocour s černou, perskou kočkou. Po spáření koťat z obou vrhů se konečně roku 1935 narodila dlouhosrstá kočka s odznaky jménem Debutante. Rozsáhlejší chovné programy himálajské kočky začali až ve 40. letech. Britský GCCF tuto kočku uznal roku 1955 jako varietu dlouhosrsté kočky. V letech 1958-1961 byla himalájská kočka uznána americkými organizacemi. Dnes se již moc název himalájská nepoužívá.

VIDEA plemene Himalájsko-perská kočka

Pro videa s plemenem Himalájsko-perská kočka klikněte ZDE

Základní péče

Srst himalájsko-perské kočky vyžaduje značnou péči. Nutné je každodenní česání, čímž předejdete plstnatění srsti. Zplstnatělá místa nevyčesávejte, ale vystřihněte nůžkami. Kožich můžete občas posypat pudrem, neboť se poté srst méně zacuchává. Himalájská kočka může trpět různými dědičnými chorobami, například potížemi s ledvinami. Kvůli krátkému čenichu má problémy s dýcháním obzvláště v teplém počasí.

FIFe Exotické & perské kočky
Aktivita Vyžadující střední aktivitu
Údržba srsti Každodenní

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 1 recenzí
Napsat vlastní recenzi

  • Velice mazlivá, přítulná a krásná
  • Krásné, hebvábné chlupy
  • Je to zvíře stvořené na ležení a mazlení
  • rádi se ukazují
  • Každodenní česání
  • Popřípadě koupání
  • max.1 za týden

Miluju je

Pod Bílou věží, CZ
10. 7. 2012
No icon

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.