Hokkaido Ken

Hokkaido

Obecné informace

Povaha

Hokkaido ken je pes s pozoruhodnou vytrvalostí, je důstojný, vyrovnaný, věrný a oddaný. Je možné chovat ho jako obranáře i pro hon, je vhodný i jako domácí mazlíček, potřebuje ale hodně pohybu a volnosti, proto není vhodné držet ho v malém bytě, nebo uvázaného u boudy. S jinými psy vychází poměrně bezproblémově, kočky a ostatní domácí zvířata však moc v lásce nemá.

Popis

Psi měří v kohoutku 48,5 až 51,5 cm, feny 45,5 až 48,5 cm, váha se pohybuje v rozmezí od 20 do 30 kg. Hokkaido Ken má silné čelisti a nůžkový skus. Líce jsou dobře vyvinuté a výrazné. Poměrně malé oči trojúhelníkovitého tvaru jsou široce postavené, tmavě hnědé barvy. Malé trojúhelníkové pevně vztyčené uši jsou lehce nakloněny vpřed. Hrudní končetiny jsou rovné a pevné, bez přebytečné převislé kůže. Pánevní končetiny jsou velmi silné a pevné, hlezna výrazně robustní. Prsty na tlapkách jsou dobře klenuté a těsně uzavřené, nesmí být spojené ani srostlé. Polštářky má hokkaido ken tvrdé a pružné, drápy tvrdé, černé barvy. Ocas je nasazený vysoko, pevný, srpovitě nebo i silněji zatočený v oblouku nad hřbetem. Je-li ocas natažen, svou délkou dosahuje téměř k hleznům.

Krycí srst je rovná a hrubá, podsada měkká a hustá. Srst na ocase je dlouhá a odstávající. Nejběžnější barva je červeno-béžová s černými konečky chlupů, žíhaná, celočervená, černá, černá s pálením i bílá. Občas se objevuje modro-černé zbarvení jazyka.

Klasifikace FCI

Podle mezinárodní kynologické federace (FCI) patří hokkaido ken do skupiny III. - Špicové a primitivní typy, sekce 5 - Asijský špic a příbuzná plemena.

Historie plemene hokkaido ken

Předpokládá se, že plemeno hokkaido ken pochází z japonských středně velkých psů, kteří doprovázeli obyvatele ostrova Honšú na Hokkaidó v době rozvoje obchodních cest a vztahů v první polovině 12. století. Začátkem 20. století bylo plemeno prohlášeno národním znakem a převzalo název této oblasti. Je také známo pod označením ainu-ken, Ainu po původních obyvatelích oblasti, kteří tyto psy chovali pro lov medvědů a jiných velkých zvířat. Hokkaido ken se vyznačuje svou vitalitou. Jeho hustá srst a osvalená postava mu dovoluje vydržet i kruté mrazy a silné sněhové bouře.

VIDEA plemene hokkaido ken

Pro videa s plemenem hokkaido ken klikněte ZDE

Základní péče

Hokkaido ken vyžaduje minimálně jedenkrát týdně vykartáčovat, aby se odstranily uvolněné chlupy. Pravidelně se musí čistit zvukovody a zastřihávat drápy.

Počet zobrazení: 48 980

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Velikost Velká plemena
Původ plemene Japonsko
Výška v kohoutku 46 - 52 cm
Hmotnost v dospělosti 26 - 30 kg
Věk 13 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem rezervovaný
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Sekce Asijští špicové a příbuzná plemena
Číslo standardu FCI č. 261 (9. 2. 2017)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Hokkaido Ken doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?